Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.09.2014 11:17

Pod koniec Sierpnia powinno już być spokojnie :) my w tym roku 1 Września na Makarskiej znaleźliśmy bez problemu lokum za 10e od os , co prawda nie w centrum ale bardzo fajne , a więc na wyspach myślę tym bardziej nie będzie problemu :) tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość i siłę po trasie :) choć rab coś ok 1000km a więc nie ma źle :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.09.2014 11:43

KrzychuZiom napisał(a):Pod koniec Sierpnia powinno już być spokojnie :) my w tym roku 1 Września na Makarskiej znaleźliśmy bez problemu lokum za 10e od os , co prawda nie w centrum ale bardzo fajne , a więc na wyspach myślę tym bardziej nie będzie problemu :) tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość i siłę po trasie :) choć rab coś ok 1000km a więc nie ma źle :)

Rivę Makarską to mam obcykaną, szukanie w ciemno nie jest mi obce, chodzi mi o wyspy
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.09.2014 13:11

jacaj napisał(a):Bo ja tak czasami się zastanawiam, że ten wątek to z końcem sierpnia powinien być zamykany ...
I otwierany dopiero np. w czerwcu roku następnego ;)
Bo problem to może być w lipcu, czy sierpniu, ale wrzesień, a właściwie już pod koniec sierpnia to wszędzie wybór jest duży.
A i niższa cena w tym okresie przecież też nieprzypadkowa, większa podaż - mniejszy popyt. Gdyby był problem ze znalezieniem, tłumy ludzi wtedy wypoczywało to przecież cen by nie obniżali


No nie wiem , ja 1.09 w poniedziałek w Breli znalazłam coś wolnego dopiero po półtorej godzinie a byłam o 10 rano. Za to już od soboty 6.09 zaczęły się pojawiać kartki z wolnymi apartmanami. Także Brela to wyjątek od Twojej reguły :roll:

Za to w pobliskiej Baśce kwaterek było do wyboru i koloru aż się prosili :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2014 13:21

te kiero napisał(a):podpowiedzcie jak z wynajmem w ciemno pod koniec sierpnia na wyspach np: Brać
jakich cen za app. 2os. można się spodziewać


Myślę, że bez problemu....
W połowie sierpnia w Supertarze, na przystani promowej stali goście z kartonami "apartmani". :D
Co do cen za 2 osoby to niestety nie pomogę.. :?
Ale jakbyś się zdecydował to dam Ci namiary na konkretną babkę u której coś znajdziesz, albo, która coś Wam znajdzie. :wink:
Ale to już nie tu... :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.09.2014 14:08

ok dzięki, jak co to się zgłoszę do Ciebie,
jeszcze trochę czasu zostało :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2014 14:15

te kiero napisał(a):ok dzięki, jak co to się zgłoszę do Ciebie,
jeszcze trochę czasu zostało :wink:

Nie ma problemu. :D
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 24.09.2014 14:17

travel napisał(a):No nie wiem , ja 1.09 w poniedziałek w Breli znalazłam coś wolnego dopiero po półtorej godzinie a byłam o 10 rano. Za to już od soboty 6.09 zaczęły się pojawiać kartki z wolnymi apartmanami. Także Brela to wyjątek od Twojej reguły :roll:

Za to w pobliskiej Baśce kwaterek było do wyboru i koloru aż się prosili :papa:

zaryzykuje stwierdzenie, że we wrześniu, wszędzie, w kilkanaście minut, znajdzie kwaterę :wink:
ALE być może drogą, brzydką, daleko od wody :lol:

Moje doświadczenia z września tego roku:
- Orebič - sprawnie, wybór kwater był;
- Lumbarda - też sprawnie, ale wybór znacznie mniejszy (chcieliśmy blisko plaży);
- Tučepi - znaaacznie dłużej szukaliśmy, wybór był, ale drogo;
- Primošten - mimo, że połowa września, to szukaliśmy najdłużej 8O... apartmani brzydkie, daleko lub drogo - ale ostatecznie szczęście dopisało -> w świetnych warunkach, w super cenie 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.09.2014 21:16

te kiero napisał(a):ok dzięki, jak co to się zgłoszę do Ciebie,
jeszcze trochę czasu zostało :wink:

Jak szukasz czegoś na Brač i interesował by Cię Puntinak to daj znać. :oczko_usmiech:
Leopold33
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leopold33 » 01.10.2014 17:33

02 wrzesień br. HVAR - Zavala.
Apartamentu dla dwóch osób szukaliśmy ze trzy godziny.
Mnóstwo wolnych domów ale ich właściciele wyjechali "zimować".
Wolne apartamenty drogie a jeśli już w zasięgu finansowym, to delikatnie mówiąc ... brzydkie.
Ostatecznie trafiliśmy całkiem ładną lokalizację prawie za normalne pieniądze.
Ale trzy godziny nerwów też swoją cenę mają...
lukasz43
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz43 » 09.10.2014 22:18

Jak byłem młodszy to jeździłem w ciemno,ale z wiekiem człowiek nabiera doświadczenia i wyjazdy w ciemno się nie opłacają,bo to jest zwykła loteria jak się trafi i nie daj boze w sezonie bo się płaci potem spore pieniądze za byle co.Z mojego doświadczenia napisze tak.Naganiacze to jedynie oferują marne noclegi o niskim standardzie i nie dobrej lokalizacji.Zadne kwatery o dobrym stanandarcie i lokalizacji nie korzystają z usług naganiaczy. Zawsze sprawdzam jakość kwatery,pensjonatu,czy hotelu na BOOking ,poniewaz tylko oni mają PRAWDZIWE podkreślam prawdziwe i wiarygodne opinie o danym noclegu.Jezeli objekt ma powyżej 8 punktów i minimum 50-100 opinii to można spokojnie taki nocleg brać i ja jeszcze nigdy się nie przejechałem.Nie zawsze robie rezerwacje,ale zawsze sprawdzam noclegi przez BOOking i mam ewentualnie kilka do wyboru,ale nie jest to wybór w ciemno. Mam rodzine 2+ 2/małe dzieci syn 1,5 roku córka 3,5 roku/.Często jezdze do Warsawy,bo mam tam syna i w Warszwie zawsze rezerwuje hotel 4 gwiazdki,bo to najtaniej wychodzi,przewaznie 180 do 200zł/doba za pokój ze śniadaniem i standard gwarantowany.Dzieci do 12 lat mają gratis w hotelach 4 gwiazdki na ogół.Pokój duzy dwa łózka podwójne i pojedyncze.Zawsze biore iiny hotel,który ma akurat cene promocyjną i wysoką opinie Booking-przewaznie około 9 punktów.Za rodzine 2+ 2 bym tez zapłacił w Warszawie ta samom cene na za marny standard i nie zmieniana pościel na zwykłej marnej kwaterze,brudnej ,zimnej,i starej.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.10.2014 15:46

Tyle, że to nie jest wątek o pasjonującej jeździe do Wawy w ciemno...
lukasz43
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz43 » 10.10.2014 18:14

Identyczny scenariusz dotyczy wszystkich wyjazdów,szczegolnie zagranicznych,a Wawa była jedynie przykładem ponieważ jezdze reularnie raz w miesiącu to mam duże doświadczenie odnośnie noclegów.Odnosnie rezerwaci zagranicznych i na krótkie terminy to BOOking u mnie jest zdecydowanym liderem.To samo dotyczy dużych miast,w małych typowo turystycznych miejcowosciach i to poza sezonem można zaryzykować wyjazd w ciemno i chodzic od domu do domu i szukać,jak ktoś tak lubi,ale naprzykład chdzenie po Wiedniu i szukanie noclegu w ciemno nie należy do przyjemnych i jak się dodatkowo słabo zna język to mogą potem sporo dodatków podoliczć. W Boocking dokładnie wiem ile płace i za co i co mam w cenie i nie musze znać języka-to duzy plus BOOking.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.10.2014 19:08

No to już wiemy, że booking górą :) Tyle, że prywatni naganiacze nie oferują wyłącznie słabej jakości apartmanów. Wielu turystów spędziło wspaniałe wakacje jadąc w ciemno i znajdując ładne miejscówki. Inną sprawą jest to, że setek apartmanów nie ma na booking i nie ma szansy ich tam zarezerwować. Można je znaleźć albo w ciemno, albo poprzez Agencje Turystyczne lub poprzez kontakt netowy z właścicielami. A i tu można się naciąć na niezbyt prawdziwe zdjęcia lub zrobione tak aby pokazywały zafałszowaną rzeczywistość.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.10.2014 07:23

Z mojego doświadczenia w Makarskiej wynika, że Naganiacze oferują liche kwatery. Co innego mówią przy samochodzie a co innego jest w rzeczywistości. Ja bym takich kwater nikomu nie oferował bo wstyd. Prawda jest taka, ze co lepsze to już przebrane. kwater trzeba szukać w małych miejscowościach i to nie na rivierze makarskiej.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.10.2014 10:49

Naganiacze to fachowcy, frajerów do skubania poznają z daleka...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone