Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 18.08.2014 21:50

Primośten jest ok. Fajne plaże,- szczególnie te koło półwyspu Raudca- fajna starówka.
gmaj22
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gmaj22 » 18.08.2014 23:17

Odpowiem tak: pytając 3 sierpnia w agencji turystycznej w Tucepi (miejscowość na poludnie od Makarskiej) o wolny apartament na 4 osoby, dostałem odpowiedż, że mają tylko JEDEN na JEDNĄ noc za ...bagatela 160 Euro !! Szybko stamtąd wyjechaliśmy, zatrzymując się dopiero w Orebić na półwyspie Peljesać. A planowaliśmy w ciemno zatrzymać się w Makarskiej co najmniej na tydzień....
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2014 08:25

W Żupie Dubrovackiej miejsc brak.
Po wyczerpujących poszukiwaniach pary na motorze dali za wygraną i pojechali na kemping bo mieli namiot na wszelki wypadek. Wcześniej dwie rodziny obiechały okolice Mlini, Plat, Srebreno i też nic nie znaleźli. Pojechali dalej.
Pogoda jest fantastyczna i nikt tutaj nie zamierza rezygnować z rezerwacji wiec w ten teren pod koniec sierpnia nie polecam się wybierać w ciemno.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 19.08.2014 13:06

gmaj22 napisał(a):Odpowiem tak: pytając 3 sierpnia w agencji turystycznej w Tucepi (miejscowość na poludnie od Makarskiej) o wolny apartament na 4 osoby, dostałem odpowiedż, że mają tylko JEDEN na JEDNĄ noc za ...bagatela 160 Euro !! Szybko stamtąd wyjechaliśmy, zatrzymując się dopiero w Orebić na półwyspie Peljesać. A planowaliśmy w ciemno zatrzymać się w Makarskiej co najmniej na tydzień....


Ja miałem podobną sytuację. W jednej z agencji w Pakostane pani poinformowała mnie że mają tylko jeden wolny apartament na jedną noc za 125 Euro , ale za to zaczęła go jeszcze zachwalać jaki on fantastyczny , z jacuzzi i innymi bajerami , tak jakbym przyjechał tam leżeć w jacuzzi :). W drugiej agencji również nic nie mięli. Na szczęście samodzielne przeczesanie miejscowości dało efekt i fajny apartament się znalazł za 60 Euro.
sarius1990
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarius1990 » 19.08.2014 13:44

W tym roku wraz z narzeczoną, przyjacielem i jego dziewczyną postanowiliśmy pojechać pierwszy raz w życiu za granicę na wakacje. Wzięliśmy moje auto, zapakowaliśmy go rzeczami, napojami, jedzeniem i alko po brzegi (Seat Toledo II). Po małym rozeznaniu zadecydowałem, że jedziemy do Baśki :)
Dojechaliśmy tam koło godziny 15 chyba. 10 min zajęło nam znalezienie apartamentu na 4 dorosłe osoby. Utargowaliśmy z 80€/dzień do 60€/dzień, co daje 15€/dzień za osobę. Apartament w pełni wyposażony z klimatyzacją i przezarąbistym widokiem z balkonu. Generalnie Chorwatów chcących wynająć apartamenty i pokoje było pełno. Dodam, że byłem tam w szczycie sezonu- druga połowa lipca.
Załączniki:
DSC_0970.jpg
Widok z balkonu
DSC_0969.jpg
Widok z balkonu
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 19.08.2014 14:54

Wszyscy pchają się na Makarską w sezonie i zdziwienie, że ciężko o miejsca.
Dziś dojechałem do Pakostanu o 11:00. W ciemno. 4 osoby w tym 2 dzieci.
Apartament znalazł się w 5 minut, a w 15 miałem 3 oferty (sami zaczepiali).
Studio 2 pokoje (2 łóżka + jedno małżeńskie), łazienka i kuchnia, wifi, tv, lodówka, parking pod winogronem w cieniu.
Do tego wielki taras tylko dla nas. Taras zacieniony naturalnie rosnącym winogronem. Teraz pełno wszędzie dojrzałego winogronu, fig i chyba granatów (jak przekroję wieczorem to się przekonam).
Cena za 9 noclegów: 45 euro za dobę (po przeczytaniu forum szykowałem się na 70e). Jedyny minus to ok 4 minut do plaży,ale przy takich warunkach to nie jest jednak minus.
pozdrawiam
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 19.08.2014 15:20

Monti napisał(a):Wszyscy pchają się na Makarską w sezonie i zdziwienie, że ciężko o miejsca.
Dziś dojechałem do Pakostanu o 11:00. W ciemno. 4 osoby w tym 2 dzieci.
Apartament znalazł się w 5 minut, a w 15 miałem 3 oferty (sami zaczepiali).
Studio 2 pokoje (2 łóżka + jedno małżeńskie), łazienka i kuchnia, wifi, tv, lodówka, parking pod winogronem w cieniu.
Do tego wielki taras tylko dla nas. Taras zacieniony naturalnie rosnącym winogronem. Teraz pełno wszędzie dojrzałego winogronu, fig i chyba granatów (jak przekroję wieczorem to się przekonam).
Cena za 9 noclegów: 45 euro za dobę (po przeczytaniu forum szykowałem się na 70e). Jedyny minus to ok 4 minut do plaży,ale przy takich warunkach to nie jest jednak minus.
pozdrawiam


Druga połowa sierpnia to już trochę luźniejszy okres jednak. Ja w tymże Pakostane w poniedziałek 4 sierpnia będąc ok. 9.00 rano musiałem poświęcić kilka godzin żeby znaleść lokum i w całym mieście do końca tygodnia nie widziałem nigdzie informacji o wolnych apartamentach czy ludzi z karteczkami przy wjeździe do miasta. Ale już np. w kolejnym tygodniu tuż przed moim powrotem będąc w sąsiednim Biogradzie takich ludzi na wieździe do miasta widziałem a byłem tam też zaraz po przyjeździe w Lidlu na zakupach i takich naganiaczy wtedy nie było. Wszystko więc zależy od okresu. Ja też myślę że zawsze jadąc w ciemno się coś znajdzie , ale ten szczyt sezonu czyli przełom lipca i sierpnia jest do tego najtrudniejszy.
Bartender
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartender » 19.08.2014 17:41

Witam, i ja dorzucę swoje 3 grosze w temacie. Do Chorwacji zacząłem jeździć zachęcony relacjami z forum. W tym roku po raz kolejny padło na Makarską "w ciemno". Termin 22.07-02.08, 4 osoby. Kwatery szukaliśmy 15 min następne 40 min to było grymaszenie dziewczyny ponieważ lokum było na 3 piętrze ( finalnie i tak wzięliśmy kwaterę znalezioną jako pierwszą). Były to 2 pokoje z łazienką, tv, wifi, klima, aneks kuchenny był wspólny dla pokoju naszego i znajomych. Cena 35 euro za pokój. Kwater było naprawdę sporo i było w czym wybierać zresztą co roku jeździmy w ciemno i zawsze nie ma z tym problemu. W 2013 pojechaliśmy w 5 aut, w sumie 17 osób łącznie z dziećmi i również znaleźliśmy lokum, udało się nawet u tego samego gospodarza. Moim zdaniem do większych miejscowości - śmiało w ciemno :D
A to widok z tegorocznego lokum.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.08.2014 18:28

Na początku sierpnia w Pakośtane był kanał jeśli chodzi o wolne kwatery. Tez wybrałem się na zakupy do Lidla w Biogradzie ale nie było gdzie parkować pojazdu. Ogólnie tłum, pełno ludzi ale sam sobie byłem winien- szczyt szczytów.
Vant
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vant » 19.08.2014 23:00

Witam
Jesteśmy teraz w Cro. Mija 3 tydzień naszych wakacji w ciemno. Zwiedziliśmy całą Cro od Splitu na południe aż do Czarnogóry włącznie.
Spaliśmy w 5 miejscach wszystko w ciemno. Najtrudniej było o dziwo teraz pod koniec sierpnia. W szczycie nie mieliśmy problemów z noclegiem. Dodam że zawsze musiał być widok na morze najlepiej w pierwszej linii i klima, Wifi itp. jest nas 3. Cena realna to 50 Euro.
Taniej to już warunki nie warte zachodu. Najtaniej wychodzi łapanie oferty na 3 noclegi w wersji Last Minute ale wtedy trzeba się przygotować na częste zmiany lokum, za to standard jest wtedy bardzo wysoki. (normalna cena takiego lokum to 70 -90 Euro.
Osobiście polecam lokalizacje na południu bo tam jest taniej i woda barrrrdzo cieplutka :) np Drace

pozdrawiam i hvala :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 20.08.2014 07:24

Fajne wakacje Vant..... 3 tygodnie w Cro.....
proskorpio
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) proskorpio » 20.08.2014 08:04

Wybieram się do Biogradu na moru w ciemno w ten piątek ,czy zrobiło się nieco luźniej i czy są stacze z ofertami.
kobert4
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobert4 » 20.08.2014 12:35

proskorpio napisał(a):Wybieram się do Biogradu na moru w ciemno w ten piątek ,czy zrobiło się nieco luźniej i czy są stacze z ofertami.

wczoraj wrocilismy z tamtych stron,jadac od zadaru staczy widzialem nie raz,w samym biogradzie nie widzialem ale bylismy tam wieczorem po 20godz. Moim zdaniem znajdziecie bez problemu,a jak nie,to w miejscowosci 10km wczesniej-šw.peter jest duzo wolnych apartamentow. W niedziele i poniedzialek wyjechalo sporo osob,az tworzyl sie korek
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 20.08.2014 14:24

proskorpio napisał(a):Wybieram się do Biogradu na moru w ciemno w ten piątek ,czy zrobiło się nieco luźniej i czy są stacze z ofertami.


Wyjeżdżałem z Pakostane 12 sierpnia , w tym dniu około południa byłem jeszcze właśnie w Biogradzie i na wjeździe do miasta widziałem już kilku "staczy" z tablicami informującymi o wolnych apartamentach , wydaje mi się więc powinieneś spokojnie znaleść. Ważne żeby być na miejscu w miarę wcześnie.
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 21.08.2014 11:38

Witam!
Można słuchać i czytać ... ale najlepiej samemu zobaczyć... tak więc po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na 6 dni w Istrii w okolicach Puli.
Czasu jest niewiele, a ja usycham czytając portale z apartamentami.
Proszę o pomoc lub podpowiedź w znalezieniu noclegu

Jesteśmy rodziną czyli 2+ trzech chłopców 12 lat, 10 lat i 3,5 roku.
Planujemy dojechać tam na późny wieczór 31 sierpnia a wyjazd 6 września - czyli 6 nocy.
Obawiam się że późna pora nie jest dobra na szukanie, a ceny w serwisach są niestety dla nas za wysokie (liczę się z wydatkiem do 50 euro za noc) ale jak na pierwszy raz -po wysłuchaniu naprawdę wielu relacji znajomych i czytaniu postów, nie chciałabym zaczynać urlopu z 4 chłopakami ,,wypranymi" po podróży (Białystok-Pula) gdzie ja maszeruję w poszukiwaniu domu ( jeszcze z widokiem na morze itp)-
proszę o podpowiedź przyzwoitego noclegu ( my również chcielibyśmy się zarazić zachwytem z pobytu w tym kraju). Dziękuję za każdą wskazówkę: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 243
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone