Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.02.2016 13:21

Ogórek, ale to jest w wersji tender, wiec cena naprawdę mało zachęcająca, wersje tender to dla nurków/służb.
Popatrz na riby ze stronki, którą Ci wysłałem, są wyposażone zdecydowanie lepiej i inaczej i można na nich po prostu wypoczywać.
Jest to kwestią gustu i potrzeb, ale zdecydowana większość ribów pływających na południu, jest wyposażona w pokład/dy słoneczne.
Mój znajomy zmieniał riba, bo na poprzednim nie miał pokładu słonecznego i żona mu głowę "suszyła". Ja też nie wyobrażam sobie riba bez pokładu słonecznego. Praktycznie wszyscy cumujący ribami w okolicach wysepek czy zatokach rozkładają bimini (lub nie) i wypoczywają na nich. Tu zaletą riba jest to, że tuba służy jako poduszka :) i można też leżeć w poprzek na bakistach.
Mając gdzie poleżeć na ribie nie muszę (aczkolwiek mogę) korzystać z plaży.
Natomiast koziołek jest lepszy od niskiej kanapy podczas pływania po mocno zafalowanym morzu.

Coś za coś, każdy musi wybrać wg własnych potrzeb.

W temacie zakupu skorupy o wielkości jak w tytule, to obawiam się, że kompletnie nie nadaje się do wskazanego celu (pływanie po Adriatyku z zasięgiem większym od pontonu) i "szczęśliwy" nabywca po pierwszym roku w Cro, będzie się "modlił" aby jak najszybciej ją sprzedać.

Markiz17 - szukałeś już gdzieś riba ?
markiz17
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 195
Dołączył(a): 20.08.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) markiz17 » 14.02.2016 13:38

@Ogórek
Nie śpieszy mi się z tą łodzią. Najwyżej w tym roku coś wypożyczymy.
Wolałbym używanego, rocznego na przykład.

@Baunty
Na razie tyle co na allegro kilka ribów, ale tak jak napisałem nie śpieszy mi się.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.02.2016 08:33

Kolega @giess z forum-motorowodne.pl
zamieścił kilka zdjęć z targów BATIMEX w Poznaniu
w tym kilka cenników.

Poniższy mnie zadziwił:

Obrazek

Zakłądając, że łodka 21 tys EUR a silnk 8800 to mamy około 30 tys EUR czyli coś koło 130 tys PLN.
Jakoś nie mogę uwierzyć, że zbiornik paliwa, bimini i pokład słoneczny to 50 tys PLN
Bo cena łodki 188 tys PLN (targowa 173 tys PLN
Obie te ceny są stanowczo za wysokie jak za RIB-a 5,35 cm

Druga kwestia to szerokość wewnętrzna:

Jakim cudem może być 190 cm SKORO CAŁKOWITA jest 2,4m a tuby mają 52cm
1,40m to i owszem ale nie 1,9

Chyba, że na dużej przestrzeni są to półtuby lub tuby spłaszczone ale nic takiego ze zdjęć nie wynika
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2016 08:51

ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.02.2016 09:29



Zwróciłeś uwagę, że to bez silnika ?? 111 tys ?

Dodaj 50 tys za silnik plus wyposażenie, które było na wystawie i wyjdzie na to samo.

Zagadka częściwoo się rozwiązała. Ceny w EUR są bez VAT.
Więc silnik prawie 11 tys EUR a udka prawie 28 tys EUR (odpowiednio 46 500 i 111 tys PLN)

Dodatkowo udka ma tę wadę, że tuby ma zakryte więc już nikt nie położy się opierajac się na tubach
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.02.2016 11:45

Ogórek, to jest Zar. Obejrzyj go kiedyś na żywo, wtedy zobaczysz skąd te rozmiary wewnętrzne -tam nie ma pomyłki. Zar ma bardzo dużo miejsca w środku.
W sumie to taki "mercedes" wśród ribów(przynajmniej tych do 10m) i jedna z najbardziej znanych marek (jeśli nie najbardziej ) w europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.02.2016 15:31

Patrząc na cenę to że "mercedes" - nie zaprzeczę.
Ale (dla mnie) tu hybryda RIB-a i motorówki.
Tuby w wielu miejscach są pokryte laminatem.
No i osoba (której zdanie cenię w dziedzinie łodek) nie była zachwycona prowadzeniem sie po Bałtyku tej jednostki
W porównaniu do klasycznego RIB-a (WIW 2014 w Gdyni)

Co do wyglądu, schowków, estetyki, ceny => daję 10 na 10 ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2016 16:23

Bałtyk raczej inaczej się buja od Adriatyku.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.02.2016 19:32

baunty napisał(a):Ogórek, to jest Zar. Obejrzyj go kiedyś na żywo, wtedy zobaczysz skąd te rozmiary wewnętrzne -tam nie ma pomyłki. Zar ma bardzo dużo miejsca w środku.
W sumie to taki "mercedes" wśród ribów(przynajmniej tych do 10m) i jedna z najbardziej znanych marek (jeśli nie najbardziej ) w europie.



Sorry ale cudów nie ma :)
Na stronie producenta szerokość wewnętrzna to: 1,35cm
http://www.zar-formenti.net/cms/en/products/zar-53#technical-data
"Intertubular width m 1.35"
czyli tyle ile wychodzi z rachunków:

2,39m - 2*52cm = 1.35m

Większość innych producentów podaje to jako szerokość wewnętrzną czy szerokość pokładu.

Oni podają jakąś wirtualną wielkośc nazwaną szerokość chodzenia (te 1,9m) i to pewnie jest od środka tuby do środka tuby (czyli każdy RIB tak ma - od szerokości całkowitej odejmujesz szerokość jednej tuby).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.02.2016 09:47

To takie nagięcie czasoprzestrzeni albo jak kto woli ... :roll:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 18.02.2016 13:16

Dla tych co lubią trochę pomajstrować: http://www.salmoboats.com/projekty-lodzi-i-jachtow/
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.02.2016 15:42

Ktoś się wybiera na WiW do Warszawy ?
http://www.wiatriwoda.pl/aktualnosci/kup-bilet-na-targi-on-line-,33.html
Takie targi i samochodowe nigdy mnie nie pociągały bo wolałbym popływać/potestować i to w warunkach takich jakich będę pływać.
A tak raczej ciężko. Nigdy nie byłem na takowych i nie poszedłbym ale umówiłem się na pogawędkę z jednym z wystawców.
Czy ktoś chce abym porobił zdjecia jakimś łodkom i cennikom ?
Skoro już tam wejdę ... Mam 20 min komunikacją miejską (podobno z parkowaniem bywa różnie)
To jest rejon wiecznych korków.

>>>>>>

I sugeruję nie kupowac nic bez pływania/testowania. Dziś się dowiedziałem, ze produkt PL stoczni 6m PilotHouse strasznie kiepsko i niestabilnie pływa w ślizgu. Na małych falach w zakręcie potrafi nurkowac dziobem. Masakra. W porównaniu do bardzo dobrego i dobrze pływajacego STING-a 700 jest sporo tańszy ale nadal to poważna kwota 80 tys PLN brutto za samą łodkę bez silnika. I teraz pomyslcie, że tyle wydajecie (plus silnik min 140 KM plus osprzęt) i krew was zalewa - jak to pływa ...

Dlatego się zastanawiam czy nie lepiej cos wypożyczać w CRO i tam testować a potem szukać takiego modelu - gdzie najtaniej. Albo wakacje we Włoszech (jeżeli pozwalaja tam testować przed zakupem). W sumie podobne warunki. W okolicach Ankony widziałem mrowie RIB-ów, łodek - byłem pod wielkim wrażeniem tej ilości
Użytkownik usunięty
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2016 11:47

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:57 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.03.2016 13:25

SMOKI !!!

Klient Jacka chce kupić tę nową łódź H1 i daje w rozliczeniu sojego HORN-a H440

Napisz, zadzwoń do niego. Używka z drugiej ręki będzie znacznie tańsza.

Udka miała EVINRUDE 40 KM ale obecnie Jacek może mieć tanio Yamy 30 KM (chyba, że cena za EVIN-a będzie tez korzystna).
Użytkownik usunięty
Re: Wybór nowej łodzi motorowej do 4,5m. - Nie Riba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2016 18:24

[/color][/b]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:57 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone