Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2015 19:47

Jak planujesz w Pl pływać to klej. Jak nie naklej na napompowany w Cro. Chyba że będziesz w Pl więcej razy składał i rozkładał. Wtedy sprawdzisz czy wytrzymują. Jak nie zamówisz dedykowane do gumjaka.
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 27.04.2015 19:48

Powiem tak lepiej nie naklejaj :D , bo po złożeniu wszystko się odkleja :?
komanch napisał(a):rozmawiałem z inspektorem z pzminw, mówi, że nie słyszał, żeby ktoś "od pontonu" narzekał na te numery,
na plus to widzę, że numery od nich nie zajmują dużo miejsca, w każdym razie też zamówiłem ;)


No niestety, może i byłoby OK, ale ten klej jest za słaby - nie trzyma się PVC.
Pozostaje tylko spróbować przykleić je do pontonu taśmą dwustronną TESSA strong.

Ponton postał weekend i nawet nie trzeba go składać - napisy same się odklejają na rogach.
Nie sądzę, żeby wytrzymały cały urlop w Cro - delikatnie wody naleci, trochę soli i odpadną gdzieś niespodziewanie.
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 27.04.2015 19:57

Jednak na alle znabędę póki jeszcze czas :D
Ostatnio edytowano 28.04.2015 05:16 przez wukor, łącznie edytowano 3 razy
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 27.04.2015 20:00

markiz17 napisał(a):No niestety, może i byłoby OK, ale ten klej jest za słaby - nie trzyma się PVC.
Pozostaje tylko spróbować przykleić je do pontonu taśmą dwustronną TESSA strong.

Ponton postał weekend i nawet nie trzeba go składać - napisy same się odklejają na rogach.
Nie sądzę, żeby wytrzymały cały urlop w Cro - delikatnie wody naleci, trochę soli i odpadną gdzieś niespodziewanie.

No to niezły badziew, jutro do nich dzwonię niech nawet nie przysyłają i kasę mi oddadzą :evil:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2015 20:06

Widzisz a moje z alle trzymają jak przywulkanizowane. Taka bardzo cienka i plastyczna przyklejka aż wlazła w fakturę tub :)
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 27.04.2015 20:11

Ponton nie ma gładkiej powierzchni, ponieważ w PVC jest siatka i to powoduje, że napisy z PZMiNW nie będą się trzymać, bo mają za cienką warstwę kleju. W Obi jest taśma dwustronna tesa strong - klej zbrojony siatką wejdzie w fakturę. Ja jeszcze to spróbuję, jak nie to w sumie powinienem je odesłać... Czy tak trudno PZMiNW zamawiać napisy do pontonów, tylko wciskać coś co będzie lipne i udawać, że wszystko OK :lol: :evil:

Jest jeszcze jedno rozwiązanie tabliczki z pleksi i na to napisy z PZMiNW przyczepione na 2 sznurki jak odbijacze :lol: :D
W razie czego chowasz do środka i cię fotoradar nie capnie :mrgreen:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 27.04.2015 22:22

Zorientowałem się w temacie naklejanych numerów na ponton, zarówno te z allegro jak i z pzminw nie nadają się. Odkleją się wcześniej czy później, a raczej wcześniej.
Wyjście to Yachticon FLEXY - Elastyczna farba do pontonów, lub numery z tokarexu z ich klejem do łatek (ale tych już nie odkleimy nigdy).
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 30.04.2015 11:16

Taśma TESA extra strong dała rade.
Napisy mogą się trochę marszczyć bo powierzchnia pontonu jest elastyczna ale na pewno się nie odkleją :)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 30.04.2015 11:38

Ja jednak zdecyduję się na farbę lub przyklejane numery z tokarexu.
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 30.04.2015 11:46

Ja już przykleiłem - sezon wytrzymają więcej im nie daje.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.04.2015 11:55

Rada....Albo przyklejane, albo flamaster, który można zmyć acetonem. Dlaczego ?.....Bo jak będziecie sprzedawać ponton (a będziecie sprzedawać ), to numery będą kłodą do uzyskania dobrej ceny ....Przy rejestracji tzw. rybnej, nowy właściciel nigdy nie dostanie tych samych numerów, bo te są losowo plute z kompa i dowiązane do miejsca zamieszkania....
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 01.05.2015 10:52

Dzięki Waszym sugestiom problem rozwiązany. Pani w Starostwie była tak miła, że wystawiła nowe zaświadczenie, ale tym razem uwzględniła i nazwę pontonu, i długość , nawet miejsce na silnik wraz z numerem znalazło się :D . Myślę, że kłopotu z kupnem winiety nie powinno być, na wszelki wypadek 8)mąż wziął kopię wniosku o dokonanie rejestracji pontonu. Kopia oczywiście z pieczątkami Starostwa Powiatowego i nadanym ( tym samym) numerem. Dziękuję za podpowiedzi. Odliczam dni do wyjazdu, jeszcze tylko 44,i witaj Peljesacu .
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.05.2015 19:05

komanch napisał(a):Zorientowałem się w temacie naklejanych numerów na ponton, zarówno te z allegro jak i z pzminw nie nadają się. Odkleją się wcześniej czy później, a raczej wcześniej.
Wyjście to Yachticon FLEXY - Elastyczna farba do pontonów, lub numery z tokarexu z ich klejem do łatek (ale tych już nie odkleimy nigdy).


Wcześniej kiedyś już napisałem, że sam kupiłem napisy u gościa z zakładu poligraficznego, którego ktoś mi polecił. Najpierw miałem naklejone na pontonie z hypalonu, teraz mam na RIBie z PCV i trzymaja się rewelacyjnie.

Zapłaciłem niecałe 50zł za 2x numery + 2x nazwę.

Morska woda, deszcz, słońce, transport i wchodzenie nawet w butach po tubach do pontonu nie odkleiło napisów.

Gość zrobił mi ze specjalnej folii takiej grubszej i bardzo elastyczej, która praktycznie wkompomowała sie w te krateczki na strukturze tub i trzyma naprawdę świetnie.

Trzeba znaleźć kumatego gościa, z dobrej poligrafii i powiedzieć że to na ponton. Ja tak zapytałem i polecił mi specjalna folię do tego celu.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 04.05.2015 19:17

AdamBeata napisał(a):Zapłaciłem niecałe 50zł za 2x numery + 2x nazwę.

Czy nazwa na pontonie jest obowiązkowa, czy wystarczy sam numer?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.05.2015 19:42

Nazwa to raczej tak dla własnej przyjemności. Jak byłem u inspektora i rejstrowałem to pytał o nazwę, a jak powiedziałem, że nie wiem to mówił, że to niekoniecznie musi być. Można wpisać coś w papierach ale nie naklejać potem tego na łódź.
Napewno drugiej połowie będzie miło jak nazwie sie łódkę na jej cześć :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone