Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gradziowy
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gradziowy » 05.06.2017 11:51

W Polsce coraz chętniej zatrudnia się ludzi z Ukrainy. Wiadomo - bo mniej trzeba im zapłacić, ale jak już wspomniałem wyżej - nie jestem karierowiczem. Pieniądze mało mnie obchodzą. Właśnie dostałem awans, a pracuję dla Intela, ale odchodzę, bo nie tego chcę, nie tego szukam.
Chcę spokojniejszej pracy, za mniejsze pieniądze. Nadal uważam, że z moim podejściem, znajdę coś sezonowego. Nie szukam pracy za 5tys zł netto za siedzenie. Szukam skromnej robótki za wystarczające minimum : )
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.06.2017 12:02

Użytkownik usunięty
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2017 12:35

https://www.pressglass.com/pl/kariera/k ... chorwacji/

Zacznij od tego ;) A na miejscu coś znajdziesz. I języka łykniesz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 12:43

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmaci ... o-ne-vraca

Jak zrozumiałem /może błędnie/, że brak pracowników sezonowych. Zapewne płace są "bajeczne".
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.06.2017 07:04

Tak, brak pracowników sezonowych ale dlaczego 8O

Dubrovačkim ugostiteljima nedostaje 1800 sezonaca:
'Radimo po 14 sati, šest nas spava u istoj sobi i onda se čude zašto im se nitko ne vraća'

W Dubrovniku w restauracjach brakuje 1.800 pracowników sezonowych:
„Pracujemy 14 godzin, sześć z nas śpi w jednim pokoju, oni zastanawiają się, dlaczego nikt nie wraca"
aliali22b
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.03.2016
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) aliali22b » 18.01.2018 09:54

@gradziowy Napisz jak teraz u Ciebie sytuacja wygląda? Udało Ci się coś znaleźć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2018 10:01

Właśnie - jak to jest z szukaniem tam pracy? Obywatele RP nie potrzebują pozwolenia na pracę czy jak to jest regulowane?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.01.2018 10:07

aliali22b napisał(a):@gradziowy Napisz jak teraz u Ciebie sytuacja wygląda? Udało Ci się coś znaleźć?

Ciekawe czy odpowie.
5 i 6 czerwca 2017 roku napisał pięć postów i .... od 6 czerwca 2017 roku nie zalogował się ponownie na forum.
aliali22b
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aliali22b » 18.01.2018 10:10

Panie Januszu,
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wielka szkoda, bo z przyjemnością poczytałabym historię ze szczęśliwym zakończeniem, którym byłoby znalezienie pracy w Chorwacji i życiu tam na stałe.
Agata777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agata777 » 30.04.2018 07:53

proszę o kontakt osoby które chcą wyjechać do Chorwacji albo już to zrobili :) razem raźniej .... mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Artur2123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur2123 » 06.05.2018 13:55

Agata777 napisał(a):proszę o kontakt osoby które chcą wyjechać do Chorwacji albo już to zrobili :) razem raźniej .... mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A co chciałabyś wiedzieć?
aliali22b
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aliali22b » 09.05.2018 13:56

Artur2123 napisał(a):
Agata777 napisał(a):proszę o kontakt osoby które chcą wyjechać do Chorwacji albo już to zrobili :) razem raźniej .... mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A co chciałabyś wiedzieć?


Panie Arturze,
Proszę podpowiedzieć:
- ile realnie kosztuje wynajęcie mieszkania długoterminowo np. w południowej Dalmacji
- gdzie najlepiej szukać mieszkania?

Pozdrawiam serdecznie!
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 09.05.2018 15:04

Alicja, Ty się nie pytaj, bo się "zapytasz" na smierć. W tej kwestii, wiekszość to mitomani, którym wpada na myśl przeprowadzka po tygodniowych wakacjach, rzucają temat, nic nie wiedzą i nic z tego nie wychodzi, bo proza zycia jest taka, a nie inna. Nie pytaj sie, tylko poszukaj sama. Tylko chorwackie strony nieruchomosci np https://www.njuskalo.hr/, lub inne z domeną hr
Ponadto google z chorwackim wpisem, przykładowe słowa kluczowe, to: nekretnine - nieruchomosci, stanovi - mieszkanie, apartman (wiadomo), kuca- dom, prodaje se- sprzedam. A może Cie inreresuje stary kamienny dom? , czyli stara kamena kuca. To jest exstra klimat chorwacki, pomieszkać sobie w czyms takim, bo sa także nowo wybudowane apartamenty na sprzedaz, lub wynajem, w takich osiedlach kołchozach, nic ciekawego, jak u nas nad morzem, ceny takze polskie. Ale powtarzam, żadne posrednictwo międzynarodowe, tylko chorwackie strony nieruchomosci. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 30.11.2021 15:00 przez AdamSz, łącznie edytowano 2 razy
aliali22b
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aliali22b » 10.05.2018 08:25

AdamSz napisał(a):Alicja, Ty się nie pytaj, bo sie "zapytasz" na smierć. W tej kwestii, wiekszość to mitomani, którym wpada na myśl przeprowadzka po tygodniowych wakacjach, rzucają temat, nic nie wiedzą i nic z tego nie wychodzi, bo proza zycia jest taka, a nie inna. Nie pytaj sie, tylko poszukaj sama. Tylko chorwackie strony nieruchomosci np https://www.njuskalo.hr/, lub inne z domeną hr
Ponadto google z chorwackim wpisem, przykładowe słowa kluczowe, to: nekretnine - nieruchomosci, stanovi - mieszkanie, apartman (wiadomo), kuca- dom, prodaje se- sprzedam. A może Cie inreresuje stary kamienny dom? , czyli stara kamena kuca. To jest exstra klimat chorwacki, pomieszkać sobie w czyms takim, bo sa także nowo wybudowane apartamenty na sprzedaz, lub wynajem, w takich osiedlach kołchozach, nic ciekawego, jak u nas nad morzem, ceny takze polskie. Ale powtarzam, żadne posrednictwo międzynarodowe, tylko chorwackie strony nieruchomosci. Pozdrawiam


Adam,

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) stronę polecaną przez Ciebie oczywiście już znam - chciałam tylko zasięgnąć lokalnej wiedzy i dowiedzieć się nieco o niuansach w szukaniu mieszkań w Cro. Wyszukiwarka to jedno - a rzeczywistość to zawsze drugie.

Alicja
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 10.05.2018 08:42

Na forum turystycznym gazeta.pl pisuje dziewczyna o nicku olga400 mieszkająca w Chorwacji, bodajże w Splicie. Spróbuj się jej zapytać o codzienne realia mieszkania tam.

http://forum.gazeta.pl/forum/f,201,Chorwacja_Slowenia_i_Czarnogora.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd na stale - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone