Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd autem w leasingu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wloczykijziom
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.05.2013
Wyjazd autem w leasingu

Nieprzeczytany postnapisał(a) wloczykijziom » 06.07.2013 14:24

Hej mam pytanie:
Wybieram się samochodem firmowym w leasingu do Cro przez Słowację i Węgry. Czy potrzebuję jakieś dokumenty (wiadomo: prawko, polisa, zielona kartę też mam) upoważnienia do samochodu bo jako właściciel jest bank? Czy nie ma problemów przy kontroli?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2013 14:35

ja brałem stąd:

http://www.pzmot.katowice.pl/index.html?strona=11

choć okazało się być zbyteczne, nikt nie robił problemów, ale na wszelki wypadek warto mieć, nigdy nie wiadomo gdzie i jaki służbista się trafi;
tematyka już poruszana na forum...
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 06.07.2013 15:02

Mi firma leasingowa zaraz na początku dała taką zgodę na używanie pojazdu w języku angielskim i to wystarczyło jeżdżąc po różnych krajach .
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 06.07.2013 15:29

wloczykijziom napisał(a):Hej mam pytanie:
Wybieram się samochodem firmowym w leasingu do Cro przez Słowację i Węgry. Czy potrzebuję jakieś dokumenty (wiadomo: prawko, polisa, zielona kartę też mam) upoważnienia do samochodu bo jako właściciel jest bank? Czy nie ma problemów przy kontroli?

Potrzebujesz zgode właściciela auta na wyjazd (po angielsku) na poczatku leasingu daje to firma leasingowa. bez problemu. W razie kontroli taki dokument jest niezbędny zeby uniknąć kłopotów i zbędnych wyjaśnień.
Hardy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hardy » 06.07.2013 15:39

Weź upoważnienie z firmy leasingowej na wszelki wypadek. Przydać to się może przy ewentualnej kontroli drogowej lub tfu tfu kolizji. Mnie na granicy nie pytali, w BiH też nie. Niektóre firmy dają za darmo jak tu ktoś wspominał, ja w Renault płaciłem 50zł netto.

Jeśli umowa leasingu nie jest na Ciebie to chyba musisz szefa poprosić by wziął takie upoważnienie i ewentualnie użyczenie u notariusza na Ciebie (nie jestem tego pewien). To chyba też zależy od firmy leasingowej bo niektóre wystawiają i na pracownika.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2013 08:51

Ja często wyjeżdzam. Mam zgodę na piśmiue po polsku i angielsku imiennie na mnie na wyjazdy zagraiczne tym autem
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 02.06.2017 10:05

Hej
jeśli Admin pozwoli odświeżę temat.

Wczoraj dotarłem do notki w necie, że na Węgrzech obowiązują upoważnienia do korzystania z samochodu za granicą dla kierowców pojazdów leasingowanych.
Upoważnienie na dedykowanych drukach i opłatą wydaje ponoć PZM?! 8-O

Mam auto leasingowane. W dowodzie rejestracyjnym i ubezpieczeniu jako właściciel wpisany jest bank-to chyba standard.
Gość od leasingu pytał przy podpisaniu umowy czy planuję wyjazdy poza kraj i wydał mi kwit w 4 językach
"polecenie wydana i upoważnienie do używania w Polsce i za granicą"

Czy poza kwitem, który posiadam - planując przejazd przez Węgry konieczny jest jeszcze papier z PZMotu?
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.06.2017 10:28

Ze strony msz.


Myślę, że mimo wielu głupot, które z tego źródła wyszły to akurat może być wiarygodne.

http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kierowcy/?printMode=true

Tam jest wzmianka, że problem może wynikać, z tego że ubezpieczenie jest na Węgrzech na osobę ( podobnie jest chyba w Anglii ). Piszą o leasingu tak

"Samochód leasingowany. Wskazane jest posiadanie umowy leasingowej przetłumaczonej na język węgierski, angielski lub niemiecki. Dokument leasingowy powinien zawierać zezwolenie na opuszczenie kraju, w którym samochód jest zarejestrowany

Brak upoważnienia nie jest karany mandatem. Jeśli jednak policja ma wątpliwości dotyczące pozwolenia na użytkowanie samochodu, ma prawo zatrzymać dokumenty kierowcy i pojazdu do czasu wyjaśnienia sprawy."


U nas samochód na firmę żony ma wszystkie pozwolenia w 4 językach, dodatkowo ja mam pozwolenia na użytkowanie ( tylko po polsku).
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 02.06.2017 10:31

Zaczynam sam ze sobą gadać, więc czas najwyższy na urlop w Cro :)
Znalazłem takie coś http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kierowcy/?printMode=true

i to może zainteresować osoby w podobnej sytuacji jak ja:
Dla kierowców na Węgrzech
-"Na Węgrzech polisa ubezpieczeniowa wykupywana jest na kierowcę, a nie na pojazd, jak to ma miejsce w Polsce. Poruszanie się samochodem pożyczonym może budzić wątpliwości dotyczące zakresu posiadanego ubezpieczenia."
-"Wyjazd na Węgry lub przejazd przez Węgry pojazdem pożyczonym od właściciela, autem służbowym
Wskazane jest posiadanie pisemnego upoważnienia, najlepiej sporządzonego w języku węgierskim, ewentualnie angielskim lub niemieckim, zawierającego dane właściciela i samochodu, udostępnianego przez firmę. Nie musi to być akt notarialny."

"Samochód leasingowany. Wskazane jest posiadanie umowy leasingowej przetłumaczonej na język węgierski, angielski lub niemiecki. Dokument leasingowy powinien zawierać zezwolenie na opuszczenie kraju, w którym samochód jest zarejestrowany.
Brak upoważnienia nie jest karany mandatem. Jeśli jednak policja ma wątpliwości dotyczące pozwolenia na użytkowanie samochodu, ma prawo zatrzymać dokumenty kierowcy i pojazdu do czasu wyjaśnienia sprawy."

Czyli nie potrzebuję dodatkowego "upoważnienia" z PZMotu na Węgry :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.06.2017 10:39

piotrulex napisał(a):Ja często wyjeżdzam. Mam zgodę na piśmiue po polsku i angielsku imiennie na mnie na wyjazdy zagraiczne tym autem


U mnie bez zmian. Zgodę taką nieodpłatnie wystawia mi zawsze firma leasindowa. Kiedyś arval, corpoflota, careeflet czy teraz hitachi. Nikt nigdy nie sprawdzał lecz zawsze mam :)

Przydaje się też podczas wypadków w PL. Nie muszę mieć wtedy kolejnego zaświadczenia ze autem w momencie kolizji jechałem za wiedzą i zgodą właściciela
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 02.06.2017 15:55

Parę miesięcy temu pytałem się z ciekawości swojego leasingodawcy i ubezpieczyciela co dodatkowego potrzebuję na wyjazd (Serbia) - zachód Europy pomijam bo tam przyjmuję z góry pewne współczesne normy. Otrzymałem informację iż całe upoważnienie to jest "mała żółta karteczka, którą trzyma Pan w dowodzie rejestracyjnym...". Faktycznie jest to upoważnienie w języku polskim i angielskim. Innego mój leasingodawca nie wystawia... jeżdżę tak od kilku lat i jakoś nikt się zbytnio nie czepiał... ale może też nie trafiłem na nadgorliwego celnika/policjanta... Dodam iż nic za to nie płaciłem i uprzedzałem przy podpisywaniu umowy iż będę poruszał się autem poza granicami kraju... aha... upoważnienie nie działa na terenie Białorusi, Ukrainy i Rosji... ale pewnie w każdym banku mają jakieś swoje wytyczne i trzeba się indywidualnie dowiadywać

pozdrawiam
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Samochód w leasingu - papiery/upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 01.08.2017 11:13

Szukam, szukam, ale znalezione posty są dość stare, i w dodatku nie wiem czy dotyczą mojej sytuacji.

Samochód, zakupiony na firmę męża, jest jeszcze własnością banku - leasing - czy potrzebujemy upoważnienia od tego właściciela na wyjazd zagraniczny?
I czy w każdym kraju* są jakieś dodatkowe regulacje, albo wymóg określonego języka?

*Jedziemy przez Czechy, Austrię, Słowenię; Chorwacja i być może, ale tylko być może wycieczka do BiH.
Czy w tych krajach potrzebna jest pisemna zgoda?
Mąż mnie obarczył znalezieniem odpowiedzi "bo w niektórych krajach, chyba w Niemczech, jest tak, że bez tego w razie wypadku problem z odszkodowaniem czy coś. Mogę wyrobić, 50 zł kosztuje, ale nie wiem czy tam gdzie będziemy jest to potrzebne. I czy takie jest wystarczające".

Proszę, weźcie pod uwagę, że pytanie zadaje BABA, co za kółkiem właściwie nie siada, a pierwsza rzecz, którą powiem o samochodzie to jaki ma kolor. :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Samochód w leasingu - papiery/upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 13:21

Vella napisał(a):Szukam, szukam, ale znalezione posty są dość stare, i w dodatku nie wiem czy dotyczą mojej sytuacji.

Źle szukałaś, jest wątek, czytaj, pytaj w istniejącym.
Nowy zbędny.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 01.08.2017 14:18

Z tego co wiem to banki z automatu dają takie upoważnienie do leasingowego auta.
Jeśli nie dali, to musisz (mąż) zwrócić się o to do nich. Nie powinno być problemu.

Ja miałem lepszą sytuacje, bo auto nie dość, że w leasingu, to jeszcze firmowe.
Czyli miałem 2 upoważnienia - z banku dla firmy i z firmy dla mnie :)
Oba po polsku i angielsku. Nikt nas nie sprawdzał, tak że nie wiem czy mogły takie być, czy (jechałem przez Węgry) powinny być też po węgiersku.
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Samochód w leasingu - papiery/upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 02.08.2017 08:26

Janusz Bajcer napisał(a):
Vella napisał(a):Szukam, szukam, ale znalezione posty są dość stare, i w dodatku nie wiem czy dotyczą mojej sytuacji.

Źle szukałaś, jest wątek, czytaj, pytaj w istniejącym.
Nowy zbędny.

Ok, dziękuję za połączenie.
Niestety, nadal wiem, że nic nie wiem, ale może znajdzie się ktoś dobrze zorientowany :)


coglin napisał(a):Z tego co wiem to banki z automatu dają takie upoważnienie do leasingowego auta.
Jeśli nie dali, to musisz (mąż) zwrócić się o to do nich. Nie powinno być problemu.

Ja miałem lepszą sytuacje, bo auto nie dość, że w leasingu, to jeszcze firmowe.
Czyli miałem 2 upoważnienia - z banku dla firmy i z firmy dla mnie :)
Oba po polsku i angielsku. Nikt nas nie sprawdzał, tak że nie wiem czy mogły takie być, czy (jechałem przez Węgry) powinny być też po węgiersku.


Nie dali z automatu. To Renault, można kupić, za 50 zł.
Wiem, że mąż musi sie zwrócić jeśli chce mieć. Ale czy musi mieć?
Nie jedziemy przez Węgry.
Czechy/Austria/Słowenia/Chorwacja - czy w tych krajach musi mieć papier, czy to tylko kwestia "nie zaszkodzi mieć"?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone