Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na kemping pociągiem

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.12.2013 17:43

Na kampingu nigdy nie byłem, ale kiedyś porównywałem ceny. Tak jak puszą poprzednicy, taniej wyjdzie apartament niż kemping. W ubiegłym roku na przełomie czerwca i lipca wynajmowałem apartament na wyspie Brač dla rodziny 2+1 w cenie poniżej 30 euro. Jeśli bym zsumował wszystkie opłaty (za namiot, osoby, klimatyczna itp) na kampie raczej taniej bym nic nie znalazł.
Jadąc pociągiem jednak wybrałbym apartament.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.12.2013 19:07

dids76 napisał(a):Na kampingu nigdy nie byłem, ale kiedyś porównywałem ceny. Tak jak puszą poprzednicy, taniej wyjdzie apartament niż kemping. W ubiegłym roku na przełomie czerwca i lipca wynajmowałem apartament na wyspie Brač dla rodziny 2+1 w cenie poniżej 30 euro. Jeśli bym zsumował wszystkie opłaty (za namiot, osoby, klimatyczna itp) na kampie raczej taniej bym nic nie znalazł.


http://autocamp-sirena.com/index-cijene.html
Na tym kempingu na który chce jechać pytający, początkiem czerwca zapłaci za pobyt grubo poniżej 30 euro za dobę.
Ale wyda sporo na wyżywienie w restauracjach.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 05.01.2014 02:27

Autorze, Twój pomysł z wyjazdem na camping w tym wydaniu wydaje się primaaprilisowym żartem, a tu do pierwszego kwietnia jeszcze czasu, że ho ho. Upierasz się jak dziecko przy tym namiocie, a ludzie rozsądnie Ci tłumaczą, że to niedorzeczne. Niedorzeczne jest także porównywanie biwakowania na Woodstocku z wyjazdem ponadtysiąckilometrowym do obcego kraju, publicznym środkiem transportu, do tego z psem.
Ale może jednak dacie radę tylko z namiotem i śpiworem. Jak rąbniecie na pyski po 30stogodzinnej podróży z psem i tobołami, to rzeczywiście stolil i krzesełka mogą okazać się zbędne ;)


Jej, czego to (dorośli-o zgrozo!) ludzie nie wymyślą....
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.01.2014 20:23

Jak pierwszy raz przeczytałem post autora to podobnie jak większość pomyślałem że gość się porywa na niemożliwe albo zwariował albo sobie funduje masakrę na własne życzenie. Jednym słowem pomysł z kategorii "głupota roku" ! Ale....
Przeczytałem po raz drugi, trzeci i powiem Wam że..... chłop może mieć całkiem mniamniuśne wakacje.

Co więcej - jako że sam kiedyś będąc 15 lat młodszy podówczas niż autor dzisiaj jeździłem pociągiem pod namiot (co prawda nie do Cro ale na dwutygodniowy trekking po górach połączony z pobytem stacjonarnym na campingu nad jeziorem) i na plecach niosłem nie tylko namiot ale i stary gumowany dmuchany materac Stomila, kupę puszek, śpiwór, ciuchy sprzed ery polarowo - goretexowej; myślę że mógłbym co nieco pomóc:

Drogi Autorze wątku !
Ze swej strony zasugerowałbym następujące rozwiązanie:
1. Zabierzcie ze sobą: namiot (2-3os), 2 karimaty, 2 śpiwory, lekką kuchenkę na kartusze gazowe, trochę ciuchów, kasę, dokumenty, książki do czytania, latarki albo czołówki, niezbędnik turystyczny, menażkę albo garnek, z 10 metrów sznurka, z 10 gwoździ takich 10-15cm, miskę na wodę dla psa i trochę suchej karmy. Żarcie dla Was tylko tyle co na podróż.
2. Ze względu na rozpiętość chorwackich linii kolejowych i ich usytuowanie względem wybrzeża załatw sobie bilety FIP na Słowację bądź Czechy (zależy skąd startujesz), Węgry, Chorwację i Bośnię Hercegowinę po czym jedź: Polska - Budapeszt - Sarajewo - Ploce
3. W Ploce wsiądźcie na prom (za 2 os + piesek będzie to naprawdę kilka groszy) i popłyńcie 40 min na drugą stronę czyli do Trpanj na płw. Peljesac
4. W Trpanju ok 1 km od przystani kierując się promenadą w lewo znajduje się camp Vrila. Pięknie położony, zdjęcia dostępne w necie, nad samym morzem, palmy, cuda itp
5. Trzy min piechotką od campu jest sklep spożywczy w którym kupicie wszystko co wam jest potrzebne (pieczywo, masełko, dżemy, wędliny, warzywa, owoce itp). Możecie kupować na kilka dni (na campie są 3 lodówki), możecie codziennie
5. W Trpanju są restauracje i bary - na obiady jak wam się znudzi gotować makaron zawsze macie gdzie pójść. Camp jest zaledwie 10 min spacerem od centrum
6. Jeśli będziecie chcieli gdzieś się z Trpanja ruszyć to macie komunikację autobusową na miejscu albo stopa albo promem do Ploce i stamtąd autobusem pamiętając tylko żeby zdążyć na ostatni prom powrotny.

Moim zdaniem dwa tygodnie będziecie mieli życie jak w Madrycie.

Jeśli byś miał jakieś inne pytania to wal śmiało.
Pamiętam że w 2009 za 2 osoby + namiot + auto + prąd + taxa płaciłem około 110 HRK za dobę za cały komplet czyli ok 13-15 EUR
Ostatnio edytowano 09.01.2014 22:22 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.01.2014 01:35

Mosqito napisał(a): 3. W Ploce wsiądźcie na prom (za 2 os + piesek będzie to naprawdę kilka groszy) i popłyńcie 40 min na drugą stronę czyli do Trpanj na płw. Peljesac

Dobry pomysł :!:
Ploče - Trpanj (Pelješac) - osoba 32kn http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html
Siema!
Ja zaproponuję przydomowy kemping w miejscowości, którą brałeś pod uwagę. Targasz tylko małe iglo, karimatę, linkę... bo Na kempingu jest kuchnia ogólnie dostępna wraz z potrzebnym sprzętem jak np. lodówka czy kuchenka (są garnki/talerze/sztućce/kubki). (pełen opis w linku poniżej). Zainwestował bym w materace do pływania plus łatki, bo guma cienka a podłoże skaliste. Możesz wieźć z Polski lub kupić na targu w Omiszu. Welurowy materac na taką drogę za ciężki, choć przyjemnie się na nim śpi.
rybki-kemping-i-okolice-omisz-makarska-t26759.html#p484797
http://goo.gl/maps/2uc83
http://www.villaposcer.com/hr/kamp.html
Stolik i krzesełka są na miejscu kemping-sirena-lokva-rogoznica-t15466-45.html#p563336
Dogadaj się aby gospodarz wyjechał po Was na dworzec. Do Omisza na pizze i po zakupy do Konzuma jakoś autobusami dojedziesz. W Lokvie R. jest też osoba, która organizuje fish-picnic na Brac. Warto na to odłożyć pieniądze, coś zobaczyć trzeba! Od święta, możesz zajrzeć do restauracji Kod Mije w Lokvie R.

Lub inny na którym właściciel w szczycie sezonu codziennie gotuje/grilluje jedzonko, które za dodatkową i niewygórowaną opłatą można sobie zjeść.
kempingi-ktore-warto-polecic-t26052-285.html#p1249258

Na campie w Cro nie byłem, gdyż taniej wychodziły kwatery. Jeżeli zmienisz camp na kwaterę to daj znać, a ja Ci podeślę kontakt do właściciela u którego nocowaliśmy. Właściciel pracuje w Splicie a dom ma na omiskiej rivierze. Ma też małego psa, więc powinien być wyrozumiały. Na psa na plaży nikt krzywo nie będzie patrzył. Miejsce na odpoczynek idealne. Z "podwózką" nie powinno być problemu.
pozdrav
Shinzon
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shinzon » 07.01.2014 15:39

Mosqito napisał(a):2. Ze względu na rozpiętość chorwackich linii kolejowych i ich usytuowanie względem wybrzeża załatw sobie bilety FIP na Słowację bądź Czechy (zależy skąd startujesz), Węgry, Chorwację i Bośnię Hercegowinę po czym jedź: Polska - Budapeszt - Sarajewo - Ploce


Na stronie http://www.zfbh.ba/zfbhenx/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=91 jest niby jakieś połączenie z Ploce, ale na stronie kolei chorwackich i PKP nie ma takiego połączenia.

Z Budapesztu nie ma połączeń do Sarajewa.

Do Sarajewa można jedynie przez Zagrzeb. Kursuje tylko jeden pociąg dzienny, który przyjedzie do Sarajewa po 18 o pociąg do Ploce jedzie po 06. Nie bardzo są skomunikowane.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.01.2014 19:43

Shinzon napisał(a):Na stronie jest niby jakieś połączenie z Ploce, ale na stronie kolei chorwackich i PKP nie ma takiego połączenia.

Z Budapesztu nie ma połączeń do Sarajewa.

Do Sarajewa można jedynie przez Zagrzeb. Kursuje tylko jeden pociąg dzienny, który przyjedzie do Sarajewa po 18 o pociąg do Ploce jedzie po 06. Nie bardzo są skomunikowane.


Wydaje mi się że na stronie chorwackich kolei może nie być połączeń z Ploce ponieważ ta stacja nie ma w zasadzie połączenia z resztą linii kolejowych kraju. Mają jedną linię właśnie przez Mostar do Sarajeva.

Pociąg Budapest - Sarajevo jeszcze niedawno kursował. Jeśli w obecnym rozkładzie go nie ma trzeba by jechać przez Zagrzeb lub Belgrad. Tylko że wtedy nie wiem czy nie lepiej dojechać pociągiem do Splitu a potem autobusem do Ploce - to jest kierunek na Dubrownik więc sądzę że będzie ich trochę. Chyba że chciałbyś zwiedzić Sarajevo wieczorem i nocą - rzeczywiście jest prześliczne. Hostele w samym centrum i rano do Ploce.

Może Cię to zainteresuje, słyszałem że jedną z najpiękniejszych linii w Europie jest piękna widokowo trasa kolejowa z Belgradu do Baru w Czarnogórze. Więc może PL - Budapest - Belgrad - Bar ?
Czarnogóra tańsza niż Chorwacja, równie piękna. Z CRO jest ten problem pociągowy że oni tam nie za bardzo są pod tym względem rozwinięci.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd na kemping pociągiem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone