Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beata_129
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata_129 » 03.08.2008 12:10

Po przeczytaniu Twojego postu jesteśmy nastawieni na Rabac, proszę o info czy nadaje się na wypoczynek z dziećmi (syn ma 14 miesięcy córka 7 lat). Jakie jest zejście do wody i czy w sierpniu będą tlumy??

|Proszę o podpowiedź jak tam najłatwiej dojechać, jedziemy z górnego śląska, jakie są opłaty za autostrady na Słoweni? \czy to prawda że trzeba kupić w 2 półroczu roczną winietę za 55 euro?

Pozdrawiam :D
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008
IStria od 25 sierpnia :?:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 03.08.2008 15:20

Witaj Niezawodny. Bardzo mi się podoba Twoja notka. Dzięki za cenne uwagi i mądre przemyślenia.
Planuję wybrać się do Chorwacji od 25 sierpnia i mam taki dylemat :?: - myślałam o Istrii. Piszesz, że sezon trwa w zasadzie do 20.08. Czy po 25.08 jest już na tyle spokojnie, że tłumy nie deptają sobie po głowie? można już wybrać się tam w ciemno? Ceny kwater też mam nadzieję, już spadają. A może mógbyś podać namiar na jakąś sprawdzoną kwaterę w Zachodniej Istrii lub Pag? ew. okolice Zadaru? (piękny widok na morze, słoneczko i ustronna plaża to już 90% udanego urlopu:-) )
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 03.08.2008 17:14

beato rabac jest o tyle fajny ze nie jest wielki i przeludniony. w zes łym roku bylismy od 1 wrzesnia i było oki. co do zejsc na plaze ciezko mi powiedziec co uważacie za fajne jedno jest pewne sa kamieniste plaza biegnie wzdłuż promenady a nie od ulicy a to dla dzieci jest oki bo wiesz ze ci dziecko na ulice nie wyleci. jest troche atrakcji dla dzieci ale sa prawie na koncu promenady. nie wiem co by cie interesowało odnośnie takiego maleństwa?
co do trasy ze slaska musisa szukac na forum wpisz sobie w wyszukiwarke ja nie wiem. winietki obowiazuja od 01/07 w slowenii ok 35 euro chyba. kwatere nap-ewno9 znajdziesz staniecie w centrum i wyslij m,eza na poszukiwania. poszukaj w oklicahch ulicy Jadranskiej super widoki z balkonów. a bierzecie jedzenie ze soba??
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008
Re: IStria od 25 sierpnia :?:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 04.08.2008 22:43

Jeżowiec napisał(a):Witaj Niezawodny. Bardzo mi się podoba Twoja notka. Dzięki za cenne uwagi i mądre przemyślenia.
Planuję wybrać się do Chorwacji od 25 sierpnia i mam taki dylemat :?: - myślałam o Istrii. Piszesz, że sezon trwa w zasadzie do 20.08. Czy po 25.08 jest już na tyle spokojnie, że tłumy nie deptają sobie po głowie? można już wybrać się tam w ciemno? Ceny kwater też mam nadzieję, już spadają. A może mógbyś podać namiar na jakąś sprawdzoną kwaterę w Zachodniej Istrii lub Pag? ew. okolice Zadaru? (piękny widok na morze, słoneczko i ustronna plaża to już 90% udanego urlopu:-) )


Okolice Zadaru są super, byłem w Sukosan i jadąc w stronę Zadaru miejscowi stoją przy ulicy z tabliczkami wolne pokoje. Mogę polecić zakwaterowanie tam gdzie byłem, jak chcesz to podaj maila to wyślę ci linka do strony internetowej tego zakwaterowania, ceny też ma możliwie tanie. :D
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 05.08.2008 14:07

Czy mogę prosić o namiary na "Twoją" kwaterę
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
GAMBIT
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2004
Re: IStria od 25 sierpnia :?:

Nieprzeczytany postnapisał(a) GAMBIT » 06.08.2008 12:10

Jeżowiec napisał(a):...Czy po 25.08 jest już na tyle spokojnie, że tłumy nie deptają sobie po głowie? można już wybrać się tam w ciemno? Ceny kwater też mam nadzieję, już spadają...

Witam.
Wprawdzie byłem w Chorwacji dopiero 4 razy (Rab, Omiś, Mimice-pomiędzy Omiśem i Makarską oraz Poreć) i jeszcze całej nie zwiedziłem, ale zauważyłem jedną zasadę, jak chcesz mieć spokój i mniej osób na plaży czy ulicach, to szukaj miejsca w mniejszych miejscowościach, albo nawet domów pomiędzy miejscowościami. W Makarskiej tłum jest zawsze tak duży, że aby miec miejsce na plaży, ludzie zostawiają materace na noc i przysypują je kamieniami :-).
Zawsze jeździliśmy w ciemno i dotychczas zawsze znajdowaliśmy apartamenty w ciągu max 2 godzin nawet w szczycie sezonu. Co do Istrii, to szukając w zeszłym roku odpowiedniego miejsca, jechaliśmy od Umag ok 6 rano, kiedy jeszcze nikogo na ulicach prawie nie było i w pierwszej kolejności oglądaliśmy jak wygląda plaża. Z zasady nie lubię miejsc, w których nie można się spokojnie kąpać, bo trzeba uważać na łódki i żaglówki, a także lubię trochę ponurkować w ABC, więc zjechaliśmy aż do Poreća, zanim znaleźliśmy odpowiadające nam nabrzeże. Wszędzie po drodze widzieliśmy mnóstwo małych i większych łódek przycumowanych na noc, a zejście do głębszej wody było długie. Jeżeli zatem ktoś chce sobie ponurkować i przy okazji coś znaleźć, to lepiej, żeby się wybrał na wyspę, albo poniżej Splitu, natomiast jeżeli ktoś ma małe dzieci, które tylko brodzą w wodzie, to idealna dla nich będzie Istria powyżej Poreća.
Co do cen kwater, to zmieniają się co tydzień w zależności od zbliżania się lub oddalania od szczytu sezonu. W niektórych miejscowościach mieszkańcy chyba wyznaczyli sobie sztywne ceny na każdy tydzień, poniżej których nie chcą zchodzić (np w Poreću czy na Rabie), a w innych miejscach wszystko zależy od inwencji i sposobu rozmowy. Chorwaci są raczej dobrze nastawieni do Polaków i traktują nas jak równych sobie pod względem poziomu ekonomicznego, więc nie nalezy udawać erudyty i można rozmawiać po Polsku. Języki sa bardzo podobne i można się dogadać, a w razie czego napisać na kartce. Lepiej udawać "sierotę" niż pewnego siebie i wymagającego "bubka". Zauważyłem, że jeżeli rozmowę zaczyna się po niemiecku, to cena jest od razu wyższa i nie ważne, czy szuka się pokoju, czy kupuje owoce albo trunki na ulicach :-). Co innego po angielsku. Ten język jest raczej traktowany jako uniwersalny i nie oceniają z góry osób próbujących się z nimi porozumieć po angielsku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2008 12:40

stypkaa napisał(a):No to chyba Wam zaufam i nie będziemy niczego rezerwować. Mam tylko nadzieję, że nie okażę się naiwniaczką ;)
Wielkie dzięki za wszystkie rady. Są bardzo cenne dla nowicjusza w sprawach Chorwacji.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)


Jak trafisz do mniejszej miejscowości (mniejszy kurort) to na pewno znajdziesz kwaterę za niewielkie pieniądze.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 09.09.2008 12:01

jak cro-to zawsze w ciemno-kwatere zawsze się znajdzie nawet w szczycie sezonu(może nie zawsze w centrum)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 09.09.2008 20:04

W tym roku pierwszy raz do Cro i oczywiście w ciemno. Znaleźliśmy przez miejscowe biuro, bo się łazić nie chciało i trochę zmęczeni byliśmy podróżą na raz.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 11.09.2008 01:13

Ja razem z 2osobami - spontaniczny wypad na Chorwacje - wpadliśmy do Ciovo k/Trogiru . Jak się rozpędziliśmy na Ciovo zajechaliśmy pod samą plaże widząc koniec zapytaliśmy o NOCLEG i jest ... :D 8)

W Basce Vodzie ...to sam!! :twisted: :P tamto ludzie na ulicy stali z tabliczkami "Zimmer Free" 8)


SPONTANT jak najbardziej wskazany ... nie ma co się zamrażać na 10dni w 1miejscu :)

PS. Dodam że byliśmy od 1września do 9tego.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 11.09.2008 09:23

W Chorwacji nawet w szczycie sezonu bez większych problemów znajdziesz apartament. A po 20 sierpnia, we wrześniu można wręcz przebierać w propozycjach kwater. :lol:
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 11.09.2008 12:29

ja pojechałem raz z rezerwacją i już nigdy więcej takiego błędu nie popełnię :lol: Uwiązać się np. na 10 dni w jednym miejscu - o nie wszędzie znajdują się apartamenty do wynajęcia, nie ma opcji żeby nie znaleźć :)
Madeleine
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madeleine » 12.09.2008 12:51

Ja też zawsze jeżdżę w ciemno w ten sposób jest się niezależnym,a ze znalezieniem miejsca nigdy nie miałam problemów :D
Madeleine
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madeleine » 13.09.2008 18:58

Tak a propos to witam wszystkich cromaniaków .Forum śledzę od dawna i skorzystałam z wielu pożytecznych rad. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2008 12:08

Ten wątek jest już dość wiekowy...widzę, że ostatnio co niektórzy wspomnieli, że byli w Cro w ciemno...sporo osób jeździ w ciemno nawet w szczycie sezonu więc może warto byłoby odświeżyć ten wątek o nowe wpisy osób, które praktykowały tego typu wyjazd ostatniego lata ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone