Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na Korcule :D

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 16.09.2011 15:29

Dziękuję :)
z lepszych informacji, własnie wróciłem z plaży Priżnica *czy jakoś tak, po plażowaniu termometr w aucie na parkingu pokazał 39 stopni i kierownica mnie oparzyła :)
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 16.09.2011 16:14

Bawcie się dobrze i pilnujcie pogody. :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.06.2012 12:42

Proszę bywalców o poradę :) , gdzie szukać na Korculi fajnych plaż dla dzieci, nie chodzi mi o piasek, ale o łagodne zejście, zabieramy obce :wink: dziecko niepływające.

Wiem że Lumbarda, ale może jeszcze coś fajnego możecie polecić :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2012 07:56

renatalato napisał(a):Wiem że Lumbarda, ale może jeszcze coś fajnego możecie polecić :D


Pupnatska Luka na pewno będzie ok :cool:
A i od Lumbardy duuużo ładniejsza :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 13.06.2012 09:08

Pytanko...

Pierwsze primo... czy pozycja "Putovanje" w zamieszczonym rozkładzie rejsów oznacza, że odbywają się one np. tylko w poniedziałki-wtorki-środy, czy też jest to liczba dziennych kursów ???

http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12 ... e-2012.pdf

Drugie primo... w którym miejscu zjechać z autostrady (na samym jej końcu?), aby jak najszybciej doturlać się do Drvenika oraz ile mniej więcej potrzeba na to czasu (po zjeździe z autostrady droga jest dość kręta) ???

Z góry DZIĘ-KO-WAĆ :wink:
Ostatnio edytowano 13.06.2012 09:26 przez ZoltaN, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2012 09:19

ZoltaN napisał(a):Pierwsze primo... czy pozycja "Putovanje" w zamieszczonym rozkładzie rejsów oznacza, że odbywają się one np. tylko w poniedziałki-wtorki-środy, czy też jest to liczba dziennych kursów ???


Jest to liczba dziennych kursów :cool:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 13.06.2012 10:24

kulka53 napisał(a):
renatalato napisał(a):Wiem że Lumbarda, ale może jeszcze coś fajnego możecie polecić :D


Pupnatska Luka na pewno będzie ok :cool:
A i od Lumbardy duuużo ładniejsza :)


Dzięki kulka53 :D , bardzo ładna plaża, właśnie byłam na "Panoramio".
Nie wiem tylko gdzie szukać jakiegoś apartmana :?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2012 10:48

:D
To pooglądaj jeszcze plażę Vaja rzut beretem za Racisce :cool:
Okolica i widoki nieco podobne jak na Divnej i w Dubie.
Bardzo głęboko też się od razu nie robi...

Co do apartmana... pewnie w sezonie jedziesz :roll:
Całkiem sporo jest w Lumbardzie i w sumie nie jest to zła lokalizacja bo i do plaż blisko i do starego miasta Korculi też. No i wypady do innych, ciekawszych plaż można robić.

Jak nie w Lumbardzie, może coś byłoby wolnego w Priżbie, tam rządek domów wzdłuż wybrzeża trochę się ciągnie. Jak nie, to Brna albo Zavalatica. W Priżbie główna "miejska" plaża też jest dość łagodna tak naprawdę. Żitna i Bacva jak na mój gust zbyt małe i w sezonie z pewnością nieźle okupowane :?

Dość dużo apartamentów było z tego co pamiętam wzdłuż północnego wybrzeża od Korculi na zachód... Żrnovska Banja, Kneza.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.06.2012 13:53

ZoltaN napisał(a):Drugie primo... w którym miejscu zjechać z autostrady (na samym jej końcu?), aby jak najszybciej doturlać się do Drvenika oraz ile mniej więcej potrzeba na to czasu (po zjeździe z autostrady droga jest dość kręta) ???


Dobra rada co do pierwszej części pytania: zjedź PRZEDOSTATNIM zjazdem, unikniesz korka przed bramkami na końcu autostrady.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.06.2012 13:57

renatalato napisał(a):
kulka53 napisał(a):
renatalato napisał(a):Wiem że Lumbarda, ale może jeszcze coś fajnego możecie polecić :D


Pupnatska Luka na pewno będzie ok :cool:
A i od Lumbardy duuużo ładniejsza :)


Dzięki kulka53 :D , bardzo ładna plaża, właśnie byłam na "Panoramio".
Nie wiem tylko gdzie szukać jakiegoś apartmana :?


A to zależy jakie masz preferencje co do miejsca - ma być spokojnie czy niekoniecznie, nad morzem czy niekoniecznie, itp. W sumie to jednak patrz czy Ci apartman odpowiada, lokalizacja drugorzędna - w ciągu godziny z każdego punktu wyspy na plażę w Pupnatskiej Luce dojedziesz :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 20.06.2012 10:14

Marsallah napisał(a):
ZoltaN napisał(a):Drugie primo... w którym miejscu zjechać z autostrady (na samym jej końcu?), aby jak najszybciej doturlać się do Drvenika oraz ile mniej więcej potrzeba na to czasu (po zjeździe z autostrady droga jest dość kręta) ???


Dobra rada co do pierwszej części pytania: zjedź PRZEDOSTATNIM zjazdem, unikniesz korka przed bramkami na końcu autostrady.


Do Cro planujemy teleportować się 3 września, a więc korków chyba raczej nie uraczymy :?:

Jeśli mógłbyś naświetlić czas przejazdu od autostrady do Drvenika to byłbym wdzięczny... na stronie przewoźnika nie mogłem znaleźć także cennika promów...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.06.2012 10:58

ZoltaN napisał(a):
Marsallah napisał(a):
ZoltaN napisał(a):Drugie primo... w którym miejscu zjechać z autostrady (na samym jej końcu?), aby jak najszybciej doturlać się do Drvenika oraz ile mniej więcej potrzeba na to czasu (po zjeździe z autostrady droga jest dość kręta) ???


Dobra rada co do pierwszej części pytania: zjedź PRZEDOSTATNIM zjazdem, unikniesz korka przed bramkami na końcu autostrady.


Do Cro planujemy teleportować się 3 września, a więc korków chyba raczej nie uraczymy :?:

Jeśli mógłbyś naświetlić czas przejazdu od autostrady do Drvenika to byłbym wdzięczny... na stronie przewoźnika nie mogłem znaleźć także cennika promów...


Po sezonie pewnie będzie luz, ale ja tam dla pewności bym zjechał wcześniej, ale ja już tak mam.

Co do czasu przejazdu - nie wiem, ja jechałem na Korcule przez Peljesac i promem z Orebicia, a wracałem promem do Splitu - więc nie wiem jak to jest z Drvenikiem. Mapy google twierdzą, że w godzinę się wyrobisz...


Rozkład promu na 2012 znalazłem tutaj.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone