Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczki statkiem lub inne atrakcje PRIMOSTEN ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
men71
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.06.2006
Wycieczki statkiem lub inne atrakcje PRIMOSTEN ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) men71 » 13.06.2006 12:59

Jadę do Primosten. Mam pytanie czy można tam skorzystać z jakiejś wycieczki po morzu statkiem i ile to kosztuje. A może są jakieś inne ciekawe atrakcje z których warto skorzystać. Proszę o porady.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2006 13:21

Przejdź się do Empiku, kup przewodnik po Cro. Nie wiem, czy lubisz bardziej przyrodę, czy zabytki. Sibenik, Kornati, Krka masz pod bokiem, Paklenica 100km, Trogir, Split kawałek.

Fux
men71
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) men71 » 13.06.2006 13:50

FUX napisał(a):Przejdź się do Empiku, kup przewodnik po Cro. Nie wiem, czy lubisz bardziej przyrodę, czy zabytki. Sibenik, Kornati, Krka masz pod bokiem, Paklenica 100km, Trogir, Split kawałek.

Fux

W zasadzie trochę się już orientuję w okolicy ale nie wiem nic o wycieczkach statkiem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2006 13:51

men71 napisał(a):
FUX napisał(a):Przejdź się do Empiku, kup przewodnik po Cro. Nie wiem, czy lubisz bardziej przyrodę, czy zabytki. Sibenik, Kornati, Krka masz pod bokiem, Paklenica 100km, Trogir, Split kawałek.

Fux

W zasadzie trochę się już orientuję w okolicy ale nie wiem nic o wycieczkach statkiem.


Szukaj wycieczki na Kornati połączonej z z tzw. fish picnickiem.

http://murter-kornati.com/stranice%20pl/kornaty_wyspami.htm


FUX
Ostatnio edytowano 13.06.2006 13:59 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.06.2006 15:50

Ja chcialbym skorzystac z okazji i zapytac czy ktos plynal z Primosten do parku KRKA np "fiszpicnikiem".Warto???
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006
Statkiem na kornati z Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 27.06.2006 15:18

Byłem z Zadaru na Kornati - 210kun od osoby dziecko gratis, na dzień dobry 20ml rakiji (albo i mniej), potem ciasteczka - na oko zbierane co rejs i z powrotem do miseczek. Potem okazuje się, że kawa jest, ale już nie w cenie, co nijak ma się do zapewnień naganiacza - "wsytko w cenie" o piwie nie wspominam bo też płatne (są dwa rodzaje - tańsze i droższe, ale tańsze jest tylko w cenniku, bo właśnie się skończyło). Jednak nie popłyneliśmy, żeby się uchlać... Potem postój na wyspie - zabieramy nowych pasażerów. Diesel chodzi równo, ale na rufire trochę zbyt wibruje - bosman czy ktoś w tym temacie wychwytuje słuchem nietoperza sobie tylko znane oznaki nieporawidłowości pracy diesla i co godzine pędzi do maszynowni - "coś tam poprawić". Zaczyna być nudno - okazuje się, że jest woda z sokiem za darmo - wszyscy piją, ale czy ta woda na pewno była gotowana? Powoli rejscowicze wyłąmują się i zamawiają droższe piwo. Córka na szczęście zaprzyjaźnia się z dziećmi chorwackim, więc przynajmniej się nie nudzi. W końcu atrakcja - cerkiew przy wybrzeżu, która ma 200 lat i jest o niej jakaś ładna legenda ale nie zrozumiałem pani z głośnika jaka, bo akurat diesel głosniej wibrował. Swoją drogą, skoro tylu polaków odwiedza Cro i nasze języki są tak podobne, to czemu pani nie mówi po polsku??
W końcu atrakcje - wyspy na kltórych nic nie ma, jakieś klify, kawałek otwartego morza i w sumie to ładniej to wszystko wygląda na folderze od naganiacza. Zawracamy - przed nami atrakcja dnia - słone jezioro na wyspie Kornati - tam gdzie kręcili Winetou!!! 8O Wysiadamy - skwar to najlepsze określenie - nad jeziorem jeszcze gorzej plus wielkie czarne muszyska - na szczęście nie gryzą, tylko straszą. Do obiadu (w cenie) mamy 2,5h, niektórzy już idą do restauyracji na wyspie, która pani z głośnika gorąco reklamuje :? - zaczynam wątpić, czy najem się objadem w cenie, ale wytrezymuje. Nad jeziorkiem poza muchami nie ma nic ciekawego - jest słone jak morze a mętne jak nasze polskie jeziora - wygląda przeciętnie. Jest coraz goręcej. Niektórzy wracają nad morze, gdzie przynajmniej much nie ma i woda przejrzysta. Można też zrobić zdjęcie z osłem. W końcu obiad!!! :D Dostajemy wino :D aż 2 butelki na stolik - 7 osób :) to najtańsze - za 10 kun :o z posmakiem siarki :( ale nic to miało być jeszcze "meso i riba" :) - dostaje chleb, steka z wielką kością i pół talerza sałatki z kapusty. Zimne, ale zjadliwe, tylko mało :cry:
W ferworze roznoszenia obiadów dostaje jeszcze 2 takie talarze (jeden z spaloną rybą), więc przynajmniej udąło się najeść obiadem w cenie :wink:
Potem juz tylko powrót i wibracje diesla...
Z nudów a może po tym 1,5 kubeczka winka na siarce zasypiam. To było dobre posunięcie, bo limit atrakcji już wyczerpany. W Zadarze ostatnia szansa na atrakcje - czy chłopaki dorzucą cume do nabrzeża? robimy zakłdy. Nie dorzucili - wygrałem :D
Reasumując, może poza Zadarem wygląda to inaczej ale tam powiem szczerze - łatwy sposób jak starcić dzień trochę kasy, którą już lepeij przeznaczyć na naprawdę dobry obiad i popływać troche jakąś motorówką.
Ale jak mimo wszystko ktoś zdecyduje to wybierajcie jak największy stateczek - przynajmniej można się porzespacerować, mniejszy ścisk i mniej diesel wibruje na rufie.
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 27.06.2006 18:02

My plynęliśmy na wycieczkę statkiem Agronaut z Biogradu na Kornaty. Ceny nie pamiętam, ale coś ponad 200 kun. Statek fajny, załoga też. Była m.in. Polka, dzieki czemu opowiadała również wszystko po polsku. Obiad może nie za duży, ale w takim upale, to i tak nie chce się jeść. Wodę (Jana) z sokiem można było dostać w kadej ilości, wino też. Super widoki i atmosfera. Klify w Telascicy i słone jezioro po prostu niesamowite. Woda w jeziorze ma ok. 30 st. i wcale nie była mętna. Pod koniec rejsu dyskoteka na dachu statku :-D Po prostu super wycieczka i wszystkim polecam :-)
PS. Jeszcze zapomniałam, że rano było sniadanie, tzn. spora kanapka z szynką i żółrym serem.
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 03.07.2006 16:53

ok kanapka była - zapomniałem dodać, ale poza tym odnoszę wrażenie, że płynąłem nie tym statkiem co trzeba... :cry:
msb12
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) msb12 » 13.07.2006 00:14

Z Primoszten wykupiłem wycieczke na kornati z NIK ( agencja obok fontanny )- do sibenika podwiózł nas bus potem rejs ( j.w rakija na dzień dobry ) gość sie produkował z akordeonem - specjalnie dla polaków szła dzieweczka do laseczka ... a pilot -hej sokoły - rejs jak rejs za dużo na górnym pokłodzie i przypaliło słońce - "obiad " smażona ryba - chyba makrela - surówka z kapusty - rodzinka po 1 rybie mnie było mało - co zauważyli i podesłali jeszcze 1 - butelka litrowa wina na stolik ( 4 os ) oprócz tego sok do oporu - ganeralnie rejs jako atrakcja ok chociaż nie bardzo jest co zwiedzać chociaż zdjęcia z wyspy gdzie był postój ( wyleciała nazwa ze łba) prosto na tapete :lol: - ocena 6 w skali 10 - bo za drogo 252 od dorosłego łba :!: - znajomi pojechali na krka statkiem leśka - wrażenia z rejsu fatalne a samo Krka rewelacja - ja byłem samochodem - do skradina - ok 50 km - wejście do parku 70 dla dorosłych - w tym 20 min rejs statkiem - myśle że to lepsza propozycja niż z primoszten za 300 kun statkiem " leśka". jak wrócisz odezij sie porównamy wrażenia :D
Anutka2
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anutka2 » 24.07.2018 06:11

witam już trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu. PRoszę Was o radę, jaką wycieczkę wybrać z Primosten statkiem z dziećmi? Ważne by nie było zbyt męcząco ( 2, 5 lat)? pozdrawiam
Anutka2
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.07.2018
rejs wycieczka z Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anutka2 » 24.07.2018 21:40

Przed nami pierwszy pobyt w CRo z dwójką maluchów ( Bilo, Primosten) . Chłopcy w wieku 2 i 5 lat. Czy i jaki polecacie rejs wycieczkowy z Primosten? Obiecałam , że zabiorę ich w taki rejs i słowa trzeba dotrzymać:) Liczę na Was:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.07.2018 21:57

barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: rejs wycieczka z Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 24.07.2018 22:03

Anutka2 napisał(a):Przed nami pierwszy pobyt w CRo z dwójką maluchów ( Bilo, Primosten) . Chłopcy w wieku 2 i 5 lat. Czy i jaki polecacie rejs wycieczkowy z Primosten? Obiecałam , że zabiorę ich w taki rejs i słowa trzeba dotrzymać:) Liczę na Was:)


Za dużo takich wycieczek z Primostenu nie znajdzie.
Na cały dzień to na pewno rejs na wysepki Kornati oraz rejs do wodospadów Krka, ale cena wydaje mi się za wysoka, lepiej wychodzi własny dojazd bo sami decydujecie kiedy kończycie, co robicie itd.
Z tego co kojarzę to jest jeszcze możliwość popłynięcia "stateczkiem podwodnym", rejsik jest dość krótki ale może na pierwszy raz wystarczający.
Anutka2
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.07.2018
Re: rejs wycieczka z Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anutka2 » 24.07.2018 22:47

barkley10 napisał(a):
Anutka2 napisał(a):Przed nami pierwszy pobyt w CRo z dwójką maluchów ( Bilo, Primosten) . Chłopcy w wieku 2 i 5 lat. Czy i jaki polecacie rejs wycieczkowy z Primosten? Obiecałam , że zabiorę ich w taki rejs i słowa trzeba dotrzymać:) Liczę na Was:)


Za dużo takich wycieczek z Primostenu nie znajdzie.
Na cały dzień to na pewno rejs na wysepki Kornati oraz rejs do wodospadów Krka, ale cena wydaje mi się za wysoka, lepiej wychodzi własny dojazd bo sami decydujecie kiedy kończycie, co robicie itd.
Z tego co kojarzę to jest jeszcze możliwość popłynięcia "stateczkiem podwodnym", rejsik jest dość krótki ale może na pierwszy raz wystarczający.


dziękuję..a jakie są mniej więcej ceny tych wycieczek.nie mogę znaleźć takiej info...??
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: rejs wycieczka z Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 24.07.2018 23:17

Anutka2 napisał(a):
barkley10 napisał(a):
Anutka2 napisał(a):Przed nami pierwszy pobyt w CRo z dwójką maluchów ( Bilo, Primosten) . Chłopcy w wieku 2 i 5 lat. Czy i jaki polecacie rejs wycieczkowy z Primosten? Obiecałam , że zabiorę ich w taki rejs i słowa trzeba dotrzymać:) Liczę na Was:)


Za dużo takich wycieczek z Primostenu nie znajdzie.
Na cały dzień to na pewno rejs na wysepki Kornati oraz rejs do wodospadów Krka, ale cena wydaje mi się za wysoka, lepiej wychodzi własny dojazd bo sami decydujecie kiedy kończycie, co robicie itd.
Z tego co kojarzę to jest jeszcze możliwość popłynięcia "stateczkiem podwodnym", rejsik jest dość krótki ale może na pierwszy raz wystarczający.


dziękuję..a jakie są mniej więcej ceny tych wycieczek.nie mogę znaleźć takiej info...??


Za wycieczkę do Parku KR dla 2+1 oferowali nam cenę 1200kN (w tym wejście do parku i obiad na startku), co do Kornati nie mam pewności ale mogło być podobnie. Jeżeli chodzi o "łódż podwodną" to cena była ok. 150 kN za dorosłą osobę, ale pewności co do ceny nie mam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wycieczki statkiem lub inne atrakcje PRIMOSTEN ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone