Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka z Makarskiej do Dubrovnika autobusem?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tost999
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2013
Wycieczka z Makarskiej do Dubrovnika autobusem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tost999 » 03.09.2013 17:19

Witam, w tym tygodniu z moją dziewczyną jedziemy na wycieczkę do Makarskiej. Niestety nie wybieramy się tam samochodem a autokarem. Będąc na miejscu chcieli byśmy zobaczyć między innymi Dubrownik i zastanawiamy się czy lepiej jest kupić wycieczkę w biurze podróży czy może pojechać tam autobusem. Tutaj zaczynają się moje pytania do Was :P. Ile mniej więcej może kosztować taka wycieczka, bo na stronie np. gandalftravel jest podane 30 euro? Czy chodząc po Makarskiej da się znaleźć jakieś tańsze wycieczki w innych biurach? Od razu zaznaczę, że nie zależy nam na tym aby ewentualny przewodnik mówił po polsku, angielski nie sprawia nam problemów. My skłaniamy się raczej ku podróży na własną rękę autobusem. Jednak nie wiemy ile taka podróż może kosztować z racji tego, że Dubrownik jest dość daleko od Makarskiej no i nie wiem czy są tam do opłacenia jakieś wstępy. Gdzieś znalazłem informację, sprzed 4 lat, że ktoś jadąc z Dubrovnika do Splitu zapłacił 100 kun, a z racji tego, że Makarska jest bliżej to kosz był by raczej mniejszy. Ale jak już napisałem to było 4 lata temu. Następne pytanie dotyczy zniżek. Jesteśmy studentami i ciekawi nas czy w Chorwacji możemy liczyć na jakieś zniżki np. w tym autobusie. Chciałem jeszcze zapytać czy w Makarskiej jest duża ilość miejsc gdzie da się płacić kartą? Chodzi mi o sklepy spożywcze i restauracje. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie :).
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 03.09.2013 17:37

Do Dubrovnika ok 180 km. Nie znam cen autobusów.
Może to pomoże:
komunikacja-autobusowa-miedzy-splitem-a-podgora-t37794.html
http://www.ak-split.hr/EN/vozni.red/Voz ... azaka.aspx

W Dubrovniku wstęp na mury 90 kuna, dla studentów zniżki (sprawdzają legitymację przy kupnie chyba 40 kuna), może jakieś muzeum jest płatne ale nie znam tematu. Na miejscu przy informacji turystycznej zbierają grupy do zwiedzania - nie znam cen, chodziłem samodzielnie.

Może ta strona: http://www.tzdubrovnik.hr/eng/#.UiYDQT80_UA

Z płaceniem kartą bez problemu, chyba,że kupuje się lody, rakije na stoiskach lub owoce na targu :) karta króluje w CRO.
tost999
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tost999 » 03.09.2013 17:43

O skoro chodziłeś sam to pewno będziesz lepiej zorientowany :P. Poza murami jest coś jeszcze godnego uwagi w Dubrowniku za co trzeba płacić? Muzea nas nie specjalnie interesują :P
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 03.09.2013 17:47

Chodzisz wewnątrz murów okalających Duvrownik, a tam są różne budynki, uliczki, knajpy itp. Na koniec Dubrownik oglądany z murów.Wystarczy wydrukować z netu opis albo zakupić przewodnik.

Nieopodal jest góra SRD na którą można wejść a także wjechać kolejką - piękny widok na Dubrovik w dzień i w nocy.

Może to pomoże:
gora-srd-w-dubrovniku-czy-warto-sie-wskrabac-t13410.html

Tutaj tez o atrakcjach : http://www.dubrovnikcard.com/

a czym dotrzeć : http://www.tzdubrovnik.hr/eng/search.php?tag=139

Zresztą wujek google wypluwa setki linków :)
tost999
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tost999 » 03.09.2013 17:53

Wielkie dzięki za odpowiedź :). Mam nadzieje, że ktoś jeszcze napisze coś o podróży do Dubrownika.
tost999
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tost999 » 05.09.2013 23:19

Temat do zamknięcia.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wycieczka z Makarskiej do Dubrovnika autobusem?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone