Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka objazdowa 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 18:52

W dość rozrywkowych nastrojach jedziemy do męskiego Monastyru w Cetinje ,dawnej stolicy Czarnogóry.
Część klasztoru przeznaczona jest na muzeum ,w którym oglądamy liczne ikony,przedmioty liturgiczne oraz zabytki piśmiennictwa.
Po tak intensywnym dniu wracamy na obiadokolację i padamy jak kawki :lol:
Na drugi dzień w planach Perast i rejs na wysepkę Matki Bożej na Skale.
CDN... :papa:
Załączniki:
DSC_0423.JPG
DSC_0434.JPG
DSC_0429.JPG
DSC_0439.JPG
DSC_0450.JPG
DSC_0451.JPG
DSC_0452.JPG
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 04.02.2014 19:00

andeo napisał(a):Część klasztoru przeznaczona jest na muzeum ,w którym oglądamy liczne ikony,przedmioty liturgiczne oraz zabytki piśmiennictwa.


I nie było zakazu focenia ? Wszak repliki to chyba nie są.

Piękne fotki pokazujesz, chociaz momentami mam wrażenie jakby dwóch fotografów tu działało.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 19:32

witam
Masz rację :D dwoma aparatami i dwaj "fotografowie",czyli ja i mąż.
a zakaz dotyczył środka monastyru.poza murami można było pstrykać i w muzeum,nigdzie indziej nie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.02.2014 20:07

andeo napisał(a):witam
Masz rację :D dwoma aparatami i dwaj "fotografowie",czyli ja i mąż.

Nie trudno zauważyć, szczególnie że jedne zdjęcia z Nikona a drugie z Olympusa :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.02.2014 22:11

andeo napisał(a):Hahaha,a tak szczerze,gdzie Ty ten swój parasol tam wypatrzyłeś? ja tam prawie nic nie widzę :oczko_usmiech:


Jak to gdzie , na końcu plaży
.... duży niebieski z falbanką :oczko_usmiech:

beznazwy (1).JPG
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 22:27

no skoro tak mówisz... :lol:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 22:28

Bocian napisał(a):
andeo napisał(a):witam
Masz rację :D dwoma aparatami i dwaj "fotografowie",czyli ja i mąż.

Nie trudno zauważyć, szczególnie że jedne zdjęcia z Nikona a drugie z Olympusa :)

zgadza się Sherlocku,ale nie mam pojęcia jak to się sprawdza... :oops:
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 04.02.2014 22:53

Z radością przysiadam i ja. W tym roku mam zamiar odwiedzić wiele z tych miejsc, będę miała przedsmak nadchodzących wakacji. :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.02.2014 06:57

andeo napisał(a):
Bocian napisał(a):
andeo napisał(a):witam
Masz rację :D dwoma aparatami i dwaj "fotografowie",czyli ja i mąż.

Nie trudno zauważyć, szczególnie że jedne zdjęcia z Nikona a drugie z Olympusa :)

zgadza się Sherlocku,ale nie mam pojęcia jak to się sprawdza... :oops:



Właściwości obrazka :D :D
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.02.2014 08:38

Witaj kbw ,cieszę się ,że dołączyłaś.
Dzięki Raul :wink:
14 lipca 2013
Dziś jedziemy do Perastu,potem wsiadamy w łódkę i płyniemy na wyspę Matki Bożej na skale,wyspę Św
Jerzego podziwiamy z daleka i robimy fotki.Mimo, że ta wyspa pełni ponoć rolę cmentarza dla bogatszych
mieszkańców ,to widzimy opalających się na brzegu :roll:
Często też wyspa nazywana jest Wyspą umarłych,bo przywodzi na myśl obraz Arnolda Bocklina o tej
samej nazwie.
Załączniki:
DSC_0010.JPG
DSC_0166 (2).JPG
DSC_0018.JPG
DSC_0038.JPG
Perast
DSC_0045.JPG
wyspa Św Jerzego
DSC_0048.JPG
DSC_0049.JPG
DSC_0053 (2).JPG
P7140019.JPG
DSC_0096.JPG
to przedmioty znalezione w morzu,prawdopodobnie z zatopionych statków,jest tego o wiele więcej.
DSC_0090.JPG
DSC_0082.JPG
DSC_0117.JPG
DSC_0143.JPG
Ostatnio edytowano 05.02.2014 09:00 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.02.2014 08:42

A to obraz Matki Bożej,który jak głosi legenda,wyszywała kobieta czekająca na powrót męża z morza,lecz
nie nićmi,ale swoimi włosami.wyraźnie widać,kiedy włosy zaczynają siwieć,haft jest pod koniec już całkiem
srebrny.Nigdy nie dowiedziano się czy kobieta ta doczekała się powrotu małżonka.
Załączniki:
DSC_0104.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.02.2014 16:24

z Biur Podróży rzadko korzystamy, więc poczytam i popatrzę jak było,
objazdówki to jest to co lubimy, ale na własną rękę
wiele miejsc znanych i miło wspominanych
agrafek nie zaliczyliśmy, nie wjeżdżaliśmy

zdjęcia z Neum bardzo piękne, muszę kiedyś przemyśleć pobyt tam nieco dłużej
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.02.2014 18:41

My skorzystaliśmy pierwszy raz.Szykujemy już wycieczkę na ten rok w czerwcu...już sami :)
Nasza wycieczka jeszcze potrwa kilka dni,więc bardzo się ucieszę jak jeszcze zajrzysz.pozdr
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 05.02.2014 19:29

A jak reagowała wycieczka na trasę do Njeguši? Ja nigdy w życiu jej nie zapomnę!!! Z reguły nie mam żadnych strachów podczas tego typu wjazdów, ale tym razem autentycznie - byłam przekonana, że umrę! Nie dość, że cała grupa była skłócona, to jeszcze kierowca wjeżdżał tędy po raz pierwszy w życiu. Na dodatek przypadło nam siedzenie na ostatnich fotelach autokaru więc w momencie, gdy musieliśmy się wycofywać, aby zrobić przejazd dla samochodu z naprzeciwka - nasz tył był nad przepaścią...brrrrrrr. Plusem całego wjazdu było to, że jak w pewnym momencie zatrzymaliśmy się w miejscu widokowym, to cała grupa, pomimo skłócenia, stanęła do zdjęcia - każdy z nas był przekonany, że to ostatnie zdjęcie w życiu - niech rodziny mają po nas chociaż tyle ;) Wiem, że brzmi makabrycznie, ale takie wszyscy mieliśmy nastroje. Do tego mina kierowcy - bezcenna - gdy ponownie siadał za kierownicę, by dojechać do celu. Dziś wspominam to z uśmiechem na ustach, ale wtedy, zamiast rozkoszować się widokami, wyłam w objęciach męża - podobnie jak połowa autokaru.
A będziecie jeszcze w Albanii?
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.02.2014 19:36

Hahahhaaa,zabawne to teraz jest,ale wyobrażam sobie ,że wtedy nie było :lol:
Ja z córką dla odmiany siedziałam na drugich siedzeniach,na samym przodzie to też miejscówka ciekawa ,ciągle mi się wydawało ,ze zaraz zawiśniemy albo przodem spadniemy w dół,zapomina się ,że koła są jednak troszkę dalej i maska autokaru często też nad przepaścią była.Były też mijanki,ale mieliśmy na prawdę wspaniałego,opanowanego,uśmiechniętego,solidnego kierowcę Borisa.Ufało się temu człowiekowi jak własnemu ojcu,byłam spokojna,były chwile ,ze wolałam nie patrzeć ale jednak większość drogi z zaciekawieniem obserwowaliśmy i nagrywaliśmy.Mąż siedział z jedną panią,która kurczowo się trzymała poręczny i większość czasu jechała z zamkniętymi oczami :lol:
Dla nas wspaniała przygoda,chyba zasługa Borisa.A grupa niesłychanie kulturalna,nie było kłótni i kwasów.

aha w Albanii nie byliśmy. Jeszcze został Mostar,Pocitejl,Medugorie,Plitvice,Split,Trogir i Omiś :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.02.2014 19:38 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wycieczka objazdowa 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone