Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd autem w leasingu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Samochód w leasingu - papiery/upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2017 07:42

Vella napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Vella napisał(a):Szukam, szukam, ale znalezione posty są dość stare, i w dodatku nie wiem czy dotyczą mojej sytuacji.

Źle szukałaś, jest wątek, czytaj, pytaj w istniejącym.
Nowy zbędny.

Ok, dziękuję za połączenie.
Niestety, nadal wiem, że nic nie wiem, ale może znajdzie się ktoś dobrze zorientowany :)

Myślę, że najlepiej zorientowana będzie firma leasingowa.
https://leasingpojazdow.wordpress.com/2 ... amochodem/
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 02.08.2017 08:00

Ja mogę się powiedzieć jak to wygląda w Toyota Bank Polska. Gdy odbierałem samochód dostałem z urzędu upoważnienie w języku angielskim i polskim do korzystania z pojazdu zagranicą bez żadnych dodatkowych opłat. Ponieważ ,żona też jest upoważniona do korzystania z auta, poprosiłem też o takie upoważnienie dla żony. Nie było ,żadnego problemu i oczywiście bez kosztów. Ponieważ jadę przez Węgry to udałem się z do PZM z tym upoważnieniem i umową leasingu i wystawili mi certyfikaty w trzech językach oraz dodatkowy w węgierskim. Uważam ,że koszt niewielki (przy ogólnych kosztach wyjazdu ) , a zawsze może pomóc
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 02.08.2017 08:59

zabekrafal napisał(a):Ja mogę się powiedzieć jak to wygląda w Toyota Bank Polska. Gdy odbierałem samochód dostałem z urzędu upoważnienie w języku angielskim i polskim do korzystania z pojazdu zagranicą bez żadnych dodatkowych opłat. Ponieważ ,żona też jest upoważniona do korzystania z auta, poprosiłem też o takie upoważnienie dla żony. Nie było ,żadnego problemu i oczywiście bez kosztów. Ponieważ jadę przez Węgry to udałem się z do PZM z tym upoważnieniem i umową leasingu i wystawili mi certyfikaty w trzech językach oraz dodatkowy w węgierskim. Uważam ,że koszt niewielki (przy ogólnych kosztach wyjazdu ) , a zawsze może pomóc

Dziekuję, watek zostanie więc pewnie twoja odpowiedź komuś się przyda.
Mnie akurat nie, bo u mnie wszystko odwrotnie. Nie z automatu, nie darmowe, nie Węgry - wiem, że Węgry bardziej restrykcyjne, więc specjalnie podałam kraje. Koszt niewielki, ale żeby mąż pojechał załatwić to musi być niezbędne. :roll:
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 02.08.2017 09:43

coglin napisał(a):Z tego co wiem to banki z automatu dają takie upoważnienie do leasingowego auta.
Jeśli nie dali, to musisz (mąż) zwrócić się o to do nich. Nie powinno być problemu.

Ja miałem lepszą sytuacje, bo auto nie dość, że w leasingu, to jeszcze firmowe.
Czyli miałem 2 upoważnienia - z banku dla firmy i z firmy dla mnie :)
Oba po polsku i angielsku. Nikt nas nie sprawdzał, tak że nie wiem czy mogły takie być, czy (jechałem przez Węgry) powinny być też po węgiersku.


Odnośnie auta firmowego w leasingu. Ja upoważnienie z firmy na użytkownika samochodu mam tylko po polsku. Takie upoważnienie od pracodawcy w przypadku wyjazdu za granicę też jest potrzebne czy wystarczy samo zaświadczenie z leasingu?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 02.08.2017 10:04

mac30 napisał(a):Odnośnie auta firmowego w leasingu. Ja upoważnienie z firmy na użytkownika samochodu mam tylko po polsku. Takie upoważnienie od pracodawcy w przypadku wyjazdu za granicę też jest potrzebne czy wystarczy samo zaświadczenie z leasingu?


Z tego co czytałem i jak robi moja firma, to przy leasingowanych firmowych autach są zawsze dwa - od banku dla właściciela (firmy) i od firmy dla kierowcy. No chyba, że firma twoja to jesteś właścicielem.
Ja oba miałem po polsku i angielsku.
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Samochód w leasingu - papiery/upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 02.08.2017 10:49

Janusz Bajcer napisał(a):Myślę, że najlepiej zorientowana będzie firma leasingowa.
https://leasingpojazdow.wordpress.com/2 ... amochodem/

Firma leasingowa mówi "jak się pan upiera to możemy panu wystawić".
Mamy ogólną zgodę na wyjazdy zagraniczne do trzech miesięcy, ale to zaświadczenie o które pytam jest potrzebne w niektórych krajach, nie wszędzie. Firma leasingowa nie wie w których albo złośliwie nie chce powiedzieć :wink:
W Niemczech jest potrzebne. Węgry widzę też wymagają (chyba). Ale tam nas nie będzie.
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 14.08.2017 11:19

Słuchajcie jak wygląda kwestia assistance za granicą w autach leasingowych? Czy muszę coś dokupywać?
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 14.08.2017 12:03

Radek90 napisał(a):Słuchajcie jak wygląda kwestia assistance za granicą w autach leasingowych? Czy muszę coś dokupywać?


Tego niestety nikt Ci dokładnie nie powie sam musisz sprawdzić jaki masz pakiet assistance w ubezpieczeniu.
Czasem firma leasingowa ma swoje assistance ale to już zależy jaką masz umowę więc ciężko coś podpowiedzieć nie znając szczegółów.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2017 13:42

My od lat jeździmy autem leasingowanym. Większość tych aut to bardzo młode roczniki. My tego kłopotu nie mamy gdyż mam kolejne auto średnio po roku więc zawsze jest gwarancja. Teraz w autach jest ona dość wypasiona :)
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 14.08.2017 14:07

piotrulex napisał(a):My od lat jeździmy autem leasingowanym. Większość tych aut to bardzo młode roczniki. My tego kłopotu nie mamy gdyż mam kolejne auto średnio po roku więc zawsze jest gwarancja. Teraz w autach jest ona dość wypasiona :)


Zgadza się ale kolega Radek90 nic nie napisał o swoim samochodzie więc ciężko powiedzieć...jak ma nowy z gwarancją to assistance faktycznie wypasione od producenta jest.
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 14.08.2017 14:10

U mnie w firmie wymiana jest co 2 lata, moja Octavia ma obecnie 1,5 roku.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 16.08.2017 08:57

Radek90 napisał(a):Słuchajcie jak wygląda kwestia assistance za granicą w autach leasingowych? Czy muszę coś dokupywać?


Sprawdź w polisie lub zapytaj w firmie leasingowej. Nie znamy wariantu Twojej polisy.
U mnie dla przykładu mam full assistance ale tylko na terenie kraju. Jadąc do Cro wykupiłem na czas wyjazdu assistance na Europę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2017 09:55

Radek90 napisał(a):U mnie w firmie wymiana jest co 2 lata, moja Octavia ma obecnie 1,5 roku.


Więc zapewne jest na gwarancji

Sprawdź jej warunki i jak masz wątpliwości to zadzwoń do "Skody" i o szczegóły się wypytaj

Jakiś czas temu jeżdżąc Hultajami, gwarancja na Europę była tak wypasiona że wykupywanie czegokolwiek nawet za złotówkę nie miało najmniejszego sensu. Jak ma VW to nawet nie wiem ale to tak jeździ, że chyba nigdy się nie zepsuje :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd autem w leasingu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone