Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 08.08.2017 12:18

kaszka1035 napisał(a):jaypablo.
Jechałem trasą przez Niemcy 30.07.17r. czyli Drezno-Chemnitz-Regensburg (Ratyzbona)-Pasawa-Austria-MLP-Brist. Trasa szybka jak nie trafisz na wypadek lub inne zdarzenie na autostradzie. W Regensburgu miałem postój ok. 1 godz.- wypadek, a potem oberwanie chmury. W Austrii płacisz za dwa tunele 5e i 8,50e (jak jedziesz A8 i A9), polecam też zatankować na stacji AVANTI, wpisz google to znajdziesz, za ON płaciłem 0,996e. Po trasie miałem nocleg w okolicach Karlovac, czas przejazdu okolice Zielonej Góry-Karlovac ok. 16 godz. z objazdem M-L-P oraz przerwami na kilka skłonów :D.


Bigbluee napisał(a):
jaypablo napisał(a):W niedziele wyruszam do Ciovo (Split). Startuje ze Świdwina, a wracać będę już do Olsztyna.
Także dwie trasy. Nie bardzo wiem czy dobrze robię jadąc w ten sposób. Co o tym sądzicie?

Na viamichelin masz od razu całkowity koszt podróży włącznie z winietami, opłatami za tunele i autostrady na bramkach w CRO.


Zastanawiam jak lepiej będzie się jechało. Przez Niemcy czy może przez Czechy.

22.JPG


viamichelin chcę mnie prowadzić przez Czechy.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 08.08.2017 16:34

Troche nie na temat ale moze ktos pomoze. Bedziemy jechali z Baska Voda do Danii przez Niemcy czy ktos moze jechal ostatnio i wie cos na temat korkow i robot drogowych w Niemczech lub zna jakis fajny nocleg gdzies 1000 km od Baska Voda na terenie Niemiec.Chcialem jechac przez Ljublane Salzburg i Monachium dla widokow i pytanie czy ta droga jest bardzo gorska tzn stromizny ostre zjazdy itp.wiadomo samochod obladowany
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 08.08.2017 20:13

robertpeti napisał(a):Troche nie na temat ale moze ktos pomoze. Bedziemy jechali z Baska Voda do Danii przez Niemcy czy ktos moze jechal ostatnio i wie cos na temat korkow i robot drogowych w Niemczech lub zna jakis fajny nocleg gdzies 1000 km od Baska Voda na terenie Niemiec.Chcialem jechac przez Ljublane Salzburg i Monachium dla widokow i pytanie czy ta droga jest bardzo gorska tzn stromizny ostre zjazdy itp.wiadomo samochod obladowany




Witam.
Ljubljana-Salzburg-München,masz cały czas Autobana.chyba że chcesz odbić dla widoków :D
W okolicach München spodziewaj się korków.
Pozdrawiam
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 08.08.2017 22:38

Dzieki
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 10.08.2017 14:27

Przejechalem wczoraj az do Rostoku Korki byly w monachium ok 25 minut i Salzburu ok 10. Chorwacja spoko bramki lucko karta 3 samochody przede mna a na gotowce byl kilometr w srode ok godz1300 na wyjezdzie (dlaczego placa cash) . Sam zrobilem maly zastoj bo nie chcialo czytac biletu i czekalem na obsluge.Slowenia autostrady ok zadnych korkow Austria ok .Chorwacja tunel przy Baska Voda ok 10 minut a bylo po 9 rano.Ale Niemcy potezne ulewy , masa wody na drodze i Burze ,jazda przez 6 godz w olbrzymim desczu nigdy w takim nie jechalem , serio (jak tu zaplanowac czas przejazdu?-ogladajcie prognozy pogody wielu stawalo zeby przeczekac) ale na prom do Danii 10 minut przez odplynieciem zdazylem .Cala jazda z Baska Voda do Szwecji ok 100 km za Malmö Jakies 2100 km w 25 godz po drodze obiad prom i masa postojow.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 10.08.2017 19:29

robertpeti napisał(a):Przejechalem wczoraj az do Rostoku Korki byly w monachium ok 25 minut i Salzburu ok 10. Chorwacja spoko bramki lucko karta 3 samochody przede mna a na gotowce byl kilometr w srode ok godz1300 na wyjezdzie (dlaczego placa cash) . Sam zrobilem maly zastoj bo nie chcialo czytac biletu i czekalem na obsluge.Slowenia autostrady ok zadnych korkow Austria ok .Chorwacja tunel przy Baska Voda ok 10 minut a bylo po 9 rano.Ale Niemcy potezne ulewy , masa wody na drodze i Burze ,jazda przez 6 godz w olbrzymim desczu nigdy w takim nie jechalem , serio (jak tu zaplanowac czas przejazdu?-ogladajcie prognozy pogody wielu stawalo zeby przeczekac) ale na prom do Danii 10 minut przez odplynieciem zdazylem .Cala jazda z Baska Voda do Szwecji ok 100 km za Malmö Jakies 2100 km w 25 godz po drodze obiad prom i masa postojow.



Witam.
No to ci się udało,dzisaj to była katastrofa :( :x :x
Trasa ;Bolzano-München 330km-6godz.
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 10.08.2017 22:57

W niedziele wyruszam z miasta Świdwin do Ciovo (Split)
Tak wyznaczyłem sobie trasę:

split-mapa-1.PNG


Co o tym myślicie?
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Nasz pierwszy raz. Świdwin -> Ciovo (Split)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 10.08.2017 23:05

Witam,

Z forum się wszystkiego dowiedziałem, ale nie wiem czy dobrze wyznaczyłem trasę.
Proszę o opinie:
split-mapa-1.PNG
szymek87
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.02.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek87 » 23.02.2018 10:49

Witam zamierzam w tym roku poraz pierwszy wybrać się do Cro a dokladnie do Zadaru . Pojade z Gostynia.Czy polecacie jechac z Wroclawia na Klodzko droga nr 8 Boboszow i na Ołumuniec i potem juz normalnie na Brno Wieden czy leciec od Wroclawia A4 do Gliwic i na Ostrawe.Planuje jazde w nocy z piatku na sobote.Najbardziej mi chodzi jak to wyglada przez Czechy
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.02.2018 11:01

Witam
Ja w tamtym roku jechałem tak Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - wjazd do Chorwacji
jak możesz to zmień tylko dzień wyjazdu bo w sobotę jest tłok ja jechałem w niedzielę rano i bajka po 12 godzinach wjechałem do Cro
Przez Boboszów jest trochę zakrętów i szkoda czasu lepiej trasą jak po sznurku
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2018 13:49

szymek87 napisał(a):Witam zamierzam w tym roku poraz pierwszy wybrać się do Cro a dokladnie do Zadaru . Pojade z Gostynia.Czy polecacie jechac z Wroclawia na Klodzko droga nr 8 Boboszow i na Ołumuniec i potem juz normalnie na Brno Wieden czy leciec od Wroclawia A4 do Gliwic i na Ostrawe.Planuje jazde w nocy z piatku na sobote.Najbardziej mi chodzi jak to wyglada przez Czechy


wiele razy o tym tu wspominano sam osobiści pisałem o drodze Wrocław - Boboszów. jak najbardziej polecam tę drogę szczególnie w nocy. w Czechach polecam mieć zwiększoną uwagę na znaki i sprawdzić jak nawigacja prowadzi.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.02.2018 14:01

Jak ktoś lubi 60tką to przez Boboszów jak najbardziej tym bardziej w nocy autostradą będzie szybciej i wygodniej
justin_case
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.02.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) justin_case » 23.02.2018 14:05

Z Wrocławia do Gliwic jest 1,5h, do Ostrawy kolejne 45 minut, potem z Ostrawy do Brna max 2h, a do Wiednia z Brna 1,5h.

Nie ma lepszej opcji.
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 23.02.2018 22:41

A ja Ci szczerze odradzam jazdę przez Boboszów nocą. Niestety ale wszelkiej maści zwierzyna lubi regularnie wyłazić tam na drogę. Do tego po czeskiej stronie, można się pogubić. Sam jeżdżę tamtędy regularnie i nie tylko do Cro, ale na pierwszy, nocny wyjazd, poleciłbym Ci jednak opcję Wrocław-A4-Ostrava.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 24.02.2018 13:32

szymek87 napisał(a):Witam zamierzam w tym roku poraz pierwszy wybrać się do Cro a dokladnie do Zadaru . Pojade z Gostynia.Czy polecacie jechac z Wroclawia na Klodzko droga nr 8 Boboszow i na Ołumuniec i potem juz normalnie na Brno Wieden czy leciec od Wroclawia A4 do Gliwic i na Ostrawe.Planuje jazde w nocy z piatku na sobote.Najbardziej mi chodzi jak to wyglada przez Czechy


Zdań jest wiele i każdy ma inne.

Ja od pięciu lat z Wrocławia jeżdżę tylko przez Boboszów i w życiu bym nie wpadł na pomysł jechać do Gliwic i nadrabiać tyle kilometrów ale to moje zdanie.
Też zawsze wyjeżdżam w piątek wieczorem i jeśli już masz wyjechać o tej porze to polecam tak wycyrklować aby być na granicy Chorwackiej zaraz po północy bo inaczej rano od Lucko będziesz się toczył dobre kilka godzin do samego Zadaru.

W sobotę rano wszyscy walą nad morze i na odcinku Lucko - Zadar jest masakra. Rekordowo jechałem tam od 9 rano do 15 w sobotę.

Co do odcinku od Boboszowa do Brna można jechać albo na Ołomuniec albo tak jak ja czyli przez Svitavy i wtedy można w ogóle odpuścić czeską winietkę. Tam jednak jest kilka niuansów i jak na pierwszy raz to można się lekko zamotać. Nocą jak się wie jak jechać ta trasa jest fajna i żadnych zwierząt na drodze nie zauważyłem przez pięć lat jak ktoś pisał ale to oczywiście loteria.

W razie czego służę pomocą na priv.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 17...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone