Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 16.04.2018 09:44

Popox napisał(a):Pamiętam że dwa lata temu pojechaliśmy w ciemno...

Przez ostatnie dwa lata sytuacja zmieniła się radykalnie. Kiedyś nie jechałbym inaczej niż w ciemno. Dziś raczej bym nie ryzykował. Zwłaszcza jeśli wszyscy chcecie mieszkać razem to tym bardziej.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.04.2018 09:50

greenrs napisał(a):
Popox napisał(a):Pamiętam że dwa lata temu pojechaliśmy w ciemno...

Przez ostatnie dwa lata sytuacja zmieniła się radykalnie. Kiedyś nie jechałbym inaczej niż w ciemno. Dziś raczej bym nie ryzykował. Zwłaszcza jeśli wszyscy chcecie mieszkać razem to tym bardziej.


To istotny argument. Znaleźć w tym samym terminie dwa i więcej sąsiadujące apartamenty w tym samym terminie to już trudniejsza sprawa. W sezonie, nawet z wcześniejszą rezerwacją jest to często niemożliwe. Zwłaszcza, że na forum sporo wycieczek masowych "jedziemy w sierpniu w 5 aut i 25 osób, poszukujemy kwater w tym samym budynku, najlepiej zaraz przy plaży) ;)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.04.2018 09:55

Popox napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentów? Tak bez pośredników?


Na portalach, dużych np. apartamentychorwacja.pl albo lokalnych korcula-larus.com, hvarinfo.com

Albo przez google maps, gdzie wyświetla się dużo miejscówek.

Albo wyszukujesz sobie interesującą cię miejscowość xxx i wrzucasz w google "xxx apartmani/smjestaj/spartments"
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.04.2018 10:04

Popox napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentów? Tak bez pośredników?

W wyszukiwarce wpisujesz apartmani/smještaj + interesującą Ciebie lokalizację. Jako wynik wyszukiwania, w pierwszej kolejności dostaniesz listę stron, które są sponsorowane, należą z reguły do jakiś agencji.

Na wielu z nich, masz jednak linki do poszczególnych apartmanów z kontaktem do właściciela. Później już korespondujesz tylko z właścicielem, bez pośredniczącej agencji.
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 24.04.2018 07:02

Hej znalazłem interesującą ofertę na adriatic-home.com niestety poprzez stronę nie można dokonać rezerwacji. Czy wpłacenie zaliczki po rozmowie mailowej jest bezpieczne? Mam małe wątpliwości, niestety nie znalazłem opinii o tym konkretnym apartamencie
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 24.04.2018 07:30

Popox napisał(a):Hej znalazłem interesującą ofertę na adriatic-home.com niestety poprzez stronę nie można dokonać rezerwacji. Czy wpłacenie zaliczki po rozmowie mailowej jest bezpieczne? Mam małe wątpliwości, niestety nie znalazłem opinii o tym konkretnym apartamencie



Tak to właśnie działa. tego typu portale przekierowują cię bezpośrednio do właściciela. Z nim dogadujesz się i ustalasz warunki, a warunkiem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki. W 99% i więcej jest to bezpieczne, a że opinii nie ma, niczego nie oznacza. Sprawdź sobie położenie w google maps w trybie ze zdjęciami i street view, poproś właściciela o przysłanie więcej fotek, jeśli takie posiada, a potem podejmuj decyzję.
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 24.04.2018 08:03

Dziękuję za radę. Tak zrobię. Pozdrawiam
qLA
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qLA » 05.05.2018 13:28

Po ostatnich dwóch latach i sporych problemach ze znalezieniem miejscówki ( 2 lata temu Podgora w lipcu, rok temu Pag na Pagu w sierpniu ) zarezerwowałem już w zeszłym roku.
Wolę jednak jechać na pewne, niż po całej podróży łazić 5h po miejscowości, pełen obaw czy coś sensownego się znajdzie, byleby przyoszczędzić 100-200euro na 10 dniach pobytu.
Chodzenie 3km do centrum w zeszłym roku skutecznie mnie z tego wyleczyło.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 06.05.2018 14:09

W czerwcu wybieram się na tydzień do Czarnogóry i na tydzień do Chorwacji - w tej kolejności , apartamenty porezerwowane. Jadę pierwszy raz i myśląc o drodze zaczynam się zastanawiać nad wyjazdem dzień wcześniej niż planowałem i nocowaniu gdzieś np. w Dalmacji tak by nie jechać na złamanie karku tylko na spokojnie.
Do brzegu : jak sytuacja wygląda z wynajmem na jedną noc w Chorwacji w czerwcu ? Czy tak w ciemno coś w rozsądnych kosztach dla 4 osób się znajdzie i jaka jest reakcja na jedno nocowanie u miejscowych ? Ma ktoś jakieś doświadczenia i spostrzeżenia ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.05.2018 15:58

Nie wiem skąd jedziesz z Polski ale proponuję szukać noclegów tranzytowych w rejonach gdzie właściciele apartamentów są na takie noclegi nastawieni. Czy to okolice Plitvic albo miejscowości przygraniczne ze Słowenią (np Krapina). W miejscowościach nadmorskich preferują wynajem przynajmniej tygodniowy choć w czerwcu pewnie też nie będzie jeszcze z tym problemu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2018 16:06

ADP napisał(a):W czerwcu wybieram się na tydzień do Czarnogóry i na tydzień do Chorwacji - w tej kolejności , apartamenty porezerwowane. Jadę pierwszy raz i myśląc o drodze zaczynam się zastanawiać nad wyjazdem dzień wcześniej niż planowałem i nocowaniu gdzieś np. w Dalmacji tak by nie jechać na złamanie karku tylko na spokojnie.
Do brzegu : jak sytuacja wygląda z wynajmem na jedną noc w Chorwacji w czerwcu ? Czy tak w ciemno coś w rozsądnych kosztach dla 4 osób się znajdzie i jaka jest reakcja na jedno nocowanie u miejscowych ? Ma ktoś jakieś doświadczenia i spostrzeżenia ?

A skąd z Polski ruszasz?,ja tak jechałem w zeszłym roku do Czarnogóry.Tylko my przez Bośnię w połowie czerwca(nie żałuję).
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 06.05.2018 18:25

Jadę z Łodzi . Nie chodzi mi właśnie o tranzytowy nocleg, a raczej miejsce do zwiedzania - jadę całą noc , dochodzi południe zjeżdżam z autostrady nad morze do najbliższej ciekawej miejscowości , szukam kwatery , małe odespanie i wypad nad wodę i pozwiedzać a dopiero rano ruszam dalej w drogę. Tylko czy coś w takich miejscach jak Makarska , Dubrovnik i okolice znajdzie się coś fajnego na jedną noc poza mega drogimi hotelami Dubrovnika ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2018 18:57

Nawet się nie masz co łudzić że wynajmiesz kwaterę na jedną noc w sezonie,w miejscowości takiej jak Makarska.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 06.05.2018 19:02

Moze i wynajmie tylko za jaka cene. Z tego co sie kiedys orientowałem doliczja 30 procent
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.05.2018 20:13

ADP napisał(a): (..) małe odespanie i wypad nad wodę i pozwiedzać a dopiero rano ruszam dalej w drogę (...)


...a weź prześpij się na plaży (pod chmurką) i leć dalej :)

Więcej czasu stracisz na szukanie wyrka + dużo droższą taryfę dostaniesz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 379
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone