Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.02.2017 00:19

amatus1 napisał(a):Adrian startuje z okolicy Słupska


Ok, faktycznie google pokazuje ledwo 100km wiecej.

Zapomniałem że ta nasza Polska to dosyć duży kraj. Ja ruszam z okolic Katowic, mam do granicy ok. 100km. czy to z Czechami czy Słowacją.
I z mojego punktu widzenia trasa przez Niemcy jest abstrakcyjna. Ale zwracam honor, ze słupska może się komuś opłacać.
Swego czasu raz jechałem nad morze (nasze polskie) przez Niemcy i zajechałem szybciej niż znajomi przez Polskę:D
Ale to było dawno.

W 2012 jechałem do Świnoujścia na prom to szczerze powiem że wzdłuż zachodniej granicy po naszej stronie już wtedy bardzo dobrze się jechało a teraz, po paru latach już tej ekspresówki pewnie jest więcej więc tym bardziej ta jazda przez Polskę w porównaniu do kilku lat wstecz wygląda bardzo dobrze.
ixemek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ixemek » 25.02.2017 20:28

Witam wszystkich tu zgromadzonych:)
Jest to mój pierwszy post na tym forum :)
wybieram się z żoną i dwu letnim synkiem na początku września (pobyt od 02.09 do 12.09) do Chorwacji do miejscowości Petrcane do apartments niksa.
Wyjeżdżamy z Lubina(woj.dolnośląskie) i jak patrzę na mapy google to mam trzy rodzaje trasy do wyboru od 1240km do 1410km. Dwie prowadzą przez Czechy a jedna ,ta najdłuższa przez Niemcy.
Pytanie do Was ,:
1. Która trasa będzie lepsza?
2. Jakie ogólne opłaty przez przejazdy krajów po drodze do celu, chyba ,że się da jechać bez opłat
3. Jadę Renault Espace 2.0t z lpg- jak wygląda sytuacja ze stacjami, muszę tankować średnio co 300-340km
Wstępnie chcę wyjechać o godzinie 17-18 żeby młody przespał jak największą ilość trasy:)
4. Może ktoś od Was był w tej miejscowości w tym obiekcie i coś może powiedzieć ciekawego.
5.Proszę o wykaz jakiś ciekawych miejsc do zwiedzania, w grę wchodzi również opcja ,że wezmę ze sobą rowery .

Dziękuję Wam z góry za odpowiedzi na pytania i pozdrawiam.
Będę tu coraz częściej zaglądał:)
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 25.02.2017 21:37

Z małym dzieckiem wiekszość ludzi doradza szybkie płatne trasy bo odpoczniesz kiedy jest potrzeba a i czasowo szybko na miejsce dojedziesz.
Można jeśli jest potrzeba przyoszczędzić na Słoweńskiej winiecie, choć ja ze względu na moją odległość/zmęczenie trasą będę jechał szybkim trasami i tu nie zamierzam oszczędzać na kosztach.
Ceny hmm przykład https://www.tolltickets.com/default.asp ... l-PL&mnu=c
ale wszędzie są troszkę inne zależy gdzie je kupisz.
Jadąc z małym dzieciakiem i koniecznością tankowania LPG można spokojnie kupić na każdej pierwszej stacji w danym kraju lub na ostatniej w kraju który opuszczasz. Jadąc z Twojej lokalizacji bym wybrał trasę która ma najwięcej autostrad czyli przez Ostrawę Brno Wiedeń ewentualnie przez Pragą Brno Wiedeń i dalej.
Tankowanie co 340km - na autostradach trochę drożej ale jeśli nie martwi cie cena a odległość to nie powinieneś się o to martwić.
Zalej PB a po drodze lej LPG i masz zmartwienie z głowy. Jeśli wygooglasz mapę i powiększysz to sam się przekonasz ile tego jest po drodze.
Jedziecie prawie do Zadaru i nie wiecie co zwiedzać- oj powinieneś nadrobić zaległości w czytaniu forum. Są tu setki jak nie tysiące pomysłów i inspiracji na zwiedzanie samochodowe, rowerowe i piesze.
W tym roku i ja jadę we wrześniu po raz pierwszy do tego w ciemno i nie wiem czy mi 2 tygodnie starczą na zobaczenie tego co zaplanowałem.
Co jest ciekawego, zaznaczam na mapie googlowej i będę tego szukał, zaznaczyłem też sobie stacje przygraniczne ale każdy planuje jak lubi.
pozdrawiam
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 27.02.2017 00:12

Z racji, że przetrenowałem trochę krótszą trasę bo do Senj ale też z autem na gaz z zasięgiem do 350km max. to coś napiszę. Na dodatek wyszukiwałem stacje gdzie taniej bo jechałem za 600zł ;).
https://www.google.pl/maps/dir/Zielona+ ... !3e0?hl=pl
Wszystko z pominięciem dróg płatnych, jednak gdyby mi się śpieszyło czy coś. To z autopsji mogę powiedzieć, żeby wjechać na autostradę w cro. Ograniczenia prędkości, oraz przedzieranie się przez góry jeżeli chodzi o czas są straszne. Jednak widoki wynagradzają to.
W relacjach masz mój wątek "600 Trip" jest tam też opisana droga. Jak będziesz miał pytania to wal śmiało, pomogę.
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 02.03.2017 05:37

ixemek napisał(a):Witam wszystkich tu zgromadzonych:)
Jest to mój pierwszy post na tym forum :)
wybieram się z żoną i dwu letnim synkiem na początku września (pobyt od 02.09 do 12.09) do Chorwacji do miejscowości Petrcane do apartments niksa.
Wyjeżdżamy z Lubina(woj.dolnośląskie) i jak patrzę na mapy google to mam trzy rodzaje trasy do wyboru od 1240km do 1410km. Dwie prowadzą przez Czechy a jedna ,ta najdłuższa przez Niemcy.
Pytanie do Was ,:
1. Która trasa będzie lepsza?
2. Jakie ogólne opłaty przez przejazdy krajów po drodze do celu, chyba ,że się da jechać bez opłat
3. Jadę Renault Espace 2.0t z lpg- jak wygląda sytuacja ze stacjami, muszę tankować średnio co 300-340km
Wstępnie chcę wyjechać o godzinie 17-18 żeby młody przespał jak największą ilość trasy:)
4. Może ktoś od Was był w tej miejscowości w tym obiekcie i coś może powiedzieć ciekawego.
5.Proszę o wykaz jakiś ciekawych miejsc do zwiedzania, w grę wchodzi również opcja ,że wezmę ze sobą rowery .

Dziękuję Wam z góry za odpowiedzi na pytania i pozdrawiam.
Będę tu coraz częściej zaglądał:)


1. najlepiej przez Wrocław, Boboszów, potem Czechy Ołolumuniec, Brno, Wiedeń, Słowenia albo objazdem albo autostradom, ja jadę zawsze objazdem i potem już Cro i autostrada jak tylko daleko się da.
2. Poczytaj o winietach, ogólnie Czechy, Austra i na bramkach w Cro.
3. Też jadę na LPG wcześniej ok 500km zasięgu teraz inne auto i max 400, tankowanie w Międzylesiu, Mikulov, Austra bez tankowania i na objeździe w Słowenii w Ptuj a potem w Cro na autostradach spokojnie idzie znaleść, średnio co 50-100km coś się znajdzie.
4-5 to już temat do powertowania na forum, zresztą pozostałe rzeczy w szczegółach też idzie znaleźć ale trzeba troszkę poszukać i poczytać kilka tematów.
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017
Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 07.03.2017 12:23

Cześć,
do Chorwacji wybieram się po raz pierwszy, dlatego już od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Cel mojej podróży to Umag, wyjeżdżać będę z Poznania. Byłabym serdecznie wdzięczna za informacje, jaką trasą najlepiej jechać, przez Niemcy, czy Czechy? Jak wygląda tankowanie auta na LPG (przejściówki, miejsca, w których można zatankować)? Jak wyglądają ceny za przejazdy tunelami, gdzie opłaca się tunele? Szukałam w wielu wątkach odpowiedzi, ale niestety niektóre z nich były już dość "stare" i boję się, że mogą być nieaktualne. Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie porady i wskazówki ;)
bulusie_poznan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.11.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulusie_poznan » 07.03.2017 12:48

Kiedy się wybierasz?
Bo my też pierwszy raz do CRO autem (kilka lat temu byliśmy autokarem), ale już od prawie roku śledzę forum więc na większość pytań znam odpowiedź lub tak mi się tylko wydaje. Chociaż akurat nie o LPG, bo nas nie dotyczy :-)
My wyjeżdżamy na Makarską więc trochę inny kierunek, ale część trasy może być tożsama. My jedziemy przez CZ, A, SLO w połowie czerwca.
Pytaj o konkrety...
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 07.03.2017 13:03

Glownie chodzi mi o to gdzie tankowac, zeby jechac glownie na LPG i ktora trasa bedzie mniej meczaca i jak wygladaja oplaty na trasie przez Niemcy i przez Czechy, winietki, to wiem :) ale jakies inne typu wlasnie tunele. Jedziemy 20 kwietnia a wracamy 6 maja.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 07.03.2017 13:08

asiatm jaki termin?
My też okolice Poznania, jedziemy 18.07 przez Czechy, Austrię i objazdem Słowenii.
Za tunele nigdzie po drodze nie płaciliśmy. Kupić trzeba winiety na poszczególne Państwa .
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 07.03.2017 13:08

Dawno na gazie nie jeździłem (jakieś 6 lat). Wcześniej nie były potrzebne przejściówki na całej trasie PL-AT-Slo-HR, natomiast możliwość zatankowania gazu w Austrii była czysto teoretyczna. Była po drodze jedna stacja z gazem na z tego co pamiętam na 156 czy jakoś tak kilometrze za Wiedniem (Agip). Stacja dalej jest ale chyba nie widziałem przy niej ostatnio znaku, że mają LPG. Poza tym ten gaz u nich wychodził wtedy drożej niż benzyna w Polsce.
Mapy Google pokazują, że trasa przez Czechy i Austrię zajmie 12h 45 min, a przez Niemcy 12h 46 min. Jechałbym przez Niemcy - można ominąć Słowenię całkowicie - odpada 15 E na winietę w jedną stronę (ale nie wiem czy we Włoszech nie wydacie tego samego). Na pewno ominiesz Wiedeń - remonty, korki, fotoradary, pomiary odcinkowe. Ominiesz trasę Ostrawa-Brno - remonty już od ponad roku. Za Brnem też były remonty. Ominiesz Macelj i Lućko. Co zastaniesz w zamian - nie mam pojęcia. Może ktoś jechał i zechce się wypowiedzieć.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.03.2017 13:20

czlowiek_bigos napisał(a):Jechałbym przez Niemcy - można ominąć Słowenię całkowicie - odpada 15 E na winietę w jedną stronę (ale nie wiem czy we Włoszech nie wydacie tego samego).

Jeśli chcesz jechać przez Włochy A23 + A4 (przez Udine) to zapłacisz za ten odcinek 11,90 euro.
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 07.03.2017 17:23

Czlowiekbigos dzieki za podpowiedz.
Anka 581 A z tymi tunelani to serio nie ma nic platnego? Rozmawialam cos tam ze znajomymi i mowili ze placili za tunele, tylko ja madra baba nie zapytalam w ktorym dokladnie miejscu...
No i jesli jednak znalazlby sie ktos, kto jechal autem na gaz i ma jakies wskazowki, bylabym przewdzieczna. Dodam, ze moje auto przejezdza na jednym tankowaniu okolo 400km na gazie. Benzyny wolalabym zbyt wiele nie lac, wciaga 14l/100km :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, masa pytań ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2017 17:35

asiatm napisał(a):Cześć,

Cześć - jest wątek dyskusyjny, nowy zbędny.

Dodatkowo polecam czytać przewodnik >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.03.2017 17:51

asiatm napisał(a):A z tymi tunelani to serio nie ma nic platnego? Rozmawialam cos tam ze znajomymi i mowili ze placili za tunele, tylko ja madra baba nie zapytalam w ktorym dokladnie miejscu...

Jeśli jedziesz od Wiednia autostradą A2 to nie ma płatnych tuneli. Możliwe, że te, o których wspominasz to dwa tunele na A9 (Gleinaltunnel i Bosrucktunnel) pomiędzy Linz a Graz.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 07.03.2017 18:06

Austria
Niezależnie od posiadania winietki dodatkowo obowiązują opłaty za przejazd:

tunel Arlberg (na S16 - pomiędzy Tyrolem a Vorarlberg - z St.Anton do Langen)
tunel Felbertauern na drodze B108, czynny cały rok. Łączy region Kitzbühel z Tyrolem wsch. umożliwiając szybkie połączenie północ-południe np. z Monachium do Włoch i Słowenii
tunel Karawanken na A11, łączy Austrię (St.Jacob) ze Słowenią (Jesenice)
tunele: Tauern na odcinku Flachauwinkel - Zederhaus i Katschberg na odcinku St.Michael - Rennweg na autostradzie Tauernautobahn (A10)
tunele: Gleinalm: St.Michael - Ubelbach i Bosruck: Spital a.Pyhrn - Ardning na autostradzie Pyhrn (A9)
autostrada Brenner (A13 - pomiędzy Tyrolem i Włochami)
droga wysokoalpejska Gerlos (pomiędzy Salzburgiem i Tyrolem)
droga wysokoalpejska Grossglockner, czynna od maja do października
droga wysokoalpejska Silvretta (Vorarlberg) zamknięta w zimie na odcinku Galtür - Partenen; zakaz ruchu dla pojazdów z przyczepami
droga wysokoalpejska Timmelsjoch z Imst (A) do Merano (Włochy).
autostrada BRENNER
tunel Karawanken: - pojazdy do 3,5 ton (motocykl, samochód osobowy z przyczepą lub bez, mikrobus, furgonetka) - 6,50 €, - pojazdy powyżej 3,5 ton; 2-osiowe (autokar) - 10,50 €, pojazdy powyżej 3,5 ton; maks.3-osiowe(nie licząc osi przyczepy autokaru) - 15,00 €
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone