Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd w czerwcu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Wyjazd w czerwcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 12.01.2013 22:24

Chcielibyśmy wyjechać na urlop do naszej ukochanej Chorwacji :) :) :) , ostatnio byliśmy we wrześniu i było super- nie tylko pod względem cenowym :D zastanawiamy się nad czerwcem i mam pytanie : jeżeli chodzi o czerwiec to kiedy najlepiej przyjechać tzn. początek czy druga połowa czerwca, tak aby trafić jeszcze na mniejsze ceny apartamentów, bo pojedziemy w ciemno.
Pozdrawiam bardzo gorąco :D :papa:
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 15.01.2013 18:50

karin74 napisał(a):Chcielibyśmy wyjechać na urlop do naszej ukochanej Chorwacji :) :) :) , ostatnio byliśmy we wrześniu i było super- nie tylko pod względem cenowym :D zastanawiamy się nad czerwcem i mam pytanie : jeżeli chodzi o czerwiec to kiedy najlepiej przyjechać tzn. początek czy druga połowa czerwca, tak aby trafić jeszcze na mniejsze ceny apartamentów, bo pojedziemy w ciemno.
Pozdrawiam bardzo gorąco :D :papa:

Dzień Dobry.
Generalnie ceny niższe są do 15 czerwca a potem trochę rosną do 30czerwca ( nie należy generalizować, ponieważ niektórzy mają taką samą cenę przez cały czerwiec), a już lipiec a szczególnie sierpień to ceny o 100% potrafią być wyższe. Czerwiec ma ten plus że dni są dłuższe, pogoda dosyć stabilna, niestety woda trochę chłodniejsza, ale nie ma tłoku i to jest istotne a jeżeli chodzi o jazdę w ciemno to ten okres jak najbardziej sprzyja takiemu wyjazdowi, ponieważ jest w czym wybierać i nie skazujemy się na wybrany obiekt który może okazać się niewypałem. Ktoś oczywiście może powiedzieć że jeszcze mało owoców ale coś za coś...
Przerabiałem to kilkakrotnie (jeżeli chodzi o ceny) jadąc na wakacje w czerwcu.
Życzę w takim razie udanych wakacji.
Serdecznie Pozdrawiam.
Roman
marcel_n
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel_n » 17.01.2013 09:32

My również planujemy wyjazd w czerwcu. Chciałbym być na miejscu 1.06.2013. W związku z tym, że nigdy wcześniej nie byliśmy w Cro oraz małym dzieckiem na pokładzie (2 latka) mam pewne obawy by jechać w ciemno choć kusi mnie taka perspektywa bo pewnie wtedy jest szansa wyhaczyć taniej noclegi. Na dzień dzisiejszy nie mamy wybranej miejscowości i jest to dla nas bez różnicy. Ważne, żeby było ładnie i ceny przyzwoite. Już kilka osób polecało nam Zaton. Dopiero dzisiaj znalazłem to forum i jeszcze nie miałem czasu poszukać tu cennych informacji. Pozdrawiam
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 17.01.2013 09:44

Spokojnie jedź w ciemno
marcel_n
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel_n » 17.01.2013 09:55

GREG_G napisał(a):Spokojnie jedź w ciemno




Orientujesz się ile jestem w stanie zaoszczędzić na noclegach jadąc w ciemno?
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 17.01.2013 10:12

Ze względu na Rycha zaczęliśmy jeździć przed i po sezonie (mniej ludzi, mniejsze upały). Zawsze w ciemno,zazwyczaj na 3 tygodnie. Pogoda zawsze dopisywała, może 1-2 dni pochmurne. Z rocznym dzieckiem na Pagu, z dwulatkiem już Orebic i zwiedzanie za każdym razem. W czerwcu dłuższe dni i ciepłe wieczory, we wrześniu cieplejsze morze i większy wybór owoców.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 17.01.2013 14:37

marcel_n napisał(a):
GREG_G napisał(a):Spokojnie jedź w ciemno




Orientujesz się ile jestem w stanie zaoszczędzić na noclegach jadąc w ciemno?



tam gdzie ja byłem w Tucepi, normalny koszt 40euro, ja zapłaciłem 35 euro
we wrześniu
leszek79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszek79 » 30.05.2013 07:56

Cześć
Chciałem zabrać do Tucepi ze sobą rowery. Wiem że są tam góry dla mnie bajka, ale czy na przejażdżki z rodzinką są tam jakies płaskie trasy/promenady wzdłuż wybrzeża?
BR
Leszek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.05.2013 10:17

leszek79 napisał(a):Cześć
Chciałem zabrać do Tucepi ze sobą rowery. Wiem że są tam góry dla mnie bajka, ale czy na przejażdżki z rodzinką są tam jakies płaskie trasy/promenady wzdłuż wybrzeża?
BR
Leszek

do-znawcow-riviey-makarskiej-t41190.html
hannah
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hannah » 30.05.2013 10:36

My właśnie w czerwcu 14 wyjeżdzamy do Kasteli i sądzimy iż będzie świetnie tym bardziej iż po raz pierwszy jedzie z nami nasz psiak :)
hannah
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hannah » 30.05.2013 10:43

Może ktoś też sie wybiera w okolice?
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Chorwacja w czerwcu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 24.05.2016 18:57

Planuje w tym roku jechać do Cro w czerwcu ok. 18 na 2 tyg i jak zwykle za późno zabrałam się za szukanie miejscowości :( . 2 razy byłam w Pakostanie. Pierwszy raz w sierpniu od 10, a drugi od ok. 22 sierpnia. Pierwszym razem było bardzo gorąco, drugim też pogoda dopisywała całe 2 tygodnie, tylko ranki i wieczory były chłodne. Teraz szykuje się na 2 połowę czerwca i nie wiem czy dobrze robię. Upałów powyżej 30 stopni nie musi być, wystarczy mi do 28 :) tylko jak z wodą, czy nie będzie zimna?jak jest z ilością osób w miastach, czy na plaży, czy uda mi się coś znaleźć na miejscu bez rezerwacji? jak byłam 1 razem to oczywiście w ciemno jechałam, pierwsza noc w aucie :mrgreen: a potem udało coś się znaleźć, tylko tyle że daleko od wody, ale apartamencik fajny bo z tarasem. Za drugim razem miasteczko było o polowe mniej zatłoczone, a plaże we wrześniu te dzikie prawie puste :D.
owoc81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Chorwacja w czerwcu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) owoc81 » 24.05.2016 19:38

Witam,
w 2010 byłem tydzień w Baśka Voda od 29 maja do 5 czerwca. W weekend jak przyjechaliśmy super pogoda, dużo ludzi i wszystkie knajpy otwarte. W tygodniu dużo mniej ludzi ale i pogoda kiepska (troszkę wtedy pozwiedzaliśmy). Apartament znaleziony od ręki (pierwszy, do którego weszliśmy). Woda taka sobie (dużo cieplejsza niż bałtyk w sezonie) ale d...ska nie urywało ;-) W 2012 również zawitaliśmy do Baśka Voda do 15 do 23 czerwca wówczas wjechaliśmy do tego samego apartamentu tylko inne pomieszczenie (od ręki), pogoda brzytwa (30 stopni i więcej) przez cały tydzień, ludzi dużo więcej jak dwa lata wcześniej. Woda przyzwoita a jak pojechaliśmy do CAVTATu za Dubrownik to w zatoczkach była zupa. Knajpki otwarte do późnej nocy ale to był czas EURO 2012 więc wszyscy oglądali mecze. W 2013 trafiliśmy do Tucepi od 1 do 15 czerwca. Gdy jechaliśmy to na autostradzie miejscami temperatura spadała do 9 stopni i lał deszcz. Szukaliśmy kwater po całym TUCEPI i praktycznie ciężko było coś znaleźć (pozamykane a nie z braku miejsc), proponowano nam różne wynalazaki, po czym stojąc na parkingu zamachała do nas przemiła Pani i zaproponowała kwaterę tutaj http://www.tucepi.net/ivo/4_a21k2.htm (w samym centrum za rozsądne pieniądze). Przez pierwsze 2-3 dni pogoda się rozkręcała i po tym było już od 25 stopni. Woda do kąpieli. Ludzi na początku mało. Po pierwszym tygodniu zrobiło się tłoczniej. A w dzień przed wyjazdem w CRO było chyba zakończenie roku szkolnego i początek wakacji więc mieliśmy pod balkonem koncert do 2-giej w nocy i dziki tłum ludzi. Według mnie termin, w którym się wybierasz jest kompromisem pomiędzy rozsądnymi cenami za kwatery, już fajną pogodą a ilością ludzi. W dodatku to najdłuższe dni w roku więc można spacerować do późnej nocy;-)
Pozdrawiam
I życzę miłego wyjazdu.
Ja w tym roku planuje start od 6 do 18 czerwca i mam nadzieje, że będzie w sam raz;-)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Chorwacja w czerwcu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 25.05.2016 08:06

Dzięki. Teraz na szczęście też wypada Euro, to liczę że ludzie będą we Francji, albo przed tv siedzieli :D poza tym ja mam trochę problem z kwaterą, ponieważ jadę z psem i nie każdy akceptuje zwierzęta :(

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone