Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycieczka do Dubrownika

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 27.07.2008 19:51

Gosa
Piszesz o wycieczce do Dubrownika statkiem który odpływa dwa razy w tygodniu a czy widziałaś może katamaran który odpływa codziennie w różnych godzinach za 55 kun w jedną stronę ?
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 27.07.2008 20:41

eliza_12 napisał(a):Gosa
Piszesz o wycieczce do Dubrownika statkiem który odpływa dwa razy w tygodniu a czy widziałaś może katamaran który odpływa codziennie w różnych godzinach za 55 kun w jedną stronę ?


Nie nic takiego nie widziałam. Te rejsy statkiem są tylko raz w tygodniu i mają charakter wycieczki z posiłkiem na pokładzie. Nasz gospodarz w Orebiciu odradzał nam tę ofertę a o innych nie słyszał. Zachęcał nas do jazdy samochodem jako najprostszy i najtańszy sposób zwiedzania miasta. Polecał nam też ten parking w porcie. W Dubrowniku wpadliśmy na pomysł by z portu zamiast autobusu miejskiego do starego miasta dotrzeć stateczkiem i obejrzeć miasto od strony morza. Okazało się to, że to co nam się wydawało oczywiste nie istnieje. Nie ma żadnych regularnych rejsów pomiędzy nowym portem a starym przy starówce. Dostaliśmy tylko pozycję wynajęcia łódki za jedyne 800 kun. Niestety podczas naszego pobytu, co rusz natrafialiśmy na pewne tego typu braki. Szkoda, ale tam jest mnóstwo możliwości uatrakcyjnienia pobytu turystom ale jest to zupełnie niewykorzystywane.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 28.07.2008 19:11

Ja znalazłam taką stronkę na której jest rozkład jazdy katamaranu codziennie za 55 kun od osoby , odpływający z Korculi do Dubrownika
http://www.korculainfo.com/ferries/cata ... astovo.htm
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 30.07.2008 07:50

Wszystko się zgadza - tylko spójrz na godziny odpływania stateczku .
Z Korczuli do Dubrownika odpływa o godz. 16 i płynie chyba 2 godziny.
Nie ma szans na obejrzenie miasta i powrót.

Pozdrawiam
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 30.07.2008 18:23

Faktycznie :oops: dopiero teraz dokładnie prześledziłam odjazdy :cry:
No cóż w takim razie pojedziemy autem.
Pisałaś że wynajęcie łódki kosztowałoby 800 kun a na ile osób jest taka łódka ?
Byłaś może na fishpiknic ? (jeśli źle napisałam to wybaczcie ) Polecasz ?
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 04.08.2008 20:07

eliza_12 napisał(a):Faktycznie :oops: dopiero teraz dokładnie prześledziłam odjazdy :cry:
No cóż w takim razie pojedziemy autem.
Pisałaś że wynajęcie łódki kosztowałoby 800 kun a na ile osób jest taka łódka ?
Byłaś może na fishpiknic ? (jeśli źle napisałam to wybaczcie ) Polecasz ?


To była propozycja dla 4 dorosłych i 4 dzieci. Na 2,5 h. To jest 46 PLN za jedną osobę za samą krótką przejażdżkę. Za takie pieniądze to nawet bogaci turyści z zachodu nie chcieli korzystać z tych usług.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 08.08.2008 20:24

W ubiegłym roku szukaliśmy wolnych miejsc przy samych murach i po godzinie pognaliśmy w kierunku portu - i znaleźliśmy parking za FREE 1000 metrów od murów gdzie schodzisz schodkami.
Dojazd jest prosty : przy zjeździe do Dubrownika (z obwodnicy) z prawo, dojeżdżasz do skrzyżowania z możliwością w lewo (pod mury) bądż w prawo (do portu - kierunkowskazy FERRY). Skręcasz w prawo. Mijasz światła dla pieszych i jakieś 200 metrów poniżej nawracasz - po prawej masz jak na fotce

Obrazek

do murów ... dosłownie wracasz do tego skrzyżowania gdzie skręciłeś w prawo w kierunku FERRY. Idziesz kawałek dalej i skręcasz w prawo w uliczkę ze schodkami, którymi dochodzisz aż do murów. (na rozwidleniu uliczki ze schodami w lewo!)
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.08.2008 12:17

i to jest info godne zapisania ! :)

pozdrawiam serdecznie !

Tomasz.
siajba
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) siajba » 30.07.2014 20:39

Poszukuje wycieczki transportu do Dubrownika z Makarskiej. Jest w Makarskiej jakiś bus za 240-250 kn od osoby, ale może znacie cos bardziej przestępnego? Z gory był bym wdzięczny za podpowiedzi. Jestem w Makarskiej samochodem ale nie mam Zielonej Karty:(

Już sam odpowiedziałem sobie na moje pytanie. Autobus kursuje z Makarskiej do Dubrownika prawie co godzinę. Koszt to ok 120 kn za osobę w jedną stronę. Czas jazdy ponad 3 godziny.
Alis247
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2015
Wycieczka autokarowa z Makarskiej do Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alis247 » 07.07.2015 16:04

Witajcie, szukałam i coś znalazłam, ale potrzebuję większej ilości informacji. Zatem do brzegu:
czy ktoś z Was wybierał się busem/autokarem z Makarskiej do Dubrownika? Ile to kosztuje? ile trwa podróż?

Dziękuje z góry za info.
Szklany
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szklany » 07.07.2015 17:44

Na tej trasie nie podróżowałem, ale jeśli chodzi na przykład o czas podróży to można sprawdzić na stronie chorwackiego przewoźnika. I tu miał być link, ale niestety nie mogę go jeszcze umieszczać ;)

Według przykładowego połączenia autobus z Makarskiej o 17:15 w Dubrowniku o 20:30, wychodzi na to, iż jedzie ponad trzy godziny. Niestety z kosztem nie mam pojęcia, więc dokładnych danych nie podam. Choć tak myślę, że z 80 kun może taka przyjemność kosztować. ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Wycieczka autokarowa z Makarskiej do Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2015 18:21

Alis247 napisał(a):Witajcie, szukałam i coś znalazłam, ale potrzebuję większej ilości informacji. Zatem do brzegu:
czy ktoś z Was wybierał się busem/autokarem z Makarskiej do Dubrownika? Ile to kosztuje? ile trwa podróż?

Dziękuje z góry za info.


http://www.autobusni-kolodvor.com/en/ti ... l=7&dol=19

Post z 2008
bestia75 napisał(a):Jezeli chodzi o czas podróży to jeden z bardziej doświadczonych CRO wojażerów:)) napisał że podróż trwa około 3,5 godziny.
Ceny biletów nie sa niestety małe.Nie wiem dokładnie ile ale chyba cos ponad 70 kun czyli blisko 10 euro.Licząc przejazd tam i z powrotem,dodatkowo koszt wejścia na mury w Dubrowniku to wyjdzie zblizona cena do wycieczki oferowanej prze tamtejsze agencje.Trzeba zatem sie zastanowić czy warto.Tyle że jadąc samemu nikt nas nie pogania itp i to znowu jest zaletą indywidualnego wypadu.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
wycieczka do Dubrownika - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone