Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 17:29

mirko napisał(a):
AdamSz napisał(a):300 tysiaków i coś sensownego ?...Mi się podoba ten na Rabie za 334 ....generalnie, można powiedzieć, średnio polskie ceny.


Okazja 8O
http://www.realitica.com/hr/listing/177554


Adam miał na myśli PLN...

Te oferty na otodom, to coś daty aktualizacji mają przystarawe. :roll:
Ciekawe jak z aktualnością niektórych?
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 17:34

Mirko, piękna, ....tylko cena też piękna ...Jakby Ci wpadło w oko coś do 100 tys euro, to możesz puścić na forum....przynajmniej to jest mój poziom zainteresowania ....pozdrawiam
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 17:38

[quoteTe oferty na otodom, to coś daty aktualizacji mają przystarawe....
Ciekawe jak z aktualnością niektórych?[/quote]


Ano właśnie ? ciekawe ? trzzeba by mocniej wejśc w temat
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 18:34

Noża na gardle, że tak powiem, nie mam i trochę czasu na ogarnięcie tematu jest.

Niedawno ze znajomymi luźno analizowaliśmy temat zakupu działki i wybudowania niewielkiego apartamentowca (4-6 niedużych mieszkanek) w Ustroniu.
Wszyscy znajomi spoza Beskidów.
Dla nich apartamenty miały by stanowić lokatę, lokum na wypoczynek i krótkoterminowy wynajem.
Ja miałbym być wykonawcą i organizatorem przedsięwzięcia, ale z racji mojego miejsca zamieszkania, niekoniecznie późniejszym współwłaścicielem i udziałowcem.

Jeśli jednak podobny projekt dotyczył by Chorwacji, to pewnie bym rozważył pełny udział tak w tworzeniu, jak i w późniejszym sposobie użytkowania nieruchomości.

Tego typu rozwiązanie ma wiele plusów.
Wyznaczenie jednego opiekuna, zarządcy nieruchomości, który jednocześnie mógłby organizować sprawy pobytowe gości itp.

To tak na marginesie. Wiadomo, że sprawa jest trudna i skomplikowana,ale myślę, że analizę kupna samej działki i wybudowanie tego typu obiektu w Chorwacji może też warto by było przeprowadzić.

Bezsprzecznie liczę tutaj na opinie i oceny (nawet te najbardziej bolesne ) naszych przemyśleń , wszystkich, którzy się z podobnymi tematami spotkali, a przede wszystkim naszych drogich chorwackich forumowiczów.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.04.2013 19:53

Widzę Kryspinus. że działasz z rozmachem. :D Ja skromnie wolę reszte zycia spedzić od maja do pażdziernika w Chorwacji. Zima w Polsce bo co robić w Chorwacji, żyć z posiadanych środków, wynajmu mieszkania w Polsce, a może i jakiegoś Sobe w Chorwackim domu w sezonie. To takie moje rozmyslenia. Spokój, słońce, łódka, ryby, ciekawi ludzie, rodzina z Polski. :D

Każdy z nas ma swoje priorytety i marzenia. Pozdrawiam

Co do ceny to tak max ze 250 tys PLN za Domek nad morzem. Może takie sprzedają.
Ostatnio edytowano 07.04.2013 21:34 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 20:07

darek1 napisał(a):Widzę Kryspinus. że działasz z rozmachem. :D ...


Działaniami z rozmachem, na tym etapie bym tego nie nazwał.
Badania, analizy, co najwyżej planowanie.
Czy coś z tego wyjdzie, zależy od wielu czynników.
Przyznam, że podczas tegorocznego wyjazdu jakiś rekonesans pod tym kątem mam zamiar przeprowadzić.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.04.2013 20:15

AdamSz napisał(a):Mirko, piękna, ....tylko cena też piękna ...Jakby Ci wpadło w oko coś do 100 tys euro, to możesz puścić na forum....przynajmniej to jest mój poziom zainteresowania ....pozdrawiam

Jeżeli ma to być grymas lub tzw. lokata to się zastanów trzy razy. (chyba, że te 100 tys. euro dla ciebie jest NIC ).
Znam małżeństwo które wróciło po 5 czy 6 latach z Irlandii. Kupili dwie działki budowlane w podmiejskiej wsi. Jedna pod budowę druga na zapas. Jednak doszli do wniosku, że wolą mieszkać w mieście (blok wielorodzinny) i zaczęli sprzedawać te działki. Minęło już dwa lata a kupca nie ma.
W mieście mieszkają, wzięli kredyt ponad 300 tys.
Wniosek - lokata w nieruchomość jest zasadna jeżeli tą nieruchomość potrzebujemy. W przeciwnym wypadku, w razie nagłej potrzeby gotówki - z głodu umrzesz mimo że "bogacz".

ps
też o tym myślałem ale tylko myślałem. Moim zdaniem, Chorwacja ma za krótki sezon więc jeżeli już to w Hiszpanii ale tam znowu mnie nie ciągnie.
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 07.04.2013 20:51

Kilka słów o apartamentach i cenach
Szukałem ofert sprzedazy apartamentow w Tribunj i Vodice
Przykładowe ceny nowych apartamentow
Tribunj 60m -69 tys euro
Vodice 87m-140 tys euro
Vodice 37m-55 tys euro
Uzywane apartamenty w podobnych cenach ale przeważnie lepsza lokalizacja,gdyz nowe domy powstaja dalej od morza
Vodice 63m-65 tys euro
Tribunj 40m-46 tys euro
Vodice 69m-80 tys euro
Duzo zalezy od standartu,czy jest wyposażenie itd ,wiadomo tak jak wszędzie
Dałem sobie spokoj z tym pomyslem ,wolę posiedziec 2-3 miesiace na wynajmowanym mieszkaniu
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 07.04.2013 20:56

:?:
Ostatnio edytowano 26.07.2013 10:08 przez aquavita, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 21:18

domingos napisał(a):....na wynajmowanym mieszkaniu


Jak to wygląda cenowo w i po sezonie?
Wiedzę takową posiadłeś?
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 21:21

aquavita napisał(a):Widzę że tu wielu chętnych na przeprowadzkę , to może spółka Cro-coś tam , każdy wkłada kilkadziesiąt tyś zł,
W grupie raźniej, większa siła przebicia , ,kupić działka, firmę budowlaną "po kosztach" ,jak czytam ,już mamy .
i myślę że o wynajem w wolnych terminach ,wśród rodaków ,nie było by problemu ...chyba że moderator reklamę będzie usuwał ...żart. Budowa czegoś większego zawsze jednostkowo wychodzi taniej . Pytanie tylko czy jadąc tam chcemy odpocząć tylko od klimatu czy też od.... rodaków. :roll:


Coś koło tego :)
...oprócz tej firmy "po kosztach" :mrgreen: :oczko_usmiech:
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 07.04.2013 21:26

:?:
Ostatnio edytowano 26.07.2013 10:21 przez aquavita, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 21:28

Ok.
Bedzie tanio :lol:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 21:32

Ta spółka - maszoperia - to nie jest głupi pomysł.....Najważniejsze, aby się paru pozytywnych szaleńców ugadało, zbadać rynek, wydzielić budżet, podzielić zadania i ..////????.......Woka, to jest średnia cena standardowego mieszkania w Wwie, ale wariant ekstremum nie wchodzi w grę.....chyba, że cud na gpw :wink: wiesz co lata.....na razie patrzymy, teoretyzujemy, najwazniejsze, jakiś ponad konwencjonalna wizja jest.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2013 21:32

Może wejście do UE coś zmieni.
„Zewnętrzna" firma w cro, „zabierająca" pracę lokalesom jest passe.
Od miejscowych i zorientowanych w temacie budowlano-nieruchomościowym wiem, że pomysł od działki do domu to droga przez mękę na wiele lat.
To nie RP.

W cro działa się inaczej... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd na stale - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone