Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 18.05.2018 12:34

Ja planuje wyjazd w czwartek 7.06.2018 rano. Dojazd do Wiednia, tam kilka godzin zwiedzania i dalej do Krapiny na nocleg.
W piątek rano dalej w drogę w okolice Zadaru. Rezerwacje mamy od 16 w piątek więc nie ma ciśnienia. Przejazd przez Zagrzeb godzinach przed południowych i dalej na południe będzie bez korków ? Jak myślicie ?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 13:33

Marcinusik napisał(a):@Twister85 ja też ruszam w niedzielę w tych godzinach co napisałeś. Tym bardziej cieszy mnie ta informacja o luźnej drodze ;)

Kwaterke mamy od poniedziałkubod 14 ale można być wcześniej, zostawić autko na terenie i iść opędzlować lody na plaży.

Jadę pierwszy raz więc ciężko mi określić czas drogi i czas oraz ilość postojów ;)


Masz 1000km do Cro myślę że w 12godzin na luzie wjedziesz do Chorwacji a postoje ja robię co 250km kawa spacer 15/20min i w drogę ale mam tylko jednego gościa co ma 15 lat więc się nie buntuje najważniejsze to wi-fi jak jest to spokój na pokładzie :mrgreen:
Załączniki:
DSC_0003_resized_20180518_022808578.JPG
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.05.2018 14:33

Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

Wszystko wyjdzie w praniu z tymi postojami.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 14:53

Marcinusik napisał(a):Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

Wszystko wyjdzie w praniu z tymi postojami.


To tak jak mówię 1000km a w Chorwacji 360km tylko że tam to już wszyscy patrzą i podziwiają to tunel to morze itp tam to już raczej się dzieci nie nudzą :wink:
A wyjazd kiedy ? już wiem Sierpień niedziela :mrgreen:
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 18.05.2018 15:17

dids76 napisał(a):Nie jechałem w niedzielę w kierunku Chorwacji, ale przez ostatnie dwa lata wracałem. Wieczorem ok 22 -23 byłem w okolicach granicy A-Cz i w obu przypadkach zauważyłem spory ruch w przeciwnym kierunku. Jechało bardzo dużo aut osobowych na polskich rejestracjach (szczególnie SRC, SRB, SWD, OK, OKR, OP, OGL), najprawdopodobniej byli to nasi rodacy pracujący w Austrii i wracający po weekendzie w domu. Bliżej granicy z Pl mijałem bardzo dużo ciężarówek, nie wiem czy to akurat było jakieś święto w Czechach, czy Czesi mają zakaz jady ciężarówek w weekend.
W tym roku znów mam planowany powrót w niedzielę, więc sprawdzę czy to standard czy odosobniony przypadek :wink:


Z moich doświadczeń to zawsze jest coś podczas drogi i oprócz dnia trzeba myśleć o godzinie. Jadąc w czwartek czy w inny dzień tygodnia roboczego trzeba jechać tak, żeby w dużych miastach nie trafić na porę wyjazdów z roboty i wyjazdów z miasta bo stoi się jak w wakacyjne weekendy. Dodatkowo wychodzi mi, ze wtedy jeszcze np. robią na drogach, gdzie w weekendy zostają same zwężenia bez ekip. Ale też wracając np. w niedzielę późnym popołudniem stałem na granicy bo była zapchana miejscowymi i z bałkańskich krajów ościennych jadącymi do roboty na północ. Ruch potworny pod wieczór był z kierunku polsko- czeskiego w stronę austriacką bo pewnie wracali z kolei nasi do roboty.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 18:23

czesiu1976 napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

Wszystko wyjdzie w praniu z tymi postojami.


To tak jak mówię 1000km a w Chorwacji 360km tylko że tam to już wszyscy patrzą i podziwiają to tunel to morze itp tam to już raczej się dzieci nie nudzą :wink:
A wyjazd kiedy ? już wiem Sierpień niedziela :mrgreen:


Moje dzieci jakoś nigdy nie patrzyły i nie podziwiały, co najwyżej pytały w jakim kraju właśnie jesteśmy i kiedy będzie postój :D

U mnie DVD samochodowe i tablety sprawdzały i sprąwdzają się doskonale i to już od wieku 2 lat. Nigdy nie miałem problemu "jadę noc,ą bo dzieci wtedy śpią a w dzień marudzą". Dzięki temu nie robiliśmy z żoną za zombie po kilkunastu i więcej godzinach jazdy i dziwnych wynalazkach typu godzinna drzemka za kierownicą czy na parkingowej ławce :)
jarecki03
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecki03 » 18.05.2018 19:06

Jak dla mnie najlepszym dniem na wyjazd do CRO to niedziela.
W tym roku 6 maja o 3:30 rano wyjechałem z Radomska i trasą przez Brno i Węgry
do Trogiru dojechaliśmy 13:30. Postoje oczywiście tylko na siku po 10-15 minut.
Niedziela jest dniem bez ciężarówek więc ruch jest o wiele sprawniejszy, a poza tym
w sezonie więcej ludzi w ten dzień wraca a nie wyjeżdża.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 19:10

malinero napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

Wszystko wyjdzie w praniu z tymi postojami.


To tak jak mówię 1000km a w Chorwacji 360km tylko że tam to już wszyscy patrzą i podziwiają to tunel to morze itp tam to już raczej się dzieci nie nudzą :wink:
A wyjazd kiedy ? już wiem Sierpień niedziela :mrgreen:


Moje dzieci jakoś nigdy nie patrzyły i nie podziwiały, co najwyżej pytały w jakim kraju właśnie jesteśmy i kiedy będzie postój :D

U mnie DVD samochodowe i tablety sprawdzały i sprąwdzają się doskonale i to już od wieku 2 lat. Nigdy nie miałem problemu "jadę noc,ą bo dzieci wtedy śpią a w dzień marudzą". Dzięki temu nie robiliśmy z żoną za zombie po kilkunastu i więcej godzinach jazdy i dziwnych wynalazkach typu godzinna drzemka za kierownicą czy na parkingowej ławce :)

Ja też w dzień jadę wyjazd 7rano potem spać i rano dalej jakieś 500km już widziałem kiedyś zombi na stacjach benzynowych masakra więc koszt rzędu 300 zł w jedną stronę wyliczam w koszt wakacji
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2018 19:25

Czytając wątki dotyczące drogi mam wrażenie, że to wszystko zależy od tego skąd się jedzie. Przez 2 lata wyjeżdżałam w sobotę, a czytałam, że zawsze jest to odradzane :wink: Ale ja jeżdżę z podkarpacia przez Słowację i Węgry i granica Cro przekraczana o 1-3 w nocy jest w ciągu 2 minunt. W tym roku ponownie wyjeżdżamy w sobotę, ale tym razem rano, przystanek w Budapeszcie na zobaczenie oceanarium i dalej na noc w drogę do Cro :mrgreen:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 18.05.2018 20:35

Ja z Poznania zawsze wyjezdzam w niedziele wg mnie najlepszy termin wyjazd między 8 a 9 rano nogdy nie trafiłem.na korki Czechy Austria nocleg Austria lub Słowenia granica w Macej w poniedziałek maksymalnie 20min to najdłuzszy zator na całej trasie i na kwaterce jestem gdzieś miedzy 12 a 14.Oczywiscie wszystkiego sie nie przewidzi polecam.naigacje z informacja o natezeniu ruchu w razie wypadku korka przekieruje na szybszą trasę.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.10.2018 06:51

Właśnie się okazało, że przyszłoroczny wyjazd do Chorwacji muszę przesunąć o tydzień, bo ktoś już wpakował się w nasz planowany termin na kwaterze.

Planowałem trasę jak w zeszłym roku, bo jechało się bardzo fajnie:
- niedziela: Kraków - Słowacja - Węgry (nocleg Nagykanizsa)
- poniedziałek: Węgry - Chorwacja: Podaca

Teraz nie mam opcji wjazdu jak chciałem w niedzielę, bo kwatera zarezerwowana jest do soboty i właścicielowi nie pasują 2 dni dziury (w sumie się nie dziwie).
Mogę przyjechać w sobotę lub niedzielę. Jakby mało było szczęścia, będzie to weekend 29-30 czerwca :roll:

Która opcja będzie lepsza na pokonanie trasy w tym terminie:
1. piątek: Kraków - Węgry, sobota: Węgry - Chorawcja
2. sobota: Kraków - Węgry, niedziela: Węgry - Chorwacja
3. jakaś inna?

Czytają tematy na forum chyba sobota - niedziela, ale doradźcie coś ludziska :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.10.2018 08:01

Ja bym wybrał wyjazd w piątek rano, ewentualny nocleg w Cro ( np. okolice wodospadów krk aby je zwiedzić dnia następnego) w sobote po zwiedzaniu pojechać dalej. Ale do czerwca jest jeszcze mega dużo czasu i może wszystko się zmienić (nie wiadomo co z remontami a wypadków/korków nigdy nie przewidzisz) Acha i naturalnie przesz Słowację i Węgry :wink:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 12.10.2018 08:04

Jak masz wybór to jedź w sobotę. W niedzielę w Chorwacji raczej będą wracać niż jechać w tamtą stronę. Masz nocleg po drodze więc nie masz się co spieszyć. Wyjechać z Krakowa wcześnie rano i zaplanować sobie zwiedzanie po drodze choćby Budapesztu czy Nagykanizsa. Jeśli byłeś to coś innego . Na kwaterę przyjedziesz sobie póżnym popołudniem. Wyspać się i rano wcześnie pobudka. Dla mnie wcześnie to jest być o 5 rano na granicy Chorwackiej. Nie myślałeś aby jechać przez BiH? Super trasa co prawda dużo zakrętów ale w sam raz aby dojechać do Podacy i coś zobaczyć ciekawego a nie tylko autostrada.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.10.2018 08:43

Jeżeli pierwsza opcja to z noclegiem gdzieś w Chorwacji, najlepiej za Karlovacem. Możesz skorzystać ze "starej drogi" i nocować w okolicy Plitvic.
Jeżeli chcesz jednak spać na Węgrzech i w drugim dniu wjechać do Chorwacji, to wybierz opcję nr dwa :wink: :papa:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.10.2018 09:44

Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone