Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 09.06.2009 23:53

A ja wlasnie wrocilam z Korculi i wrazenia mam mieszane. Bo plynelismy ze Splitu i podoroz przypominala mi legendarny pociag sprzed 20 lat jadacy ze wschodniej Polski nad morze, a zawany Wloczega Polnocy.
Bo przede wszystkim wedlug rozkladu mial byc Marco Polo, a byla Liburnia, przyplynela poltorej godziny pozniej, samochody upychali na wcisk,a w Starym Gradzie wzywali przez megafon, by musielismy samochody wyprowadzic zeby inni mogli wyjechac. Poz tym prom prawie sie rozpadal i plynal do Korculi niemal 6 godzin! :evil: Jedyny plus - zupelnie nie wiem dlaczego, ale zaplacilismy troche mniej niz wynikaloby to z cennika.
Natomiast powrot - marzenie. Z Vela Luki promem Korcula, czysty luksus. Troche co prawda nami rzucalo, ale to dzieciaki mialy frajde jak fale na szybach sie rozbijaly :)
EwaiRaf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwaiRaf » 13.07.2009 10:54

Zamierzam w sierpniu płynąć z Puli do Wenecji, czy ktoś z was odbył taki rejs? Jak rezerwowaliściew miejsca? Czy 6 godzin w Wenecji wystarczy na zobaczenie czegokolwiek?
pzdr
rzepek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepek » 15.07.2009 14:56

Czy istnieje jakies połączenie promowe pomiędzy płw. Peljesac, a Wenecją? czy ktoś ma bliższe informacje o nim?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.07.2009 16:13

rzepek napisał(a):Czy istnieje jakies połączenie promowe pomiędzy płw. Peljesac, a Wenecją? czy ktoś ma bliższe informacje o nim?


Nie ma.
Cleo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2009
a z Chorwacji do Włoch

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cleo » 27.07.2009 12:46

a z Chorwacji do Włoch?

lepiej promem czy zapłacić tą gigantyczną winietę Słoweńską?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: a z Chorwacji do Włoch

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.07.2009 13:21

Cleo napisał(a):a z Chorwacji do Włoch?

lepiej promem czy zapłacić tą gigantyczną winietę Słoweńską?


Zależy skąd i dokąd...
rewir
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rewir » 29.07.2009 13:13

A ja mam takie pytanie jak w praktyce wygląda "pakowanie na prom". Lecimy na prom relacji Split - Supetar czy po dojechaniu do kolejki zostawiam auto i gonie po bilet, czy też płaci się po dojechaniu do jakiejś bramki przed wjazdem na prom?

Czy ktoś był może niedawno i wie jaki jest mniej więcej czas oczekiwania, powiedzmy będąc pół godziny przed odpłynięciem. Czy jest szansa że się zabierzemy czy lepiej wcześniej?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.07.2009 13:52

rewir napisał(a):A ja mam takie pytanie jak w praktyce wygląda "pakowanie na prom". Lecimy na prom relacji Split - Supetar czy po dojechaniu do kolejki zostawiam auto i gonie po bilet, czy też płaci się po dojechaniu do jakiejś bramki przed wjazdem na prom?

Czy ktoś był może niedawno i wie jaki jest mniej więcej czas oczekiwania, powiedzmy będąc pół godziny przed odpłynięciem. Czy jest szansa że się zabierzemy czy lepiej wcześniej?


Najpierw ustaw się w kolejce (obsługa portowa wskaże właściwy "ogonek"), a potem do kasy (chyba, że wpadacie na ostatni moment, a macie szansę się załapać "z marszu", więc czas goni, to kierowca ustawia się w kolejce a pasażer wysiada i biegnie do kasy w tym czasie....).
A ilość pasażerów uzależniona od pory dnia, od dnia w tygodniu, od momentu w sezonie...Teraz w sezonie promy do Supetru są dość często (praktycznie co godzinę); nie zalapiesz się na jeden, popłyniesz drugim...
Pozdrawiam
rewir
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rewir » 29.07.2009 15:53

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
rewir napisał(a):A ja mam takie pytanie jak w praktyce wygląda "pakowanie na prom". Lecimy na prom relacji Split - Supetar czy po dojechaniu do kolejki zostawiam auto i gonie po bilet, czy też płaci się po dojechaniu do jakiejś bramki przed wjazdem na prom?

Czy ktoś był może niedawno i wie jaki jest mniej więcej czas oczekiwania, powiedzmy będąc pół godziny przed odpłynięciem. Czy jest szansa że się zabierzemy czy lepiej wcześniej?


Najpierw ustaw się w kolejce (obsługa portowa wskaże właściwy "ogonek"), a potem do kasy (chyba, że wpadacie na ostatni moment, a macie szansę się załapać "z marszu", więc czas goni, to kierowca ustawia się w kolejce a pasażer wysiada i biegnie do kasy w tym czasie....).
A ilość pasażerów uzależniona od pory dnia, od dnia w tygodniu, od momentu w sezonie...Teraz w sezonie promy do Supetru są dość często (praktycznie co godzinę); nie zalapiesz się na jeden, popłyniesz drugim...
Pozdrawiam


Dziękuje za info, będziemy w poniedziałek może wtorek w godzinach popołudniowych także mam nadzieje że sprawnie to pójdzie. Jedziemy z rocznym maluchem a na miejscu będzie trzeba jeszcze znaleźć jakiś pokoik także ważna jest organizacja czasu :wink:

Pozdrav!
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007
Prom Bari - Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 03.08.2009 18:43

Witam drogich formuowiczów

Jesteśmy z rodziną we Włoszech i tak nam wpadło do głowy aby ostatni tydzień wakacji spędzić w Chorwacji. Myślimy, że dobrze by było przedostać się promem z Bari do Splitu. Nigdzie jednak nie możemy odszukać ile to może kosztować ( 1 auto + 2 dorosłe osoby + 1 dziecko 13 lat + pies York).
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Pałasz
SivyDaro
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SivyDaro » 03.08.2009 18:53

Bardzo proszę..
www.jadrolinija.hr
Pozdrawiam
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 03.08.2009 20:15

Dzięki tą stronę widziałem, ale czy faktycznie jest tak drogo ? 3 osoby x 176 - 102 + auto 106,5 + opłata portowa 5 = 639,5 - 417,5 EUR Czy to możliwe chyba, że źle czytam cennik . Ponadto nigdzie nie widzę czy można z psem.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 10.08.2009 21:14

czy ktoś się orientuje ile będzie kosztować przeprawa na wyspę RAB 2 osoby + auto osobowe.
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009
opłaty za prom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 07.09.2009 21:17

Czy płaci równiez kierowca za prom czy tylko samochód i pasażer :?:
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003
Re: opłaty za prom

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 07.09.2009 21:23

Czesiek63 napisał(a):Czy płaci równiez kierowca za prom czy tylko samochód i pasażer :?:


Za prom płacone jest:

Samochód + osoba
Czyli stawka za samochód + 2x stawka za osobe jeżeli jesteś Ty i ktoś z Tobą

Prościej się nie da :)

Jeżeli przeprawiasz się sam z samochodem to stawka za samochód + stawka za Ciebie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone