Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.04.2018 23:12

babiszado napisał(a): Dodatkowo przynajmniej w jedną stronę przetestuję trasę bez winiety czeskiej.


Trasa Boboszów-Svitavy-Brno-Mikulov ma około 20km płatnego odcinka wzdłuż którego jest równoległa droga, na której nie sposób się zgubić. Jadąc tym odcinkiem (szczególnie nocą) mając trochę więcej przed oczami niż tylko nawigację kupowanie Czeskiej winiety to jak branie alkoholu z Polski na Ukrainę - Bez Sensu :!:
cezeterus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezeterus » 23.04.2018 07:23

Czy to ten kawałek wzdłuż płatnego?

Za Słowenię mogę zapłacić, nie oszukujmy się - wśród wszystkich kosztów wyjazdu ta winieta zgubi się bez śladu :)
Nie przepadam za A4 zwłaszcza przed długimi weekendami...korki i wypadki gwarantowane, więc na bank trasa przez Kłodzko. Teraz jeszcze zostaje pytanie jak z drogami w Czechach?
Załączniki:
brno'.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2018 08:07

cezeterus napisał(a):Teraz jeszcze zostaje pytanie jak z drogami w Czechach?


Co ma z nimi być? W wątku o jeżdżeniu przez Czechy, Austrię itd, przewijają się jak mantra takie portale, jak dopravniinfo.cz gdzie możesz sobie zaplanować podróż i sprawdzisz, czy w tym okresie czegoś można się spodziewać.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 24.04.2018 19:29

marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 24.04.2018 23:54

cezeterus napisał(a):Czy to ten kawałek wzdłuż płatnego?

Za Słowenię mogę zapłacić, nie oszukujmy się - wśród wszystkich kosztów wyjazdu ta winieta zgubi się bez śladu :)
Nie przepadam za A4 zwłaszcza przed długimi weekendami...korki i wypadki gwarantowane, więc na bank trasa przez Kłodzko. Teraz jeszcze zostaje pytanie jak z drogami w Czechach?


Kolego,wszystko masz tu : przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-3060.html

Ten objazd Brna co podałeś nie ma sensu. Droga E461 do zjazdu na Rajhrad jest BEZPŁATNA.
Juras1976
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.04.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juras1976 » 27.04.2018 12:53

Witam. To mój 1 post ( w razie co proszę o wkleić tam gdzie trzeba).
Pierwszy raz będę jechał do Chorwacji busem Renault Trafic
15 czerwca wyjeżdżam z Oleśnicy (dolnośląskie) do Labin i zastanawiam się jaką trasą polecieć. Myślałem o trasie Oleśnica-Brzeg- Głuchołazy-przez Czechy (Brno)-Austrie (Wiedeń) i dalej ......no właśnie?
Zastanawiam się co w tym przypadku wyjdzie ekonomiczniej:
1) wykupić winietę na Słowenię (w moim przypadku 7 dni to za mało + do tego zawyżona opłata za busa) i pomykać płatnymi w Słowenii + krótki kawałek w CRO
2) minąć płatny kawałek (objazd Mureck-Ptuj) i zapłacić za autostrady w Chorwacji.
3) może ktoś ma inny pomysł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 27.04.2018 20:41

Hejka Juras
Witam kolegę z mojego rodzinnego miasta. W prawdzie nie będę jechał z DOL , ale w tym roku postanowiłem przedrzeć się zachodnia Polską do Czech , tak więc trasę mam podobną i auto również(czyli takie same myta drogowe).
Ruszam z GCZ kierunek Jastrowie,Piła, Poznań,Leszno i dojeżdżam prawie do Twojego punktu startu. Z Wrocławia będę kierował sie na Kłodzko, Boboszów, Świtawy, Brno, Mikulov(bez winiety). W Mikulowie nocleg. Następnie z Mikulova bez wniety kierunek Słowacja do miejscowości Kuty i stamtąd już autostradami przez SK,HU do CRO.
Chcę wypróbować tak chwaloną trasę przez Węgry.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.04.2018 22:29

słoń Daćka już swoje wyjeździła? Teraz busik?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 27.04.2018 23:14

Po 3 wyjazdach z Wrocławia do Dalmacji przez A4 Ostrawę Brno Wiedeń Bratysławę Słowenię i autostradami i z winietami rok temu była trasa do Brna potem H i dalej do Cro. Dość mieliśmy korków i remontów w Austrii. Realnie jadąc na tempomacie 120 przez Słowacje Węgry średnia wychodzi 105 a nie 90 z postojami. Z identycznym spalaniem. I 2 godziny szybciej na miejscu bezproblemowo. Ale może to tylko takie moje odczucie, raz wracaliśmy przez Kłodzko po jakimś wypadku pod Brnem, trasa jest jak dla mnie niebezpieczna i problematyczna. Kręta wąska dziurawa słabo oznaczona. Jechaliśmy Polskim Busem do Pragi z Wrocławia ostatnio i do Pragi złapałiśmy prawie 2 h opóźnienia przy niewielkim ruchu. Gdzieś kojarzę że do Splitu pokazywało 18h a autostradami 12.5h na nawigacji. A kto da radę jechać non stop 18h? Normalnie po 12 h ma się dosyć
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 28.04.2018 00:56

endryu napisał(a):słoń Daćka już swoje wyjeździła? Teraz busik?

Rodzina się powiększyła,już ciężko byłoby się zapakować do Dacii
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.04.2018 01:20

słoń napisał(a):
endryu napisał(a):słoń Daćka już swoje wyjeździła? Teraz busik?

Rodzina się powiększyła,już ciężko byłoby się zapakować do Dacii

Gratulacje :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 28.04.2018 20:00

piotrekbeti napisał(a): raz wracaliśmy przez Kłodzko po jakimś wypadku pod Brnem, trasa jest jak dla mnie niebezpieczna i problematyczna. Kręta wąska dziurawa słabo oznaczona. Jechaliśmy Polskim Busem do Pragi z Wrocławia ostatnio i do Pragi złapałiśmy prawie 2 h opóźnienia przy niewielkim ruchu. Gdzieś kojarzę że do Splitu pokazywało 18h a autostradami 12.5h na nawigacji. A kto da radę jechać non stop 18h? Normalnie po 12 h ma się dosyć


Zależy jak na to patrzeć. Ja od 5 lat zawsze jadę (i wracam) na jeden strzał z Wrocławia z łódką na przyczepie i jak źle wycyrklowałem to rekordowo jechałem 24h, a teraz jak mam odpowiednio ustalone godziny wyjazdu i drobne niuanse na trasie to schodzę do 19-20h robiąc jakieś 1450km jednorazowo.

Z Wrocławia trasą Boboszów -Svitavy-Brno-Mikulov. Ten odcinek bez winiety i autostrad. Droga - fakt czasami jest kręta ale oznakowanie całkiem niezłe i żadnych dziur. W Austrii też jadę tylko autostradą do Ilz i potem przez Bad Radkensburg, Ljutomer i Ormoż aż do Chorwacji lokalnymi drogami w okolice Krapiny i tam znowu wjeżdżam na autostradę.

W ciągu tych 1450km ledwie połowę jadę autostradą i to mnie ratuje przed zaśnięciem i przymusowym noclegiem.

Raz jechałem A4 i już nawet nie mówię o wyższych kosztach ale jak zaliczyłem dwa korki w PL i jeden w Czechach to powiedziałem sobie "nigdy więcej".
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 01.05.2018 18:29

Mam pytanko, co roku jeżdżę przez Miłoszów na Frydland i dalej na Znojmo ale w tym roku mapa google pokazuje że jest ona zamknięta no i do zorientowanych czy można tą drogą przejechać czy nie?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 07.05.2018 12:49

AdamBeata napisał(a):
piotrekbeti napisał(a): raz wracaliśmy przez Kłodzko po jakimś wypadku pod Brnem, trasa jest jak dla mnie niebezpieczna i problematyczna. Kręta wąska dziurawa słabo oznaczona. Jechaliśmy Polskim Busem do Pragi z Wrocławia ostatnio i do Pragi złapałiśmy prawie 2 h opóźnienia przy niewielkim ruchu. Gdzieś kojarzę że do Splitu pokazywało 18h a autostradami 12.5h na nawigacji. A kto da radę jechać non stop 18h? Normalnie po 12 h ma się dosyć


Zależy jak na to patrzeć. Ja od 5 lat zawsze jadę (i wracam) na jeden strzał z Wrocławia z łódką na przyczepie i jak źle wycyrklowałem to rekordowo jechałem 24h, a teraz jak mam odpowiednio ustalone godziny wyjazdu i drobne niuanse na trasie to schodzę do 19-20h robiąc jakieś 1450km jednorazowo.

Z Wrocławia trasą Boboszów -Svitavy-Brno-Mikulov. Ten odcinek bez winiety i autostrad. Droga - fakt czasami jest kręta ale oznakowanie całkiem niezłe i żadnych dziur. W Austrii też jadę tylko autostradą do Ilz i potem przez Bad Radkensburg, Ljutomer i Ormoż aż do Chorwacji lokalnymi drogami w okolice Krapiny i tam znowu wjeżdżam na autostradę.

W ciągu tych 1450km ledwie połowę jadę autostradą i to mnie ratuje przed zaśnięciem i przymusowym noclegiem.

Raz jechałem A4 i już nawet nie mówię o wyższych kosztach ale jak zaliczyłem dwa korki w PL i jeden w Czechach to powiedziałem sobie "nigdy więcej".


Można prosić o szczegóły tego przejazdu przez Słowenie priv? Też jade z Wro i 1 raz ta trasą. Poprzednio zawsze MLP.
pozdrawiam Wrocławianina
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2018 11:55

Witam,

Z racji, że wciąż powstają nowe drogi, obwodnice i każdy wie o zbliżającym się otwarciu obwodnicy kłodzka oraz już otwartych nowych odcinkach drogi w Austrii i Słowenii.
To czy ktoś już jechał w tym roku w kierunku Chorwacji i może powiedzieć jak wygląda sytuacja na drodze, może są gdzieś nowe odcinki drogi w Czechach?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 17...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone