Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 15:13

A ja tak z czystej ciekawości zapytam...

Czy jest tu na forum ktoś, kto kiedykolwiek pojechał w ciemno i był zmuszony nocować w samochodzie, bo niczego nie znalazł?

Nie przypominam sobie takich przypadków, a poważnie jestem ciekaw, czy komuś się to zdarzyło.


Z tym, że w sierpniu jest trudniej niż w lipcu, zgadzam się w zupełności! :D :D

Natomiast w te doniesienia o 20-procentowej zwyżce liczby turystów nie bardzo mi się chce wierzyć. Jakoś nie zauważyłem większego tłoku niż co roku. A 20% chyba powinno być odczuwalne.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 24.07.2014 15:17

aglig napisał(a):
Nasajem napisał(a):W piątek 02.08 o 21:00 wyjechaliśmy... Droga ciężka, korki kosmiczne. Do Breli dotarliśmy w sobotę o 17.
Niestety nic nie udało się znaleźć, zjechaliśmy do Makarskiej, później udaliśmy się w kierunku Splitu, przy drodze zlitował się nad nami Pan i dał nam nocleg w ogromnym apartamencie - godzina 22.
Rano z pozytywnym nastawieniem ruszyliśmy dalej, Split, Sibenik, Vodice, Biograd NM i wszystkie wioski po drodze nasze - dalej bez skutku. Ok, jedziemy znowu na dół. O 21 byliśmy na skraju załamania, wylądowaliśmy na parkingu przy autostradzie, jak się okazuje nie jedyni. Masa ludzi nie potrafiła znaleźć noclegu. Po nocy w samochodzie szukamy dalej, dołącza do nas 6 znajomych, może w kupie będzie łatwiej. Niestety oni nocleg znajdują w 3h, my dalej szukamy. Nie stać nas na to, żeby zapłacić we dwójkę za apartament na 4-6 osób.
W poniedziałek w okolicach godziny 18 poddaliśmy się - wracamy do kraju, decyzja zapadła. Zrobiliśmy 800km po Chorwacji szukając noclegu. Jedyna oferta jaką odrzuciliśmy to pokój za 50eur na poddaszu, w którym było chyba z 50 stopni.
Chorwaci stwierdzili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli, my też nie. To był mój 4 raz w Chorwacji, kolejny w ciemno. Aktualnie jestem tak zdegustowana, że nawet nie chce mi się myśleć o wakacjach w tym kraju.
Nie mam odwagi powiedzieć komukolwiek, żeby jechał w ciemno nawet we wrześniu.

Ostatnie straszenie i kończę.

Jeszcze raz ( czytaj relacje z roku 2013- strona od 150 do 170 tego wątku)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 15:19

Dzięki za link - ciekawość zaspokojona :D :D

Natomiast zwróćcie uwagę, że gość nie pytał, czy warto rezerwować, czy nie. Napisał, że zraził się do rezerwacji i już podjął decyzję o jeździe w ciemno.

Pytanie było o dostępność kwater na Istrii i jak ich szukać.

Ja wierzę, że z takim nastawieniem, jak jego - znajdzie spokojnie - i tego mu życzę. :)

Więc nasza dyskusja trochę odbiega od tematu. :D :D
Ostatnio edytowano 24.07.2014 15:24 przez Raul73, łącznie edytowano 2 razy
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2014 15:23

Raul73 napisał(a):
robertms napisał(a):
To mnie pocieszyles..., jak na nasz debiut w Cro... :wink:



Jak na ddebiut, to w sumie nie dziwne, że rezerwowałeś (chociaż ja pierwszy raz byłem w ciemno).

Jeśli znalazłeś dobrą cenę, to na 99% będziesz zadowolony. A za rok może spróbujesz w ciemno i... też pewnie będziesz zadowolony :D :D

Dla mnie argumenty za jazdą w ciemno są dwa:
1. Te same aprtamenty w necie są z reguły droższe niż na miejscu (zarówno cena wyjściowa, jak i po targowaniu) - nieliczne wyjątki potwierdzają tylko tę regułę. I jest to fakt, potwierdzony przez wielu użytkowników tego forum, jak również sprawdzony przez mnie naocznie.

2. Jak już pisałeś, zdjęcia mogą kłamać. A ja lubię widzieć, co biorę.


Wlasnie jak na debiut, to chyba dobrze jechac "bezstresowo".
Znalazlem za 60E dla 3 osob doroslych apartamencik z klima i tarasem w Novi Vinodolski. Fakt, ze nie w pierwszych liniach zabudowy... :wink: , ale zamierzamy zwiedzic kilka plaz i miijscowosci, wiec auto potrzebne.

pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 15:29

Raul73 napisał(a):... już podjął decyzję o jeździe w ciemno.



Ja wierzę, że z takim nastawieniem, jak jego - znajdzie spokojnie - i tego mu życzę. :)





Czyli rozumiem, że płacisz te odszkodowania tym, którzy teraz za twoją namową
pojadą w ciemno i się na tym przejadą :?: :roll: :D :mrgreen: :oczko_usmiech:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.07.2014 15:31

Tadeusz - masochista :mrgreen:
Podziwiam, szacun :)
A słyszałeś o orce na ugorze? :)
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 24.07.2014 15:51

Może i orka na ugorze, ale jeśli choć jednemu dziecku będzie zaoszczędzona fantazja rodzica to już sukces.
Figo wymyślił sobie:
Figo2 napisał(a):Witam,
prośba o info. Jak z dostępnością kwater? Planuję wyjazd w ciemno - start z Polski 01.08, (...)rozpoczęcie poszukiwań od Umagu (...). Nie będzie nic na Istrii - następnego dnia Crikenica, itd. (..). Wymyśliłem, że najlepiej jechać i samemu coś wybrać. Jedziemy w 4 (2 dzieci 7 i 11 lat), cena za apartament - ok. 70-110 (120EUR?). Trochę odstręcza mnie info, że w tym roku 20% więcej turystów, a na Istrii to takie tłumy, że palca nie wciśniesz. Zwłaszcza w sierpniu. Ktoś ma bezpośrednie wieści?
Z góry dzięki.

Czyli ma jakieś tam wątpliwości.
Ale przy dwójce dzieciaków na pokładzie zakłada możliwy nocleg w samochodzie i całodzienne szukanie. Dobrze chociaż, że cenę za nocleg ma prawdopodobną a nie z kosmosu.
Ale cel podróży (Istria) jak na początek sierpnia już nie zbyt szczęśliwy. Przypominam, że jest to ulubione miejsce Włochów i że właśnie wtedy rozpoczynają wakacje ( we Włoszech w sierpniu w miastach puchy).
Ale oczywiście zawsze znajdzie się "doradca", który utwierdzi go w "szczęśliwym" pomyśle, pisząc tak:
BEZ OBAW!!! NA PEWNO ZNAJDZIESZ TO CZEGO SZUKASZ!!! ODWAGI!!!
Kupując w Necie w tzw. "ciemno" nigdy nie masz pewności czy to jest właściwie to czego szukam ????? (zdjęcia apartamentu, okolicy itp. sobie a rzeczywistość jest okrutna:))) Jazda w ciemno daje swobodny wybór jak nie ta miejscowość to inna, jesteś wolny i decyzja należy do Ciebie czy ich ukochane "eura" wydasz tu czy tam. To TY przyjechałeś wydać w tym kraju SWOJE pieniądze niech zabiegają o Ciebie!! JESTEŚ PANEM TURYSTĄ a nie ubogim klientem liczącym na łaskawość gospodarzy. ODWAGI DASZ RADĘ!!!!

A później dzieci marudzą, żona wściekła, ogólnie wszyscy zmęczeni i zamiast udanego urlopu powody do rozwodu.
I jeszcze jedno jestem wielką zwolenniczką jazdy w ciemno, ale nie w sezonie.
Jakby napisał, ze jedzie 01.09 sama bym go zachęcała do takiego wyboru kwatery.
Ostatnio edytowano 24.07.2014 15:57 przez aglig, łącznie edytowano 1 raz
darek04
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek04 » 24.07.2014 15:55

Witam, właśnie wróciłem z Chorwacji. Były to moje pierwsze wakacje spędzone w tym kraju i wszystkim polecam. Przed wyjazdem zdecydowaliśmy się z dziewczyną na wyjazd w ciemno i był to bardzo dobry wybór. Pierwszym miejscem w którym się zatrzymaliśmy był Primosten - nocleg znaleziony w 30 minut. Kolejnym miejscem było Stanici gdzie nocleg sam nas znalazł - 10 minut.

Wg nas wyjazd w ciemno to bardzo dobry pomysł głównie ze względu na możliwość zobaczenia miejsca i kwatery na żywo.

A co do cen to za apartament (z widokiem na morze) składający się z sypialni + pokoju z aneksem + klima płaciliśmy 40 euro. Odległości od plaży 50-100 metrów.

Pozdrawiam.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 24.07.2014 18:23

Nasajem napisał(a):W piątek 02.08 o 21:00 wyjechaliśmy... Droga ciężka, korki kosmiczne. Do Breli dotarliśmy w sobotę o 17.
Niestety nic nie udało się znaleźć, zjechaliśmy do Makarskiej, później udaliśmy się w kierunku Splitu, przy drodze zlitował się nad nami Pan i dał nam nocleg w ogromnym apartamencie - godzina 22.
Rano z pozytywnym nastawieniem ruszyliśmy dalej, Split, Sibenik, Vodice, Biograd NM i wszystkie wioski po drodze nasze - dalej bez skutku. Ok, jedziemy znowu na dół. O 21 byliśmy na skraju załamania, wylądowaliśmy na parkingu przy autostradzie, jak się okazuje nie jedyni. Masa ludzi nie potrafiła znaleźć noclegu. Po nocy w samochodzie szukamy dalej, dołącza do nas 6 znajomych, może w kupie będzie łatwiej. Niestety oni nocleg znajdują w 3h, my dalej szukamy. Nie stać nas na to, żeby zapłacić we dwójkę za apartament na 4-6 osób.
W poniedziałek w okolicach godziny 18 poddaliśmy się - wracamy do kraju, decyzja zapadła. Zrobiliśmy 800km po Chorwacji szukając noclegu. Jedyna oferta jaką odrzuciliśmy to pokój za 50eur na poddaszu, w którym było chyba z 50 stopni.
Chorwaci stwierdzili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli, my też nie. To był mój 4 raz w Chorwacji, kolejny w ciemno. Aktualnie jestem tak zdegustowana, że nawet nie chce mi się myśleć o wakacjach w tym kraju.
Nie mam odwagi powiedzieć komukolwiek, żeby jechał w ciemno nawet we wrześniu.


Od dłuższego czasu ten post nie daje mi spokoju, to co opisała Nasajem jest wprost nieprawdopodobne i przerażające niestety. :?
Będąc w tym samym terminie w Omiszu 03-13.08.23, chodząc codziennie na plażing mijaliśmy naganiaczy z autami i kartkami apartmani, stali mniej więcej do południa, czyli jakieś kwatery były. Nie wiem jakie te kwatery były, jakie Nasajem miała wymagania i jaki budżet.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 25.07.2014 01:21

Kiedyś zawsze jeździłem w ciemno tzn.chodzi o okres druga połowa czerwca,pierwsza lipca-brak problemu jeśli chodzi o wynajęcie,natomiast w okresie 2 połowa sierpnia kiedy pewnego roku zjeździłem wybrzeże od Tucepi do Zivogosce chcąc znaleźć apartmant nad samym morzem gdzie nie mogłem znaleźć interesującej mnie kwatery dla 4 osób w przeciągu 5 godzin,postanowiłem wcześniej rezerwować apartamenty co do dzisiaj praktykuję a cenowo,jeżeli chodzi o rezerwację wcześniej to nie ma wielkiej różnicy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2014 06:48

papse napisał(a):
Nasajem napisał(a):W piątek 02.08 o 21:00 wyjechaliśmy...

Od dłuższego czasu ten post nie daje mi spokoju, to co opisała Nasajem jest wprost nieprawdopodobne i przerażające niestety. :?
Będąc w tym samym terminie w Omiszu 03-13.08.23, chodząc codziennie na plażing mijaliśmy naganiaczy z autami i kartkami apartmani, stali mniej więcej do południa, czyli jakieś kwatery były. Nie wiem jakie te kwatery były, jakie Nasajem miała wymagania i jaki budżet.

ale odgrzałeś kotleta 8O :!: zaraz może się zacząć od nowa...
chciałbym zobaczyć jak to wyglądało w praktyce, choć termin faktycznie ostry; wiem że zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link było wolne, bo tam zwykle jest wolne :mrgreen:
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 25.07.2014 15:45

aglig napisał(a):Miałam się nie udzielać, ale mnie szlag bierze.
Ludzie szczyt sezonu to jest od 20 lipca do 20 sierpnia. Ale tak naprawdę szczyt szczytów sezonu wypada od 1 sierpnia do 15 sierpnia. I to jest najgorszy możliwy czas na jazdę w ciemno.
W lipcu jeszcze można coś znaleźć ( nawet całkiem fajnego i za przyzwoitą cenę), ale początek sierpnia to jest już ruletka. Przypominam że cały naród włoski właśnie wtedy rozpoczyna swoje kanikuły, wiele firm w państwach zachodnich właśnie wtedy zamyka swoje podwoje i wysyła swoich pracowników na urlopy.
Ktoś kto jedzie w ciemno na początku lipca albo nawet w połowie nie powinien z całą pewnością twierdzić że w sierpniu (na początku) jest tak łatwo, szybko i przyjemnie znaleźć nocleg.
Biorąc pod uwagę co się działo rok temu oraz że w tym roku w Chorwacji już teraz jest o 20% więcej turystów niż rok temu mogę powiedzieć ( z 99% pewnością), że w sierpniu będzie sajgon.
Jeśli ktoś jedzie sam- ok, nie znajdzie w pierwszy dzień, prześpi się na plaży, w samochodzie na parkingu i będzie szukał na następny dzień, ewentualnie pojedzie dalej ( Czarnogóra, Albania itp.) lub zawróci do domu.
Ale jazda z dziećmi ( szczególnie małymi) to już jest $#@&*^


Jak czytam takie posty to się zaczynam poważni obawiać :roll: Otóz wybieram się z mężem i dwójką dzieci(4 i 9 lat)pierwszy raz na Chorwację i mamy zamiar jechać w ciemno.Powód jest taki, że mąż pracuje w systemie rotacyjnym za granica i akurat nie wiemy dokladnie kiedy wroci czy bedzie to 5 czy 9 a moze 1 sierpnien i wtedy chcemy jechać.Nie jestem w stanie nic wczesniej zarezerwować.No ale teraz jak czytam niektore posty to zacxynam myslec, że porywamy się z motyką na słońce :?
Myśleliśmy tak zaplanowac podroż zeby byc przed południem w okolicach Breli choc maż chcial na wyspę marzy mu się Korcula.I moje pytanie na wyspie trudniej jest o nocleg?Jakie macie dośiadczenia?I czy jest choc kilka osób na forum ktore byly w sierpniu chocby w zeszlym roku i widzialy wolne kwatery????
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :D
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 25.07.2014 16:12

te kiero napisał(a):
...ale odgrzałeś kotleta 8O :!: zaraz może się zacząć od nowa...

Nie tyle odgrzałem, co Lednice nie pozwala mi zapomnieć :wink:
Mona_M
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 25.07.2014 16:17

Powiem szczerze, że po tych "czarnych wizjach" które widzę we wcześniejszych wpisach postanowiłam skorzystać z wizytówki i zadzwonić do Cro. Chcemy jechać 3.08. Zadzwoniłam i usłyszałam "są miejsca - przyjeżdżać" ;) No to jedziemy. Jak nie spodoba nam się miejsce - mimo, iż było polecane - poszukamy na miejscu jak nie tam to gdzie indziej ;)
nelka1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nelka1 » 25.07.2014 17:11

My jedziemy w ciemno czwarty raz. Zawsze w sierpniu teraz koniec lipca 29-30. Nie ma problemu ze znalezieniem noclegu, jeżeli nie zależy na danej wybranej miejscowości. Zawsze z dziećmi i można wybierać. Mieliśmy apartament w Orebiciu za 50 eur, Baśka Voda 70 eur ze śniadaniem, Podgora 90 eur. Wszystko blisko plaży.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 223
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone