Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008
Re

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 09.08.2010 15:53

Witam, ktoś z szanownych forumowiczów pytał o połączenie ze Splitu na wyspę Hvar. Więc wypływałem końcem lipca w sobotę a wracałem również w sobotę, trzy dni temu. Więc bez obaw ! Organizacja jest naprawdę dobra, sporo młodzieży ubranej na biało, chętnie pomagają, bilety bez problemów zapłacone kartą kredytową. Obawialiśmy się czy wjedziemy na prom bez kolejki czy też będziemy musieli czekać jednak obyło się bez dodatkowych postojów, pozdrawiam DG
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 07.10.2010 19:47

Czy z Hvaru można dostać się promem razem z pojazdem na Korczulę albo Peljesać?
Bo w cenniku Jadroliniji znalazłem tylko ceny za osobę co sugeruje, że pojazdów nie wożą. A na Hvar są cenniki za osobę , auto, motor...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.10.2010 20:34

joajer napisał(a):Czy z Hvaru można dostać się promem razem z pojazdem na Korczulę albo Peljesać?
Bo w cenniku Jadroliniji znalazłem tylko ceny za osobę co sugeruje, że pojazdów nie wożą. A na Hvar są cenniki za osobę , auto, motor...

W mieście Hvar nie ma rozładunku ani załadunku pojazdów.
Uwaga ogólna: katamaran to tylko przewóz pasażerski.
Ze St.Gradu (główny port na wyspie) można popłynąć do Korčuli (linia Rijeka-Split-Hvar-Korčula-Dubrovnik-Bari) - teraz niestety (chwilowo) nie ma rozkładu na stronie, ale jest tu, cennik tu
Pozdrawiam
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 24.10.2010 19:27

A czy z którejkolwiek miejscowości na Hvarze można zrobić sobie wycieczkę (tam i z powrotem) jakąś wodną taxówką, promem, stateczkiem itp na Brać a dokładnie na tą jej najatrakcyjniejszą plażę - cypel?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.10.2010 19:47

joajer napisał(a):A czy z którejkolwiek miejscowości na Hvarze można zrobić sobie wycieczkę (tam i z powrotem) jakąś wodną taxówką, promem, stateczkiem itp na Brać a dokładnie na tą jej najatrakcyjniejszą plażę - cypel?


Z całą pewnością w sezonie będą pływały wycieczki na Bol ze Starigo Gradu, ale to czy to najatrakcyjniejsza plaża to bym ostro polemizował :wink: Jak dla mnie Bol znajduje się w ścisłej końcówce miejsc plażowych :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.10.2010 06:01

Oferta z Jelsy

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15648
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2010 15:41

Witam,

Cennik na HVAR już znam, dzięki Waszej pomocy :D , a mam pytanko - podana cena obejmuje podróż w jedną czy w obie strony? Kiedyś spotkałam się z sytuacją (całkiem inne strony świata), że bilet był w obie strony i obowiązywał przez określony czas, trzeba było tylko tą samą linią zabrać się w druga stronę (tzn. ten sam przewoźnik). Tak, więc jak wygląda ta opłata za auto i pasażerów w przypadku Split - Stari Grad.
Dziękuję za odpowiedź
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.12.2010 15:53

Ceny na stronach Jadroliniji obejmują rejs w 1 stronę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15648
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2010 21:21

Rysio, ślicznie dziękuję, tak podejrzewałam, ale miałam nadzieję, że jednak w obie ...
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 16.01.2011 16:54

Czy na promy Drvenik-Securaj lub Stari Grad-Split można zakupić bilety wcześniej aby mieć zaklepany wjazd na konkretny rejs? Chodzi mi o przewóz pojazdów.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.01.2011 16:57

joajer napisał(a):Czy na promy Drvenik-Securaj lub Stari Grad-Split można zakupić bilety wcześniej aby mieć zaklepany wjazd na konkretny rejs? Chodzi mi o przewóz pojazdów.

Nie, stajesz w kolejce, kupujesz bilet i oczekujesz na przeprawę. Co więcej posiadanie biletu nie jest gwarancją przeprawy.. decyduje miejsce w kolejce. Na żadnej z linii lokalnych nie ma możliwości rezerwacji; rezerwacja tylko na rejsy wzdłuż wybrzeża (dužobalne) i międzynarodowe.
Pozdrawiam
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 16.01.2011 19:29

A można gdzieś sprawdzić ile pojazdów zabiera prom, zależy mi na tym ze Starego Gradu do Splitu. I czy w pierwszej połowie czerwca jest dużo chętnych na przeprawy?
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 16.01.2011 20:05

w czerwcu nie będzie problemu, ja lipiec-sierpień zjawiam sie ok 1max 2h i jeszcze nigdy nie zostałem na lodzie :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.01.2011 20:08

Poza sezonem jest luźno, więc raczej się nie martw się czy się zmieścisz na prom.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.01.2011 00:35

joajer napisał(a):A można gdzieś sprawdzić ile pojazdów zabiera prom, zależy mi na tym ze Starego Gradu do Splitu. I czy w pierwszej połowie czerwca jest dużo chętnych na przeprawy?

To duże promy z ładownością garażu (przeważnie częściowo dwupoziomowego) ponad 150 pojazdów.
W okresie letnim do St.Gradu pływają przede wszystkim Tin Ujević,
Korčula, Jadran.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone