Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na Korcule :D

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grakopl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.08.2011
Wyjazd na Korcule :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) grakopl » 26.08.2011 17:09

Witam wszystkich,
Troszkę czytam wasze forum i juz mi w wielu sprawach pomogło ale nie ukrywam, że jestem tutaj nowy, no ale do tematu :D. Wybieram sie z dziewczyna na tydzień do Chorwacji i obraliśmy sobie za cel Korculę, i tutaj mam mega prośbę co do dojazdu. Plan drogi jest ułożony jedynie mam problem z promem na forum znalazłem link ( http://www.jadrolinija.hr/pdfs/EUR%20-% ... 202011.pdf ) i tu sie gubie jak to wychodzi z kosztami w praktyce? poszukuje prostego polączenia na wyspę ? A gdyby ktoś miał namiary na jakiś miły, sprawdzony nocleg byłbym ogromnie wdzięczny.
Z góry dziękuję i przepraszam za forumowe nie dociągnięcia w poście gdyby były :D
Pozdrawiam
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.08.2011 17:28

grakopl napisał(a):jak to wychodzi z kosztami w praktyce? poszukuje prostego polączenia na wyspę


Z Orebicza na półwyspie Peljeszac na pewno najtaniej i najszybciej. Płyniesz do Domince, ze dwa kilometry od miasta Korczula.

Cena: 16 kun za osobę i 76 za samochód osobowy.

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/splljeto11.pdf
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2011 18:16

grakopl napisał(a):Witam wszystkich,
Wybieram sie z dziewczyna na tydzień do Chorwacji i obraliśmy sobie za cel Korculę


Jak na tydzień to trochę daleko 8)

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu !!

:hut:
grakopl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grakopl » 26.08.2011 21:42

dziękuję bardzo za odpowiedz, a znacie moze polaczenie bezpośrednie ze splitu do vela luka ???? troszke niewiem jak to najlepiej rozplanowac aby oszczędzić czas no i pieniądze :D a na samej korczuli planuje tydzień odpoczynku tylko znalazłem miejce w Lumbardzie przez adriatic.net ale nie do końca wiem czy taki sposób rezerwacji jest odpowiedni moze ktoś wie cos na ten temat ???
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.08.2011 11:49

Połączenie Split-Vela Luka jest sporo droższe: 60 kun za osobę i 530 kun za samochód.

Tydzień? Moim zdaniem nawet na kilka dni warto. Nie piszesz, kiedy zamierzasz się na tę Korczulę wybrać. Jeśli np. we wrześniu to moim zdaniem najlepiej jechać w ciemno - na miejscu spokojnie się rozejrzysz, wybierzesz fajne miejsce, a wolnych i niedrogich apartamentów nie będzie brakować. Jeśli jednak wolisz wcześniej zarezerwować, może być i adriatic. net (tyle że wtedy doliczona zostanie prowizja i odpadnie możliwość negocjacji ceny).
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.08.2011 16:28

grakopl napisał(a):Wybieram sie z dziewczyna na tydzień do Chorwacji i obraliśmy sobie za cel Korculę...


...właśnie wróciłam z Korculi, no i powiem, że niestety tylko tydzień tam, to zdecydowanie za mało...

...uwzględniając koszty, najtańsze jest połączenie Orebic - Domince :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.08.2011 20:09

Witaj Majeczko :D Co tam nowego na Korculi słychać :?:
Pozdrav...

... Najlepsze połączenie na Korculę jest tylko jedno :wink: ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.08.2011 20:41

mkm napisał(a):Witaj Majeczko :D Co tam nowego na Korculi słychać :?:
Pozdrav...

... Najlepsze połączenie na Korculę jest tylko jedno :wink: ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm


...Witaj M....... :D
...cóż sam na pewno wiesz, Korcula jak zawsze jest niesamowita, zdecydowanie jednak inna niż Hvar, ale wierz mi to nawet lepiej, czuję się tam naprawdę bardzo swojsko... :D

... w dalszym ciągu nieujarzmiona, co nieco górzysta, porośnięta lasami piniowymi, gajami lauru, cyprysu, bardzo, bardzo tajemnicza i urocza...

...Milenka i Jakov, Magdalena i Ivan przesympatyczni, Ivo i Franka również... :D

...zastanawiam się obecnie Korcula w przyszłym roku, czy może Brać? :roll:


...połączenie promowe dbst, również w tym roku z niego korzystaliśmy... :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 29.08.2011 07:22

mkm napisał(a):... Najlepsze połączenie na Korculę jest tylko jedno :wink: ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm


Hmm, z tego co wiem, połączenie Drvenik-Korczula jest zawieszone.

forum/viewtopic.php?t=31689
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 29.08.2011 07:51

My jedziemy 12-go września. Jeśli zdążę na prom (jadę z 3latkiem więc nie wiem jak minie podróż) to płynę ze Splitu, jak nie zdążę to jadę w dół na Ploce.
grzenka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzenka » 29.08.2011 13:37

Połączenia z Drvenika na Korculę nie są zawieszone, płynęliśmy promem 30.07br :
http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12 ... 6.2011.pdf
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.08.2011 14:44

...korzystałam w sierpniu z promu Drvenik - Domince i Domince - Drvenik, rozkład jest aktualny i godziny również.

Być może coś się zmienia we wrześniu, ale tego nie wiem....
...kasy są tylko usytuowane w co nieco innych miejscach, jednak bez trudu znajdziesz, 15 m w prawo wzdłuż promenady :D
W Drveniku niestety nie można płacić kartą, ale tuż przed kasą jest bankomat :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 29.08.2011 21:02

majeczka napisał(a):
mkm napisał(a):Witaj Majeczko :D Co tam nowego na Korculi słychać :?:
Pozdrav...

... Najlepsze połączenie na Korculę jest tylko jedno :wink: ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm


...Witaj M....... :D
...cóż sam na pewno wiesz, Korcula jak zawsze jest niesamowita, zdecydowanie jednak inna niż Hvar, ale wierz mi to nawet lepiej, czuję się tam naprawdę bardzo swojsko... :D

... w dalszym ciągu nieujarzmiona, co nieco górzysta, porośnięta lasami piniowymi, gajami lauru, cyprysu, bardzo, bardzo tajemnicza i urocza...

...Milenka i Jakov, Magdalena i Ivan przesympatyczni, Ivo i Franka również... :D

...zastanawiam się obecnie Korcula w przyszłym roku, czy może Brać? :roll:


...połączenie promowe dbst, również w tym roku z niego korzystaliśmy... :D


W takim razie,dla odmiany na przyszły rok : ja do Kuriji a Ty do Splitskiej :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.08.2011 21:59

mkm napisał(a):
W takim razie,dla odmiany na przyszły rok : ja do Kuriji a Ty do Splitskiej :wink:


...cóż, czy mam może jeszcze jakiś czas do zastanowienia :?: :D
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 29.08.2011 23:35

Krzychooo napisał(a):
mkm napisał(a):... Najlepsze połączenie na Korculę jest tylko jedno :wink: ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm


Hmm, z tego co wiem, połączenie Drvenik-Korczula jest zawieszone.

forum/viewtopic.php?t=31689


witam, Łajba plywa tam i z powrotem :lol: wracalem nia 28.08
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone