Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2016 16:49

Ja mam wrażenie, że z roku na rok wymagania klientów jednak rosną, a co za tym idzie właścicielom się po prostu opłaca wstawić plazmę czy inne bajery :roll:
No i oczywiście za tym idzie podwyżka cen :roll:
Nie tylko dotyczy to apartmanów. Kiedyś dość często można było spotkać ośrodki wczasowe wyposażone w stylu późny Gierek/Tito, ale za to atrakcyjne cenowo. 8)
Teraz są one modernizowane, ale równocześnie ceny rosną. :roll:

Raczej nic na to nie poradzimy, jest coraz większy popyt. Bezpieczna Chorwacja jako cel pobytu wygrywa np. z Egiptem czy Tunezją.
A ci co jeździli do Egiptu czy Tunezji byli przyzwyczajeni do bajerów, wypasionych miejsc noclegowych :wink:

No i coraz trudniej jest coś fajnego i niedrogiego upolować jadąc w ciemno :roll:
radek_sziwa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek_sziwa » 14.04.2016 17:10

Dzięki za opinie. Ceny podaję za booking. W tym terminie na ich mapce, w tej części miasta która mnie interesuje czyli poniżej głównej trasy jest wolnych kilka apartamentów, ale najtańszy jaki znalazłem, w interesującym mnie standardzie kosztuje 3500zł czyli ponad 80e/nockę. Moje jedyne wymaganie to aby nie było czuć klimatu Gierka/Tito no i 2 osobne sypialnie. To za 100e (prawie) to jest faktycznie z plazmą itp. sprawy, ale standard widać jest wysoki. Mi on jest nie potrzebny zupełnie, ale tak jak pisałem wyżej, późny Gierek też nie wchodzi w grę. Wysłałem też wczoraj maila do jednej agencji turystycznej i mają kwatery za 75e czyli nie wiele taniej niż przez booking.

No nic, jeszcze nad tym pomyślę. Planuję dojazd na 2 dni sobie rozłożyć, pierwszego dnia dojechać do Zadaru i tam nocka, a na drugi dzień rano po śniadaniu na spokojnie szukać już kwatery. Inaczej czekałoby mnie to co piszecie czyli szukanie po ciemku i pod presją czasu a to negocjacjom i wyborom jak wiadomo nie sprzyja.
Nidhog
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nidhog » 17.04.2016 20:36

Co sądzicie o jeździe w ciemno w terminie od 4 Lipca. Jedziemy w 4 dorosłe osoby bez dzieci, więc możemy się poświęcić. Szukamy jakiś sensownych noclegów ale jakoś strasznie ciężko coś fajnego znaleźć w tym terminie i w normalnej cenie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2016 10:32

Natko_ napisał(a):Tylko wkurzyło mnie to, że mi ktoś podburza męża i twierdzi, że w tych drogich rejonach spuszczają z tonu w sezonie.... ;) Nie spuszczają. Wyniosę treści poza forum i mu pokażę, co pisaliście tu i na pw :)

Z wpisu w Kalendarzu wyjazdowym 2016 wnioskuję, że wkurzenie minęło, a mąż pod wpływem wina :wink: przekonany do rezerwacji :lol:
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 25.04.2016 14:19

W zeszłym roku byłem w tym terminie w Duce i nie było problemu ze znalezieniem noclegu. Z doświadczenia po sześciu wyjazdach do Cro w ciemno to raczej w lipcu
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.04.2016 14:31

Lednice napisał(a):Ja mam wrażenie, że z roku na rok wymagania klientów jednak rosną, a co za tym idzie właścicielom się po prostu opłaca wstawić plazmę czy inne bajery :roll:
No i oczywiście za tym idzie podwyżka cen :roll:
Nie tylko dotyczy to apartmanów. Kiedyś dość często można było spotkać ośrodki wczasowe wyposażone w stylu późny Gierek/Tito, ale za to atrakcyjne cenowo. 8)
Teraz są one modernizowane, ale równocześnie ceny rosną. :roll:

Raczej nic na to nie poradzimy, jest coraz większy popyt. Bezpieczna Chorwacja jako cel pobytu wygrywa np. z Egiptem czy Tunezją.
A ci co jeździli do Egiptu czy Tunezji byli przyzwyczajeni do bajerów, wypasionych miejsc noclegowych :wink:

No i coraz trudniej jest coś fajnego i niedrogiego upolować jadąc w ciemno :roll:

Tutaj mamy idealny przykład. W lipcu tam właśnie jadę.

Przed - zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Po - zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
radek_sziwa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek_sziwa » 25.04.2016 17:31

No więc zdecydowałem jednak nie jechać w ciemno i zrobiłem rezerwację. Jednak zamiast Primosten, gdzie już byliśmy wybrałem Prizbe na wyspie Korcula. Cenowo za pobyt 19-30 czerwca apartament wyszedł 70eur/nockę. Czy to tanio/drogo hmmm, za ten standard wydaje mi się, że cena adekwatna.
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 27.04.2016 16:38

Witam wszystkich. Jezdzac prawie co rok do Chorwacji nie robilem rezerwacji kwatery , tylko jechalem w ' ciemno " . Zawsze cos znalazlem odpowiadajacego moim oczekiwaniom lub tez zamawialem lokal juz przeze mnie sprawdzony z poprzedniego urlopu. W tym roku wybieram sie na przelomie czerwiec- lipiec i chce powiedziec , ze dzwoniac na moja dawna kwatere slysze : przepraszam , ale juz dawno nie mamy wolnych terminow ! Podejrzewam - nie chce tu siac zadnej paniki - ze ten rok w Chorwacji z dostepnoscia kwater bedzie bardziej klopotliwy niz w latach ubieglych . Przyczynila sie do tego sytuacja - jak sadze - zablokowania pewnych kierunkow w ktorych jezdzili ludzie na urlop. Moze sie myle , ale tak czuje . Pozdrav
boluś
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) boluś » 27.04.2016 23:43

Witam wszystkich. W zeszłym roku pojechaliśmy (2+3+ duży pies rhodesian) do Chorwacji w ciemno (wcześniejsze wyjazdy zawsze rezerwacja już w grudniu) był to ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia (2tyg) na wyspę Ugljan. Pierwszy tydzień spędziliśmy w miejscowości Preko apartament niedaleko portu, sam apartament super czyściutki pełne wyposażenie klima, pralka, wifi (jak się później okazało na dole przyjmowała dentystka) itp drugi tydzień miejscowość Kali cały dom do naszej dyspozycji właścicielem był rybak ale mieszkał gdzieś indziej :). Musze przyznać, że wcześniej pisałem że nigdy więcej w ciemno bo to szukanie oglądanie niby super kwater a później okazuje się masakra to mnie dobijało. Lecz z biegiem czasu muszę przyznać że były warto jechać w ciemno. Wakacje były rewelacyjne. Panie w informacjach turystycznych w Preko, a w szczególności w Kali wielkie dziękuje i szacun za pomoc w szukaniu kwater. A było wesoło jak niektórzy zobaczyli psa to rezygnowali. Ale wakacje były suuper. Co do cen to w w Preko za apartament (2+3+pies) było 50Euro a w Kali ale to był cały dom 65Euro. Czy polecał bym komuś jazdę w ciemno hmm my zaryzykowaliśmy z trójką dzieci i psem i udało się w szczycie sezonu.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27.04.2016 23:51 przez boluś, łącznie edytowano 3 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2016 23:56

Udało się w ciemno na wyspie Ugljan, bo to raczej mniej oblegana wyspa w Chorwacji.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.05.2016 12:49

boluś napisał(a):
.... z biegiem czasu muszę przyznać że były warto jechać w ciemno. Wakacje były rewelacyjne. ............. Ale wakacje były suuper.



boluś.

byłeś młodszy, czyż nie??? :wink: :lol: :wink:

P.S.
Ja zawsze czyli od co najmniej 16 lat tylko "w ciemno".
W Metajnie w 2012, szukaliśmy kwater prawie 5 h, ale dlatego, że mieliśmy wyśrubowane oczekiwania: widok morza, cena, ilość i jakość kwater.
Ale warto poszukać na dwa tygodnie i być zadowolonym.

Pozdravki
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 02.05.2016 13:21

Skooter napisał(a):Witam wszystkich. Jezdzac prawie co rok do Chorwacji nie robilem rezerwacji kwatery , tylko jechalem w ' ciemno " . Zawsze cos znalazlem odpowiadajacego moim oczekiwaniom lub tez zamawialem lokal juz przeze mnie sprawdzony z poprzedniego urlopu. W tym roku wybieram sie na przelomie czerwiec- lipiec i chce powiedziec , ze dzwoniac na moja dawna kwatere slysze : przepraszam , ale juz dawno nie mamy wolnych terminow ! Podejrzewam - nie chce tu siac zadnej paniki - ze ten rok w Chorwacji z dostepnoscia kwater bedzie bardziej klopotliwy niz w latach ubieglych . Przyczynila sie do tego sytuacja - jak sadze - zablokowania pewnych kierunkow w ktorych jezdzili ludzie na urlop. Moze sie myle , ale tak czuje . Pozdrav


Trochę postraszyłeś, Skooter...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 02.05.2016 13:33

Witam,

Też coś czuję, że w tym roku będzie trudniej o noclegi, ale zawsze się jakoś udawało znaleźć, więc mam nadzieję, że w tym roku też się uda :) Może po prostu trzeba będzie poświęcić na to więcej czasu, albo mieć po prostu trochę szczęścia :P
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9096
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.05.2016 20:01

W zeszłym roku, będąc w miejscowości Podaca, przełom lipca i sierpnia, po obiadku, około godziny 16-tej wsiadaliśmy do autka, aby pojechać zobaczyć pobliskie plaże. W tym momencie zatrzymał się koło nas rodak i z nadzieją w głosie pyta się, czy może zwalniamy apartament, bo on od godziny 9-tej, jadąc od Omiśa, zatrzymuje się gdzie tylko może, pytając się o wolne miejsca, ale niestety wszędzie dostaje odmowną odpowiedź. Powiedział, że jest to jego ostatni wyjazd w ciemno, choć do tej pory, tylko tak wyglądały jego wyjazdy.
A więc problem z wolnymi miejscami w pełni sezonu, był już w zeszłym roku.
Ten rok, przypuszczam, może okazać się jeszcze bardziej oblegany przez turystów w Chorwacji.
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 04.05.2016 09:45

Witam ponownie wszystkich . Bede w HR 27 czerwca - czyli ciut przed sezonem - postaram sie wrzucic tu pare uwag na temat : czy jechac w ciemno . Podejrzewam , ze w tym roku bedzie trudno znalesc kwatery " okazje " jak bywalo w latach poprzednich i za niewielka kase . Ale ...moze nie bedzie tak zle . Dla chcacego nic trudnego . Trzeba byc zawsze optymista . Urlop to czas kiedy powinnismy sie " wyluzowac " i wszystkie nasze klopoty nie powinny dla nas istniec !
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 312
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone