Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2017 10:56

[5l-53120-duplikat-1.html]anty porostową farbą.[/url]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mkrt1
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkrt1 » 23.06.2017 20:10

Cześć Panowie.
Chciałem się poradzić w temacie spalania, wielkości zbiornika, ewentualnej rezerwy itd.

Pierwszy sezon jestem w posiadaniu RIB-a BRIG 4,5m + Mercury 4T 60HP. Wybieram się w lipcu na PAG z rodzinką 2+2. Mam takie pytania:
1. Ile może wyjść spalanie przy obrotach ok.3500rpm (wtedy mam ok 40km/h i ślizg). Z tego kalkulatora w necie wychodzi mi ok 8l/h. Pływałem trochę po odrze i
2. Średnie spalanie kręcąc się wzdłuż linii brzegowej, między wysepkami pewnie będzie mniejsze. Jak może ono spaść?
3. Jaki polecalibyście zbiornik paliwa na takie całodniowe wycieczki? Mam 25l + ewentualnie 20l kanister do przelania.

Może jakieś jeszcze sugestie. Sporo w życiu żeglowałem, ale motorowodniakiem czynnym jestem od niedawna.

z góry dzięki
Michał
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.06.2017 21:41

Co prawda nie RIB'em ale pontonem (4,5metra [80kg], silnik Suzuki DF30ATHL), nie wypływam bez dwóch pełnych zbiorników po 25 litrów każdy.
Moja najdłuższa, całodniowa chorwacka trasa to opłynięcie Pag'u - jakieś 160 km. Poszedł dokładnie jeden zbiornik.
Ale tak przypuszczam, że Twój RIB weźmie ze dwa razy więcej.
Osobiście: przy Twojej konfiguracji sprzętu i moich zapatrywaniach na długość wycieczek 8) :lol: bez 100 litrów na pokładzie nie wypływałbym.
Użytkownik usunięty
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2017 10:52

/
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mkrt1
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkrt1 » 29.06.2017 09:50

Dzięki Panowie i do zobaczenia na wodzie.
Użytkownik usunięty
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 14:52

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 17.07.2018 11:13

smoki3 napisał(a):Jestem na etapie zmiany pływadełka. Łódka którą używałem kilka lat nie spełniła moich niektórych wymagań. Pomimo jej znakomitego zachowania na wodzie i ogólnie niezawodności, braku awarii ..... postanowiłem ją sprzedać. I co kupić ? Riba? Używane riby kilku letnie o wymiarach od 4,5m do 5,5m ->>> to wydatek kilkunastu tysięcy złotych.Nowe ponad zasięgiem finansowym i zdrowym rozsądkiem mrożenia kasy w sprzęcie używanym góra kilka tygodni w roku. Jak już wspominałem na forum wyleczyłem się z "dmuchawców" pamiętając wciąż o ich nautycznych zaletach, prostocie wodowania i transportu. Dylemat między wyborem łodzi (jakiej?) , a zawodnymi balonami. I eureka ! Przecież od kilku lat w kraju są produkowane łodzie z polietylenu, o dziwo w cenie przyzwoitej marki dziesięcioletniego "dmuchawca". Zdecydowałem się na taką łódź szczególnie iż spód i w ogóle cała skorupa to rib o wytrzymałości małego czołgu. Bardzo prosty w naprawie ( wystarczy lut lampa, laska polietylenu, pilnik , kilka grubości papieru ściernego i sprzęt jak nowy). Wymiary tej łodzi dł. 4,50m; szer.całkowita 1,90m; dł.linii wody 4,00m; masa bez silnika 180 kg!!!!!!!!!; nośność 1000 kg!!!!!!!! max. wielkość silnika 60kM. Sprżęt na Chorwację zaje......... fajny :hut:

pozd. smoki3


Po powrocie czekamy na jakąś małą relację jak się sprawowało na Adriatyku. :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone