Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.11.2008 19:49

A kto szukał w ciemno na Peljesacu w okolicach Orebicia (nie w samym) i z jakim skutkiem???

:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2008 08:14

Popiel napisał(a):A kto szukał w ciemno na Peljesacu w okolicach Orebicia (nie w samym) i z jakim skutkiem???

:wink:


Widzisz Popiel...póki co apel nie spotkał się ze zbytnim entuzjazmem :( ...temat szybko zanikł a tamte informacje faktycznie są przestarzałe nieco...wiadomo, turystów z roku na rok coraz więcej jest więc specyfika tego typu wyszukiwania kwater może się zmieniać...ja jeżdżę zawsze w sezonie i dlatego interesują mnie świeże spostrzeżenia na ten temat w szczycie okresu urlopowego :?: ...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.11.2008 09:14

No dobra, zgłoszę się dobrowolnie...
W tym roku byłem w Orebicu prawie do końca czerwca i dobiło dopiero w końcówce, bo w PL był jakiś długi weekend. Ale nawet kiedy gdzieś 26.06 przemieszczaliśmy się do Sukosan jeszcze były wolne apartmany. Więc wszystko jak każdy wie zależy od sezonu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2008 10:56

To już coś, że przynajmniej jedna osoba się wypowiedziała...może temat ruszy z kopyta bo przecież na tylu forumowiczów na pewno co najmniej połowa w ciemno jedzie... :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.11.2008 13:24

Ja do tej pory z rezerwacją, bo więkasza ekipa była i było zaklepać tak pokoje, by nie przechodzić np do kuchni przez inną sypialnię.
Z pośrednika zadowolony w 100%, cena przystępna i wszystko jak miało być, no ale miejsce wcześniej sprawdzone, więc wiadomo na co się człowiek pisał.
Teraz może tylko sami, więc chcę sie zoriętować jak to wygląda w miejscach, które mam na oku.
Wolimy apartament, ale jak nie da rady, lub mało info będę miał na temat konkretnej części Cro, to namiot na gdyby co i w drogę.

Padło na Peljesac, choć daleko, więc może i plan taki - sprawdzone miejsce na rivie Makarskiej kilka dni, a później gdzie oczy poniosą, oczy nie nogi :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2008 14:32

Ja tym razem obrałem kierunek Hvar...co prawda mam już wstępnie zaklepane miejsce ale niewykluczone, że w ostatniej chwili zmienię strategię i zawitam gdzieś "na ciemnego"...
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 13.11.2008 15:14

Byłem jak zawsze w ciemno i w tytm roku, od 6 sierpnia przez 10 dni. Kwaterę znależliśmy na wjeździe do Makarskiej. Byliśmy w 9 osób, całe pietro nam przypadło. No może troszkę daleko było nad morze - mieszkaliśmy za magistralą, ale nie tylko my D, SK, CZ również. Naganiacze stojący przy drodze jeszcze oczywiście zostali- czyli mieli jeszcze jakieś kwatery do oferowania. W samej makarskiej zauważyłem, że na apartamentach od poniedziałku 11 sierpnia zaczęły sie pojawiać tabliczki z wolnymi pokojami. Również na naszym pierwszym spacerze zauważyłem przy dworcu autobusowym siedzące panie z tabliczkami.
Dla osób preferujących spokój polecam Brelę, ale tam w sezonie było tylko miejsce dla jednej rodziny.
Ostatnio edytowano 14.11.2008 18:49 przez HeniekWit, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.11.2008 15:21

Popiel napisał(a):A kto szukał w ciemno na Peljesacu w okolicach Orebicia (nie w samym) i z jakim skutkiem???

:wink:


3 lata temu wynająłem internetowo apartament, jak to często bywa, nie byłem zadowolony, pojechałem więc dalej i bez problemu znalazłem w Vigajn mieszkanie, a właściwie domek. Mały, murowany, bardzo dobrze wyposażony, sypialnia, pokój dzienny z aneksem kuchennym, taras z widokiem (przez drzewa) na morze. Całość 24 euro. 2-ga połowa września.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2008 15:22

Jeździmy w sezonie ze względu na szkołę, ale tylko na kempingi, zawsze znajdujemy wolne miejsca. Z obserwacji nawet w kurortach zawsze widać wolne kwatery i pokoje do wynajęcia, a wynajmowanie kwater prywatnych przez internet to zawsze ryzyko ( zapachy, pleśń......).Pozdrawiam. :lol:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.11.2008 15:29

HeniekWit napisał(a):No może troszkę daleko było nad może - mieszkaliśmy za magistralą, ale nie tylko my D, SK, CZ również.


Panie Kolego litości, to "może" piszemy tak zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link.
Pozdrawiam
Rafał
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.11.2008 16:57

alessandro1977 napisał(a):Ja tym razem obrałem kierunek Hvar...co prawda mam już wstępnie zaklepane miejsce ale niewykluczone, że w ostatniej chwili zmienię strategię i zawitam gdzieś "na ciemnego"...


Jeżeli kierunek Hvar, to równocześnie ze mną w tym roku byli w Cro znajomi. Ja wiesz gdzie stacjonowałem, a oni na Hvarze Boxerem 9osób. Spokojne chyba miejsce, bo takie lubią, blisko na zakupy do Jelsy. Mogę dla Ciebie zapytać się o namiary na ten dom dla porównania. Mówili, że lekko zdenerwowali właściciela, ponieważ mieli swój prowiant, a on zapasów trochę zrobił. Jak to Polacy, a nie nimcy. :wink: aha... ale cmentarza nie było chyba blisko ;) hehe...

Jak na ciemnego to może razem? Ja chciałbym druga połowa lipca, a na pewno w wakacje, ze względu na wykonywany zawód mój i mojej ładniejszej połowy. 8)


HeniekWit mówiąc riva Makarska, nie miałem na myśli samej Makarskiej. Chyba bym wolał w aucie nocować lub nawet w kartonie, byle nie w tym mieście :wink:
Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.11.2008 17:12

alessandro1977 napisał(a):Ja tym razem obrałem kierunek Hvar...co prawda mam już wstępnie zaklepane miejsce ale niewykluczone, że w ostatniej chwili zmienię strategię i zawitam gdzieś "na ciemnego"...

Gdzie śmigasz? Ja też na Hvar...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.11.2008 17:23

MWN napisał(a): Więc wszystko jak każdy wie zależy od sezonu.


Ja w tym roku byłem od 4.08 i w mojej wiosce (riva Omiska) nie było wolnych apartamentów. Widziałem jak kilka osób - Polaków, pytało, ale np. dwa tygodnie wcześniej był tam też mój kolega i mówił, że apartamenty były wolne i to nie drogo. Duże z tarasami nad wodą za 50euro... no ale to może trafił tak, że na tydzień akurat przerwa była i taka cena by nie mieli pustostanu.

Zgadza się proszę pana i uzupełnie jeszcze tak.
Zależy od sezonu i od czasu i od szczęścia oczywiście, bo np za 50e można mieć app 2sypialnie, kuchnia, WC, taras z widokiem na more, grill i ławeczka obok domu na miłe wieczory lub też sypialnie z pokojem dziennym w którym jest kuchnia i dwie pary hmm... losowanko lub o północy zmiana kocy :lol: a widok na ... (sami dopowiedzcie)
radziu1974
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) radziu1974 » 13.11.2008 17:42

Witam.Jeżdżę z rodzinką od ośmiu lat i tylko pierwszy raz kwaterę mieliśmy już wcześniej zaklepaną . Zawsze jeżdzimy w sezonie (dziecko w wieku szkolnym ) i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów . Ostatnio Drasnice , parter domku za 55 euro (dwie sypialnie , kuchnia ogromna,wc,łazienka i całkiem blisko plaży)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.11.2008 08:56

Sławomir Wocial napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Ja tym razem obrałem kierunek Hvar...co prawda mam już wstępnie zaklepane miejsce ale niewykluczone, że w ostatniej chwili zmienię strategię i zawitam gdzieś "na ciemnego"...

Gdzie śmigasz? Ja też na Hvar...


Planuję Zavala albo Ivan Dolac...zresztą gdzie znajdę ciekawą kwaterę ale reflektuję przede wszystkim na te dwie miejscowośći...planuję w drugiej połowie lipca... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone