Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z Chorwacji z psem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 10:10

Dzięki za dodanie otuchy :) Nie powiem, martwi mnie trochę, że możemy mieć trudności, ale wiem, że coś na pewno się znajdzie :)
Mam nadzieję, że we wrześniu nie będzie już takich upałów i nasz psiak pozytywnie zniesie pobyt na wczasach :)
Anitaanitamta
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anitaanitamta » 28.08.2012 12:13

Witam, właśnie wróciliśmy z Zavali na Hvarze z naszym pupilem, wprawdzie nie jechaliśmy w ciemno , ale w tak małej osadzie w ciągu dwóch tygodni naliczyłam co najmniej 10 psich turystów różnej maści i wielkości, także wolnych kwater mimo sierpnia było sporo... nie będzie problemu :D
P.S. Może wyda to się głupie, ale naszego psiaka bolały łapy ( skaliste, szorstkie i nagrzane skały przy wejściu do morza ) - nie chciał po nich chodzić, żałowałam, że nie zaopatrzyłam się w jakieś "buty na plażę dla psa" - po wykorzystaniu skarpetek córki było od razu lepiej tylko pies wyglądał trochę :oops: radziłabym wziąć coś takiego pod uwagę :papa:
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 12:22

Ciekawa rada! Dzięki :) a jakich gabarytów jest psiak?
Anitaanitamta
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anitaanitamta » 28.08.2012 14:00

Owczarek niemiecki taki delikatny :oops:
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 28.08.2012 14:25

Czyli spory :) popatrzę na necie za takimi bucikami :)
annemarie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) annemarie » 31.08.2012 14:26

Witam,

wybieramy się z psami do Chorwacji konketnie w okolice Osijek, Vukovar i zastanawiam się czy do Kopacki Rit można z pupilkami wchodzić??

Nie znalazłam żadnego zakazu, ale może ktoś był i może coś powiedzieć bo nie chciałabym mieć niespodzianki ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.08.2012 23:30

Myślę, że można.. to park prirode czyli park krajobrazowy.. skoro w parkach narodowych nie ma zakazu... to i tu nie będzie problemu... na stronie nie widzę zakazu... :pupil na smyczy i jak zwykle sprzątanie... to chyba jedyne obowiązujące zasady.
Pozdrawiam
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 14.05.2013 11:29

Witam - odswiezam temat.
koniec cxzerwca/lipca wybieramy sie z naszym owczarkiem do chorwacji w okolice zadaru.
Czytalam forum, ale w sumie mam jeszcze wiekszy metlik w glowie.
Rozumiem, ze sa plaze specjalne dla psow i sa plaze gdzie psom nie wolno wchodzic. Jak to jednak wyglada procentowo? Czy jest jakas zasada? np w turystycznych miejscowosciach, albo tam gdzie jest duzo ludzi nie wolno przyprowadzac psow, ale poza miastem na mniej uczeszczanych plazach nie ma z tym problemu?
Czy w ogole w Chorwacji jest cos takiego jak malo uczeszczana plaza na poczatku lipca?
Czy w ogole psy na plazy sa popularne?

Bede bardzo wdzieczna za rady...

Zmartwily mnie rowniez toche przepisy.
Nasz pies ma mikroczip, paszport unijny ze zdjeciem a w nim szczepienia przeciw wsciekliznie. Jednak szczepionka ma date waznosci 3 lata, a nie rok. Czy to bedzie problem?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.05.2013 13:32

W Hr co prawda jest przepis zobowiązujący do corocznego szczepienia przeciwko wściekliźnie, ale na "psich" forach już toczy się dyskusja, że warto to zmienić (w necie krążą i petycje do ustawodawcy), jak pokazują inne europejskie przykłady.
Z mojego punktu widzenia nie powinno być problemu. Zwierzak ma ważny paszport europejski z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Przed wyjazdem idziesz po tzw. certyfikat (czyli poświadczenie uprawnionego lekarza weterynarii, że pupil jest zdrowy i może podróżować) na przedostatniej stronie paszportu i powinno być ok.
Poza tym, powiem szczerze, że w sezonie marna szansa, by ktoś do paszportu psa zajrzał, a tym bardziej uważnie go przejrzał czy odczytywał chip.
Co do plaż: Plaże tzw. miejskie bez względu na to, czy są oznaczone zakazem czy nie, oczywiście odpadają.
Plaż dla psów nie ma :) Ale na każdą dziką plażę z psem możesz pójść. Teraz oczywiście wedle Twego uznania: albo korzystasz z plaż dzikich nawet tych obleganych, albo szukasz miejsca zupełnie ustronnego.
Ja polecam raczej wariant poszukania całkiem ustronnego miejsca; pójść gdzieś sobie na skałki, znaleźć miejsce tylko dla siebie w zatoczce; w miarę możliwości z odrobiną cienia. Myślę, że nawet w sezonie takie miejsce się znajdzie. Może nie pod nosem, ale się znajdzie. Oczywiście Ty najlepiej znasz swego pupila i wiesz, jak się zachowuje; więc jeśli jest wyjątkowo spokojny, cichy i zdyscyplinowany możesz spróbować na dzikiej plaży, na której plażują inni, ale też sugerowałabym raczej z boczku. Wiadomo, nie wszyscy psy lubią, a i dla spokoju Waszego i samego zwierzaka, żeby nie miał za dużo bodźców.
Nie martw się. Gwarantuję, że sama na miejscu po rekonesansie, znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli psina lubi pływać będzie miała używanie. :D
Pozdrawiam
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 14.05.2013 14:08

bardzo bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)

Gdzies na forum przeczytalam, ze w sezonie w Chorwacji jest tak tloczno, ze na plazy nie ma gdzie recznika rozlozyc. Czy to prawda?
Czy poczatek lipca to jest szczyt sezonu i czy male miasteczka sa tak samo oblegane jak np Zadar czy Split?

Wciaz sie waham czy powinnam wziac psa, bo mimo ze jest ulozony to nie beda to relaksujace wakacje jesli bede musiala psa miec wciaz na smyczy (a wiem, ze bedzie sie wyrywal do wody) i wciaz go pilnowac w tlumie...
nic - do wyjazdu jeszcze troche ponad miesiac, wiec bede miala troche do myslenia i rozwazenia wszystkich za i przeciw.... :)
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 18.05.2013 18:19

Sotie, my też jedziemy koniec czerwca początek lipca z naszą 10 msc sunią DDB, pies mały nie jest, jest za to leniwy kocha wszystkich ludzi i wszystkie psy,mam nadzieję że damy radę ;)
Możesz zdradzić gdzie jedziecie ? nie miałaś problemów z kwaterą ?
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 18.05.2013 22:25

my jedziemy koniec lipca. ok 20 km od zadaru. Zgodzili sie na psa bez problemow - dodatkowa oplata 5 euro za dzien. Korzystalam z pewnej strony (chyba zakwaterowaniewchorwacji) i tam byla taka opcja - czy pozwalaja przyjezdzac z psami i w sumie wiekszosc z nich pozwalala...
my jedziemy z onkiem - kocha wode i wszystkich ludzi, ale gorzej z psami... :/
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 18.05.2013 22:27

ps - nie koniec lipca, tylko koniec czerwca
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 18.05.2013 22:35

Ja mając jamnika czy moj moglby wytrzmac w takim skwarez? ja co roku jezdze do Cro ale nigdy nie bralem psa a na dodatek ma 2 lata! :D
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 16.07.2013 09:41

My swojego na plażę nie braliśmy. Chyba, że wczesnym rankiem albo pod wieczór i to tylko, żeby ,,powąchał wodę" :) Po pierwsze dlatego, że straszny narwaniec na wodę, a po drugie bo nie akceptuje innych psów. A jednak często zdarzało nam się spotykać ludzi z psami na różnych plażach zarówno na tych dzikich jak i na miejskich. Byliśmy we wrześniu więc upały tak nie doskwierały.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd z Chorwacji z psem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone