Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 03.08.2017 02:20

ja polecam standard czyli, Wrocław, Boboszów wychodzi lekko ponad 1300km do zrobienia na raz z małą drzemką po drodze, nie wiem ile automapa policzy czasu na ten odcinek ale bez sensu jest się pchać A4 i robić ponad 100km więcej.
Niemcy w Twoim przypadku też są ciekawą alternatywą ale w Austrii masz dodatkowo płatne tunele. Nie wiem jakie auto jakie paliwo bo Niemcy i Austria będą mieli drożej a tak tankujesz na w PL i jak duży zasięg to w Chorwacji

https://www.google.pl/maps/dir/Gorz%C3% ... 119371!3e0
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 03.08.2017 10:07

Dlatego własnie każdy musi sobie to samemu przeliczyć. Jak bede mieć troche czasu to podsumuje podstawowe koszty paliwa, i opłat winietowo autostradowych. Do tego jeszcze dochodzą dzieci. jedne śpią, drugie nie albo "tylko 2 godziny". Przykaldowo moja dziecko śpi tym lepiej im szybciej i głośniej jest w samochodzie. Wystarczy się zatrzymac na pare minut po 2 godzinach jazdy i od razu oczy jak 5zł, więc mi jako kierowcy, lepiej jechać autostradami niż wysłuchiwać co 5 minut "ile jeszcze?"

Przez Wro, Boboszów, Wiede, Graz, wychodzi 15h z minutami.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 03.08.2017 10:25

Trzeba liczyć i dodać odpowiedni zapas do tego co pokazuje np ggmaps - zwłaszcza przy tak długim dystansie, nigdy nie zdarzyło mi się dojechać zgodnie z czasem pokazywanym w mapach. w najlepszym razie wychodziło + 10 %, ale to było w nocy.
Nie wspominam o tym, że zawsze na tak długiej trasie było jakieś opóźnienie wynikające z korka, wypadku, czy granicy- czasem kilka minut, ale zawsze.
Odcinek Wrocław, Boboszów - Mohelnice najszybciej i najspokojniej pokonywałem albo w wekendy albo w nocy.
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 03.08.2017 13:32

Ja do samej Chorwacji jeszcze nie jechałem. Obierałem inne kierunki ale mam w planach wyjazd stąd moje zainteresowanie tematem.
Za granicą zawsze korzystałem z aktualnej Automapy. Jednak wole mieć mape offline niż liczyć na połączenie internetowe.
Ustawione parametry estymacji czasu + śćiągnięty traffic daje całkiem wiarygodne wyniki za granicą. Stąd aktualizacja map i liczenie trasy do CRO. W swoich obliczeniach nie uwzględniałem postojów.
Trasy tez się zmieniają. Inaczej jeździło się z POZ do WRO 4 lata temu a inaczej teraz. Zupełnie inaczej pojedzie się niedługo po wybudowaniu S5. Jak Niemcy wprowadzą opłaty, też bedzie inaczej bo średnio opłacalna bedzie jazda przez Niemcy.
Także dla mnie trzymanie sie zawsze 1 danej trasy przez X lat nie ma sensu bo wiele sie zmienia na przełomie lat.

Jednak wracając do meritum. 3h różnicy pomiędzy jazdą przez DE a jazdą przez Boboszów to jednak już spora różnica.
Jednak zauważ, że Ty startujesz z WRO a ja z POZ, więc do WRO mam 3 godziny jazdy przez niekończące się zwężenia i roboty drogowe (Mam rodzine we WRO i jeżdże tam często). To też warto wziąć pod uwagę w perspektywie jazdy przez kilkanascie godzin.

Koszty.
Viamichelin ładnie pokauje koszty na trasie. Sprawdziłem i ma aktualne ceny i liczy kazde dodatkowe opłaty. Wycena uwzglednia autostrade w SLO gdyż nie chciało mi sie już konfigurowac objazdu, także trzeba odjąc 15 jurków od końcowej ceny.

Trasa przed Niemcy:
Paliwo (1.15 EUR/L) 152.04 EUR
Opłaty za przejazd 44.46 EUR
Winieta 23.90 EUR
Łącznie 220.40 EUR

Trasa przez WRO, A4, A1:
Paliwo (1.15 EUR/L) 129.17 EUR
Opłaty za przejazd 24.17 EUR
Winieta 35.75 EUR
Łącznie 189.09 EUR

Trasa przez Boboszów:
Paliwo (1.15 EUR/L) 121.25 EUR
Opłaty za przejazd 22.27 EUR
Winieta 35.75 EUR
Łącznie 179.27 EUR

Co ciekawe, viamichelin szacuje trase przez Niemcy na 15 godzin.
Sprawdziłem skąd te różnice. Wyłączając w Automapie podawanie średniej prędkości jaką jedziemy na danym rodzaju drogi, Automapa bierze jakieś swoje zapisane wartości i wtedy też pokazuje 15h zamiast 12h.
Dopiero po ustawieniu realnej naszej prędkości jaką jedziemy na autostradzie, ( w moim przypadkuna 140km/h), czas się skraca.

Wynika z tego, ze przez DE opłaca się jechać jedynie gdy chcemy utrzymywać max dozwoloną prędkość albo jechac nawet troche więcej na obszarze bez ograniczeń prędkości.
W przeciwnym wypadku czas dojazdu bedzie taki sam albo nawet gorszy niż jazda przez A4 lub Boboszów. Za to wygoda pokonania 90% trasy autostradami jest nieporównywalna do jazdy przez Boboszów.

Generalnie ciekawa alternatywa ale o zupełnie innej charakterystyce i dla kierowców z innymi preferencjami i samochodami innymi niz miejskie kompakty.
Andrzej1f
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2017
sprawdzenie trasy do OREBIC wyjazd 22.08.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej1f » 03.08.2017 16:48

Witam,

Mam pytaie bo minęło już kilka ładnych lat kiedy się do CRO wybrałem autem :-)

Wyjazd z okolic Jeleniej Góry - trasa do OREBIC

opcje:

1) trasa: praga, bratyslava, wieden, dalej na slowenie i zagrzeb....
2) trasa: praga, bratyslava, wegry, zgrzeb....
3) trasa: drezno, monachium austria (villach) slowenia, chorwacja
4) trasa: drezno, ratyzbona, passawa, austria, slowenia, chorwacja.


kilka opcji, jak widać...

zakładam nocleg po drodze tak więc bez napinania się na tempo...

pzdr

Andrzej1f
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: sprawdzenie trasy do OREBIC wyjazd 22.08.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.08.2017 16:53

Andrzej1f napisał(a):Witam,

Mam pytaie bo minęło już kilka ładnych lat kiedy się do CRO wybrałem autem :-)

Wyjazd z okolic Jeleniej Góry - trasa do OREBIC

opcje:

1) trasa: praga, bratyslava, wieden, dalej na slowenie i zagrzeb....
2) trasa: praga, bratyslava, wegry, zgrzeb....
3) trasa: drezno, monachium austria (villach) slowenia, chorwacja
4) trasa: drezno, ratyzbona, passawa, austria, slowenia, chorwacja.


kilka opcji, jak widać...

zakładam nocleg po drodze tak więc bez napinania się na tempo...

pzdr

Andrzej1f

Ale dużych liter prawie nie widać.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 04.08.2017 00:16

Po pierwsze nie sugerowałbym się czasem z mapy 12 lub 15 godzin
po drugie moim zdaniem przez Boboszów strata czasu pełno zakrętów,zestawów rolniczych i czajacych policjantów
trasa w niedzielę Poznań - Wrocław - Mszana czyli A4 - A1 dalej Brno potem na Brzecław dalej Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - Zagrzeb - Makarska
czas 17 godz wszystko autostradą Słowenia też choć trudno to nazwać autostradą,krótkie postoje,winietki kupowane w Poznaniu 356zł jeszcze opłata za autostradę w Chorwacji jak dobrze pamiętam chyba 220kun w jedną stronę, powrót w piątek trasa taka sama 19 godz korki Wiedeń 2 godz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.08.2017 15:22

Ja raz jechałem od Wrocławia przez A4 i A1 i nigdy więcej. Na A4 to loteria - jak teraz wyjeżdżałem w zeszły piątek to było chyba z 5 całkowitych zatorów na odcinku Legnica-Opole, na szczęście słucham radia i nie pchałem się tamtędy. Trasa przez Boboszów od samej granicy do Brna puściutka i nowiusieńki asfalt wszędzie. Stawiam skrzynkę piwa jeśli jadąc od Wrocławia do Brna ktoś dojedzie szybciej przez A4 nie przekraczając prędkości o więcej niż 10km/h niż przez Boboszów i Svitavy. Mi to się jeszcze nigdy nie udało...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 04.08.2017 22:00

To żart chyba żart jak porównać drogę z ograniczeniami 50,60,70,80 do autostrady 140 może faktycznie miałeś pecha że takie korki były ja jakoś nie spotkałem zawsze szło płynnie może to przez to że jechałem w niedzielę i każdy znajomy co jechał kiedyś przez Boboszów teraz nie wyobraża sobie jechać inaczej jak autostradą
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 05.08.2017 11:48

czesiu1976 napisał(a): ja jakoś nie spotkałem zawsze szło płynnie może to przez to że jechałem w niedzielę ......


Nie mam pytań. :D
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 05.08.2017 12:11

czesiu1976 napisał(a):Po pierwsze nie sugerowałbym się czasem z mapy 12 lub 15 godzin

Te czasy to są czasy podróży z pkt A do pkt B przy jeździe ciągłem. Oczywiscie do szacunków trzeba dodać postoje. Ja nie wstawiałem ich do ustawień AM (a możne, np ustawić 10min postój co 180min) bo każdy robi inne postoje. Jedni 5 min na WC. Inni godzina na rozłożenie pikniku i jedzenie. Do tego oczywiscie nieplanowane postoje, korki zatory wypadki na drodze. Tego nie przewidzisz w kalkulacji ale... jeśli nic sie nie dzieje to AM wyznacza czas bardzo dobrze. Te 12 czy 15h jako czas jazdy ma wskazać jaki jest czas samej jazdy w samochodzie. Jakoś trzeba te trasy porównać skoro postoje są stałe niezależnie jak sie jedzie więc wziąłem je poza nawias obliczeń.

czesiu1976 napisał(a):trasa w niedzielę Poznań - Wrocław - Mszana czyli A4 - A1 dalej Brno potem na Brzecław dalej Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - Zagrzeb - Makarska


Brzecław? Czyli nie jedziesz na Mikulov? Pytam z ciekawości bo nie znam trasy. Gdzie w takim razie skręcasz na Wiedeń później?

czesiu1976 napisał(a):czas 17 godz

Czyli po 15h byłeś w okolicach Zadaru gdyż do Makarskiej miales wtedy 200km.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 06.08.2017 09:59

Dokładnie byłem po 12 godzinach 1050km za zjazdem na Zabok tam miałem postój potem już z górki 500km
Jechałem przez Brzecław bo moim zdaniem jest lepsza droga choć różne są zdania ale za Brnem jedziesz na Bratysławę starą autostradą z płyt choć już tych płyt jest coraz mniej i potem zjeżdżasz na Brzecław a potem już tylko na A5 droga łączy się z tą z Mikulova jak pamiętam to chyba bez autostrady 65km ale mogę się mylić +/- 10km
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 09:55

W niedziele wyruszam do Ciovo (Split). Startuje ze Świdwina, a wracać będę już do Olsztyna.
Także dwie trasy. Nie bardzo wiem czy dobrze robię jadąc w ten sposób. Co o tym sądzicie?

22.JPG


33.JPG
kaszka1035
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszka1035 » 07.08.2017 22:52

jaypablo.
Jechałem trasą przez Niemcy 30.07.17r. czyli Drezno-Chemnitz-Regensburg (Ratyzbona)-Pasawa-Austria-MLP-Brist. Trasa szybka jak nie trafisz na wypadek lub inne zdarzenie na autostradzie. W Regensburgu miałem postój ok. 1 godz.- wypadek, a potem oberwanie chmury. W Austrii płacisz za dwa tunele 5e i 8,50e (jak jedziesz A8 i A9), polecam też zatankować na stacji AVANTI, wpisz google to znajdziesz, za ON płaciłem 0,996e. Po trasie miałem nocleg w okolicach Karlovac, czas przejazdu okolice Zielonej Góry-Karlovac ok. 16 godz. z objazdem M-L-P oraz przerwami na kilka skłonów :D.
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 08.08.2017 12:29

[quote="jaypablo"]W niedziele wyruszam do Ciovo (Split). Startuje ze Świdwina, a wracać będę już do Olsztyna.
Także dwie trasy. Nie bardzo wiem czy dobrze robię jadąc w ten sposób. Co o tym sądzicie?

Na viamichelin masz od razu całkowity koszt podróży włącznie z winietami, opłatami za tunele i autostrady na bramkach w CRO.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 17...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone