Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 07.09.2009 21:26

:) dziekuje , gdzies wyczytalem ze kierowca juz wliczony jest w stawce za w samochód :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.09.2009 21:38

Czesiek63 napisał(a)::) dziekuje , gdzies wyczytalem ze kierowca juz wliczony jest w stawce za w samochód :)

Tak jest na promie Rabskiej Plovidby pływającym na wyspę Rab w relacji Jablanac - Misnjak (patrz pkt 10 cennika)
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008
Prom Split - Stari GRad

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 12:14

Witam, zanim zapytam hehe usprawiedliwiam się :) Minaowicie przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej informacji, czy w wysokim sezonie jest problem z dostaniem się na prom Split - Stari Grad - Split ? W 2010 roku wybieramy się na przełomie lipca i sierpnia na nieodkryty dotąd dla nas Hvar i tak pomału próbuję układać sobie plan podróży. Dodam, że w zeszłym roku, podczas podróży do Mokalo koło Orebic'a mój plan obejmował podróż promem z Ploce do Trpanj i skończyło się objazdem przez BiH na kółkach. Kolejka do promu około 10 h z tym, że tam była alternatywa. Proszę o pomoc doświadczonych miłośników Hvaru, pozdrawiam Dariusz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Prom Split - Stari GRad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 04.12.2009 12:40

DarioG napisał(a):...........


Płynąłem ze Stari Gradu do Splitu promem "Petar Hektorovic" w sierpniu 2002 roku. Już wtedy więcej było chętnych niż miejsc na promie. Ustawiliśmy się 2 godz. wcześniej i wjechaliśmy chyba jako 110 samochód na 140 możliwych.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Prom Split - Stari GRad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.12.2009 12:58

DarioG napisał(a):Witam, zanim zapytam hehe usprawiedliwiam się :) Minaowicie przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej informacji, czy w wysokim sezonie jest problem z dostaniem się na prom Split - Stari Grad - Split ?

A w poniższych tematach, żadnej podpowiedzi nie było?

Prom na HVAR

Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 13:09

Heh a jednak coś było :) dzięki
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.12.2009 13:20

DarioG napisał(a):Heh a jednak coś było :) dzięki

Tylko Szukajki się nie chciało użyć i moderator Twój nowy temat przykleił tu. :wink:

Mówisz masz. Pozdrav
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 13:26

Z tego co przeczytałem to jednak będzie problem w lipcu z dostaniem się "z drogi" na prom w Splicie, poczekamy, wakacje w końcu :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.12.2009 14:15

DarioG
Po co czekać? Również o to pytałem.
Wybierz zjazd z autostrady dalej, to będzie zaledwie kilka minut dłużej tylko. Następnie prom z Drvenika do Sucuraj. Przeprawa krótsza i tańsza. Zamiast czekać bez sensu w Splicie, w tym czasie przejedziesz całą wyspę Hvar. Domyślam się, że pobyt planujesz właśnie bliżej miejscowości Stari Grad.
Widoczki i wrażenia z jazdy będą niezapomniane i w czasie pobytu nie będzie już po głowie chodziła wyprawa na drugi koniec wyspy.

:arrow: Nim wjedziesz na prom, zatankuj do pełna auto, bo choć przez wyspę np z Sucuraj do Ivan Dolac ok 60km to jedzie się znacznie dłużej, a czy są stacje paliw na tym odcinku tego nie wiem.

Drvenik - Hvar w relacji Leszka :wink:

Znajomi w Stari Grad czekali ponad 4h!
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 14:34

Jadę właśnie dokładnie do Ivan Dolac, o tej drodze już czytałem wielokrotnie i pomimo, że jestem doświadczonym kierowcą to hehe mam obawy :) Oczywiście obawa o dzieciaki, pozdrawiam

DG
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 15:19

Tak sobie myślę jednak o podróży do Drvenika, w mapie google nie ma autostrady zaznaczonej a jest przecież, piszesz, że jeden zjazd dalej .. Jak faktycznie dojeżdża się z autostrady do tego miasteczka ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.12.2009 15:32

DarioG napisał(a):Tak sobie myślę jednak o podróży do Drvenika, w mapie google nie ma autostrady zaznaczonej a jest przecież, piszesz, że jeden zjazd dalej .. Jak faktycznie dojeżdża się z autostrady do tego miasteczka ?


Autostrada kończy się w miejscu o nazwie Ravča. O dzieci się nie martw; one zawsze dobrze sobie dają radę (i to paradoksalnie, przewaznie im mniejsze, tym lepiej;powiedziałabym, że lepiej znoszą podróż niż dorośli). Wszystko zależy od tego, skąd startujesz, czy jedziesz "ciurkiem" czy nocujesz po drodze (stopień zmęczenia kierowcy), w jakim okresie sezonu się wybierasz i w jaki dzień tygodnia będziesz na miejscu. Dla mnie "oszczędność" wariantu Drvenik - Sućuraj jest naprawdę iluzoryczna i jeśli tylko o to chodzi,to moja rada: odpuść.
Zresztą zawsze możesz "wypróbować" oba warianty: w jedną stronę jeden wariant, w drugą - drugi.
Pozdrawiam
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 15:45

Aaaaa właśnie :) Jedziemy z Jaworzna (pomiędzy Katowicacmi i Krakowem) z noclegiem w Karlovac (mam nadzieję, że coś znajdziemy w domkach). Do Splitu dojedziemy w SOBOTĘ przed południem hehe 24 lipca więc szczyt sezonu :) Priorytetem jest czas podróży więc jednak Split, pytanie tylko czy nie będzie to pozorna oszczędność czasu gdy trafimy na duuuużą kolejkę do promu :) Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.12.2009 16:30

DarioG napisał(a):Aaaaa właśnie :) Jedziemy z Jaworzna (pomiędzy Katowicacmi i Krakowem) z noclegiem w Karlovac (mam nadzieję, że coś znajdziemy w domkach). Do Splitu dojedziemy w SOBOTĘ przed południem hehe 24 lipca więc szczyt sezonu :) Priorytetem jest czas podróży więc jednak Split, pytanie tylko czy nie będzie to pozorna oszczędność czasu gdy trafimy na duuuużą kolejkę do promu :) Pozdrawiam


Cóż.. Zapewniam, że w tym okresie i to jeszcze w sobotni ranek czy też przedpołudnie tłum do przeprawy będzie zarówno w Drveniku jak i w Splicie (najgorszy moment w sezonie i w tygodniu). Naturalnie z Drvenika będzie znacznie więcej kursów (w tym okresie najprawdopodobniej będą pływały 2 promy non stop), ze Splitu będzie jakieś 5 rejsów do St.Gradu. Ale nie można porównać pojemności garaży promów na tych dwóch trasach... promy ze Splitu zabierają od 3 do 5 razy więcej aut niż te z Drvenika...(duży prom może zabrać od 100 do 200 aut, prom mały to miejsce dla 20-40 aut.)
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 16:52

Brrr no to będzie problem, apartamenty zwykle wynajmowane są od soboty lub niedzieli ... nie bardzo widzę tutaj pole manewru ... A proszę tak zwizualizować ten tłum hehe głupoty piszę, tzn. ile realnie trzeba sobie postać :) Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone