Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin031090
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin031090 » 01.09.2016 23:32

karflo napisał(a):Witam jedziemy w ciemno ale tez chcemy spędzić kazda noc gdzie indziej tylko na hvar zatrzymać sie dluzej czy gospodarze wynajmują pokoje na jedna dobę? :P


mysle ze bez wiekszego problemu, w Breli i Baska voda duzo tabliczek z ofertą 1 noclegu
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 02.09.2016 11:01

Na krk tez pojawilo sie dosc duzo tabliczek, ale dopiero wczoraj jak wyjezdzalismy, wczesniej nie bylo nic
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.09.2016 20:03

Rogoźnica - sporo apartamentów , ceny za 2 osobowe 35Euro , ale po negocjacjach 30 z klimą . Inne 4-5 osobowe 50-60Eurasów w pierwszym lub w drugim rządzie od morza ( od strony zatoki z widokiem na marinę ). U naszego gospodarza i obok są jeszcze takie.
pozdrav :D
bigi121
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigi121 » 03.09.2016 23:36

Orientujecie się jak wygląda obecie sytuacja z apartementami Podgora i Tucepi? Znajdę coś sensownego w pierwszej, drugiej linii od morza w połowie tygodnia tj. środa dla dwóch osób?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.09.2016 10:26

Widząc nieprzerwany sznur aut kierujących się na Istrię... po sezonie, cieszę się że miałem choć mailową rezerwację i na spokojnie po całym dniu jazdym zwiedzania mogłem szybko odpocząć.
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 04.09.2016 14:17

Wracaliśmy 18 sierpnia 2016 z VIS, jechaliśmy ze Splitu w kierunku Omiś. Cały czas po drodze widzieliśmy jak tabliczki z informacją o wolnych apartamentach.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 05.09.2016 11:53

26 sierpień piątek Pakostane. 30 minut szukanie apartamentu. Za to w Sobotę pojawiło się dużo kartek wolne podejrzewam, że w 10 minut sprawa byłaby do ogarnięcia.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 05.09.2016 20:12

Grizłold napisał(a):Wracaliśmy 18 sierpnia 2016 z VIS, jechaliśmy ze Splitu w kierunku Omiś. Cały czas po drodze widzieliśmy jak tabliczki z informacją o wolnych apartamentach.


Od sierpnia docierały do mnie podobne informacje z tych okolic. Nie pierwszy raz planowałem wyjazd w ciemno, a po tych prognozach spodziewałem się sporego wyboru fajnych miejscówek w dobrej cenie. Liczyłem, że spokojnie zmieszczę się w 30 euro za parę w ostatnim tygodniu sierpnia zahaczającym już o wrzesień. Tym razem wybrałem jednak Istrię, po raz pierwszy w mojej karierze cromaniaka :oczko_usmiech:

JoankaUK napisał(a):Na krk tez pojawilo sie dosc duzo tabliczek, ale dopiero wczoraj jak wyjezdzalismy, wczesniej nie bylo nic


te kiero napisał(a):Widząc nieprzerwany sznur aut kierujących się na Istrię... po sezonie, cieszę się że miałem choć mailową rezerwację i na spokojnie po całym dniu jazdym zwiedzania mogłem szybko odpocząć.


Niestety muszę się zgodzić z przedmówcami. W sobotnie popołudnie 27.08 zjechałem z okolic Puli w kierunku Premantury, żadnych kartek o wolnych miejscach i nikt nie łapał turystów przy drodze. Po ponad godzinie odbijania się od drzwi do drzwi postanowiłem zmienić lokalizację bo wszędzie informowano mnie o braku miejsc i pomysłu na alternatywę. Z ciekawości pytałem o ceny, oscylowały na poziomie 60 euro za dwie osoby. Wszędzie tabuny braci Niemców i Austriaków, czasem jacyś Włosi. Częściej niż słowackie czy czeskie pojawiały się ukraińskie tablice. Ogólnie nasi południowi sąsiedzi słabo widoczni. Po krótkim namyśle skierowałem się w kierunku Riwiery Opatijskiej. Niestety tam podobnie, jedyne wolne miejsca trafiałem po 70 euro za parę. Dopiero mocno po zmroku jakaś poczciwa odmawiająca mi z braku miejsc kobieta znalazła coś u kuzynki w miejscowości Medveja. Zaproponowano mi 32 euro za parę z opcją do namysłu czy zostaję. Warunki na mój gust mocno kiepskie ale jacyś Włosi spali w pokoju obok. Rano okazało się, że jednorazowy nocleg kosztuje jednak 40 euro za parę mimo, że umawialiśmy się inaczej. Trochę zniesmaczony ruszyłem dalej i nadal wycierałem klamki z braku miejsc. W końcu udało mi się ustrzelić duży pięcioosobowy apartament w cenie 40 euro po negocjacjach. Cała sytuacja trochę mnie zaskoczyła. Po tygodniu pobytu mogę dodać, że najbardziej zawalona była plaża w Moscenicka Draga, ceny tam również wyższe niż np. w centrum Opatija. Pierwszy raz doszedłem do wniosku, że warto rezerwować wcześniej bo można stracić sporo czasu w niepotrzebnych emocjach.
nikitaaa
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikitaaa » 05.09.2016 20:22

My jechaliśmy w ciemno 27 sierpnia i bez problemu znaleźliśmy nocleg i to dla 7 osób (dwie rodziny) przy samym morzu w miejscowości Murter . Cena za nocleg 80euro
wwitek123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwitek123 » 05.09.2016 21:05

Wtajcie, ktoś może polecić jakieś tanie kwatery bądź camping w okolicy makarskiej ? :)
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 08.09.2016 22:31

Witam jestem obecnie w Tućepi od 27.08 na Kamenej 33 sa wolne apartamenty przyjeżdzać. W ostatnich dniach było trochę pochmurno ale ciepło i można sie kąpać
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.09.2016 10:12

Vodice Srima pierwsza linia brzegowa , 3 m doJadrana , 55 E z dwoma sypialniami, znaleźliśmy w 4 min. :D
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 10.09.2016 11:00

I właśnie dzięki Waszym postom, jak będę jechał za rok to pomimo ze będzie to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji
pojadę we wrześniu bez rezerwacji.
Jest trochę obaw jak zawsze w pojechaniu gdzieś po raz pierwszy, jednak są to obawy bardziej typu: daleka droga jak u maniust'a
i zdrowotne o mojego juniora (hemofilika - żeby się gdzieś nie uszkodził) niż lokalowe.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.09.2016 15:13

A nas spotkała dziś dość dziwna sytuacja, pierwszy raz odkąd jeździmy w ciemno czyli 15-ty. Przyjechaliśmy do Rogoźnicy w ubiegły piątek bez rezerwacji , pierwsze kroki skierowaliśmy do gospodarzy u których rok temu spaliśmy , padło pytanie "masz apartament wolny dla 2 osób?", tak , ale nie z widokiem na morze odpowiedział gospodarz . Padło też pytanie jak długo więc powiedzieliśmy 15 nocy jak będzie pogoda , ale wolimy z widokiem na morze więc poszukamy gdzieś indziej. Od gospodarzy dostaliśmy propozycję, że po tygodniu jak wyjadą Niemcy przeniesiemy się do innego , większego z widokiem na morze. Ceny negocjowaliśmy , zaczęło się od 40 a skończyło na 30 euro lub 220kun dziennie. Przystali na tę cenę zarówno za apartament z widokiem jak i bez widoku na Marine. Umówiliśmy się, że poszukamy jeszcze gdzieś indziej ale najprawdopodobniej zostaniemy u nich. Poszliśmy szukać , były na parterze za 30 euro lub 220 kun , ale szybko zawróciliśmy do naszych wcześniejszych gospodarzy. Ucieszyli się bardzo naszym powrotem będziecie zadowoleni, Czesi, Niemcy płacą więcej ale zgadzamy się na 220kun dziennie zarówno za jeden jak i drugi apartament jeszcze raz nam to potwierdzili. Trzeba przyznać, że wg cennika ceny są wyższe , na parterze mieszkali młodzi Polacy , zamówili przez internet studio z widokiem na marinę i płacili 40 euro za dobę ale wg mnie to ich sprawa.
Dziś rano zapytałem gospodarza kiedy będzie przeprowadzka, "a chcecie ?" - tak odpowiedziałem więc umówiliśmy się przed południem. Wszystko poszło szybko i sprawnie gdyby nie gospodyni - szefowa tego interesu. . Wiecie to jest piękny apartament, Czesi obok za podobny trochę większy płacą 45 euro/2 osoby lamentowała, macie Wi-Fi, klimatyzację a ona wiele kosztuje więc z kilmą będzie 250kun za dobę. No to ja nie chcę klimy , weź pilota, upałów nie ma więc pozostanie 220kun - odpowiedziałem. Lamentowała jednak dalej, ile to musi płacić za wszystko, że 220kun to mało więc po szybkiej naradzie z żoną powiedziałem zostaw tego pilota, i tak nie będziemy z klimy korzystać a zapłacimy Ci 250kun. W tym momencie gospodyni zmieniła się nie do poznania, była radosna, szczęśliwa jakby ją te 150 kun wybawiły.
150 bo wcześniej zapłaciłem za 10 dni pobytu po 220kun, a teraz mam zapłacić za kolejne 5 dni ( od poniedziałku) tym razem po 250 ( o ile tak długo zostaniemy bo coś z pogodą kiepsko). Rachunku za 10 dni oczywiście nie dostałem ale o to nie proszę.

Jak dla mnie to dość dziwna sytuacja , my odpuściliśmy , mogliśmy się przenieść byle gdzie na te 5 dni bo były inne ustalenia , rzeczywiście obecny apartament wart jest większych pieniędzy lecz pewnien niesmak po dzisiejszej rozmowie pozostał.

Nie zmieni to faktu, że na przyszły rok i tak planujemy przyjazd do Chorwacji .


Miłego dalszego dnia. :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.09.2016 17:40

Krakus jeżeli ustaliliście na 220 kun to chytre babsko nie powinno podnosić ceny - Chytra baba z Radomia -




Z doświadczenia życiowego wynika, że najlepiej targuje się z chłopami. Rach ciach, baba w piach i cena ustalona. Z Babą ciężko dojść do ładu, wszędzie ten wścibski kupiecki nos wsadzi - wiecznie mało i mało :evil:

Pozdrawiam chytre baby z Radomia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 351
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone