Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 08:24

hej. szukam informacji jak wygląda sytuacja na drodze do CRO przez Kłodzko, Boboszów ....

na googlemaps i czeskiej stronie http://www.dopravniinfo.cz/Default.aspx?lang=en jest informacja, iż droga między Horni Borikovice a Cervena Voda jest zablokowana i nie ma przejazdu. Czy może mi to ktoś potwierdzić?
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Z Poznania do Puli - trasa przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 19.06.2018 08:29

Ja jeżdżę ta trasą i sobie chwalę. Wpadam na autostardę w Zgorzelcu. I tam jadę na Pasawę. Potem Austria, dwa tunele - ten drugi można ominąć. Korki zdarzają się wszędzie. Wystarczy wypadek itp.. Z tym, że ja jadę w niedzielę. I wtedy faktycznie jest trochę luźniej an drogach
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017
Re: Z Poznania do Puli - trasa przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 19.06.2018 10:02

możesz napisać coś więcej, który tunel można ominąć: Tauern - Katschbergtunnel czy Karawankentunnel, którędy i ile się nadrabia ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 10:29

srebny napisał(a):hej. szukam informacji jak wygląda sytuacja na drodze do CRO przez Kłodzko, Boboszów ....

na googlemaps i czeskiej stronie http://www.dopravniinfo.cz/Default.aspx?lang=en jest informacja, iż droga między Horni Borikovice a Cervena Voda jest zablokowana i nie ma przejazdu. Czy może mi to ktoś potwierdzić?

Czesi podają, że od 11-tki jest zamknięta 31233 do Jakubovic. Nie ma info o zamknięci w ciągu 11-tki.
Waze też tak wskazuje https://www.waze.com/pl/livemap
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Z Poznania do Puli - trasa przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 19.06.2018 10:41

rudi2891 napisał(a):Powiem tak.Jestem kierowcą zawodowym i dużo,bardzo dużo jeżdżę po DE i omijał bym to państwo szerokim łukiem jeśli bym miał inne opcje.W dzień to tragedia,duży ruch mnóstwo remontów,zwężek i korków.A czasami jak się zle trafi to i w nocy można trafić na duży korek.A autobana A8 od Monachium do granicy z Austrią to jeden wielki zator.Całe Niemcy i pół europy jadą tą drogą na Chorwację.


Jeżdżę tą trasą ,jak wspomniałem wyżej, od kilku lat. W Niemczech faktycznie są remonty, ale ani razu nie stałem w korku. Po prostu chyba mam takie szczęście. Zdarzyło mi się raz stać w korku w Austrii przez kilka minut. Od Monachium do granicy z Austrią za każdym razem mam drogę bez jakichkolwiek zatorów. Fakt faktem, że ruch jest dość spory, ale nigdy mi to nie przeszkadzało. Co do tuneli to wiem, że są objazdy, ale czy się to opłaca czy nie, tego nie wiem. Te parę euro to nie jest duża kwota więc nie szukam objazdów tylko pędzę tunelami. No i jadąc z północno-zachodniej części PL jest to najlepsza i najszybsza trasa .
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 11:38

endryu napisał(a):
srebny napisał(a):hej. szukam informacji jak wygląda sytuacja na drodze do CRO przez Kłodzko, Boboszów ....

na googlemaps i czeskiej stronie http://www.dopravniinfo.cz/Default.aspx?lang=en jest informacja, iż droga między Horni Borikovice a Cervena Voda jest zablokowana i nie ma przejazdu. Czy może mi to ktoś potwierdzić?

Czesi podają, że od 11-tki jest zamknięta 31233 do Jakubovic. Nie ma info o zamknięci w ciągu 11-tki.
Waze też tak wskazuje https://www.waze.com/pl/livemap


tak ale 11 jest przejezdna.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 12:15

srebny napisał(a):...tak ale 11 jest przejezdna.
Pytasz czy stwierdzasz?
Czesi podają tylko drogę do Jakubovic. Nic nie piszą o zamknięciu 11-tki.
Załączniki:
11.png
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Z Poznania do Puli - trasa przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 19.06.2018 12:25

misiek82 napisał(a):możesz napisać coś więcej, który tunel można ominąć: Tauern - Katschbergtunnel czy Karawankentunnel, którędy i ile się nadrabia ?


Z tego co widzę na mapie to żaden z nich, ja jadę trasa Pasawa - Graz. I tam jest ciąg kilku tuneli ale płacisz 2 razy. I z tego co pamiętam to ten drugi w tamtym roku przez przypadek omineliśmy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Z Poznania do Puli - trasa przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2018 12:38

misiek82 napisał(a):możesz napisać coś więcej, który tunel można ominąć: Tauern - Katschbergtunnel czy Karawankentunnel, którędy i ile się nadrabia ?


te 2 pierwsze wskazane tunele można ominąć drogą nr 99, jednak jest to przebijanie się przez spore przełęcze: jedna Obertauernpass na wys ~1800m npm, druga Katschbergpass na wys ~1700m npm; ominięcie Karawanken jest możliwe trzecią przełęczą Wurzenpass, droga nr 109 na wys 1100m npm; wszystkie są ze stromymi podjazdami i zjazdami 18% nachylenia
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 25.06.2018 08:03

Dla wszystkich - bo wczesniej sam pytałem:
Obwodnica Kłodzka otwarta !! (jechałem w sobotę)
Jedzie się super :)
Polecam
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 25.06.2018 18:27

Do tego prawie cały odcinek Poznań-Wrocław i wychodzi już całkiem miło tylko jeszcze Komorniki i Stęszew gdzie raz wpakowałem się w 2 korki i 1,5h w plecy na samym starcie. Tym razem mam inny plan i pojadę przez Mosinę i powinno być zdecydowanie lepiej. Oczywiście wersja dla osób z okolic Poznania
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.06.2018 06:44

Czy ostatnio ktoś jechał przez Czechy od Boboszowa przez Olomouc, lub przez Svitavy? a potem autostradą z Brna na Bratislavę lub z Brna na Rajhrad-Zidlochovice-Velke Nemcice-Hustopece-Tvrdonice-Lanzhut-Kuty i wjazd na Słowacji na autostradę?
Jadę w sobotę 14.07 oczywiście przez Boboszów-Svitavy-Brno-Rajhrad-Kuty, ale jak zwykle zastanawiam się nad jazdą autostradą przez Mohelnice-Olomouc-Brno-Breclav... może będzie szybciej... Czy ktoś się orientuje jaka jest sytuacja z remontami i korkami od Mohelnice-Olomouc-Brno- kierunek Bratislava itd.?
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 27.06.2018 09:02

slavko.v napisał(a):Czy ostatnio ktoś jechał przez Czechy od Boboszowa przez Olomouc, lub przez Svitavy? a potem autostradą z Brna na Bratislavę lub z Brna na Rajhrad-Zidlochovice-Velke Nemcice-Hustopece-Tvrdonice-Lanzhut-Kuty i wjazd na Słowacji na autostradę?
Jadę w sobotę 14.07 oczywiście przez Boboszów-Svitavy-Brno-Rajhrad-Kuty, ale jak zwykle zastanawiam się nad jazdą autostradą przez Mohelnice-Olomouc-Brno-Breclav... może będzie szybciej... Czy ktoś się orientuje jaka jest sytuacja z remontami i korkami od Mohelnice-Olomouc-Brno- kierunek Bratislava itd.?

Odcinek Boboszów-Olomouc-Brno pokonywalem w sobotę około 18 godziny. Ruch płynny bez żadnych problemów.
Jedź śmiało.
Pozdrawiam.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 09:13

Jadę w tym roku Wrocław - Krk.

Zastanawia mnie mocno "początek" mojej trasy - chyba każda nawigacja (GM, Here, TT, Sygic) próbuje kierować mnie A4 do Gliwic a następnie Ostravy, zamiast prosto "w dół" na Boboszów.
Jak sądzicie - czy faktycznie, pomimo remontów na A4, będzie to trasa lepsza/szybsza?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.06.2018 10:27

Jest nieco szybsza ale po ostatniej trasie (10 dni temu) do Katowic podziękuję.
Tym bardziej, że jest otwarta obwodnica Kłodzka.
W tym roku jadę przez Boboszów, i tak śpię po drodze więc tym bardziej się nie śpieszę.
Poniżej masz link do trasy od Bielan przez Boboszów aż do mostu na Krk
10h 16 min i 927 km ;)
https://goo.gl/maps/XvZBnVkgax72
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone