Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 21:40

Proponuję, przy najbliższych wakacyjnych wyjazdach mieć temat na uwadze i badać sprawę na miejscu.........nowości wrzucać na forum, ........może jakieć ekstra okazje......Różnie to bywa. Może coś się ukręcić przez przypadek ...............jak to w życiu bywa................
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 21:56

FUX napisał(a):Może wejście do UE coś zmieni....


Jeśli już dojdzie do realizacji, to już w Unii..
...wcześniej nie damy rady... raczej :oczko_usmiech:
Tyle, że ceny tez się mogą zmienić :(
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 07.04.2013 22:01

krispinus napisał(a):
domingos napisał(a):....na wynajmowanym mieszkaniu


Jak to wygląda cenowo w i po sezonie?
Wiedzę takową posiadłeś?


W sezonie ciężko coś fajnego wynająć ,chyba że daleko od morza,centrum itd ,wiadomo turysci wazniejsi :D
Jednak po sezonie widziałem oferty w Vodicach za 40m ok 250-300 euro +prąd ,za 80-100m ok 500-600 euro
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 07.04.2013 22:32

:?:
Ostatnio edytowano 26.07.2013 10:07 przez aquavita, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 23:09

AdamSz napisał(a):Proponuję, przy najbliższych wakacyjnych wyjazdach mieć temat na uwadze i badać sprawę na miejscu.........nowości wrzucać na forum, ........może jakieć ekstra okazje......Różnie to bywa. Może coś się ukręcić przez przypadek ...............jak to w życiu bywa................


Jestem za 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2013 07:14

aquavita napisał(a):Wiedza w budowlance ,czy wiedza jak " w cro działa się inaczej" mają swoją wartość ...


To prawda... :mrgreen:
split_nonstop
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) split_nonstop » 14.04.2013 11:44

Witajcie! dam wam dobrą porade NIERUCHOMOŚĆI nie kupować jeszcze przynajmniej z rok a przedewszystkim nie przez agencje. Prawdziwe okazje są dostępne między znajomymi którzy mają problemy finansowe. Jeżeli chodzi o tereny to dla przykłady obok Karlovca jeden serb sprzedaje 1m2 po 0.80euro centa. POWÓD? Nie może przyjechać do Chorwacji boi się papiery czyste itd na terenie nawet masz swoją rzeke:)
split_nonstop
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) split_nonstop » 14.04.2013 11:46

Jeszcze jedno według mnie mimo tego że mieszkam w Splicie na stałe już dłuższy czas znam bardzo dobrze rynek ceny są za wysokie. Dla Polaków będzie łatwiej kupić tutaj nieruchomości (nekretnine) po wejściu do Uni Polskie banki zaczną dawać kredyty.

Igor.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 14.04.2013 11:58

Dzięki Igor.
Takie informacje, od ludzi takich jak Ty, są w tym temacie jak najbardziej potrzebne.
Pozwolisz, że przy okazji, zainteresowanym (nie tylko w tym temacie) uzyskaniem informacji przypomnę:
cala-chorwacja-pomoc-t39602.html
:papa:
seth621
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) seth621 » 14.05.2017 15:59

Hej Cromaniacy.

Temat umarł cztery lata temu... a mnie interesuje kontakt z kimś kto wyechał i osiadł na stałe.
Próbowałem się kontaktować priv z kilkoma osobami, które wydawały się być zorientowane w temacie, ale bezskutecznie.
Czy mógłbym prosić, żeby ktoś z Was, którzy żyjecie w Chorwacji na stałe poświęcił mi chwilkę czasu?

Pozdrawiam
Darek
seth621
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) seth621 » 01.06.2017 17:39

No jednak umarł .... szkoda.
gradziowy
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gradziowy » 05.06.2017 10:48

Cześć wszystkim,

Nie wiem od czego zacząć, więc po krótce opowiem swoją historię, ale zaznaczę, że planuję wyjechać do Chorwacji na dłużej. Może nie na stałe, ale po prostu na dłużej, bo mam już dość życia w klimatyzowanym biurze, gdzie krawaciarze z Indii zachłystują się swoimi kartami dostępu do drzwi biura nosząc je, jakby były świętymi emblematami...

Tak więc (może się przedstawię, bo na forum jestem nowy) - mam na imię Mateusz i mam 28 lat. Ukończyłem Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim ze spacjalizacją Nauczanie Języka Angielskiego, ale póki co nie pracuję w takim zawodzie, tylko wykonuję nierozwojową pracę w biurze na 6 piętrze, gdzie ludzie mało używają języka (fizycznie), bo wszystko musi być udokumentowane mejlowo, więc piszemy do siebie siedząc od siebie 1 metr...

Po 4 latach mieszkania w Gdańsku postanowiłem zmienić to wszystko i zacząć znowu przeżywać jakąś ekscytację z życia.
Ostatnim razem, kiedy poczułem taki głód, wyprowadziłem się właśnie do Gdańska, co zaowocowało zaspokojeniem tej właśnie mojej ekscytacji.

Niestety, od jakiegoś czasu borykam się z jakimś marazmem i zastygnięciem i wiem, że dłużej nie chcę tutaj być. Wyjazd na 2-tygodniowy urlop raz do roku to zdecydowanie za mało, a wiem, że chcę więcej.

Mało tego, niecały tydzień temu złożyłem wypowiedzenie, więc zatrudniony będę do końca lipca.

Stwierdziłem, że zacznę łapać się prostych prac sezonowych i tym sposobem uda mi się zwiedzić Europę (a może i świat...).

Wiem - wizja marzyciela i na pewno znajdzie się mnóstwo osób, które napiszą, że mamy 21wiek i tutaj liczy się stała praca, więc nie ma co rzucać wszystkiego, żeby żyć za psi grosz. Ale ja tego właśnie chcę - nie jestem typerm karierowicza. W obecnej korporacji znalazłem się... Nie wiem jak w sumie, ale 2 lata wystarczyły mi, aby zdać sobie sprawę, że jeśli tutaj zostanę, to będę nieszczęśliwy do końca życia.

Wracając, do mojego planu. Chciałbym, aby to Chorwacja była moim pierwszym przystankiem. A kto wie, może już tam zostanę.

Sądzę, że mam kilka umiejętności, które pomogą mi w tym, aby faktycznie móc łapać chwilowe prace w nadmorskich miasteczkach, czy nawet w stolicach:

1. Od ponad 10 lat tańczę breakdance. Miałem okazję już pracować, jako instruktor w jednej z nieprestiżowych szkół w Gdańsku.
2. Zajmuję się edycją wideo. Miałem już okazję zrobić kilka krótkich spotów reklamowych dla chociażby salonu piękności w Gdańsku.
3. Fotografia również nie jest mi obca, więc mógłbym zajmować się tym dla jakiegoś portalu, strony, czy firmy.
4. Posiadam specjalizację Nauczania Języka Angielskiego, a to raczej może pomóc w Chorwacji, co?

Podsumowując (wiem, że się rozpisałem, ale lubię chyba też pisać, więc może jakieś zajęcie z tym związane mogłoby zadziałać...), nie szukam opinii na temat swojej decyzji. Szukam praktycznych porad, gdzie mogę się udać najpierw, aby faktycznie móc zaczepić się w Chorwacji (w ubiegłe wakacje byłem tam na 2 tygodnie ze znajomymi - Split jest piękny).

Najpiękniej byłoby, gdyby ktoś służył pomocą na tyle, aby mógł skierować mnie w konkretne miejsce już, albo jeśli coś słyszał, wie o jakiejś ofercie pracy, nie tylko na sezon.
Niestety, dopiero w sierpniu będę w stanie opuścić Polskę. Ale to przecież już niedługo.

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi, ewentualnie namiary, że ktoś, gdzieś, szuka kogoś...

Dzięki wielkie,
Mateusz
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.06.2017 11:33

Aby działać w Chorwacji zadań, które są proponowane, wymagana jest znajomość języka chorwackiego. Język angielski jest wymagany tylko w turystyce, która ma najwięcej wolnych miejsc pracy, ale tylko w sezonie turisticznym.
Bezrobocie w Chorwacji wynosi około 15% :(
gradziowy
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gradziowy » 05.06.2017 11:47

Mniej więcej kojarzę sytuację w Chorwacji. Cały czas coś czytam na ten temat, a ostatnio bardziej intensywnie. Ale nadal - pomimo bezrobocia, które w jakimś stopniu jest wszędzie, Chorwacja jest krajem turystycznym i nie wierzę, że jeśli ktoś chce, to pracy znaleźć nie może. Wszystkie negatywne komentarze muszą pochodzić od ludzi, którzy chcieli pojechać i żyć w domku drewnianym na samej plaży, nie mając grosza. No cóż, ja też nie mam gotówki odłożonej na taki wyjazd, ale chcę tam pracować. Nie uciekam od tego.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.06.2017 12:03

Dobrze jest być optymistą :? Ale co sądzisz kto dostanie pracę w Chorwacji, polak albo chorwat 8O 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd na stale - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone