Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 31.01.2016 20:18

A zdarzyło Wam się odwoływać rezerwację i prosić gospodarza o zwrot depozytu? :-) ciekawe czy idą na rękę :-)
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 31.01.2016 23:09

Dwa lata temu miałem taką sytuację że zarezerwowałem dwa apartamenty i z jednego z przyczyn osobistych druga rodzina musiała zrezygnowac.Pomimo że rezerwacja była odwołana już w kwietniu a pobyt miał byc w sierpniu,właściciele nie oddali zaliczki a sam oczywiście byłem w zarezerwowanym apartamencie.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.01.2016 23:30

Majkel_cro - gdybyś miał możliwość przesunięcia urlopu o miesiąc na wrzesień to wtedy z małymi dziećmi śmiało możesz jechać w ciemno do Primosten . W ubiegłym roku z początkiem września było tam sporo wolnych kwater. W sierpniu nie bywam w Chorwacji więc się nie wypowiadam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.02.2016 00:28

Cóż, zawsze można rezerwować przez booking z opcją bezpłatnego anulowania rezerwacji. Trochę drożej, ale jeśli człowiek niezdecydowany cóż zrobić...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 01.02.2016 12:27

Bunio napisał(a):Dwa lata temu miałem taką sytuację że zarezerwowałem dwa apartamenty i z jednego z przyczyn osobistych druga rodzina musiała zrezygnowac.Pomimo że rezerwacja była odwołana już w kwietniu a pobyt miał byc w sierpniu,właściciele nie oddali zaliczki a sam oczywiście byłem w zarezerwowanym apartamencie.


Rezerwowanie dla siebie i znajomych na raz to temat na oddzielny wątek ;) Może długo tu nie jestem ale co roku pojawiają się przed wakacjami wpisy- odstąpię rezerwację, znajomi się wycofali itd. Oni rezygnują a ty człowieku zamawiałeś to dzwoń, pisz, kajaj się, proś o zwrot kasy. Albo szukaj mniejszej kwatery jeśli wpadliście na karkołomny pomysł zamieszkania w jednym apartamencie :D
Jeśli zarezerwujesz dla siebie i będzie tak sobie to tylko do siebie możesz mieć pretensję. A nie wyobrażam sobie 2 tygodni ze znajomymi, których się namówiło i im też się nie podoba ;)
Warto przemyśleć tą kwestię zanim zaproponuje się znajomym wspólny wypad.
Majkel_cro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkel_cro » 01.02.2016 13:05

krakuscity napisał(a):Majkel_cro - gdybyś miał możliwość przesunięcia urlopu o miesiąc na wrzesień to wtedy z małymi dziećmi śmiało możesz jechać w ciemno do Primosten . W ubiegłym roku z początkiem września było tam sporo wolnych kwater. W sierpniu nie bywam w Chorwacji więc się nie wypowiadam.

Zgadza się. We wrześniu jest zdecydowanie mniejsze oblężenie. Hamuje mnie jedynie pogoda która w tym okresie potrafi być niestety kapryśna.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.02.2016 21:33

Praktycznie raz na kilka wrześniowych wyjazdów trafiła mi się ( jak określasz) kapryśna pogoda , przeważnie bywało ponad 30 stopni i słońce , trudno to przewidzieć. 2 lata temu byliśmy w październiku , morze miało 22 stopnie , powietrze 25-27 , prawie non stop słońce i pustki na plażach. :D
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 01.02.2016 22:42

Majkel_cro napisał(a):A zdarzyło Wam się odwoływać rezerwację i prosić gospodarza o zwrot depozytu? :-) ciekawe czy idą na rękę :-)


Mam teraz taką rezerwację na 2016, że zwracają cały depozyt na 2 miesiące przed przyjazdem. Oczywiście maila musisz wysłać lub zadzwonić.

Cytuję:

CANCELLATION POLICY
1. Upon receiving the cancellation notification from the guest, the owner puts regulation:
• If a guest cancels their booking up to 2 months before the start of their stay, total deposit minus
the bank fee is returned back to the guest.
• If the guest cancels their booking within 2 months of the start of their stay, owner is not obligated
to return deposit money.
2. If the guest doesn't appear at the destination until the end of the first day of stay and doesn’t contact the
owner about his late he loses rights for the accommodation and return of the deposit. There is always a
possibility that guest finds an alternative user for the same reservation, but guest has to inform the owner
few days before about that.
3. The owner has the right to retain the entire sum paid if the guest leaves the accommodation unit prior to
the date agreed upon.
4. If the guest wants to cancel the accommodation that he has reserved, he has to do it by e-mail.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 02.02.2016 00:35

heca7 napisał(a):
Bunio napisał(a):Dwa lata temu miałem taką sytuację że zarezerwowałem dwa apartamenty i z jednego z przyczyn osobistych druga rodzina musiała zrezygnowac.Pomimo że rezerwacja była odwołana już w kwietniu a pobyt miał byc w sierpniu,właściciele nie oddali zaliczki a sam oczywiście byłem w zarezerwowanym apartamencie.


Rezerwowanie dla siebie i znajomych na raz to temat na oddzielny wątek ;) Może długo tu nie jestem ale co roku pojawiają się przed wakacjami wpisy- odstąpię rezerwację, znajomi się wycofali itd. Oni rezygnują a ty człowieku zamawiałeś to dzwoń, pisz, kajaj się, proś o zwrot kasy. Albo szukaj mniejszej kwatery jeśli wpadliście na karkołomny pomysł zamieszkania w jednym apartamencie :D
Jeśli zarezerwujesz dla siebie i będzie tak sobie to tylko do siebie możesz mieć pretensję. A nie wyobrażam sobie 2 tygodni ze znajomymi, których się namówiło i im też się nie podoba ;)
Warto przemyśleć tą kwestię zanim zaproponuje się znajomym wspólny wypad.

Owszem czasami tak bywa,ale to bliska rodzina,zawsze z nami jeździli i nie było problemu,natomiast tym razem szwagierka w ciąży więc wyjazd odpada.Oferta do odstąpienia-brak ofert,kontakt z wynajmującym dużo wcześniej-odpowiedź j/w.Po przyjeździe na miejsce kwatera była wynajęta i to w miejscowości polecanej na forum.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 04.02.2016 10:04

Majkel_cro napisał(a):A zdarzyło Wam się odwoływać rezerwację i prosić gospodarza o zwrot depozytu? :-) ciekawe czy idą na rękę :-)

Rezerwowałem na wrzesień w zeszłym roku w Baśce, chciałem zrezygnować jednak zaliczka przepadła.
gada
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.02.2016
Rovinij

Nieprzeczytany postnapisał(a) gada » 04.02.2016 19:51

Witam.Mam wielka prośbę, czy mógłby mi ktoś polecić fajny apartament w przystępnej cenie w Rovinij, na 4osoby dorosłe i 3dzieci. Myślę o apartamencie 3 pokojowym, najlepiej z dwiema łazienkami i tarasem......czy ja jestem wymagająca? ;) :wink: Z góry bardzo dziękuje za pomoc i namiary :D
cobytuwpisac
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.02.2016
Wyspa Hvar od 13 czerwca - nie strach jechać w ciemno? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobytuwpisac » 14.02.2016 17:11

Dzień dobry wszystkim :)

Podobnie jak Wy jestem lekko walnięty na punkcie Chorwacji :) jeżdżę od 4 lat co rok pod namiot, a w tym roku postanowiliśmy pojechać do jakiegoś apartamentu, interesuje nas niestety tylko południowa spokojna część hvaru.

Chciałbym Was zapytać o doświadczenia, czy ktoś był może w środku czerwca? czy da radę znaleźć sensowny nocleg w dobrej cenie? Sądzę, że te apartamenty, które mają strony internetowe będą miały jednak większe ceny..

Pozdrawiam i wielkie dzięki za odpowiedź!
Kuba :)
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015
Re: Wyspa Hvar od 13 czerwca - nie strach jechać w ciemno? :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 14.02.2016 23:54

Poza miastami Hvar, Stari Grad, Jelsa i Sućuraj to każda część wyspy jest spokojna, nie tylko południowa (zwłaszcza w czerwcu). W tym terminie pewnie coś znajdziecie.
karolinka82
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinka82 » 17.02.2016 20:41

Witam was wszystkich . Jestem pierwszy raz na forum. Jedziemy z mężem i dwójką dzieci do Tucepei na RIWIERZE Malarskiej i moje pytanie czy kolo 13.08.2016 z pod Zielonej Góry ktoś wybiera się w tamte strony?Można by było się spotkać zawsze to raźniej jechać. Proszę powiedzcie która droga jechać -czy przez Czechy czy może Niemcy i Austrię? Jakie wrażenia po tamtym regionie i po samym Tucepei macie?pozdrawiam
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.02.2016 20:44

karolinka82 napisał(a):Witam was wszystkich . Jestem pierwszy raz na forum. Jedziemy z mężem i dwójką dzieci do Tucepei na RIWIERZE Malarskiej i moje pytanie czy kolo 13.08.2016 z pod Zielonej Góry ktoś wybiera się w tamte strony?Można by było się spotkać zawsze to raźniej jechać. Proszę powiedzcie która droga jechać -czy przez Czechy czy może Niemcy i Austrię? Jakie wrażenia po tamtym regionie i po samym Tucepei macie?pozdrawiam


co to znaczy "raźniej"?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 305
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone