Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gswito
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gswito » 06.02.2015 12:54

Witam.
Orientuje się ktoś jak wygląda przewóz roweru z Zadaru do Sali? Znalazłem jakiś prom ale pisze że tylko piesi (foot passanger) i nic więcej. Ile tak apropo kosztuje taka przeprawa w jedną i drugą strone od osoby, ewentualnie osoba + rower? Wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji więc jestem zielony :)
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 10:38

My mamy w planach podróż na Dugi Otok z Zadaru. Czy musimy jakoś wcześniej kupić i zarezerwować miejsce czy wystarczy dojechać np godzinę przed wypłynięciem promu ?? Rozumiem że ceny na tej pomarańczowej stronie to kwota za podróż w jedną stronę ?? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2015 16:53

buseł napisał(a):My mamy w planach podróż na Dugi Otok z Zadaru. Czy musimy jakoś wcześniej kupić i zarezerwować miejsce czy wystarczy dojechać np godzinę przed wypłynięciem promu ?? Rozumiem że ceny na tej pomarańczowej stronie to kwota za podróż w jedną stronę ?? :)

Ceny promów są zawsze cenami w jedną stronę. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2015 10:06

A jeszcze pytanie o zakup biletu, robi się to na miejscu bez problemu ( ile czasu przed wypłynięciem promu przyjechać na miejsce?) czy trzeba jakiejś rezerwacji ??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.05.2015 10:18

buseł napisał(a):A jeszcze pytanie o zakup biletu, robi się to na miejscu bez problemu ( ile czasu przed wypłynięciem promu przyjechać na miejsce?) czy trzeba jakiejś rezerwacji ??


Z Zadaru akurat nie płynąłem tylko ze Splitu na Brač i bilet bez problemu kupiłem przed odpłynięciem promu (w porcie byłem jakąś godzinę przed wypłynięciem), ludzie którzy przyjeżdżali jeszcze później też nie mieli problemu z kupnem.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 15.05.2015 12:40

Bilety kupuje się w kasie, która jest nieopodal promu - w Porcie niezależnie od miejsca z którego płyniemy. W kasach przeważnie nie ma wielkich kolejek, na promy w Zadarze też zawsze udawało mi się dostać za 1 razem będąc ok 1h przed odpłynięciem. Na bardziej uczęszczanych trasach - np z Drvenika na Hvar czasami trzeba poczekać na 2 lub 3 "prom" ale to też zajmuje ok 1-2 godziny.

Odnośnie Zadaru - w tym roku oddano do użytku nowy Port na przedmieściach miasta i większość promów nie pływa już z portu w centrum na starówce. Jakie promy skąd pływają trzeba sobie poszukać planując wyprawę.

Moim zdaniem za rower nie będzie dodatkowej opłaty, a jak będzie to symbolicznie kilka Kun.

Za mną już kilkanaście przepraw promem w Chorwacji, zawsze jeżdżę z przyczepą campingową i mimo zestawu długości ok 12 metrów nigdy nie miałem problemów z załadunkiem lub na promie, mimo że Chorwaci w trakcie załadunku są dość nerwowi bo wiecznie spóźnieni :)

P.S
Dodam jeszcze, ze na mniejszych wyspach zdarza się, że w kasach nie ma terminali płatniczych (np Dugi Otok w 2013r), a do najbliższego bankomatu jest ponad 60 km... tak więc trzeba zawsze mieć kilkaset kun przy sobie.
dziadzia78
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 07.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziadzia78 » 07.06.2017 20:00

Czy w okolicy Sveti Juraj są może jakieś promy na pobliskie wyspy??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 20:31

dziadzia78 napisał(a):Czy w okolicy Sveti Juraj są może jakieś promy na pobliskie wyspy??

Nie ma promów w tej okolicy
https://www.google.pl/maps/place/Sveti+ ... d14.920183
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 25.02.2020 13:55

Przekopawszy się przez ten watek wciąż mam małe wątpliwości odnośnie podróży promem.
W tym roku będzie mój pierwszy pobyt na wyspie i pierwszy raz w użytku będzie prom.
Wyspa co prawda nieduża - Ugljan ale trzeba się na nią dostać promem z Zadaru. Mam pytanie odnośnie ustawiania się w kolejce do wjazdu. Jedziemy w 3 samochody i byłby problem z manewrowaniem w porcie.
Wyczytałem że miejsce oczekiwania wskazuje obsługa portu. Co jednak zrobić gdy takowej nie ma? Będąc w Orebicu nie zauważyłem w porcie żadnej obsługi która ustawiała by samochody. Jest kilka pasów i jak się zachować żeby nie popełnić jakiegoś faux pas?
Z moich obserwacji wynika że najpierw ustawia się prawy pas do końca a następnie kolejne.Ale może jest inaczej.
Przy okazji może ktoś wie jak daleko w porcie Zadar Gażenica - prom Na Ugljan do Preko jest kasa biletowa?

Pozdrowienia.;)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.02.2020 18:47

Gonzales napisał(a):Przekopawszy się przez ten watek wciąż mam małe wątpliwości odnośnie podróży promem.
W tym roku będzie mój pierwszy pobyt na wyspie i pierwszy raz w użytku będzie prom.
Wyspa co prawda nieduża - Ugljan ale trzeba się na nią dostać promem z Zadaru. Mam pytanie odnośnie ustawiania się w kolejce do wjazdu. Jedziemy w 3 samochody i byłby problem z manewrowaniem w porcie.
Wyczytałem że miejsce oczekiwania wskazuje obsługa portu. Co jednak zrobić gdy takowej nie ma? Będąc w Orebicu nie zauważyłem w porcie żadnej obsługi która ustawiała by samochody. Jest kilka pasów i jak się zachować żeby nie popełnić jakiegoś faux pas?
Z moich obserwacji wynika że najpierw ustawia się prawy pas do końca a następnie kolejne.Ale może jest inaczej.
Przy okazji może ktoś wie jak daleko w porcie Zadar Gażenica - prom Na Ugljan do Preko jest kasa biletowa?

Pozdrowienia.;)


Jak nie ma obsługi to zwykle pytamy wszystkich dookoła :D
Wystarczy zwykłe:
-Ugljan?

Tak mieliśmy dwa lata temu płynąc pierwszy raz z Supetaru na wyspie Brač do Splitu.
Zero obsługi i nie wiadomo gdzie jest kasa biletowa.
Ale jak się zna kilka słów po angielsku lub chorwacku to nie ma z tym problemu.
Każdy chętnie Ci pomoże .
W większych portach kręci się też sporo pomagaczy typu: może umyć szybę?
Oni są nawet lepsi od obsługi portu :mrgreen: :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.02.2020 19:29

Czerwony okrąg - tu pokieruje Cię obsługa
Żółty - stąd odpłyniecie na Ugljan
Zielony - tu kupisz bilety (na 99% :wink: )

Bez tytułu.png


My bilety kupiliśmy przy nabrzeżu starego miasta , bo mi się kierunki pop...myliły :wink: , ale i tak na prom zdążyliśmy :mrgreen:
Tak nas ustawili ...
20150715_110403.jpg



I po chwili na promie.., Tłumów nie było (15.07.2015 godz. 11:25 )
20150715_112519.jpg
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 25.02.2020 19:41

Wielkie dzięki @travel i @Habanero za przydatne informacje. Podejrzewam że sam tez dałbym radę ale lepiej wcześniej zasięgnąć "języka". Głównie chodziło mi o kolejność w kolejce. Jeśli nikt nie pokaże mi jakie miejsce mam zająć to jak się zachować?
Stanąć na końcu czy też jechać na sam przód jeśli jest gdzie?

Pozdrowienia.;)
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 25.02.2020 19:54

Poprowadzą Ciebie tablice z nazwami wysp które są umieszczone nad pasami dojazdowymi. Będzie tam pisało Ugljan. Bilety kupujesz w budkach przy pasach do ustawiania kolejki. Zajmujesz ostatnie miejsce, chyba że obsługa ustawi cię inaczej
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.02.2020 19:58

BoJa napisał(a):Poprowadzą Ciebie tablice z nazwami wysp które są umieszczone nad pasami dojazdowymi. Będzie tam pisało Ugljan. Bilety kupujesz w budkach przy pasach do ustawiania kolejki. Zajmujesz ostatnie miejsce, chyba że obsługa ustawi cię inaczej


Fakt były tam budki, zapomniałem .
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 26.02.2020 12:01

Jeszcze raz dziękuję wszystkim. Na pewno dam sobie radę. Oby tylko sytuacja na świecie nie sprawiła ze trzeba będzie zostać w domu.

Pozdrowienia.;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone