Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do Chorwacji pozyczonym autem-ubezpieczenie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011
Wyjazd do Chorwacji pozyczonym autem-ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.05.2012 18:51

Witam, jedziemy w czerwcu do Chorwacji pozyczonym od znajomego autem, czy moze ktoś z Was orientuje się czy w razie jakiegos wypadku (oby nie,ale lepiej dmuchac na zimne) czy stłuczki mając umowę uzyczenia nie poswiadczoną notarialnie ubezpieczenie auta normalnie obejmuje nas jako kierwoców, jezeli nasze dane są w umowie uzyczenia? Czy moze musimy jakoś dodatkowo ubezpieczyć to auto? Pierwszy raz korzystamy z pozyczonego od kogoś samochodu i nie mam szczerze mówiąc pojęcia jak to jest... a wolelibysmy uniknąć nieprzyjemności
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.05.2012 19:04

aby tak jak mowisz dmuchac na zimne to postaralbym sie o takie poswiadczenie notarialne i dodatkowo przetlumaczone u tlumacza przysieglego umowy uzyczenia samochodu... nie obrazajac nikogo ale sluzbistow (jesli taki dokument jest potrzebny) lub upierdliwcow (jesli nie jest potrzebny) nie brakuje... po co na sile komus tlumaczyc ze auto nie jest kradzione...
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.05.2012 19:12

zastanmawiam sie tylko ile notariusz bierze za coś takiego... pytalam w sumie u jednego agenta pzu i powiedzial mi ze jezeli jest umowa uzyczenia to nie potrzebujemy zadnego ubezpieczenia, bo to tak jak w przypadku wynajmu przez jakas firme-nigdzie nie psowiadcza sie wypozyczenia auta notarialnie,tylko podpisuje sie normalną umowe. Nie ukrywam, ze z jednej strony nie chcielibysmy w razie czego miec nieprzyjemnosci a z drugiej strony jesli nie potrzeba to rowniez chcielibysmy zaoszczedzic na poswiadczeniu tego u notariusza bo domyslam sie ze kilka stówek dodatkowo to będzie kosztowało....
moze ktoś z Was był w pdoobnej sytuacji? jechał ktoś z Was pozyczonym od kogoś autkiem?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 19.05.2012 19:13

A ja bym się przeszedł do TU z którego jest to ubezpieczenie i się dopytał co i jak. Oczywiście po wcześniejszym przestudiowaniu OWU tego ubezpieczenia.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.05.2012 20:05

niestety nie mam dostepu do dokumentów tego auta, dopiero będziemy je mieć na kilka dni przed wyjazdem. Auto ubezpieczone jest w pzu, byłam u agenta ubezpieczeniowego pzu i stwierdzil, ze u nich nawet nie ma opcji doubezpieczenia takiego auta i skoro jest ubezpieczone przez wlasciciela to wystarczy... ale wolalabym sie jeszcze upewnic...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 19.05.2012 20:16

Możesz zawsze spróbować jeszcze zadać pytanie via strona internetowa firmy.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.05.2012 20:18

fakt wtedy przynajmniej bedzie potwierdzenie na pismie :) nie pomyslalam o tym :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.05.2012 20:51

Ja do Chorwacji nie miałem żadnych kłopotów dopiero po próbie wjechania do Czarnogóry musiałem postawić celnikom Chivas Regal w ilości odpowiedniej do zakołysania,jacyś byli tacy pomocni po takiej dawce alkoholu że nie musiałem żadnych pseudo winiet ekologicznych wykupować.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.05.2012 20:53

no ale chyba w razie jakiegos nieszczescia-wypadku czy stluczki nie bedziemy nikomu dawac w lape co by go zakolysalo, tylko chcielibysmy to w normalny sposob formalnie zalatwic, zwlaszcza ze auto nie nasze :roll:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.05.2012 21:34

olciap6 napisał(a):no ale chyba w razie jakiegos nieszczescia-wypadku czy stluczki nie bedziemy nikomu dawac w lape co by go zakolysalo, tylko chcielibysmy to w normalny sposob formalnie zalatwic, zwlaszcza ze auto nie nasze :roll:
Nie wiem, nie miałem takiej opcji
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 20.05.2012 20:52

Jeśli jedziesz pożyczonym autem i chcesz mieć wszystko co potrzeba to najprościej udać się do lokalnego biura PZM lub zamówić przez internet.
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/upowaznienie,pzm,-,2,tygodniowe,0,1,51.html
Jest to poświadczone upoważnienie do poruszania się za granicą pożyczonym samochodem.
Jeśli zamawiasz przez sklep internetowy to po 3-4 dnia masz upoważnienie w domu.
Kasa nie jest jakaś astronomiczna, na wszelki wypadek lepiej mieć.
W tym roku jadę nie swoim autem i już to załatwiłem aby uniknąć niemiłych niespodzianek w razie stłuczki czy wypadku.
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 13.06.2012 23:10

Panowie a czy ktoś z was jest w stanie wysłać mi wzór takiego upoważnienia? Ponieważ szukam i niestety nigdzie nie mogę tego znaleźć... :(
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 14.06.2012 08:45

Horas91 napisał(a):Panowie a czy ktoś z was jest w stanie wysłać mi wzór takiego upoważnienia? Ponieważ szukam i niestety nigdzie nie mogę tego znaleźć... :(


Umowa użyczenia samochodu

format pdf
TU,

gotowy wzór (skopiuj ze strony i wklej w worda albo open office )a potem przerób na swoje potrzeby
TU

Pozdrawiam
gruszkin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruszkin » 14.08.2012 14:46

odgrzeję temat.
co z takim poświadczeniem jeśli współwłaściciel znajduje się w pojeździe?
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 22.03.2013 12:39

nie jest potrzebne :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd do Chorwacji pozyczonym autem-ubezpieczenie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone