Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 07.06.2017 16:41

volka napisał(a):Co myslicie o wyjezdzie w ciemno rodzina 2 osoby dorosle + 3 dzieci w wieku 5,5 i 1.5 roku. Wyjazd do Rabacu w terminie 6-14 lipca. Duze ryzyko? Za apartament planujemy zapłacić do 2 tys.za 8 dób.


Myślę, że z trójką małych dzieci jazda w ciemno jest zawsze nieco ryzykowna. Ale wybór Rabac, modnego wśród turystów z zachodniej części Europy, w sezonie, przy tak ograniczonym budżecie to dla mnie nieporozumienie - może i znajdziecie kwaterę w tych pieniądzach, ale do plaży będziecie mieli paręset metrów, co w drodze powrotnej do apartamentu przekłada się na wspinaczkę z trójką dzieci i plażowymi bambetlami w żarze lejącym się z nieba.
Bądź co bądź Rabac ukształtowany jest tak:
Obrazek
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 07.06.2017 17:27

volka napisał(a):A oni niemowle śpiące w lozku z rodzicami liczą jako pełną osobę?
Moje obawy bardziej pod katem czy warto jechac w ciemno w tym terminie? Ktos ma jakies doswiadczenia?


Niemowlaka stargujesz zapewne :) Generalnie płaci się za miejsca do spania (za osobę). Małe dzieci (przedszkolne) mogą liczyć nieco mniej.

Ja jechałem kiedyś w ciemno 15.08.2015 r. (w Chorwacji byłem w sobotę rano) w 2 osoby dorosłe i 3 dzieci (najmłodsze 9 m-cy, najstarsze 7 lat). Byli naganiacze oraz karteczki w oknach. Trzeba było pochodzić z 1,5 h, żeby znaleźć coś ciekawego i w atrakcyjnej cenie. Znaleźliśmy apartament dla siebie w 3 linii od plaży za 50 euro. Ryzyko zawsze jakieś jest, że długo będziecie szukać lub cena będzie wyższa. Ale nie kupujesz kota w worku :)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2017 19:51

Ja bym Rabacu liczył min 70e chyba że gdzieś wysoko, czyli kilkaset metrów pod górkę jak pisała noemi_s.
W tym roku chyba mają więcej wczasowiczów, przynajmniej hotele mają zdecydowanie mniej ciekawych ofert rabatowych, a na maile odpowiadają, że danej promocji (która była np. przez kilka ostatnich lat) w tym roku nie będzie, bo mają dobrą sprzedaż.
Marcin_Rz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin_Rz » 18.06.2017 15:18

Witam
Chcielibyśmy pojechać na Istrię, w ciemno początkiem sierpnia (z 3letnim dzieckiem); jaka jest tam dostępność kwater? Stoją miejscowi z jakimiś ofertami kwater? w jakich miejscowościach i gdzie można ich namierzyć?
czy może ktoś podpowiedzieć jak jest ze znalezieniem kwatery w Rabacu? jest duży problem czy można znaleźć coś bez problemu?
jak się kształtują ceny w Rabacu? chodzi mi np. o przyzwoity pokój a niekoniecznie luksusowy apartament ;-)
dziękuję za odpowiedź :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.06.2017 23:18

Marcin_Rz napisał(a):Witam
Chcielibyśmy pojechać na Istrię, w ciemno początkiem sierpnia (z 3letnim dzieckiem); jaka jest tam dostępność kwater? Stoją miejscowi z jakimiś ofertami kwater? w jakich miejscowościach i gdzie można ich namierzyć?
czy może ktoś podpowiedzieć jak jest ze znalezieniem kwatery w Rabacu? jest duży problem czy można znaleźć coś bez problemu?
jak się kształtują ceny w Rabacu? chodzi mi np. o przyzwoity pokój a niekoniecznie luksusowy apartament ;-)
dziękuję za odpowiedź :)

Na Istrii nie ma zwyczaju stania z ofertami kwater przy drodze. Jesteś zdany na siebie.
Ja trzy lata temu szukałem na początku lipca... i w końcu znalazłem. Trochę to jednak trwało.
Sierpień to ulubiony miesiąc urlopowy dla Włochów a Istria to dla nich jedna z ulubionych i do tego bliska destynacja. Połącz te dwa fakty i masz odpowiedź :roll:
Marcin_Rz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin_Rz » 19.06.2017 20:41

greenrs napisał(a):
Marcin_Rz napisał(a):Witam
Chcielibyśmy pojechać na Istrię, w ciemno początkiem sierpnia (z 3letnim dzieckiem); jaka jest tam dostępność kwater? Stoją miejscowi z jakimiś ofertami kwater? w jakich miejscowościach i gdzie można ich namierzyć?
czy może ktoś podpowiedzieć jak jest ze znalezieniem kwatery w Rabacu? jest duży problem czy można znaleźć coś bez problemu?
jak się kształtują ceny w Rabacu? chodzi mi np. o przyzwoity pokój a niekoniecznie luksusowy apartament ;-)
dziękuję za odpowiedź :)

Na Istrii nie ma zwyczaju stania z ofertami kwater przy drodze. Jesteś zdany na siebie.
Ja trzy lata temu szukałem na początku lipca... i w końcu znalazłem. Trochę to jednak trwało.
Sierpień to ulubiony miesiąc urlopowy dla Włochów a Istria to dla nich jedna z ulubionych i do tego bliska destynacja. Połącz te dwa fakty i masz odpowiedź :roll:


ok, wielkie dzięki za podpowiedź, będziemy musieli się w takim razie zastanowić nad wyjazdem na Istrię; trzeba będzie pewnie poszukać czegoś w innej części Chorwacji...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.06.2017 23:29

Niespodziewanie wskoczyła mi do zagospodarowania druga połowa lipca. Od razu pomyślałem o Chorwacji. Do tej pory zawsze jeździłem w ciemno ale swój pobyt zaczynałem na przełomie czerwca i lipca. Problemów większych nigdy nie miałem - jednak w tym roku chyba odpuszczę. Nie wydaje mi się, żebym po 15 lipca znalazł w ciemno atrakcyjną miejscówkę w przyzwoitej cenie. Przeglądałem też dostępne w internecie rezerwacje i nic ciekawego nie znalazłem. Za późno :(
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 19.06.2017 23:54

greenrs napisał(a):Niespodziewanie wskoczyła mi do zagospodarowania druga połowa lipca. Od razu pomyślałem o Chorwacji. Do tej pory zawsze jeździłem w ciemno ale swój pobyt zaczynałem na przełomie czerwca i lipca. Problemów większych nigdy nie miałem - jednak w tym roku chyba odpuszczę. Nie wydaje mi się, żebym po 15 lipca znalazł w ciemno atrakcyjną miejscówkę w przyzwoitej cenie. Przeglądałem też dostępne w internecie rezerwacje i nic ciekawego nie znalazłem. Za późno :(

Weź się nawet nie zastanawiaj. Jak tylko masz okazję to jedź! Jest tu ktoś taki kto pojechał w ciemno i wrócił do domu bo nie miał gdzie spać? Zawsze się coś ogarnie na miejscu jak nie tu to tam. A wakacje to wakacje zawsze to lepiej być w Cro 200m dalej od plaży i parę euro drożej niż siedzieć w domu i co rano jechać do roboty.
Endurowiec
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 06.06.2017
Chorwacja 15 Lipca w ciemno czy to możliwe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endurowiec » 22.06.2017 23:37

Cześć wszystkim. Piszę bezpośrednio do was bo spędziłem X godzin na czytaniu na ten temat ale dalej stoje pod ścianą i nie wiem co zrobić. Mamy 22 czerwca ceny za nocleg na booking (15-22.07) 7 nocy ok 2500 zł okolice Makarskiej daleko od plaży i tam chciałbym się wybrać najbardziej :P :P . Przejdźmy do rzeczy wybieram się z narzeczoną pierwszy raz na Chorwację. Jesteś napaloni na Makarską bo jest co robić jest gdzie wyjść itp ale Baśka Voda i Tucepi też jest okej. Więc pytam zaczynając szukać od Breli jak sądzicie znajdziemy coś fajnego blisko plaży w lepszej cenie ? :D :P
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 23.06.2017 01:14

W Breli jest bardzo mało rozrywek.
Tucepi raczej dla rodzin z dziećmi.
Makarska najbardziej rozrywkowa, potem Baśka Voda.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 23.06.2017 08:08

Jest jeszcze co najmniej kilka innych stron oferujących apartamenty/pokoje, np Novasol, Casamundo, itp. Inna sprawa, że Makarska w sezonie tania nie jest
Endurowiec
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 06.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endurowiec » 23.06.2017 15:31

a czy był ktoś w ciemno od 15 lipca jak jechać i gdzie szukać ludzi z kartkami i czy wgl są w tym terminie ? :D
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 23.06.2017 15:41

Jak coś to w każdej z tych miejscowości są agencje pośrednictwa w wynajmie kweter
markus22
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus22 » 24.06.2017 08:32

Jestem w Chorwacji od tygodnia.Turystów z dnia na dzień coraz więcej.Wczoraj byłem w Splicie tłumy turystów z całego świata tłok jak w pełni sezonu.Jestem w Chorwacji już może 10 raz ale według mnie Chorwacja w ciemno w lipcu i sierpniu to już historia.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 24.06.2017 12:02

Planujemy 3 rodzinami wybrać się w drugiej połowie sierpnia do Chorwacji. Myślicie, że ma to sens taką dużą grupą? Szukaliśmy ofert teraz ale nie ma nic, co by nas zadowolilo (zależy nam na Bliskim zakwaterowaniu wszystkich rodzin), stąd pomysł w ciemno. Myślicie, że jest jakaś szansa na znalezienie czegoś lepszego bliżej terminu (np. Tydzień przed ) czy lepiej jednak jechać w ciemno? A może lepiej brać teraz co zostało i nie wybrzydzać, bo będzie tylko gorzej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 358
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone