Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 07:28

markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 15.05.2015 07:58

Zmierz wysokość pontonu po złożeniu, box ma 42cm, więc wewnątrz pewnie z 30cm. Jak wysokość pontonu po złożeniu = 30cm to powinno wejść, ale obawiam się że ponton wyższy :(
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 08:02

Po złożeniu do torby jest oczywiście wyższy, ale chciałem go jakoś rozłożyć na długość bardziej to i wysokość by się zmniejszyła ....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.05.2015 08:16

To nie do końca tak jak myślisz. Wbrew pozorom gumjak trudno jest upakować jak się chce. Generalnie zwijasz go ciasno na pawęż. Ten box na szerokość też na szaleństwo nie pozwoli. Szukałbym jednak czegoś większego niż 370 l.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 08:43

Niedobrze :|
W wyjazdach okolicznych wożę ponton na przyczepce, jest rozłożony więc nie bawię się z składanie.
Ale do Chorwacji jechać przyczepką jest sens? Mam powyższy box, myślałem że się w niego zmieszczę ale z tego co piszecie to mi się nie uda :(
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 15.05.2015 10:48

Kup dodatkowo platformę na hak. Ja zakupiłem za 859zł jakaś promocja była. Możesz na nią wrzucić szczelnie zapakowany w jakieś folie ponton i spiąć całość pasami.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 10:53

Platformę właśnie sprzedałem i kupiłem przyczepkę :D
przemyślałem sprawę, jak sprawdziłem ile prócz pontonu zajmie mi dodatkowy osprzęt do niego, to jednak pojadę przyczepką, trochę wolniej fakt, ale jak ktoś tu już nie raz pisał, nigdzie mi się nie śpieszy, krótsze postoje i wyjdzie na to samo :)

Przy okazji zapytam, czy prócz wyższej opłaty z powodu przyczepki za autostradę w Chorwacji, w innych krajach (Czechy, Austria i Słowenia) nie ma tej zwyżki?
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 15.05.2015 10:57

Hehehe kurde nie strasz mnie ja kupiłem platformę, a jeszcze haka nie mam i nic nie przymierzałem. Żeby się nie okazało, że i u mnie będzie lipa...
W Chorwacji na pewno jest coś drożej, a w Słowenii i Austrii nie wiem bo jeżdżę przez Słowację i Węgry, a tam za małą przyczepkę nie ma opłat dodatkowych.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 12:40

Sprawdziłem tutaj: https://tolltickets.com/default.aspx?lang=pl-PL&mnu=c
i faktycznie inne kraje nie mają nic więcej za przyczepkę na szczęście
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 15.05.2015 12:56

Ja się nie poddaję muszę się jakoś spakować, raczej się zmieszczę :D Podłoga aluminiowa i skrzynia z bambetlami do pontonu na platformę, natomiast silnik i ponton w samochodzie.
A jak przyczepka to z małym RIBem za rok....czas pokaże....
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 15.05.2015 13:16

komanch napisał(a):Ale do Chorwacji jechać przyczepką jest sens?


Jeżdżę co roku z 6 metrową motorówka - bez obaw. Z pontonem i lekka przyczepą musisz uważać abys nie zapomniał tylko, ze coś masz na haku :-).
Pamiętaj tylko o kole zapasowym do przyczepy, lewarku i dodatkowym trójkącie.
Zapinaj i w drogę :-)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.05.2015 13:19

komanch napisał(a):Platformę właśnie sprzedałem i kupiłem przyczepkę :D
przemyślałem sprawę, jak sprawdziłem ile prócz pontonu zajmie mi dodatkowy osprzęt do niego, to jednak pojadę przyczepką, trochę wolniej fakt, ale jak ktoś tu już nie raz pisał, nigdzie mi się nie śpieszy, krótsze postoje i wyjdzie na to samo :)

Przy okazji zapytam, czy prócz wyższej opłaty z powodu przyczepki za autostradę w Chorwacji, w innych krajach (Czechy, Austria i Słowenia) nie ma tej zwyżki?


Ja już wielokrotnie pisałem, że urlop zaczynam jak zamknę bramę podwórka. Przyczepka owszem trochę prędkość ogranicza ale daje spory luz przy pakowaniu. Nie muszę się zastanawiać czy brać 1 czy 2 pompki, nie kombinuję gdzie upchnąć zapasowy silnik, nie martwię się że mi będzie w aucie paliwem śmierdzieć, czy zabrać zapasową cumę i czy zabrać 3 czy 6 kamizelek. 2 dmuchańce do ciągnięcia, bimini, parasol, leżaki, wsio pakuję jak leci a jak zatrzymam się na postojuto bezproblemowo mam dostęp do zimnej wody z lodówkinw bagażniku :)

Ps. Pływasz może na Turawie?
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 15.05.2015 13:31

pamiętajcie tylko, że nawet z małą towarówką łapiecie się na ograniczenie na autostradzie do 80kmh, a to że dobrze zapakowany zestaw bezpiecznie pojedzie do ok 110kmh to sprawa inna. Jakby nie było łatwo przekroczyć o 30kmh a to już może słono kosztować.

Wielu ludzi jeździ z przyczepami, ja z campingową, inni z motorówką, inni do campera podpinają towarówkę bo nie mogą się zmieścić w 3,5t DMC itd.

Sprawdź tylko jaką masz masę samochodu DMC i jaką towarówki, żeby nie przekroczyć 3500kg.. (winieta druga na Słowacji).
Na bramkach w Chorwacji zapłacisz zdecydowanie więcej niż sama osobówka, różnice są znaczące i tutaj rozmiar przyczepy nie ma znaczenia więc czy ciągniesz jacht 6 metrowy czy ponton płacisz identycznie.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2015 14:13

Dzięki za wszystkie sugestie i rady, na pewno skorzystam. Z cenami chorwackimi za przyczepkę się zaznajomiłem http://www.hak.hr/info/cestarine/, aż tak tragicznie to nie wygląda.
Natomiast będę musiał odpuścić niepłatny objazd w Słowenii, wolę 15euro zapłacić i przejechać po równym odcinku.
Co do ograniczeń prędkości, oczywiście zdaję sobie sprawę, ale myślę że przy jeździe w okolicach 90-100 nikt mnie nie zatrzyma :wink: w Austrii zresztą chyba można nawet do 100km/h jechać z przyczepką.

Zastanawiam się jeszcze czy jechać z zapiętym silnikiem na pawęży, czy chować do bagażnika?

@Rysio po Turawie jeszcze nie pływałem, ale na pewno niebawem tam zawitam.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.05.2015 17:15

Ja w zeszłym roku byłem z przyczepką w sumie pierwszy raz i oprócz wyżeszj kategorii opłat za autostrady w Cro to wszędzie tak samo płacisz. Nie jest to aż taka kolosalna różnica ale jednak jest, nie pamiętam ile ale coś około 70zł więcej za odcinek od okolic Zagrzebia do samego końca przed Dubrovnikiem.
Co do prędkości przelotowej to w Czechach i Austrii raczej trza trzymać się dozwolonej bo tam nie ma żartów (chyba że jedziesz nocą to można lekko nagiąć) ale w Chorwacji to w sumie ciagle się zapominałem i praktycznie waliłem tyle ile normalną osobówką przez całą autostradę(120-130) i parę razy inni z łódkami mnie nawet wyprzedzili :) . Trza patrzeć w lusterka, jak z daleka zbliża sie białe auto to się zwalnia no i przed tunelami i za nimi też trzeba w miarę rozsądnie jechać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone