Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 01.09.2015 21:31

rochu69 napisał(a):Jestem w Bol na Braću, jest to kurort ludzi sporo, dwa lata temu o tej porze było znacznie mniej, ale widzę ogłoszenia <free apartman< więc nie ma problemu w ciemno . Pozdrawiam.


To samo syn koleżanki mówił o Baška Voda. Wolne kwatery są, ale ludzi peełno.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 01.09.2015 22:24

jesli są wolne miejsca to nie może "być pełno ludzi"
dzieki wszystkim za info i prosze o jeszcze :D
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 02.09.2015 06:55

599 napisał(a):jesli są wolne miejsca to nie może "być pełno ludzi"
dzieki wszystkim za info i prosze o jeszcze :D


Dobrze, rozwinę swoją lakoniczną wypowiedź.
Znajomy pojechał w ciemno tydzień temu i spokojnie znalazł kwaterę dla 4 osób w Baška Voda. Powiedział jednak, że więcej tam by nie pojechał - za dużo ludzi, za dużo zgiełku. Po prostu idzie o to, że są takie plaże, na których jest luz, a są i takie gdzie, jak chcesz się obrócić z boku na bok, to musi się obracać cała plaża.
Ja w tym roku byłem w małej wiosce i zgiełku nie było, nie potykałem się o plażowiczów, ale luzu z kwaterami też nie było.

Ale to już kwestia gustu i własnych wyborów.
Marek23kob
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek23kob » 02.09.2015 07:33

Jestem w Baśce 8 dzień ,do soboty :( żadnych problemów z noclegiem nie ma...dużo ludzi przy drodze z kartkami apartman :) przy domach tez są tabliczki .. tez jechaliśmy w ciemno ;)płacimy 60euro za 4 osoby wydaje mi sie ze dobra cena :)dwie sypialnie z dwoma łazienkami , kuchnia i salon +3balkony :) pozdrawiam i udanego wypoczynku:)
szczepan111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepan111 » 02.09.2015 11:43

Byliśmy od 23 sierpnia, od Makarskiej po środek Czarnogóry i spowrotem do Sibernika, wzdłuż Jardanki, wszędzie pełno wolnych apartmanów i naganiaczy.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 02.09.2015 13:18

szczepan111 napisał(a):Byliśmy od 23 sierpnia, od Makarskiej po środek Czarnogóry i spowrotem do Sibernika, wzdłuż Jardanki, wszędzie pełno wolnych apartmanów i naganiaczy.


Znaczy, to co było już tu mówione, robi się luz.
lioele95
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lioele95 » 04.09.2015 08:30

Witajcie :)
Jako, że planowany wyjazd nam nie wypali to zastanawiam się nad Chorwacją. Wyjazd miałby być już w poniedziałek. Radzicie rezerwować noclegi wcześniej czy jechać w ciemno i szukać czegoś na miejscu? Gdzie szukać wtedy takich noclegów?
Z tego co czytam wpisy to raczej nie ma problemu jak ktoś pojedzie w ciemno ze znalezieniem noclegu.
Jakie to są mniej więcej ceny jak się szuka czegoś na miejscu? Pytam, bo chciałabym mieć rozeznanie.
Rozumiem, że lepiej w Polsce kupić euro i na miejscu wymieniać na kuny?
Może jakieś rady? W Chorwacji byłam już raz, ale z wycieczką, więc taki wyjazd byłby po raz pierwszy :wink:
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 04.09.2015 08:55

Witam,
my byliśmy w zeszłym roku w ciemno w małej miejscowości (Gradac) i nie było problemu ze znalezieniem kwatery. Po prostu pytaliśmy ludzi czy wynajmują. Poza tym przed wieloma domami są tablice informujące o wolnych pokojach (jak ktoś wypatrzył, że czegoś szukamy to od razu do nas podchodził). Co prawda trzeba troszkę się nachodzić ale można wynająć coś naprawdę fajnego. Jak byliśmy przejazdem w Makarskiej to nie zdążyliśmy wysiąść z samochodu a ludzie sami podchodzili i pytali czy nie chcemy czegoś wynająć. Ceny wahały się ok 50 euro za apartament 4 osobowy. Za dwa dni też jedziemy w ciemno.

Jeżeli chodzi o zakup kun na miejscu to sam chętnie się dowiem.

Pozdrawiam
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 04.09.2015 09:02

lioele95 napisał(a):Witajcie :)
Jako, że planowany wyjazd nam nie wypali to zastanawiam się nad Chorwacją. Wyjazd miałby być już w poniedziałek. Radzicie rezerwować noclegi wcześniej czy jechać w ciemno i szukać czegoś na miejscu? Gdzie szukać wtedy takich noclegów?
Z tego co czytam wpisy to raczej nie ma problemu jak ktoś pojedzie w ciemno ze znalezieniem noclegu.
Jakie to są mniej więcej ceny jak się szuka czegoś na miejscu? Pytam, bo chciałabym mieć rozeznanie.
Rozumiem, że lepiej w Polsce kupić euro i na miejscu wymieniać na kuny?
Może jakieś rady? W Chorwacji byłam już raz, ale z wycieczką, więc taki wyjazd byłby po raz pierwszy :wink:


Jedź w ciemno, jest poza sezonem i naganiaczy, tabliczek będzie już całe mnóstwo.

Podwójna wymiana ma największe zalety, jeśli uda Ci się kupić euro w dołku, a nie jak teraz na górce. Istnieje też możliwość wymiany złotówek na kuny w chorwackich kantorach, kupowanie kun w polskim kantorze odpada, ale o tym wszystkim jest osobny wątek. Niemniej jednak euro zakupić musisz, bo stawki i płatności za kwatery są w euro i po drodze też się przydadzą.
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 04.09.2015 09:09

Jaka jest różnica np: za 100 kun w Pl i w HR? Ile przepłacimy?
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 04.09.2015 11:08

Jest po głównym sezonie, wiec wolnych miejsc jest sporo. Dużo kartek pojawiło się już w ostatnim tygodniu sierpnia. Ceny wg mojej informacji tez są juz niższe.

Hncl jak płaciłem karta na miejscu, lub sprzedawalem EUR to kuna wychodziła 0,57-0,58 zł.
W tym czasie można było ją kupić w kantorze po ok 0,63-0,65.
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 04.09.2015 11:39

Dzięki za odpowiedź. Ciężko policzyć nie znając dokładnych kursów ale kupując kuny na miejscu za euro można oszczędzić ok 10%.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2015 13:44

Powiedz mi,poszukałeś na forum czegokolwiek na tematy Cię interesujące?,czy wszystko na tacy?,wbij w wyszukiwarkę choć jedno słowo z fraz które Ciebie interesują i się zdziwisz.
lioele95
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lioele95 » 04.09.2015 14:01

Może nie na temat, ale jaką polecilibyście miejscowość? Bardziej interesuje mnie środkowa dalmacja bądź makarska. Ktoś już pokonywał taką trasę z zachodniopomorskiego? Bo jak czytam to większość z południa Polski ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2015 15:17

lioele95 napisał(a):Może nie na temat, ale jaką polecilibyście miejscowość? Bardziej interesuje mnie środkowa dalmacja bądź makarska. Ktoś już pokonywał taką trasę z zachodniopomorskiego? Bo jak czytam to większość z południa Polski ;)

Ja pie....ę,następny,jak nie na temat to znajdź za pomocą wyszukiwarki temat gdzie będziesz miał na temat(instrukcja w poprzednim moim poście).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 302
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone