Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dagolu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagolu » 31.07.2017 19:37

Okazało się, że nie taki diabeł straszny, choć stresa miałam. Za dużo adrenaliny, chyba się starzeję.
Ok.8:30 dotarliśmy do Podgory a po ok 20 min. już mieliśmy kwaterę: 2 pokoje z kuchnią i łazienką i olbrzymim tarasem z pięknym widokiem na morze i marinę- cena 70€ za 3os. Standard może i nie jest zbyt wysoki, apartament czasy świetności ma za sobą, ale jest w nim wszystko, co niezbędne łącznie z pralką i zmywarką oraz miejscem postojowym w garażu. Do plaży ok 3 min.na piechotkę i co najfajniesze, nie trzeba zasuwać przez jadrankę. Przedtem oglądałam jeszcze 2 apartamenty o podobnym standardzie za 80€ (dla 8 os) i 70€. Możliwe, że gdybyśmy poszukali jeszcze trochę, to znalazłoby się coś lepszego, ale wychodzę z założenia, że pokój służy nam za "spalnię", rano i popołudniu kawka na tarasie, a reszta czasu na plaży i wędrówkach. Cena za kwaterę bez porównania do polskich warunków i pogoda bezcenna.
Ps. tłumów na plaży nie zaobserwowałam, ludzi pewnie podobnie, ile w zeszłym roku o tej samej porze.
MikSzu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikSzu » 31.07.2017 22:20

Witajcie, nam sie udalo w "ciemno". Zaliczylismy już Szwajcarie, Wlochy i postanowilismy reszte urlopu spedzic w Chorwacji. Padlo na Istrie, poniewaz nigdy nie bylismy w tym rejonie i bylo blisko z Wloch. Po przeszukaniu forum wypadlo mi, ze duzo osob poleca Poreč. Przejechalismy przez centrum i zatrzymalem sie przy pierwszej nieruchomosci przy morzu z ogloszeniem o wynajmie. Okazalo sie, ze jest to hotel i cena byla 140 euro za 2 osoby. Przy 4-osobowej rodzinie wypadalo 280 euro. Sama kelnerka, ktora tlumaczyla wlascicielowi z angielskiego na chorwacki (preferuja niemiecki) przyznala, ze ceny sa kosmiczne. Wlasciciel stwierdzil, ze nie damy rady, bo to szczyt sezonu. No to w droge. Kolejna uliczka przy promenadzie i strzal w 10-tke. Dom z apartamentami prowadzi sympatyczna i konkretna p. Natalia Hasimi. Adres: Rade Končara 17, 52440 Poreč. Tel. 00385989661370. E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Apartament jest przestronny. Sklada sie z oddzielnego pokoju np. dla dzieci, pokoju z aneksem jadalno-kuchennym. Jest lazienka i wyjscie na taras. Kuchnia wyposazona w sprzety. Jest rowniez klimatyzacja w czesci pokojowo-jadalnej. Wszystko w cenie 90 euro za dobe. Do plazy mamy w linii prostej 200 metrow. Plaza jest zwirkowa z lagodnym zejsciem. Do centrum, restauracji i marketu jest bardzo blisko na pieszo. Zapewne damy sie namowic dzieciom na wyjazd do aquaparku Aquacolors. Pozdrawiam slonecznie. M
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 02.08.2017 00:47

No to teraz coraz bardziej sie zastanawiam czy ruszac na Chorwacje 11.08 ... jak tutaj takie wiesci ze noclegow nie ma

czy moze dopiero 26.08
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 02.08.2017 10:10

Czemu się dziwicie, że w sezonie jest coraz mniej miejsc jak jest coraz więcej wypoczywających.
26.08 to już co innego. Zapewne większość Polaków, Niemców, Włochów, Austriaków i Czechów
będzie opuszczać Chorwację właśnie w ostatnim weekendzie sierpnia bo to koniec wakacji w tych krajach.
I nagle zwolni się lekko licząc z 80% miejsc.
Panikować nie powinniśmy tylko wyciągać logiczne wnioski z wpisów innych - sam jadę w tym roku, po raz pierwszy i bez rezerwacji,
bo w ciemno tego nie nazwę (mam kilka namiarów i na bieżąco sprawdzam ich zajętość w interesującym mnie okresie czasu).
Pomimo obaw, które w mniejszym lub większym stopniu występują chyba zawsze jak jedziesz po raz pierwszy bez rezerwacji,
jestem bardzo wdzięczny wszystkim forumowiczom, Którzy wiele razy opisywali sytuację z wynajmem po sezonie.
Te wpisy i bieżące monitorowanie niewielkiej zajętości popularnych wybranych kwater, daje mi spokojną głowę przed wyjazdem jeśli chodzi o szukanie noclegów w terminie jaki mnie interesuje.
Co więcej, właśnie Wasze wpisy skłoniły mnie do zaplanowania terminu wyjazdu właśnie po sezonie.
gabrysm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabrysm » 03.08.2017 12:05

My w tym roku również wybieramy się po raz pierwszy do cro (rodzinka 2+1 z 5 latkiem) wybór padł na miejscowość Baska na wyspie Krk oczywiście w ciemno. Chcemy wystartować z Warszawy w niedziele 3.09 wieczorem tak aby na miejscu być w poniedziałek 04.09 z samego rana. Mam nadzieję, że uda nam się w tym terminie znaleźć jakąś kwaterę na miejscu i nie zapłacić za nią majątku;)
Jeśli macie jakieś sprawdzone kwatery to proszę o info na prv z chęcią sprawdzimy;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2017 12:16

AdamKce napisał(a):No to teraz coraz bardziej sie zastanawiam czy ruszac na Chorwacje 11.08 ... jak tutaj takie wiesci ze noclegow nie ma

Na Chorwacji nie ma :wink:
Ale dwa posty wyżej czytam, że w Chorwacji są - Podgora, Porec.
arrt92
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) arrt92 » 03.08.2017 13:22

Zaczynam się martwić - wyjeżdżamy 11 więc koło 12 będziemy w okoliciach Podgory - wiecie jak tam z noclegami ? Ogólnie to szukam czegoś dla 8 osób....
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 03.08.2017 14:15

Od 11 do 23 lipca rezydowałem w małej podzadarskiej mieścinie jaką jest Bibinje. 18 lipca "w ciemno" przyjechał mój brat ze znajomym i mieli spory problem ze znalezieniem czegokolwiek. Objechaliśmy 2-3 miejsca gdzie jeszcze dzień wcześniej można było coś trafić, niestety z marnym skutkiem. Podzwonili też po swoich miejscowych znajomych, proponowali np. system 3 dni u jednego gospodarza, 7 kolejnych u jego rodziny na drugim końcu miasteczka. Nawet apartamenty/hostel w których byłem rok wcześniej w tym właśnie terminie i które nie miały nawet 50% obłożenia, teraz kipiały od turystów. Przy drodze babuszka zaoferowała pokoik rodem z PRL za 40eur z wiatrakiem zamiast klimy i jakies 12 minut do morza. Ostatecznie wysłałem ich na ulicę, gdzie stoi wg numeracji ok. 100 chałup i praktycznie każdy trudni się wynajmem, dopiero na samym końcu łącznie po ok. 4 godzinach poszukiwań (+ 15h podróży) zaczepili dwie kobieciny, które po kogoś zadzwoniły. Przyjechał na miejsce gość, który akurat miał ostatni wolny apartament... z klimą za 50eur, jednak do morza ok. 10-12 minut spacerkiem. Reasumując, w tym roku w Chorwacji jest niesamowite obłożenie i zapowiada się, że zostanie one utrzymane w kolejnych latach. Ja osobiście mam już rezerwację na 2018r.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.08.2017 22:22

Ja już przestałem ryzykować i rezerwuję. Kilka lat temu naszukałem się kwater w lipcu. Oferowano słabe warunki za cenę z kosmosu. Do dupy z taką robota. Rezerwuję i mam wszystko gdzieś.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 03.08.2017 22:34

Endrju napisał(a):Od 11 do 23 lipca rezydowałem w małej podzadarskiej mieścinie jaką jest Bibinje. 18 lipca "w ciemno" przyjechał mój brat ze znajomym i mieli spory problem ze znalezieniem czegokolwiek. Objechaliśmy 2-3 miejsca gdzie jeszcze dzień wcześniej można było coś trafić, niestety z marnym skutkiem. Podzwonili też po swoich miejscowych znajomych, proponowali np. system 3 dni u jednego gospodarza, 7 kolejnych u jego rodziny na drugim końcu miasteczka. Nawet apartamenty/hostel w których byłem rok wcześniej w tym właśnie terminie i które nie miały nawet 50% obłożenia, teraz kipiały od turystów. Przy drodze babuszka zaoferowała pokoik rodem z PRL za 40eur z wiatrakiem zamiast klimy i jakies 12 minut do morza. Ostatecznie wysłałem ich na ulicę, gdzie stoi wg numeracji ok. 100 chałup i praktycznie każdy trudni się wynajmem, dopiero na samym końcu łącznie po ok. 4 godzinach poszukiwań (+ 15h podróży) zaczepili dwie kobieciny, które po kogoś zadzwoniły. Przyjechał na miejsce gość, który akurat miał ostatni wolny apartament... z klimą za 50eur, jednak do morza ok. 10-12 minut spacerkiem. Reasumując, w tym roku w Chorwacji jest niesamowite obłożenie i zapowiada się, że zostanie one utrzymane w kolejnych latach. Ja osobiście mam już rezerwację na 2018r.


Ludzie są niereformowalni, zwłaszcza ta obowiązkowa jazda na raz bez noclegu, a potem zombie szukają godzinami miejscówki, a podobno wakacje oznaczają wypoczynek....
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 03.08.2017 23:22

stavros2002 napisał(a):
Endrju napisał(a):Od 11 do 23 lipca rezydowałem w małej podzadarskiej mieścinie jaką jest Bibinje. 18 lipca "w ciemno" przyjechał mój brat ze znajomym i mieli spory problem ze znalezieniem czegokolwiek. Objechaliśmy 2-3 miejsca gdzie jeszcze dzień wcześniej można było coś trafić, niestety z marnym skutkiem. Podzwonili też po swoich miejscowych znajomych, proponowali np. system 3 dni u jednego gospodarza, 7 kolejnych u jego rodziny na drugim końcu miasteczka. Nawet apartamenty/hostel w których byłem rok wcześniej w tym właśnie terminie i które nie miały nawet 50% obłożenia, teraz kipiały od turystów. Przy drodze babuszka zaoferowała pokoik rodem z PRL za 40eur z wiatrakiem zamiast klimy i jakies 12 minut do morza. Ostatecznie wysłałem ich na ulicę, gdzie stoi wg numeracji ok. 100 chałup i praktycznie każdy trudni się wynajmem, dopiero na samym końcu łącznie po ok. 4 godzinach poszukiwań (+ 15h podróży) zaczepili dwie kobieciny, które po kogoś zadzwoniły. Przyjechał na miejsce gość, który akurat miał ostatni wolny apartament... z klimą za 50eur, jednak do morza ok. 10-12 minut spacerkiem. Reasumując, w tym roku w Chorwacji jest niesamowite obłożenie i zapowiada się, że zostanie one utrzymane w kolejnych latach. Ja osobiście mam już rezerwację na 2018r.


Ludzie są niereformowalni, zwłaszcza ta obowiązkowa jazda na raz bez noclegu, a potem zombie szukają godzinami miejscówki, a podobno wakacje oznaczają wypoczynek....

Całkowicie niereformowalni, a jak zwracasz takiemu uwagę to się jeszcze obraża i dalej namawia naturszczyków - "śmiało walcie drzwiami i oknami choć lekko może nie być ;) *

* strazakdarek - wie o co chodzi :roll:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.08.2017 10:27

Ural napisał(a):Ja już przestałem ryzykować i rezerwuję. Kilka lat temu naszukałem się kwater w lipcu. Oferowano słabe warunki za cenę z kosmosu. Do dupy z taką robota. Rezerwuję i mam wszystko gdzieś.


Ale wątek jest o "Wyjazd w "ciemno" - czy to możliwe?" - no to kwestia ceny, jakości, itp. raczej jest drugorzędna. Czyż nie ? :)

Główne determinanty to:
- jak długo trzeba szukać;
- czy szukanie zakończone sukcesem;

PS. Nie pamiętam, czy był taki wpis, że "nie znalazłem niczego i wróciłem do Polski" :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.08.2017 13:35

bonovox75 napisał(a): PS. Nie pamiętam, czy był taki wpis, że "nie znalazłem niczego i wróciłem do Polski" :lol:

A ja pamiętam, że taki był. Tylko nie do odnalezienia teraz na 372 stronach. Były też wpisy o wielogodzinnych poszukiwaniach na dużym obszarze i horrendalnych kwotach jakie niektórzy musieli zapłacić, żeby mieć gdzie dzieci położyć na noc. A moja znajoma Chorwatka ratowała pewną polską rodzinę z dziećmi, która w szczycie sezonu na próżno usiłowała znaleźć kwaterę na Makarskiej Riwierze. Znalazła ich zrozpaczonych na jakimś parkingu i ulitowała się nad dzieciarnią. Jedną noc spali awaryjnie w prywatnym mieszkaniu jej babci. Następnego dnia pojechali szukać znowu. Dalsze dzieje nieznane.
Oczywiście jest też masa wpisów tych, którzy coś znaleźli. Ale nie można tego uznać za zawsze obowiązującą regułę.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 04.08.2017 14:59

372 strony dyskusji. O rety...
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 04.08.2017 15:20

Mikromir napisał(a):
bonovox75 napisał(a): PS. Nie pamiętam, czy był taki wpis, że "nie znalazłem niczego i wróciłem do Polski" :lol:

A ja pamiętam, że taki był. Tylko nie do odnalezienia teraz na 372 stronach. Były też wpisy o wielogodzinnych poszukiwaniach na dużym obszarze i horrendalnych kwotach jakie niektórzy musieli zapłacić, żeby mieć gdzie dzieci położyć na noc. A moja znajoma Chorwatka ratowała pewną polską rodzinę z dziećmi, która w szczycie sezonu na próżno usiłowała znaleźć kwaterę na Makarskiej Riwierze. Znalazła ich zrozpaczonych na jakimś parkingu i ulitowała się nad dzieciarnią. Jedną noc spali awaryjnie w prywatnym mieszkaniu jej babci. Następnego dnia pojechali szukać znowu. Dalsze dzieje nieznane.
Oczywiście jest też masa wpisów tych, którzy coś znaleźli. Ale nie można tego uznać za zawsze obowiązującą regułę.


Teraz to już chyba nie jest możliwe aby faktycznie nic nie znaleźć nawet w szczycie sezonu tzn. teraz może będzie drożej i nie w tej miejscowości ale zawsze coś się znajdzie jak szukanie "ręczne" będzie bez skuteczne to zawsze pozostaje booking.
Właśnie sprawdzałem z ciekawości 5-12.08.2017 Brela 4 osoby a więc top sezon i super oblegana miejscowość wynik:
W Breli faktycznie drogo 160e ale apartament dla 8 osób więc wychodzi po 20e/osoba.
W pobliskiej Krvavicy 90e za apartamet 4 osobowy czyli 22,5e/ osoba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 372
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone