Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka objazdowa 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 03.02.2014 22:12

andeo napisał(a):Witaj Mark1 .
Jutro wyruszamy do Budvy,Kotoru,Njeguśi i Cetinje :)intensywny dzień...
CDN

No to sobie obejrzę to co nie widziałem
...będąc w Montenegro :roll:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 03.02.2014 22:18

golibroda napisał(a):Ja byłem samochodem :) fajny wjazd. Ale lepszy na Sv. Jure :mrgreen:


Na Srd wjechałem autem, w tym roku chcę na Sv. Jure. Kolejka jedzie ponoć bardzo szybko, autem się tak nie da. :D
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 03.02.2014 22:19

Z przyjemnością poczytam Twoją relację, tym bardziej, że 5 lat temu byłam na bardzo podobnej wycieczce zorganizowanej. Wspominam tym milej, że to była podróż poślubna. Zatem śledzę dalej i przypominam sobie ulubione miejsca :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.02.2014 22:51

Znajome miejsca, więc przysiadam się do relacji.

Tyn bardziej, że wychodzi na to, że .... przeleciałaś mi nad głową :mrgreen: :mrgreen: . 11-go lipca, kiedy Ty lądowałaś pod Dubrownikiem, ja wylegiwałem się na plaży w Cavtat 8) . Gdybym wiedział, ktory to samolot, to bym Ci pomachał :papa: :papa:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 03.02.2014 22:52

Golibroda!
Bardzo dziękuję za link z cenami :papa:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.02.2014 22:56

andeo napisał(a):oo samochodem,muszę to rozważyć,ale chyba jednak kolejką to było by przeżycie :)


Czy ja wiem???

Wjazd zajmuje raptem jakieś 2-3 minuty, widoki z wagonika też nie rewelacyjne - co innego z platformy widokowej na górze. W dodatku na jedynym na trasie słupie ostro buja wagonikiem - łatwo stracić równowagę.

Zdecydowanie bardziej atrakcyjny jest wjazd samochodem! Tym bardziej, że na górze jest darmowy parking.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 08:09

Raul73 napisał(a):Znajome miejsca, więc przysiadam się do relacji.

Tyn bardziej, że wychodzi na to, że .... przeleciałaś mi nad głową :mrgreen: :mrgreen: . 11-go lipca, kiedy Ty lądowałaś pod Dubrownikiem, ja wylegiwałem się na plaży w Cavtat 8) . Gdybym wiedział, ktory to samolot, to bym Ci pomachał :papa: :papa:

A taaaaa..widziałam Cię na plaży w Cavtat,fajne kąpielówki :P
A z bujaniem wagonika ..hmmm..jeszcze bardziej mnie to przekonuje ,że warto hihihh

Dziękuję za zainteresowanie,fajnie ,że jesteście ,witam marvik,jara,igłą pinii,Raul 73
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 09:00

13 lipiec 2013
Wstajemy skoro świt i jedziemy do Budvy.Miasto dopiero się budzi,nie ma tłumów .jest super.Nie spędzamy tu za wiele czasu,bo chcemy mieć więcej czasu na Kotor.Jadąc do Budvy mijamy piękne widoczki,czasem się zatrzymujemy na fotkę m.in przy Sv.Stefan,ale najbardziej spodobała mi się wysepka w okolicach Petrovaca, Sv Njedjeli,z malutkim kościółkiem,cerkwią(?) która pomieści jedynie 2 osoby :) czy ktoś był w pobliżu niej,czy można podpłynąć i wejść na tę wysepkę :?:
Załączniki:
DSC_0543.JPG
Kalimery w Ulcinju
DSC_0468.JPG
tam chciałabym się dostać :)
DSC_0532.JPG
Sv Stefan
DSC_0388.JPG
DSC_0154.JPG
DSC_0017.JPG
wielki dzwon,przed wejściem na Starówkę
DSC_0026.JPG
DSC_0042.JPG
DSC_0068.JPG
DSC_0072.JPG
restauracje dopiero przygotowują się na przyjęcie gości
DSC_0121.JPG
DSC_0087.JPG
DSC_0089.JPG
DSC_0092.JPG
DSC_0080.JPG
Cytadela w Budvie spełnia role centrum kulturalnego .odbywają się tu wystawy,przedstawienia teatralne i koncerty.
P7130061.JPG
DSC_0127.JPG
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 09:55

Budvę obejrzeliśmy,nie było czasu dojść do rzeźby baletnicy nad morzem,mam sentyment do takich kobiet :lol: Jak tylko mam okazję być w Kopenhadze ,to gnam w te pędy do syrenki ,więc i do tej pani z chęcią bym pognała...ale w tym roku chyba ją odwiedzę.

Kotor

Piękne miasto,jak dla nas najpiękniejsze w jakim byliśmy.Cudowny klimat.Czego nie udało nam się zdobyć to murów miasta,brak czasu i o tej godzinie dość duży upał.Po zwiedzeniu miasta,wysłuchaniu ciekawych legend i historii przez P.Grażynę, potem idziemy odpocząć .Znajdujemy knajpkę nad rzeką Śkurdą ,siedzimy ,pijemy piwko i rozkoszujemy się widokiem rzeki i gór...no i planujemy,że za rok na pewno wejdziemy na mury ...na "samiuĆką" górę :D

Legenda o rodzinie Beskuća :)
Pewien hrabia o nazwisku Beskuća(bez domu) postanowił jeszcze za swojego życia ,wzbogacić się na tyle ,aby zmienić nazwisko swojego rodu.Dążył do tego ,aby kupić 100 domów i w ten to sposób zmienić nazwisko na Stokuća :) Niestety ,nie udało mu się to,w dniu swojej śmierci posiadał 99 domów i w ten oto sposób zmarł jako Bezdomny :lol:
Załączniki:
DSC_0169.JPG
Pałac rodziny Bezdomnych :)
DSC_0172 (2).JPG
DSC_0160.JPG
DSC_0156.JPG
DSC_0152.JPG
Brama Morska
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 10:04

....CDN... :papa:
Załączniki:
DSC_0247.JPG
P7130068.JPG
tu odpoczywaliśmy,delektując się widokiem
DSC_0173.JPG
Trafiliśmy na demonstrację kobiet,ubrane na czarno,wymalowane miały pomadką sztuczne uśmiechy na twarzy.Nie wiedziałam przeciwko czemu ten marsz.odbywał się w ciszy.
DSC_0258.JPG
mury Kotoru
DSC_0240.JPG
DSC_0232.JPG
DSC_0219.JPG
DSC_0207.JPG
DSC_0180.JPG
katedra św Tryfona
DSC_0139.JPG
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.02.2014 10:29

andeo napisał(a):Budvę obejrzeliśmy,nie było czasu dojść do rzeźby baletnicy nad morzem,mam sentyment do takich kobiet :lol:


Ja też mam sentyment do takich''''kobiet'' ,musiałem ją pogłaskać :lol:
...nawet żona nie była zazdrosna :wink:
...a tak z ciekawości ,którego lipca robiłaś zdjęcia plaży w Budvie ,jakbym widział nasz parasol na plaży [ a może podobny] :roll:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 10:42

W Budvie byliśmy 13 lipca 8)
zajrzałam do Ciebie,no faktycznie masz"moją"panienkę!Ja też pojadę pogłaskać ,choć jestem hetero :lol:
a widziałam też na zdjęciach,ze niektórzy próbują się tak wyginać jak ona,próbowałeś? :lol:
muszę przeczytać sobie Twoją całą relację,jak dodaje się zakładkę do obserwowanych? :oops:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.02.2014 11:06

andeo napisał(a):W Budvie byliśmy 13 lipca 8)
zajrzałam do Ciebie,no faktycznie masz"moją"panienkę!Ja też pojadę pogłaskać ,choć jestem hetero :lol:
a widziałam też na zdjęciach,ze niektórzy próbują się tak wyginać jak ona,próbowałeś? :lol:
muszę przeczytać sobie Twoją całą relację,jak dodaje się zakładkę do obserwowanych? :oops:


...to już nas nie było 13 ,muszę zobaczyć czy ten parasol wzięliśmy :oczko_usmiech:
...raczej nie próbowałem się wyginać ,za dużo ludzi się przyglądało :lol:
...zapraszam do poczytania mojej relacji :wink:
...jak się dodaje zakładkę do obserwowanych ......szczerze ...nie wiem :oops: :roll:
...ja robię wpis i mam to w [zobacz swoje posty] :wink:
...czekam na dalszą relację
Pozdrowiena
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 12:37

Hahaha,a tak szczerze,gdzie Ty ten swój parasol tam wypatrzyłeś? ja tam prawie nic nie widzę :oczko_usmiech:
Idę zrobić wpis i będę miała w swoich postach,tak jak radzisz :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2014 18:46

Jeszcze tego samego dnia jedziemy agrafkami kotorskimi do Njeguśi ,wioski położonej wysoko w górach,która słynie z produkcji sera i suszonej szynki.Na miejscu zostajemy przywitani pajdą chleba z szynką(prśut) oraz kieliszkiem rakiji, a potem jeszcze szklaneczką czerwonego wina ;) wszystkim udziela się wspaniały humor i przychodzi lekkie odprężenie po jakby nie było stresującej jeździe.
Załączniki:
DSC_0304.JPG
eMka Josipa Slado,ponoć od imienia żony Nicoli I Petrovica-Mileny
P7130115.JPG
10 agrafka jest ich chyba 25 lub 26.
DSC_0293.JPG
DSC_0319.JPG
DSC_0327.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wycieczka objazdowa 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone