Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór trasy, a korki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shin0bi69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2013
Wybór trasy, a korki

Nieprzeczytany postnapisał(a) shin0bi69 » 16.06.2013 12:31

Witajcie!

Tak się składa, że w tym roku wyjeżdzam do Cro 12.07 (piątek) w okolicy godziny 21.00 - 22.00 (będę jechał na noc, bez noclegu). Chciałem wybrać klasyczną trasę z Krakowa do Śibenika czyli: Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Karlovac - jest to trasa zdecydowanie najszybsza. Obawiam się jednak dużych korków, które można spotkać na granicy Słoweńsko - Chorwackiej. Teraz pytanie do, co najlepiej waszym zdaniem zrobić:

1. Jechać tak jak zwykle, w tym terminie nie będzie dużych korków.
2. Jechać tak jak zwykle, ale zmienić troche trasę przed granicą, żeby celować się w jakieś mniejsze (mniej głowne) przejście graniczne.
3. Kombinować z alternatywną trasą i wjechać do Chorwacji np. od strony Węgier.

Będę wdzięczny za rady :) Teoretycznie mógłbym wyjechać w czwartek, ale z rajci że jadę w ciemno boje się w piątek rano dużo trudniej szuka się apartamentów niż w sobote rano (bo w sb wszyscy wyjeżdzają). Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2013 14:21

Ja też wyjeżdżam 12.07 (piątek) i z racji możliwych korków Wiedeń, granica Sło-Cro zmieniłem trasę na wariant przez Węgry.
Poza tym z Krakowa masz chyba bliżej przez Węgry :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.06.2013 16:25

Możesz też ominąć przejście w Macelj np tak:
http://goo.gl/maps/iPN9M
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 16.06.2013 16:26

masz rację szaki17 z Krakowa lepiej trasą przez Węgry , przez Austrię shin0bi69 patrząc realnie niedużo zyskasz czasowo ale wybór należy do Ciebie ja osobiście zawsze przez Węgry drogą 86 :D
shin0bi69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shin0bi69 » 16.06.2013 17:11

A która konkretnie trasę macie na myśli? Przez Węgry jechałem tylko raz, omijając drogi płatne na Słowacji i jadąc potem przez Budapeszt - trasa wyszła tanio, ale jakieś 2 godizny dłuzej niż "normalnie" (Czechy-Austria). Jaka jest optymalna trasa z Krakowa przez Węgry?

Google poleca coś takiego:
https://maps.google.pl/maps?saddr=Krak% ... &z=7&via=1

Nie jestem jednak pewien czy w tej opcji nie będe musiał kupować winiety zarówno Słowackiej jak i Czeskiej co byłoby bez sensu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2013 17:30

Trasa pokazana przez Góglarkę jest bez sensu, jedziesz na około, wszędzie winiety, poszukaj opisu trasy którą jeżdżą "Krakusy".
Ja znalazłem coś takiego
My jedziemy z Włoszczowy na Kraków- Chyżne- Bańska B- Nitre- Nowe Zamky -Komarno omijamy Budapeszt - Szekesfeherwar- wylatujemy na autostradę i wzdłuż Balatonu do CRO cały czas autostradą- trasa turystyczna ,widokowa może być nocleg nad Balatonem

"Zrób" trasę przy pomocy http://www.viamichelin.pl, tam masz więcej opcji ustawienia trasy dobrej dla siebie.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 16.06.2013 18:54

O.K.
Ostatnio edytowano 17.06.2013 07:04 przez ryszard22, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2013 19:34

Potrafisz czytać ze zrozumieniem ???
Przecież to jest cytat, a nie moja trasa.
DCK
Mistrz Ekstraklasy
Avatar użytkownika
Posty: 1246
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DCK » 17.06.2013 11:52

shin0bi69 napisał(a):Witajcie!

Tak się składa, że w tym roku wyjeżdzam do Cro 12.07 (piątek) w okolicy godziny 21.00 - 22.00 (będę jechał na noc, bez noclegu). Chciałem wybrać klasyczną trasę z Krakowa do Śibenika czyli: Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Karlovac - jest to trasa zdecydowanie najszybsza. Obawiam się jednak dużych korków, które można spotkać na granicy Słoweńsko - Chorwackiej. Teraz pytanie do, co najlepiej waszym zdaniem zrobić:

1. Jechać tak jak zwykle, w tym terminie nie będzie dużych korków.
2. Jechać tak jak zwykle, ale zmienić troche trasę przed granicą, żeby celować się w jakieś mniejsze (mniej głowne) przejście graniczne.
3. Kombinować z alternatywną trasą i wjechać do Chorwacji np. od strony Węgier.

Będę wdzięczny za rady :) Teoretycznie mógłbym wyjechać w czwartek, ale z rajci że jadę w ciemno boje się w piątek rano dużo trudniej szuka się apartamentów niż w sobote rano (bo w sb wszyscy wyjeżdzają). Pozdrawiam!


o-wyzszosci-trasy-nad-trasa-t33144-105.html#p1188246 tu zaczyna się krótka dyskusja na temat ominięcia korków na granicy sło-chor. Tam też dids76 proponował kilka wariantów. Zajrzyj może skorzystasz z którejś opcji.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 17.06.2013 21:39

1 lipca Chorwacja będzie w UE więc znikną kontrole i korki na granicach też więc....... chyba temat nieaktualny
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2013 22:10

Chorwacja 1 lipca wchodzi do UE, ale nie do strefy Schengen.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2013 23:24

1 lipca zobaczymy, jak będzie na granicach :wink:

Wieści chodzą, że Chorwacja chce być w strefie Schengen od 2015 na 100%, kontrole mają być wyrywkowe na granicach ze Słowenią i Węgrami. No, ale do tej pory czasem tez były wyrywkowe :wink:

Nowością jest to, że mają być wspólne, chorwacko-słoweńskie i chorwacko-węgierskie.

Ale czy będę, a jak będę to od kiedy :?:

Pożyjemy, zobaczymy :roll:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone