Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.04.2014 21:25

Zalew napisał(a): W 2008r jechałem na Makarską bez noclegu 25 godzin i powiedziałem sobie nigdy więcej takiego dystansu bez snu ( jechałem na granicy zaśnięcia ) (głupota !!!)

no to tak prawie jazda "w ciemno" jak wyjazd z tematu wątku;
i trafiaj z jazdą z noclegu raczej na poranek, przedpołudnie, większe prawdopodobieństwo znalezienia noclegu w ciemno...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.04.2014 16:05

Zalew napisał(a):Dzięki za odpowiedzi ! Mam nadzieje że dam jakoś radę :-) jeszcze muszę tylko trasę wybrać najkrótszą i najszybszą no i pewnie nocleg po drodze bo z mojego miasta to 1500 km jest nie chce ryzykować z rodzinką. W 2008r jechałem na Makarską bez noclegu 25 godzin i powiedziałem sobie nigdy więcej takiego dystansu bez snu ( jechałem na granicy zaśnięcia ) (głupota !!!) Także teraz trasę chcę pokonać z normalnym noclegiem. Muszę jeszcze poczytać gdzie najlepiej.

......jak ty to zrobiłeś, że jechałeś 25h ; średni czas przejazdu to 10-12 h ,są tacy którzy schodzą poniżej 9h. Pozdrawiam
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 20.04.2014 18:51

lew napisał(a):
Zalew napisał(a):......jak ty to zrobiłeś, że jechałeś 25h ; średni czas przejazdu to 10-12 h ,są tacy którzy schodzą poniżej 9h. Pozdrawiam


...no następny z tych co to oni , albo niektórzy jak szybko przejechali :roll:
Takie myślenie i robienie takich rzeczy jest na krótką metę :wink:
...na szczęście są niektórzy, co potrafią myśleć nie tylko o sobie ,ale również o rodzinie :roll:
Nie wiem czemu się tak dziwisz że jechał 25 godzin , mógł być zmęczony a nie chciał jakiegoś wypadku ,mogły być roboty na drogach lub jakiś wypadek i już mamy długą podróż :wink:
...trzeba czasami włączyć myślenie ,urlop zaczyna się z chwilą wyjazdu z domu ,a to raczej nie wyścigi rajdowe :roll:
Zalew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zalew » 20.04.2014 20:35

lew napisał(a):
Zalew napisał(a):Dzięki za odpowiedzi ! Mam nadzieje że dam jakoś radę :-) jeszcze muszę tylko trasę wybrać najkrótszą i najszybszą no i pewnie nocleg po drodze bo z mojego miasta to 1500 km jest nie chce ryzykować z rodzinką. W 2008r jechałem na Makarską bez noclegu 25 godzin i powiedziałem sobie nigdy więcej takiego dystansu bez snu ( jechałem na granicy zaśnięcia ) (głupota !!!) Także teraz trasę chcę pokonać z normalnym noclegiem. Muszę jeszcze poczytać gdzie najlepiej.

......jak ty to zrobiłeś, że jechałeś 25h ; średni czas przejazdu to 10-12 h ,są tacy którzy schodzą poniżej 9h. Pozdrawiam

Kolego jechałem z Siedlec do Makarskiej to jest 1600km. Jechaliśmy Fabią 1.9 sdi ( 60KM ) w cztery osoby. Dodam jechaliśmy zgodnie z przepisami, wyjazd był w sobote. Po drodze zatrzymywaliśmy się oczywiście na posiłki obiady itd. i tak wyszło. Wyjechaliśmy w dzień coś koło 10 rano i byliśmy na drugi dzień przed dziesiątą dodam że raz lekko zabłądziliśmy gdzieś okolice Budapesztu a i ruch ogólnie był spory. A tak apropo chciał bym zobaczyć tych cwaniaków co 1600km schodzę poniżej 9h. Baśnie i bajki :-)
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 21.04.2014 12:13

Srednia pow. 170 na godzine? Z przerwami? Ktos nie dodal, ze samolotem z miedzylondowaniem w Wiedniu
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 21.04.2014 16:15

Czy ja jestem jakimś mordercą na drodze skoro trasę z Wa-wy do Vodic przejeżdżam w 16 godzin?(nie jeżdżę szybkim autem lecz jełopem nie jestem i przejazd z góry potrafię sobie ułożyć), a może niektórym wcale na wakacje się nie śpieszy więc niech nie piszą w tym temacie tylko poszukają atrakcji po drodze a nie dupę zawracają.
Tom@sz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom@sz » 22.04.2014 15:40

Do tematu można podejść na kilka sposobów...
...można wziąć pod uwagę ogólna sytuacje na rynku wyjazdów zagranicznych z bogatych krajów europejskich i Polski. Dla dużej rzeszy turystów odpadł Egipt i Turcja ze względu na "zbyt gorącą atmosferę"... polityczną.
Na dodatek Chorwacja weszła do UE, wiec przestała być przez niektórych kojarzona z krajami typu Serbia, Bośnia czy Albania... To z pewnością zachęci cześć turystów do wybrania się tam.
Ponoć rosjanie musza mieć do nich wizy wiec spadnie ich ilość, chociaż specjalnie nie zauważyłem tam dużej ilości ruskich podczas swoich 2 wcześniejszych pobytów.
Jadący w ciemno musza z góry założyć, ze po trasie 1600-1900 km (zwłaszcza przelecianej z oszczędności bez noclegu) będą zajechani jak łysek z pokładu Idy po wielkiej pardubickiej, a tu jeszcze trzeba czegoś cierpliwie szukać... te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają, zwłaszcza przy dzieciach i małżonce "z charakterem/ciętym językiem". Te min. kilkanaście godzin spędzonych w aucie z nieodstępującą myślą gdzie, co i za ile trafimy dla niektórych może być "wyjątkowo ekscytujące"...
Na dodatek miałoby być to coś w super lokalizacji, w super standardzie i w super cenie... hm hm... a i jeszcze super szybko...
Gdzieś trzeba zawsze pójść na kompromis, albo liczyć na szczęście...
Temu ostatniemu można oczywiście pomoc:
-dojechać na miejsce przed południem,
-wg mnie najlepiej w poniedziałek, ew. niedziele (ominiemy dzięki temu korki na sobotnia zmianę turnusów, a właściciele pustych apartamentów wiedza ze jak nie złapali czegoś do tej pory, to następne "żniwa" dopiero w sobotę)
-sprawdzić od kiedy Niemcy i Włosi zaczynają wakacje (coś kolo 20-25 lipca - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) Po tym terminie rosną stawki i jest mniej wolnych miejsc...
-gdyby okazało się, ze nie ma wolnego lokum warto zapytać właściciela czy mógłby podzwonić po znajomych oferujących wynajem.
Trzeba sobie przekalkulować ryzyko trafienia miejscówki niespełniającej naszych wymogów /standardów i pewna niewiadoma co do ceny... a następnie porównać z ofertami z netu i zadać sobie jedno zajebi..ie ważne pytanie: czy warto? i czy tego chcemy? :)
Oba poprzednie wyjazdy rezerwowałem pierwszy tydzień z netu 2+2, a na drugi tydzień zmienialiśmy lokum i znajdowaliśmy w ciemno. Pewien nerw był jak już trzeci apartament z rzędu nam się nie podobał i dalej grymasiliśmy... no ale cierpliwość została sowicie wynagrodzona, dlatego nie chce mi się wierzyć by ktoś dojechał do Chorwacji i po 2 dniach wrócił do kraju bo nie był w stanie znaleźć apartamentu!
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 22.04.2014 22:10

Tom@sz napisał(a):Jadący w ciemno musza z góry założyć, ze po trasie 1600-1900 km (zwłaszcza przelecianej z oszczędności bez noclegu) będą zajechani jak łysek z pokładu Idy po wielkiej pardubickiej, a tu jeszcze trzeba czegoś cierpliwie szukać... te dwie rzeczy wzajemnie się wykluczają, zwłaszcza przy dzieciach i małżonce "z charakterem/ciętym językiem". Te min. kilkanaście godzin spędzonych w aucie z nieodstępującą myślą gdzie, co i za ile trafimy dla niektórych może być "wyjątkowo ekscytujące"...
Na dodatek miałoby być to coś w super lokalizacji, w super standardzie i w super cenie... hm hm... a i jeszcze super szybko...


He, he kolega ma u mnie karlovacko z trafne spostrzeżenia :-) No i ten Łysek po wielkiej pardubickiej - oplułem monitor :-) O ciętym języku nie wspomnę żeby nie wyjść na MSZŚ czy tak jakoś.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.04.2014 13:00

Tom@sz sporo racji z tym jechaniem w ciemno.
Jakaś doza niepewności zawsze z tyłu głowy się kotłuje ale nagroda jest sowita :)
Ceny na miejscu są po prostu niższe, wybór jest większy.
Jedynym sposobem na unikanie "w ciemno" jest po prostu relacja forumowiczów i ich ew. polecenia kwater.
Ja nie wyobrażam sobie z katalogu wybrać kwaterę i nie będąc pewnym co do stanu faktycznego płacić 30% więcej.
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 29.04.2014 18:53

A ja w tym roku "w ciemno" - pierwszy raz ! A co ! Raz kozie śmierć :mrgreen:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 29.04.2014 19:50

doris_ka napisał(a):A ja w tym roku "w ciemno" - pierwszy raz ! A co ! Raz kozie śmierć :mrgreen:

I w to "ciemno" trafisz SUPER!!! :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.04.2014 19:52

doris_ka napisał(a):A ja w tym roku "w ciemno" - pierwszy raz ! A co ! Raz kozie śmierć :mrgreen:

...w czerwcu :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2014 21:15

kaeres napisał(a):Ja nie wyobrażam sobie z katalogu wybrać kwaterę i nie będąc pewnym co do stanu faktycznego płacić 30% więcej.



Ja nie wyobrażam sobie w sezonie jazdy z żoną i małymi dziećmi w ciemno, szukania przez wiele godzin kwatery w upale. :!:
W większości wcale nie jest taniej niż w katalogu 8) . I trudno coś fajnego znaleźć, bo te najlepsze jakościowo i cenowo apartmany są już dawno zarezerwowane. I wcale nie trzeba przepłacać wcześniej rezerwując. 8)
Trzeba tylko czytać miedzy wierszami, analizować uważnie zdjęcia i weryfikować położenie obiektu np. korzystając z google maps.
No i trzeba negocjować, jak nam coś wpadnie w oko :wink:
Jak nie chcą spuścić z ceny, to olać. 8)
W końcu musi trafi się taki właściciel, który jest kumaty :wink:

Oczywiście w ciemno można mieć szczęście i znaleźć w sezonie coś ekstra za bardzo korzystną cenę. Nie ma prawdy objawionej.
Są różne opinie 8)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 30.04.2014 06:53

haha...żona z ciętym językiem...dobre...ja jestem żoną i to zazwyczaj ja latam i szukam apartmanów a mąż siedzi sobie i pilnuje samochodu i dobytku :-) Więc tak też mozna sobie ułozyć :D Najdłuzej zdarzyło nam się szukać apartamentu w Rovinju...dwie godziny...już byłam pełna wątpliwości, bo albo wszystko zajęte albo ceny horrendalne albo nora straszna...ale udało się jednak trafić super mieszkanko. Trafilismy wtedy na włoski sezon i byłam na to przygotowana w sumie. Poza tym zazwyczaj w godzinke cos znajdujemy, czasem od razu kierujemy się do agencji i znajdują nam fajne lokum. Z tym rezerwowaniem wg google mapy byłabym ostrożna...czasem rezerwujemy trzecią linię od morza, która okazuje się na przykład na duzym wzniesieniu i trzeba się skrabać kilka razy dziennie pod górę, bo taka jest topografia miasta...a na mapie nie widac niestety.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2014 15:37

elka505 napisał(a):Z tym rezerwowaniem wg google mapy byłabym ostrożna...czasem rezerwujemy trzecią linię od morza, która okazuje się na przykład na duzym wzniesieniu i trzeba się skrabać kilka razy dziennie pod górę, bo taka jest topografia miasta...a na mapie nie widac niestety.


W google jest coś takiego jak street view i widać na na nim ukształtowanie terenu 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone