Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 04.08.2010 13:25

renatalato napisał(a):
My właśnie w niedzielę mieliśmy powrót, zaliczyliśmy prom w Splicie i powrotny Sucuraj-Drvenik :evil: , jak coś Cię jeszcze interesuje to pytaj :lol:


Dzięki... tak ogólnie pytam jak tam port w Splicie organizacyjnie wygląda.. wyjeżdzamy dopiero pod koniec sierpnia i w Splicie bedziemy 23.08 w poniedziałek... ale nie byłem tam jeszcze.. :) Rozumiem że autko najlepiej postawić w kolejce i udać się po bileciki a nie na odwrót...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.08.2010 13:55

lechiti napisał(a):
renatalato napisał(a):
My właśnie w niedzielę mieliśmy powrót, zaliczyliśmy prom w Splicie i powrotny Sucuraj-Drvenik :evil: , jak coś Cię jeszcze interesuje to pytaj :lol:


Dzięki... tak ogólnie pytam jak tam port w Splicie organizacyjnie wygląda.. wyjeżdzamy dopiero pod koniec sierpnia i w Splicie bedziemy 23.08 w poniedziałek... ale nie byłem tam jeszcze.. :) Rozumiem że autko najlepiej postawić w kolejce i udać się po bileciki a nie na odwrót...

Rozumujesz prawidlowo. Organizacja jest poprawna, oznakowanie dojazdu także nie nastręcza problemów.
Zdaje sie, że kierowca jako taki nie placi, tylko pasażerowie, ale może coś mylę... :oops:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.08.2010 14:48

FUX napisał(a):Zdaje sie, że kierowca jako taki nie placi, tylko pasażerowie, ale może coś mylę... :oops:

Kierowca jak najbardziej płaci! Pojazd plus każda osoba (nie licząc dzieci do lat 3).
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 04.08.2010 14:51

Niestety, kierowca też płaci :)
Kupienie biletów trwało dosłownie minutkę, mąż zatrzymał się przy kasach, ja wysiadłam kupiłam (płacąc kartą), wsiadłam i podjechaliśmy do kolejki.
Byliśmy o 10:45 i zmieściliśmy się na prom o godz.11 :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.08.2010 17:04

Oooo. To jednak coś namieszalem. Sorki... :oops:


Jedna przestroga.
kilkunastokrotnie w tym roku w Austrii, Slowenii, Chorwacji system nie przyjmował platności kartami dwóch operatorów.

Gotowka naprawdę potrzebna w takich przypadkach
.
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 04.08.2010 18:49

Dzięki! Z tymi kartami to wszędzie może się zdarzyc jakaś nieprzyjemna przygoda.. także i u nas w kraju także zdecydowanie lepiej troszkę gotówki warto jednak w rezerwie mieć.. Jeszcze raz dziękuję.. rany dwa tygodnie z kawałkiem mi pozostały..
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 04.08.2010 19:03

sabeu napisał(a):Witam!
Wybieram na Korculę(Vela-Luka).
Znalazłem na mapie połączenie promowe Podaca-Prigradica,czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na ten temat?


Byłem w ubiegłym roku w Podacy.
Zapewniam Cię,że nie ma tam połączeń promowych!!

Pływają jedynie fiszpiknikowe i wycieczkowe łajby. :(

Pzdrv
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 04.08.2010 19:16

lechiti napisał(a):Dzięki! Z tymi kartami to wszędzie może się zdarzyc jakaś nieprzyjemna przygoda.. także i u nas w kraju także zdecydowanie lepiej troszkę gotówki warto jednak w rezerwie mieć.. Jeszcze raz dziękuję.. rany dwa tygodnie z kawałkiem mi pozostały..


W Splicie placilem VE,zadnych problemow nie bylo,placilem 4 razy,bylem w okresie wyborow i z Braci,jechalem 2 razy...wszystko OK...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.08.2010 19:58

Haweł napisał(a):
lechiti napisał(a):Dzięki! Z tymi kartami to wszędzie może się zdarzyc jakaś nieprzyjemna przygoda.. także i u nas w kraju także zdecydowanie lepiej troszkę gotówki warto jednak w rezerwie mieć.. Jeszcze raz dziękuję.. rany dwa tygodnie z kawałkiem mi pozostały..


W Splicie placilem VE,zadnych problemow nie bylo,placilem 4 razy,bylem w okresie wyborow i z Braci,jechalem 2 razy...wszystko OK...

Haweł to poeta.Wybaczmy mu skróty bezmyślowe. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.08.2010 20:00

Siemanko, Jędruś; kopę lat...
sabeu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabeu » 07.08.2010 09:55

Kleeberg ,dzięki za wyprowadzenie z błędu.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 07.08.2010 19:13

sabeu napisał(a):Witam!
Wybieram na Korculę(Vela-Luka).
Znalazłem na mapie połączenie promowe Podaca-Prigradica,czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na ten temat?


masz 3 możliwości split-vela luka 10.45 i 17.45 530kn auto= 60kn każda osoba lub dostać się do orebica promem na korculę i na kołach do vela luka ok 50 km
drvenik na makarskiej-korcula prom zie znam godzin odjazdu korcula- vl jw
ze splitu do orebic na kołach od poczatku do końca
lub split ploce koła ploce- trapanj trapanj orebic koła orebic- korcula
korcula-vl koła jw po przeliczeniu kosztów i wygody najrozsądniej split-vela luka prom pozdrawiam( zrobiłem to w lipcu br)
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 07.08.2010 19:14

podaca-prigradica takie połączenie nie istnieje :D
alex78
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.08.2010
Split - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) alex78 » 08.08.2010 13:10

Witam, czy można w jakiś sposób dostać sie ze Splitu do Wenecji? Dzięki z góry za informację
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Split - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2010 13:17

alex78 napisał(a):Witam, czy można w jakiś sposób dostać sie ze Splitu do Wenecji? Dzięki z góry za informację

Można.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone