Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 28.02.2018 20:58

Dzięki, teraz spięło mi się w logiczną całość.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.02.2018 21:10

W lipcu 2017 pod Wrocławiem w nocy z piątku na sobotę staliśmy 40 minut w korku o 1.00 w nocy. Nic się nie działo, po prostu był taki duży ruch. Osobówek. O 1 w nocy? Czy ludzie nie mogą spać?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.02.2018 21:40

piotrekbeti napisał(a):W lipcu 2017 pod Wrocławiem w nocy z piątku na sobotę staliśmy 40 minut w korku o 1.00 w nocy. Nic się nie działo, po prostu był taki duży ruch. Osobówek. O 1 w nocy? Czy ludzie nie mogą spać?

To musiał być rozjazd po jakiejś imprezie :)
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 12.03.2018 20:43

piotrekbeti napisał(a):W lipcu 2017 pod Wrocławiem w nocy z piątku na sobotę staliśmy 40 minut w korku o 1.00 w nocy. Nic się nie działo, po prostu był taki duży ruch. Osobówek. O 1 w nocy? Czy ludzie nie mogą spać?

Wrocław nigdy nie śpi ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 09:09

W tym roku jedziemy w lipcu z Wrocławia na Pag.
Będziemy nocować w Słowenii - Jiršovci .
Co sądzicie o takiej trasie :?:
Wcześniej jeździliśmy autostradą kierunek Graz, objazdem MLP i dalej autostradą do Posedarje.
Tej drogi nie znamy, czy warto ?
mapa dojazdu.png
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.04.2018 09:51

w kwestii alternatywnego przejazdu do autostrady przez Graz to kilku userów jeździ/jechało B66 przez Feldbach/Riegersburg - również ja - ostatnio wypowiadał się o tym Mariusz/Dids; troche info o tym austriackim odcinku jest również tutaj; nt wskazanego odcinka słoweńskiego się nie wypowiadam, bo nie jechałem i nie szukałem info
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 10:04

te kiero napisał(a):w kwestii alternatywnego przejazdu do autostrady przez Graz to kilku userów jeździ/jechało B66 przez Feldbach/Riegersburg - również ja - ...

I jak, poleciłbyś tę trasę ? Dobrze się jedzie ? Czy jest bardzo wolna ? Czy męcząca ? Jakie są generalnie Twoje odczucia ?
Będę wdzięczny z kilka bliższych informacji i bezcennych rad :papa:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.04.2018 10:51

Habanero Przejazd drogą 66 od Ilz na południe jest alternatywą "krajoznawczą" jadąc w dzień. W porze nocnej nie bardzo polecana. Przejazd z prędkościami "miejsko-podmiejskimi", itd. :) Wiele wcześniej pisał o tym kolega dids76 np. w temacie objazdu słoweńskiej autostrady.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.04.2018 12:16

Habanero napisał(a):
te kiero napisał(a):w kwestii alternatywnego przejazdu do autostrady przez Graz to kilku userów jeździ/jechało B66 przez Feldbach/Riegersburg - również ja - ...

I jak, poleciłbyś tę trasę ? Dobrze się jedzie ? Czy jest bardzo wolna ? Czy męcząca ? Jakie są generalnie Twoje odczucia ?
Będę wdzięczny z kilka bliższych informacji i bezcennych rad :papa:


Jedziecie z między noclegiem, więc rozumiem, że bardzo Wam się nie śpieszy i jedziecie w dzień; jeżeli tak to można tę drogę wziąć pod uwagę, my tak właśnie zrobiliśmy przy podobnych założeniach - choć przemierzyłem ją również w nocy. Na początku za Ilz są nagłe serpentyny (pierwszy raz bez navi to było zaskoczenie), po których droga dalej wiedzie pagórkami przez mniejsze i większe miasteczka, wioski, więc nie pośpieszysz, choć kilka wiosek ma ogr. do 70km/h. Jak pamiętam jest kilka ograniczeń 40km/h przez węższe miejsca; jest to region rolniczy, więc w dzień można spotkać nieliczne pojazdy rolnicze. Droga po stronie Austrii nie jest męcząca, ja takie - jak to nazwał @endryu "krajoznawcze" - lubię.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.04.2018 12:35

te kiero napisał(a):... choć przemierzyłem ją również w nocy.

Jechałem zarówno w dzień jaki i w nocy. W nocy jedzie się lepiej, bo pusto.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 13.04.2018 14:37

Habanero napisał(a):W tym roku jedziemy w lipcu z Wrocławia na Pag.
Będziemy nocować w Słowenii - Jiršovci .
Co sądzicie o takiej trasie :?:
Wcześniej jeździliśmy autostradą kierunek Graz, objazdem MLP i dalej autostradą do Posedarje.
Tej drogi nie znamy, czy warto?


Ja też nie znam i w tym roku mam zamiar tak jechac - w nocy.
Ale nie rozumiem, czemu jedziesz A4 na Gliwice i potem na Brno.
Ja jeżdze od kilku lat taak : https://goo.gl/maps/nMW1Sx1gSS12
Polecam. Po 5 godz z Wrocławia jestem w Austrii. A w kieszeni zostaje mi około 200 zł w 2 strony.
Polecam.
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 13.04.2018 15:26

Jechałem przez ostatnie 2 lata tą trasą co podajesz. W tym roku jednak wybiorę chyba autostradę przez Gliwice. Remonty w Czechach dały mi się we znaki. Zwłaszcza w drodze powrotnej. jak zmęczenie jest trochę większe. Jak dojdzie jeszcze jazda w 2-3 auta to już całkiem kiepsko.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 17:29

endryu napisał(a): Habanero Przejazd drogą 66 od Ilz na południe jest alternatywą "krajoznawczą" jadąc w dzień. W porze nocnej nie bardzo polecana. Przejazd z prędkościami "miejsko-podmiejskimi", itd. :) Wiele wcześniej pisał o tym kolega dids76 np. w temacie objazdu słoweńskiej autostrady.

Alternatywa krajoznawcza brzmi całkiem zachęcająco. Czytałem kiedyś na forum, że tamte rejony są bardzo malownicze. Może warto coś zmienić i uatrakcyjnić trasę przejazdu. Od Ilz do Mureck, czy to autostradą, czy 66, jedzie się tyle samo, ok. 60min. Jeżeli ta droga krajobrazowo jest ciekawa, to czemu nią nie pojechać :roll: , tym bardziej, że jedziemy w dzień i nic nas nie gna. Z Ilz do granicy jest niecałe 60 km, a z granicy do naszej bazy noclegowej rzut mokrym beretem, czyli 30 km :wink:

te kiero napisał(a):Jedziecie z między noclegiem, więc rozumiem, że bardzo Wam się nie śpieszy i jedziecie w dzień; jeżeli tak to można tę drogę wziąć pod uwagę, my tak właśnie zrobiliśmy przy podobnych założeniach - choć przemierzyłem ją również w nocy. Na początku za Ilz są nagłe serpentyny (pierwszy raz bez navi to było zaskoczenie), po których droga dalej wiedzie pagórkami przez mniejsze i większe miasteczka, wioski, więc nie pośpieszysz, choć kilka wiosek ma ogr. do 70km/h. Jak pamiętam jest kilka ograniczeń 40km/h przez węższe miejsca; jest to region rolniczy, więc w dzień można spotkać nieliczne pojazdy rolnicze. Droga po stronie Austrii nie jest męcząca, ja takie - jak to nazwał @endryu "krajoznawcze" - lubię.


O właśnie o takie szczegóły mi chodziło. Google maps, niestety, potraktowało 66 po macoszemu.
Dziękuję jeszcze raz.


walp napisał(a):
te kiero napisał(a):... choć przemierzyłem ją również w nocy.

Jechałem zarówno w dzień jaki i w nocy. W nocy jedzie się lepiej, bo pusto.

Ale w dzień chyba więcej widać :wink:
No chyba, że nie ma na co patrzeć :roll:

marcgrzy napisał(a):...Ale nie rozumiem, czemu jedziesz A4 na Gliwice i potem na Brno.
Ja jeżdze od kilku lat taak : https://goo.gl/maps/nMW1Sx1gSS12
Polecam. Po 5 godz z Wrocławia jestem w Austrii. A w kieszeni zostaje mi około 200 zł w 2 strony.
Polecam.


A czy przypadkiem nie ma tam częstych robót i czy ta droga nie dłuży się potwornie .
Patrząc na ten odcinek zawsze obawiałem się najbardziej zmęczenia, które będzie procentować w dalszej części trasy, a już wracając to w ogóle hard core . Ale z noclegiem :roll: , do Mikulova 5 h , z Mikulova do Ilz 2,5 h i z Ilz do Mureck 1 h. W zeszłym roku z Wrocławia do Mureck, autostradami, też jechałem 9 h :o
Może nie jest tak źle, skoro polecasz. No i argument 200 pln :mrgreen:
Jak tak dalej pójdzie to zrobię całą trasę na nowo 8)

P405 napisał(a):Jechałem przez ostatnie 2 lata tą trasą co podajesz. W tym roku jednak wybiorę chyba autostradę przez Gliwice. Remonty w Czechach dały mi się we znaki. Zwłaszcza w drodze powrotnej. jak zmęczenie jest trochę większe. Jak dojdzie jeszcze jazda w 2-3 auta to już całkiem kiepsko.


Czyli jednak mina, tego obawiam się najbardziej :evil:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.04.2018 17:48

Od kilku lat jeżdżę B66, za pierwszym razem jechałem tak https://goo.gl/maps/hQGvRtx47NS2 jako że odcinek pomiędzy Trate a Lenart był trochę "rozjechany" ostatnio jeżdżę tak https://goo.gl/maps/9LBf7J7tq6E2 W jednym i drugim wariancie można w Austrii dosyć tanio dotankować.
Czasowo wychodzi bardzo podobnie jak autostradą. W Austrii trochę serpentyn i ładne widoki, można też coś pozwiedzać. Uwaga na fotografów bo mi przysłali w 2016r z B66 pozdrowienia za 30eurów :oczko_usmiech: :mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.04.2018 17:52

Czeskie remonty można podejrzeć tuż przed wyjazdem na mapce drogowej https://mapy.cz/dopravni?planovani-tras ... 7D&rt=&rt= (przykładowo ustawiona trasa bezpłatna) Po zbliżeniu mapy pokazują się ikonki z opisem np. remontów, itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 17...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone