Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymarzone wakacje w Chorwacji- Wyjazd po raz pierwszy...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 19.07.2012 11:48

majchrzok napisał(a): Tak więc, gdzie najlepiej wybrać się do Chorwacji? Nie ukrywam, że widoki jakie prezentujecie w Swoich fotorelacjach bardzo ale to bardzo mi się podobają, lecz z tego co widzę najpiękniej jest tam gdzie najdalej tzn południe Chorwacji...


Twoje obserwacje są według mnie słuszne. W kwestii widoków zapierających dech, gór schodzących do samego morza oraz klimatu typowo śródziemnego to im dalej na południe , tym lepiej. Polecam w 100%^ Riwierę Makarską. 24 sierpnia wyjeżdżam do Drasnic, po raz trzeci właśnie Riwiera M. Pólnoc Cro ma również wiele do zaoferowania, ale jeśli chodzi o Twoje preferencje, to jedź na południe. Koszt 3.000 zł bez noclegów tranzytowych to według mnie wystarczające minimum. Minimum - w sensie konieczności jedzenia obiadków we własnym zakresie, z własnym przywiezionym z kraju prowiantem.
Apropos gdzie jechać...jedź na południe, masz auto na lpg, za niewiele więcej zatankujesz, zapłacisz kilkadziesiąt zł więcej za winiety, a efekt spełnienia marzeń i kąpiel w ciepłym, błękitnym Jadranie z widokiem na masyw Biokovo - bezcenny :D
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 25.07.2012 21:40

koledzy a co z ubezpieczeniami? jak wypadają ceny i co z ubezpieczeniem wiekowego auta? da sie to zrobić?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.07.2012 07:08

majchrzok napisał(a):koledzy a co z ubezpieczeniami? jak wypadają ceny i co z ubezpieczeniem wiekowego auta? da sie to zrobić?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33106
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 30.07.2012 22:35

Widzę, że jesteś dokładnie w tej samej sytuacji co ja dwa lata temu (student, para, podobny budżet, wakacje życia :) ) , dlatego muszę się podzielić swoimi doświadczeniami :)
My w podobnej kwocie (ostatecznie wyszło 3.200 zł) spędziliśmy w Chorwacji 14 dni z różnymi atrakcjami (w pozytywnym sensie) dlatego też na Waszym miejscu nastawiłbym się na trochę dłuższy pobyt. O ile oczywiście macie taką możliwość.

Gdzie jechać?
Ja, dwa lata temu, doczytałem tutaj, że na Istrii, z powodu bliskich Włoch, jest odrobinę drożej. Dalmacja według wielu jest również ładniejsza... dlatego ja pojechałem bardziej na południe. W bardzo fajnej miejscowości apartament 50 m od morza mieliśmy za 25 e. Spędziliśmy tam tydzień, później pojechaliśmy na południe (Lokva Rogoznica) pod namiot. Ku naszemu zaskoczeniu camping wcale nie jest taki tani jak nam się wydawało - 100 kn to było absolutne minimum. Ostatecznie po kilku dniach pojechaliśmy w okolice Pakostane i tam w Drage znaleźliśmy camping za 10 e (płacisz 10 e od namiotu, niezależnie od ilości osób). Cena bardzo atrakcyjna. Plaża co prawda dość przeciętna, ale bardzo blisko jest kilka fajnych plaż i miejscowości gdzie można podjechać samochodem - opcja bardzo korzystna.

Jedzenie.
Bardzo duże znaczenie dla kosztów wyjazdu ma organizacja przed wyjazdem. Jeśli zorganizujecie sobie jedzenie z Polski to odejdzie wam kilka obiadów na mieście i zaoszczędzicie kasę na kilka kolejnych dni pobytu :)
Różnice robią też sklepy, w których robicie zakupy. Niektóre produkty w lokalnych sklepach potrafią być nawet 2x droższe niż w marketach typu Konzum, nie wspominając o Lidlu.

Assistance.
Bardzo fajne ma mbank, tylko musisz mieć tam konto. Cena - 18 zł/m-c, bez względu na wiek auta. Ubezpieczenie kupujesz na osobę, bez względu jakim samochodem się porusza. Problem w tym, że trochę już późno. Okres ubezpieczenia rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca następnego po miesiącu w którym pobrana została kwota ubezpieczenia. Kwota ta pobierana jest w ciągu 1-2 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, także jest duże ryzyko, że ubezpieczenie rozpocznie się 1 września :cry:

Generalnie jakbyś miał pytania to śmiało pisz, szczególnie w kwestiach finansowych, postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem. Sam byłem przecież w dokładnie takiej samej sytuacji co Ty :)

PS. Podobnie jak Wy, do Cro wyruszam pod koniec sierpnia :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2012 06:51

Studenci najlepiej wiedzą gdzie jest drogo, a gdzie tanio. Kto chce zaoszczędzić niech czyta ich posty. :D
glumek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glumek » 05.08.2012 16:05

Majrzok podobnie jak wy też w tym okresie wybieramy się do Chorwacji i mamy podobne dylematy, więc może połączymy wyjazdy ? w podobnym terminie jedzie tez MarcoPolo78 ( pozdrawiam). Do Chorwacji też jedziemy pierwszy raz i chcielibyśmy aktywnie spędzić 12-14 dni.

podaję do siebie namiar adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Odezwijcie się może uda się coś złożyć razem :)

Pozdrawiam,
Wojtek.
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 06.08.2012 15:27

niestety wyjazd nasz uzależniony jest od dwóch czynników. wyjazd 24 września najwcześniej, gdyż 23 moja dziewczyna ma zaplanowany zabieg dentystyczny na który czeka się dość długo a i nie mamy możliwości go przełożenia. 2 wrzesień to dzień ostateczny, w którym musze być w polsce bo 4 mam poprawke na studiach...

oczywiście dzięki za wszelkie odpowiedzi, i niestety troszke mnie zmartwiliście informacją odnośnie asistance... czy podobne zasady obowiązują w przypadku ubezpieczenia na osobe?
co do jedzenia planujemy zabrać je z polski przynajmniej te na śniadania i kolacje. coraz bardziej zastanawiam się nad południem chorwacji, bo jak czytam jest tam i taniej i dużo ładniej.
odnośnie noclegu również zastanawiiam sie nad jakimś pokojem, bo właśnie czytając różne opinie dochodzę do wniosku, że spanie w namiotach nie wychodzi dużo taniej niż nad bałtykiem, a jednak w jakimkolwiek pokoju komfort życia jest dużo większy :)
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 22.08.2012 22:00

kochani, czy trasa w okolicach brna w czechach tzn 43 od północnej strony oraz 52 od południowej storny do miejscowości pohorelice wymaga winiety? google maps mówi że jest jeden fragment wymagający winiety, ale w internecie znalazłem info że winiety potrzeba na wszystkie ekspresówki w czechach... bardzo prosze o napisanie mi jak jest naprawde oraz czy drogi płatne są jakoś oznaczone?
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 01.09.2012 12:58

i już po wakacjach. napisze tak:- super wakacje :lol: :) napewno wróce do chorwacji bo jest to miejsce jakie kiedykolwiek widziałem! :D
dziękuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie, bardzo się przydały :wink: pozdrawiam wszystkich
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 01.09.2012 15:19

majchrzok napisał(a):i już po wakacjach. napisze tak:- super wakacje :lol: :) napewno wróce do chorwacji bo jest to miejsce jakie kiedykolwiek widziałem! :D
dziękuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie, bardzo się przydały :wink: pozdrawiam wszystkich


Pochwal się chociaż, gdzie byłeś... :P
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 02.09.2012 11:58

początkowo plan był jechać do miejscowości senj ale jadąc stwierdziliśmy, że zjedziemy z głównej drogi do jakiejś małej miejscowości. była nią klenovica i tak też tam zostaliśmy. mieszkaliśmy w pensjonacie, do dyspozycji pokój 3 gwiazdkowy z łazienką. pokój chłodny. do dyspozycji równeiż mieliśmy kompletnie wyposażoną kuchnie. cena- 30 euro za dobe wydaje się dobrą ceną. ogległość od morza była całkiem całkiem bo ok 150m a do plaży z 400m. generalnie polecam tą miejscowość tym, co jadą na wakacje wypocząć :D
Rock35
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rock35 » 23.12.2012 07:32

Witam wszystkich forumowiczów. Od zawsze myślałem o wyjeździe do Chorwacji z rodziną lecz zawsze myśli me konczone były dwoma słowami: "może kiedyś". Aż tu nagle pod koniec czerwca b.r trafił mi się służbowy wyjazd do Zagrzebia - jedna noc w tę i z powrotem. Skoro już tak wyszło a wyjazd wypadał mi w środę to dobrałem sobie jeszcze dwa dni urlopu i postanowiłem po ogarnięciu spraw w Zagrzebiu, udać się na wybrzeże zrobić mały rekonesans. Chciałem zobaczyć jak to wygląda na żywca. Czy mogę śmiało następnym razem zabrać rodzinkę. W hotelu w Zagrzebiu fruwając po google earth ustaliłem, że celem "eksploracji" będzie Starigrad niedaleko Zadaru. Dość bliskie wybrzeże, narodowe parki Paklenica i Plitvickie jeziora, wszędzie blisko. A że czasu mialem tylko trzy dni więc ta opcja wydała mi się najlepsza. Pojechałem. oczywiście w ciemno znalazłem bez problemu wolne apartmani. No i uległem temu urokowi niebieskiego, ciepłego morza, malutkich knajpek i przyjaznego klimatu. Bardzo chcielbym przyjechać do Chorwacji ponownie, tym razem z całą rodzinką. Generalnie jestem zwolennikiem gór i pieszych wędrówek ale ze względu na wiek jednego z moich dzieci (4latka) najbliższe lata to będzie plażowanie. Po tej nie krótkiej opowieści pora zadać pytanie a wlaściwie dwa na kwestie które mnie nurtują i od których zależy ten wymarzony w końcu wyjazd.
1. Plaże.
Czy na całym wybrzeżu są skały i wylewki betonowe na nabrzeżach?
Mój mały synek prócz oczywiście kąpieli uwielbia godzinami grzebać w piachu, kopać dołki, stawiac babki itp. Czy jest szansa na znalezienie piaszczystych plaż? Niby błaha sprawa dla nas dorosłych ale dla mojego "inżynierka":-)) bardzo istotna. Ideałem byłoby połączenie bałtyckich plaż z chorwackim wybrzeżem. ale cóż.....
2. temperatura
podczas mojego kilkudniowego pobytu temperatura(na wybrzeżu) wynosiła37-38st. Nie ukrywam, że to dla mnie ekstremalne temperatury. Nie wiem czy to bezpieczne dla dziecka. Czy ja po prostu w wyniku zbiegu okoliczności trafilem na takie warunki (koniec czerwca)Wiadomości w tym czasie donosiły o ekstremalnych upałach we Włoszech, Może to ich wpływ?Czy miejsce, w którym przebywałem- całkowicie osłonięte półwyspem Pag- sprawiało że powietrze stalo w miejscu i brak było jakiejkolwiek cyrkulacji? Bo w zasadzie bylem nad zatoką a nie otwartym morzem.
Chcę zaznaczyć, że nie jestem" francuskim pieskiem". Wędrując po górach czasami stykałem się z ekstremalnymi warunkami. Tu chodzi mi o mojego 4latka i jego komfort.
Mam nadzieję, że ktoś zainteresuje się moimi wypocinami i udzieli mi cennych wskazówek. Korzystając z okazji składam wszystkim serdeczne życzenia świąteczne oraz życzę wszystkim wspaniałych wakacji w cro w nadchodzącym roku.
Pozdrawiam.
Rock35
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.12.2012 16:53

Rock35 napisał(a):Witam


Witaj

Rock35 napisał(a):1. Plaże.
Czy na całym wybrzeżu są skały i wylewki betonowe na nabrzeżach?


Nie. Zobacz chociażby tu:
czy-w-chorwacji-sa-piaszczyste-plaze-t244.html
piaszczyste-plaze-na-istrii-t26834.html
plaze-piaszczyste-t23983.html
gdzie-piaszczyste-plaze-t10247.html
piaszczyste-plaze-w-chorwacji-t3540.html
lub użyj opcji "szukaj".

Rock35 napisał(a):2. temperatura
podczas mojego kilkudniowego pobytu temperatura(na wybrzeżu) wynosiła37-38st. Nie ukrywam, że to dla mnie ekstremalne temperatury. Nie wiem czy to bezpieczne dla dziecka. Czy ja po prostu w wyniku zbiegu okoliczności trafilem na takie warunki (koniec czerwca)Wiadomości w tym czasie donosiły o ekstremalnych upałach we Włoszech, Może to ich wpływ?Czy miejsce, w którym przebywałem- całkowicie osłonięte półwyspem Pag- sprawiało że powietrze stalo w miejscu i brak było jakiejkolwiek cyrkulacji? Bo w zasadzie bylem nad zatoką a nie otwartym morzem.


Poczytaj:
pogoda-i-klimat-f7.html
klimat.php
dzieci-a-temperatura-t1545.html
temperatura-t15398.html
lub użyj opcji "szukaj".

Pozdrawiam

:papa:
Rock35
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rock35 » 23.01.2013 21:12

Dzięki. faktycznie mogłem się bardziej postarać przy przeczesywaniu forum:-) Wybrałem. Mimice. To będzie cel naszej pierwszej wyprawy na cro. Za radą większości chcę jechać w ciemno ale...........
1. bardzo mała miejscowość.
2.szczyt sezonu (lipiec/sierpień)
3. Srodek tygodnia
Nie będę miał problemu ze znalezieniem czekoś na miejscu w dniu przyjazdu?
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 29.01.2013 19:37

Kiedyś na forum pisali o PTU czy cos takiego, ale opinie są rózne na temat tej firmy :/ Ja osobiście w PZU wykupuje
fakt ze nie jest tanie, Ale kiedyś moje "niezawodne Mondeo" mnie zwiodło w Austrii :( Holowanie i noclegi zapłacili, nic nie musiałem wykładać z własnej kieszeni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wymarzone wakacje w Chorwacji- Wyjazd po raz pierwszy... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone