Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mistrz_adrian
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mistrz_adrian » 18.07.2017 08:35

Witam, planuje przyjechać do Chorwacji w piątek (21.07) około 10-11. Będzie to mój czwarty wyjazd do Chorwacji w ciemno (wcześniej 2002, 2003, 2011r) jednak pierwszy na własną rękę, wcześniej wsiadałem i nic mnie nie interesowało. Będziemy szukać apartamentu 2+2, kierunek Promajna a jeśli nic nie znajdziemy to gdzieś indziej na Riwierze Makarskiej. Jak wygląda poszukiwanie apartamentów w piątek? Czy jest to dobry dzień czy raczej ciężko?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 09:41

Gdyby to kogoś interesowało, w Krku widziałem wczoraj parę wolnych apartamentów, głównie wzdłuż ul. Plavnička czy Kvarnerska.
strazakdarek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) strazakdarek » 18.07.2017 10:26

papse napisał(a):
strazakdarek napisał(a):Wyjazd w ciemno 2+3. Pierwszy raz poza granicę kraju :) Zero doświadczenia! Dokumenty dziecka odebrane o 13 w czwartek, a w piątek o godzinie 8 rano byliśmy już w Vodice :) Przejechałem całość na raz (pomorze-czechy-austria-słowenia-chorwacja) Kwatera błyskawicznie, bo jak tylko wyszliśmy z auta (nad samą plażą).
Niegdy nie myslałem, że to powiem... nie wracam do kraju :D
Wszystkim, którzy mają obawy mogę szczerze powiedzieć pakujcie auto i w drogę !

Gratuluję, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że miałeś więcej szczęścia niż rozumu?
I proszę nie namawiaj nowicjuszy jakim sam jesteś do spontanicznego wyjazdu w ciemno 1,5 tys km od domu na raz, dodatkowo podszytego huraoptymizmem.
Ja byłem raz w ciemno i znalazłem nocleg, ale był to mój trzeci wyjazd do Chorwacji, więc jako takie doświadczenie miałem.
Jednocześnie będąc już w apartamencie dotarło do mnie, że limit szczęścia na dany rok mam wyczerpany.
Cofnij się tak do połowy tego wątku i poczytaj o płaczu i zgrzytaniu zębów.
Udanych wakacji.

Co do mojego rozumu to raczej nie jesteś odpowiednią osobą do komentowania. Tym bardziej do huraoptymizmu, bo zakładam czysto hipotetycznie, że mam dużo większe doświadczenie co do ograniczenia wpływu emocji na moje decyzje.
Co do wpisu:
To, że napisałem, iż jest to pierwszy wyjazd nie znaczy, że nie jeżdziłem po europie, bo zjeżdziłem ją w każda stronę i dla mnie przejechać 1600km w dobrej kondycji to nie jest jakiś wyczyn.
Apartamenty są dostępne każdego dnia jak tu jestem i nie ma problemu. Faktem jest, że ja nie nastawiałem się, że musze znależć za 50, czy 100E. Założyłem, że ma być wolny w odpowiednim miejscu i standardzie i tyle.
Na marginesie dodam, że właśnie będę namawiał, a raczej pozbywał wielkich obaw tych, którzy panicznie boja się wyjazdu w tzw "ciemno". Wystarczy przyjać założenie, że może tanio i szybko nie być.

Szczerze dziękuję za życzennia udanych wakacji. Również Tobie życzę najlepszej pogody i bezstresowego wypoczynku :)
Pozdrawiam
Barista.lukas
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barista.lukas » 18.07.2017 11:03

Witam

Wybieram się do Cro w terminie 29/07-05/08 do Primosten (4 osoby dorosłe)oczywiście w ciemno :) Jest ktoś może na miejscu i podpowie czy jest szansa na apartament w dobrej lokalizacji (max 500m do morza). Wchodzą w grę tez okoliczne miejscowości Rogoznica, Szybenik etc.

ps. znajdę w ogóle w tym terminie apartament w ciemno? słyszałem, że jest mocno oblegany. Dostałem ofertę apartamentu z Rogoznicy za 790E (4 os /7 nocy) czy jest szansa na coś tańszego jak wyglądają tam ceny?

pozdrawiam
joan74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joan74 » 18.07.2017 14:15

790 Euro za 7 nocy? Coś dużo
Barista.lukas
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barista.lukas » 18.07.2017 15:29

joan74 napisał(a):790 Euro za 7 nocy? Coś dużo


No właśnie dużo ... taką ofertę wysłała mi jedna z agencji z Primosten. Dostałem tez oferte na 900E - masakra
Dlatego jadę na dziko i będę ogarniał apartmani na miejscu :)
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 18.07.2017 23:42

mistrz_adrian napisał(a):Witam, planuje przyjechać do Chorwacji w piątek (21.07) około 10-11. Będzie to mój czwarty wyjazd do Chorwacji w ciemno (wcześniej 2002, 2003, 2011r) jednak pierwszy na własną rękę, wcześniej wsiadałem i nic mnie nie interesowało. Będziemy szukać apartamentu 2+2, kierunek Promajna a jeśli nic nie znajdziemy to gdzieś indziej na Riwierze Makarskiej. Jak wygląda poszukiwanie apartamentów w piątek? Czy jest to dobry dzień czy raczej ciężko?


Zdecydowanie "słabiej" niż w sobotę rano. Również przedział godzin 10-11 też nie napawa optymizmem. Proponuję 8-9. :papa:
kolanko111
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolanko111 » 19.07.2017 19:14

Czy ktoś pochwali się w jakiej cenie znalazł nocleg w ciemno.Sam wybieram się w trzy osoby 2+1 w ciemno w okolice Primosten,Rogiznjca i chciałbym się zoriętować na co się przygotować ,moim marzeniem jest 50-55€ za dobę
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 19.07.2017 19:43

A ja się szczypię... Miałem zamiar jechać w ciemno do Moscenickiej z21 na 22.07, ale żona jak to żona...- jęczy i roztacza czarne scenariusze p.t. co to będzie jak nie znajdziemy nic do spania? Chyba sobie odpuszczę, choć szlag mnie trafia... Jeśli ktoś jest obecnie w okolicach Moscenickiej Dragi- niech napisze co i jak. Czy można znaleźć kwaterunek w przyzwoitej cenie, jak sytuacja na miejscu etc?
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 20.07.2017 10:00

Witam czy ktoś mogl by mi podrzuci linka do chorwackich stron z apartamentami w Makarskiej bo nie mogę ich odnaleźć na forum :(
Anushka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anushka » 20.07.2017 10:38

kolanko111 napisał(a):Czy ktoś pochwali się w jakiej cenie znalazł nocleg w ciemno.Sam wybieram się w trzy osoby 2+1 w ciemno w okolice Primosten,Rogiznjca i chciałbym się zoriętować na co się przygotować ,moim marzeniem jest 50-55€ za dobę


W tamtym roku znalazłam (w godzinę) w szczycie sezonu jadąc w ciemno nocleg za 35 euro w Primosten. Jeden pokój z łazienką i wyjściem bezpośrednio do ogrodu. Do tego czajnik i mini lodówka.
Trzeba dobrze szukać i lądować na miejscu np. w Niedzielę wtedy mają większe ciśnienie na wynajęcie ;)

W tym roku właśnie teraz zarezerwowałam apartament za 45 euro z balkonem, kuchnią i łazienką też w Primosten blisko centrum, na środek sierpnia. Także mają jeszcze wolne apartamenty w dobrych cenach.

Jeśli się nie ma wymagań, że ma być koniecznie balkon albo koniecznie klima to na miejscu powinieneś znaleźć coś. Wszystko zależy od wymagań i waszych umiejętności w szukaniu.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 23.07.2017 08:10

Od wczoraj jestem w Makarskiej. Zacząłem poszukiwania noclegu od Breli niestety nie było nic wolnego:( przeniosłem się do Baśki ale tam może 3 osoby z tabliczkami apartamenty słabe i bez szans na 10 dni tylko na 3-5 i to najlepiej dla 4 osób. Pojechaliśmy do Makarskiej też tylko kilka osób z karteczkami ale na szczęście szybko udało się poszukać bardzo ładny apartament dla dwóch osób z centralną kliną TV internetem balkonem z widokiem na góry za 47 Euro ale na trochę daleko na Splickiej na samym końcu przy centrum ale nam to nie przeszkadza. Sam apartament nowocześnie urządzony, bardzo czyściutki właścicielka szwedka bardzo miła poczęstowała mnie piwem żonę sokiem i ciasteczkami. Parking dla samochodu bardzo duży i wygodny nie to co w Baśce samochód wciśnięty na stromym podjeździe;). Tak więc z noclegami nie jest lekko w tym roku ale trochę wysiłku i można coś ładnego poszukać :papa:
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 23.07.2017 09:05

i tak z roku na rok jest coraz mniej wolnych apartamentów. Patrząc na naszą wspaniałą pogodę w 3mieście i ceny dziwię się że jeszcze ludzie chcą wypoczywać nad polskim morzem tym bardziej że z południa Polski też trzeba dojechać. Morze zimne a pogody brak. Jak jest super pogoda to pojawiają się sinice itd. Z kierunków ciapatych dużo ludzi zrezygnowało i przerzuciło się na polskie morze. Tyle tylko że jak ktoś dwa razy przyjechał i siedział w bluzie na plaży bo było zimno i ustawił apartmani 45 m2 z parawanu bo wiatr mocno wiał i jadł mrożonego dorsza z kostki za 25 zł to w końcu zrozumiał ze jest taki piękny kraj jak Chorwacja :)
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 23.07.2017 10:54

Rafer napisał(a):Od wczoraj jestem w Makarskiej. Zacząłem poszukiwania noclegu od Breli niestety nie było nic wolnego:( przeniosłem się do Baśki ale tam może 3 osoby z tabliczkami apartamenty słabe i bez szans na 10 dni tylko na 3-5 i to najlepiej dla 4 osób. Pojechaliśmy do Makarskiej też tylko kilka osób z karteczkami ale na szczęście szybko udało się poszukać bardzo ładny apartament dla dwóch osób z centralną kliną TV internetem balkonem z widokiem na góry za 47 Euro ale na trochę daleko na Splickiej na samym końcu przy centrum ale nam to nie przeszkadza. Sam apartament nowocześnie urządzony, bardzo czyściutki właścicielka szwedka bardzo miła poczęstowała mnie piwem żonę sokiem i ciasteczkami. Parking dla samochodu bardzo duży i wygodny nie to co w Baśce samochód wciśnięty na stromym podjeździe;). Tak więc z noclegami nie jest lekko w tym roku ale trochę wysiłku i można coś ładnego poszukać :papa:

A w jakich godzinach byłeś w Makarskiej ?
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 23.07.2017 12:43

ok 15.00 byłem w Baśce godzinę później w Makarskiej planowałem być na 11 ale 4 godz w korku pokrzyżowały mi plany
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 365
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone