Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 09.08.2017 09:50

krzygaj napisał(a):Proszę podpowiedzcie mi kiedy być najlepiej by szukać kwatery?
Planuję wyjazd z PL 20.08(niedziela) o 02:00, po drodze kimka także na miejscu(Tucepi) byłbym 21.08(poniedziałek) - jednakże mogę zmienić termin wyjazdu np na 19.08(sobota)
Z jednej strony wydaje mi się, że sporo osób w niedzielę opuszcza kwatery i najlepiej byłoby w niedzielę od rana już szukać, ale z kolei jazda w sobotę, to może być jakiś dramat.

A może po prostu nie ma żadnego znaczenia dzień poszukiwania kwatery?


W tym okresie to raczej coś znajdziesz nawet w poniedziałek. Zawsze lepsza jest sobota, ale tutaj uważaj na ogólne korki na drodze. Najlepsze rozwiązanie, to przybycie w sobotę rano około 8-9 i szukanie.

Kwatery zwalniane są w soboty od 10-tej. Jeśli jazda w weekend, to najmniej korków w nocy trafisz.
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 09.08.2017 12:13

marosmaro napisał(a):
doris84 napisał(a):Cześć
Mam pytanko. Wyjeżdżamy do Cro w sobotę 12.08.w ciemno z dwójka dzieci 6,7 lat. Kierunek Pag okolice Caski, Novalji. Czy orientujecie się jakie są ceny za apartamenty w tych miejscach? I jak przeważnie chcą żeby płacić za nocleg w kunach czy euro?
jak macie jakieś namiary na fajną miejscówkę to chętnie przygarnę :)


Odkąd jeździmy to za mieszkanie płacimy w euro poza dawniejszymi czasami kiedy były marki niemieckie.
Co do cen to za rodzinę 2+2 trzeba będzie zapłacić od 50 euro w górę. Miejscówki podeślę wieczorem na priv. oczywiście nie gwarantuję że będą wolne.



Dzięki za odpowiedź.. Bo właśnie nie wiemy czy więcej wziąć Kun czy Euro.. Będę wdzięczna za namiary na miejscówki.. W razie czego niech będą.. :)
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.08.2017 12:49

[quote="bonovox75ogólne korki na drodze. Najlepsze rozwiązanie, to przybycie w sobotę rano około 8-9 i szukanie.

Kwatery zwalniane są w soboty od 10-tej. Jeśli jazda w weekend, to najmniej korków w nocy trafisz.[/quote]

no nie wiem czy to dobry pomysł,
myślę ze większość "zwalnia" w niedzielę wszak "tubylcy" także tam odpoczywają w weekendy,
mnie się wydaje że szukanie od poniedziałku jest ok tym bardziej że to koniec sierpnia,

robisz nocleg po drodze to tak zorganizuj aby zaliczyć Plitwickie polecam warto,
Tucepi fajny wybór,
frog
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) frog » 10.08.2017 17:55

witam jest ktos moze w okolicy wyspy krk w miejscowosci Baska ? interesuje mnie czy oplaca sie jechac w ciemno w sobote mam zamiar byc na miejscu? bylem tam 5 lat temu i nie bylo problemu wiekszego ze znalezieniem noclegow. Aa i dodam ze wybieram sie w 4 plus pies :) dzieki za pomoc
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.08.2017 11:49

Jestem w Baska Voda od 9. Generalnie widzialem rano z 7 osob z kartkami. Nie pytalem o ceny ani o lokalizacje.
Dan1302
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan1302 » 12.08.2017 13:22

Witam
Właśnie przyjechałem do Orebić kwaterę znalazłem dosłownie po 10 minutach za 50E dwie osoby sypialnia pokój z aneksem kuchennym duży taras.
ewaewaen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaewaen » 13.08.2017 10:27

frog napisał(a):witam jest ktos moze w okolicy wyspy krk w miejscowosci Baska ? interesuje mnie czy oplaca sie jechac w ciemno w sobote mam zamiar byc na miejscu? bylem tam 5 lat temu i nie bylo problemu wiekszego ze znalezieniem noclegow. Aa i dodam ze wybieram sie w 4 plus pies :) dzieki za pomoc


Witaj, ja wróciłam z KRK dwa dni temu, jechaliśmy w ciemno 2 os dorosłe i 9-letnie dziecko. Na miejscu byliśmy w piątek w BASKA, MIELIŚMY PROBLEM ze znalezieniem kwatery, odwiedziliśmy wszystkie BIURA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ, znaleźliśmy apartament bezgwiazdkowy tylko na 4 noce za 67 EU/doba, do tego jednoraz. opłata 9 EU. Z balkonem ale Bez klimatyzacji. Lokalizacja domu była 5-6 minut od plaży więc blisko, ale pod górkę w dzielnicy ZAROK. Widoki z balkonu cudne, wręcz panoramiczne. Po 4 dobach ruszyliśmy w poszukiwaniu następnej kwatery.... w mieście KRK ceny kosmiczne- około 80-90 EU w zwyż. Pojechaliśmy dalej, w MALINSKA znaleźliśmy ( też trochę szukając ) pokój z łazienką ale bez kuchni, jedynie z dostępem do lodówki. Cena pokoju 50 EU, oczywiście przez biuro IT. Cena nas ucieszyła, ale coś za coś- na dole pod tymże pokojem była restauracja Pizzeria "Dubasica" i hałas do północy, nie wiedzieć czemu komary żarły nas żywcem,musieliśmy kupić RAJD aparat do prądu z płytkami na moskity, poza tym kilka razy zatrzęsła się ziemia, dosłownie wstrząsy sejsmiczne- ponoć to w Malinskiej normalka!!!
jeśli chodzi o BASKE to wiele osób szukało tak jak my - w ciemno. Pewnie większość znalazła, ale wybór kiepski i nie ma możliwości znalezienia czegoś tańszego. Według mnie wyspa KRK jest droga- ceny tam dosłownie powariowaŁY!
ewaewaen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaewaen » 13.08.2017 10:46

krzygaj napisał(a):Proszę podpowiedzcie mi kiedy być najlepiej by szukać kwatery?
Planuję wyjazd z PL 20.08(niedziela) o 02:00, po drodze kimka także na miejscu(Tucepi) byłbym 21.08(poniedziałek) - jednakże mogę zmienić termin wyjazdu np na 19.08(sobota)
Z jednej strony wydaje mi się, że sporo osób w niedzielę opuszcza kwatery i najlepiej byłoby w niedzielę od rana już szukać, ale z kolei jazda w sobotę, to może być jakiś dramat.

A może po prostu nie ma żadnego znaczenia dzień poszukiwania kwatery?


TRUDNO JEDNOZNACZNIE STWIERDZIĆ kiedy szukać najlepiej, w weekend może być dużo lokalnych przybywających na odpoczynek, ja w tym roku byłam na miejscu w piątek, był problem ze znalezieniem kwatery na wyspie KRK, dwa lata temu byłam w MAKARSKA w czwartek rano i na wjezdzie do miasta już czekali chłopacy na motorkach, braliśmy pierwszą propozycję za 45 EU z klimą apartman pokój 3-os, łazienka, aneks kuch z tarasem ;) Na stałym lądzie chyba taniej i łatwiej coś znaleźć, na KRK chyba więcej nie pojedziemy- drogo. Po 20 sierpnia może już będzie łatwiej coś znaleźć. My byliśmy od 3 sierpnia- chyba w największym oblężeniu.
'
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2017 12:24

Krk, Cres, Losinj, Istria - ceny pod turystów z Europy Zachodniej. W porze wakacji Włochów i Niemców b. ciężko o wolne miejsca. Mają blisko.
piokap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piokap » 13.08.2017 12:43

Witam wszystkich !
wybieram sie na chorwacje 22.08.2017 to jest wtorek.
jade w ciemno z rodzinka 2 dorosłych i dwoje dzieci 8 i 5 lat
chciałem zapytac czy jest problem z noclegami na miejscu w okolicach podgora, i dalej na poludnie
szukam czegos na 9 dni najlepiej do 50euro za dzien, nie jestesmy strasznie wymagajacy chodzi tylko zeby było czysto.
gdyby ktos mogł cos polecic wolnego bede wdzieczny.
moj mail
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiam
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2017 13:00

A na polsce gdzie mieszkasz? :|
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 13.08.2017 15:04

papse napisał(a):A na polsce gdzie mieszkasz? :|


Mnie też to trochę razi , ale to walka z wiatrakami.

"na polsce mieszkam na hotelu" ;)
piokap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piokap » 13.08.2017 21:09

na szczescie przy granicy slowackiej...
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 13.08.2017 23:47

Jak wygląda sytuacja w Tucepi, czy spacerując widzieliście kartki z informacjami o wolnych pokojach ?
kaja1287
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.08.2017
Wyjazd w ciemno 2017 pełnia sezonu - jak sobie poradzić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja1287 » 16.08.2017 00:51

Witam wszystkich :D
Mam małą zagwozdkę... Planujemy z rodziną (3 osoby) jechać na 10 dni do Chorwacji. Chcielibyśmy wyjechać jak najszybciej, od kilkunastu godzin ślęczę przed monitorem i szukam jakiegoś apartamentu. Niestety, wszystko jest albo pozajmowane albo nie w naszym przedziale cenowym. Chcielibyśmy zatrzymać się w Istrii (planujemy wybrać się na wycieczkę do Wenecji oraz do Słowenii więc lokum w Istrii bliżej Poreč/Umag byłby idealny). Szczerze mówiąc, naczytałam już się tyle artykułów, że mam porządny mętlik w głowie :?
Pomyślałam już o wyjeździe w ciemno (Każdy nasz wyjazd tak wygląda, nie ważne czy to Bułgaria, Węgry czy Chorwacja - my ruszamy w ciemno. Tylko jest mały problem... 1. Na Chorwacji ostatni raz byliśmy 4 lata temu więc mamy świadomość, że bardzo dużo się zmieniło przez ten czas. Wtedy jeździliśmy we 4, przyjeżdżając na miejsce po 2h szukania mieliśmy apartament za mniej niż 50 euro i to w szczycie sezonu. Wiadomo, Chorwacja była mniej znana wtedy i to wszytko inaczej wyglądało. 2. Czytałam już tak dużo opinii, że lepiej w szczycie sezonu nie wybierać się w ciemno, że nabieram coraz więcej obaw. Zależy nam na tych wakacjach, wcześniej o tym myśleć nie mogliśmy, bo nie było wiadomo co z wolnym w pracy. A teraz wszystko na ostatnią chwilę i to z ogromnym stresem. Pisałam z kilkoma osobami i one też odradzają nam ten wyjazd. Już sama nie wiem co mam robić.
Może ktoś z was byłby wstanie pomóc nam ? Może jednak nie będziemy musieli rezygnować z upragnionego urlopu ? Czy jest szansa, żeby teraz-w szczycie sezonu- ruszyć do Chorwacji i złapać jakiś dobry nocleg w przystępnej cenie ? Jeżeli chodzi o cenę noclegu, to jak - każdemu i nam chodzi o jak najniższą, max. do 45 euro. Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie nasze oczekiwania są wygórowane :/
Proszę Was poradźcie mi co zrobić
Z góry dziękuję za wasz odzew
Pozdrawiam :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 374
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone