Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anja
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anja » 14.04.2013 20:58

Witam,
Do Chorwacji wybieramy się po raz pierwszy - 2 os. dorosłe, na 2-3 tyg (od początku czerwca). Jedziemy "w ciemno" teoretycznie z nastawieniem na pola namiotowe, ponieważ planujemy podróż od Rijeki do Dubrovnika i z powrotem - czyli pełna swoboda i po ok. 2 noclegi w danej miejscowości.
Jednak czytając forum zaczęłam się zastanawiać, czy jednak nie kwatery skoro jedziemy przed sezonem. I tu mam do Was pytanie: jak sądzicie, czy w tym okresie da się wynegocjować na 2 noce (+/- 1 noc) cenę na kwaterze max. 10 EUR/os./noc? Może ktoś już jechał na taką "objazdówkę" i może podrzucić cenne uwagi.
Nie jesteśmy zainteresowani dużymi miejscowościami - ważne, aby była knajpka z dobrym regionalnym jedzeniem i piwkiem :)
Z góry dziękuję za pomoc.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:06

No właśnie a tam przypuszczam tłoków nie bedzie. Toż to tylko majówka i z tego co widzę z kamer on line pogoda to może i jest ale szału nad wodą jakoś nie widać. Chorwacja jeszcze śpi i dopiero się budzi do życia...
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 14.04.2013 21:13

Przyjaciele! Mam ogromne wątpliwości. Na 100% uderzymy na Istrię. To będzie pierwsza wyprawa. I najprawdopodobniej w ciemno. O bazie noclegowej nie wiem nic. Jedziemy z żoną we dwójkę. Podpowiedzcie proszę na jakie koszty mamy się przygotować? Nie zależy nam na super luksusach - wystarczy polski (mocno średni) standard. Chcemy zostać na 7-10 nocy. Jedziemy na początku lipca.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:16

To może nijevice lub Baśka na KRK???
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 14.04.2013 21:20

Plany są otwarte. Chcemy trochę obejrzeć, po odpoczywać, wykąpać się w ciepłej wodzie itd. Nocne życie - bez przesady, ale wieczorem wyjść gdzieś na piwko "by się zdało". Liczymy się ze spacerem do plaży. Wszystko kwestią kosztów :/
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 14.04.2013 21:24

Sroqraf napisał(a):...na jakie koszty mamy się przygotować?...


Zacznij od tego.
Jakiś obraz Ci to powinno dać.

ile-trzeba-wziac-kasy-t24048-45.html?hilit=ile%20kosztuje

ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-t22917.html?hilit=ile%20kosztuje
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:35

Ja bym pojechał do Baśki raz jeszcze:) wypas sprawa. łódki , wyspy itd... nie będziesz się tam nudził. Ew. zamieszkaj gdzieś w okolicy gdzie jest taniej lub na obrzeżach
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 14.04.2013 21:36

Taniej w lipcu tj? :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:45

Wydaje mi się że ceny lipiec vs.sierpień są akie same. Taniej bedzie w czerwiec vs.wrzesień. Na pewno też będzie mniej Ludzi. Mając na uwadze że rano zjesz sniadanie Polskie , potem piwko i obiad za 300kun i kolacja jakiś grill z piwkiem to nie są jakies duże kwoty. Kwatera , paliwo i żarcie na to wydajesz najwięcej kasy i na tym możesz coś przyoszczędzić. Reszta to zachcianki i dodatki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 14.04.2013 21:52

No właśnie o tę grupę kosztów mi chodzi.
Na tranzyt w obie strony liczę coś ok 1200zł (auto z LPG 8l/100km)
Obliczam koszty i przyjmuję wartości zawyżone (1EUR litr LPG w Austrii, Słowenii - podają 0,8 EUR, ale do lata pewnie podskoczy). Liczę, że uda mi się ominąć kosztowną przygodę ze Słowenią. W optymistycznym wariancie, zrobię trasę w obie strony za 900zł, w wariancie najbardziej realnym 1200zł.
Póki co mam 4000zł na całą wyprawę, do lipca coś tam dorzucę, ale więcej niż 5000zł przeznaczyć nie mogę.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.04.2013 21:56

....Chcemy trochę obejrzeć, po odpoczywać, wykąpać się w ciepłej wodzie itd....

Jasne ,że w takiej konfiguracji, na początek...tylko Dalmacja śr ......patrz: baza wypadowa w najpiekniejszym rejonie HR ....Tyle tu było gadane????/ pozdr
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 22:00

Myslę że dasz radę w kwocie 5000 pln się wyrobić. Dwie osoby i gaz? My bierzemy tylko soki i wodę ze sobą. No i tam trochę alko a tak to zakupy robimy w ich marketach. Tam się dużo pije i dużo pochłania jedzenia. Przynajmniej My tak mamy. Nie wiem czy nurkowanie to powoduje? Snurkowanie czy samo piwo tak działa:) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.04.2013 22:29

Sroqraf napisał(a): ale więcej niż 5000zł przeznaczyć nie mogę.


..weż trochę jedzenia z Pl typu puszki w cerf.. są duże na dwie osoby ,około 10zł za puszkę
..lepsze niż w słoikach do tego makaron i ryż w saszetkach
..trochę chińskich zupek w raże W :wink:
....i dasz radę ,ja tak zrobiłem bo moja żona żadnych owoców morza nie zje :D
....jedzenie w knajpach jest drogie, za rybkę z frytkami i jakiś dodatek to od 90 kun :(
78miki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 78miki » 19.04.2013 13:54

Witam wszystkich cromaniaków.
Mam zamiar wybrać się w ciemno z rodzinką w rejon Zadaru. Termin 23-30.07.2013. Czy znalezienie apartamentu dla 4 osób w tym okresie nie będzie graniczyło z cudem....
Może ktoś z was poleci mi inne miejscowości gdzie warto się zahaczyć 3 osoby dorosłe i dziecko 7 lat. Chodzi nam o rejon z piaszczystymi plażami i żeby można było wieczorem wyskoczyć na małe co nieco nie przepychając się w tłumie.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 19.04.2013 15:46

Lovrecina , Omiś :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone